Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nforce derken 2/3 ü kastettim birkaç değişik anakarta kurdum direkt gördüler, via amd anakartta (ilk çıkan asus amd 64 anakarttı) da başarılı idi. Benim asıl kastettiğim p4 veya amd farketmiyor, samsung satalar kuruncaya kadar adamı kanser ediyor; seagateler sorunsuz sayılır.. bu arada nforce 4 de hiç denemedim, bu yakında toplayacağım merak ettim şimdi anlattığın problemi... saol
  • quote:

Orjinalden alıntı: shaq t

kuhi ve polatyy (ve diğer arkadaşlar) merhaba,

bi yolu var doğru dos dosyası var extact edip diskete kopyalarsanız kuruluyor, ben çok uğraşıp kurdum 1-2 samsung sata ama zor, nforcem lar görmüyor diye birşey yok, alakası yok her anakartta gördüm bu sorunu..

Şimdi ben DVD yi direk dos amı kopyalayayım .biraz daha detaylı anlatırsan sevinirim.
    gerçi akşam ide bi hardisk ilede denyecem ama senin yöntem çalışır ise daha hoş olur. yardım için çok sagol.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kuhi

quote:

kuhi ve polatyy (ve diğer arkadaşlar) merhaba,

bi yolu var doğru dos dosyası var extact edip diskete kopyalarsanız kuruluyor, ben çok uğraşıp kurdum 1-2 samsung sata ama zor, nforcem lar görmüyor diye birşey yok, alakası yok her anakartta gördüm bu sorunu..

Şimdi ben DVD yi direk dos amı kopyalayayım .biraz daha detaylı anlatırsan sevinirim.
    gerçi akşam ide bi hardisk ilede denyecem ama senin yöntem çalışır ise daha hoş olur. yardım için çok sagol.

hayır kastettiğim şey sata driver içindi, xp yi boot ederken hardiski tanıtıp kurman için...

kolay gelsin
  • Ama Benim Xp kurar ken bi sorunum yokki.
    Yardım için sağol.
  • hoca XP den bahsetmiyoruzki burada.
    sen başlığı okudunmu topiğe yanıt verirken?
  • Kusura bakmayım ben bilgisayar donanım konularında acemi oldugum için yanlış anladım herhalde.
    Ama tam Ne yapmam gerekenleri alıyamadım.
    dvd nin içindemi dos var.
    Kurulum yapmadan nasıl açıp yükleyecem
    Biraz daha açarsanız sevinirim.
    gerçi bugun segate hdd ile deniyecem ama bu olay olursa daha iyi olur.
  • kuhi,

topic in bi önceki sayfasında bilgisayar firmasındayım demişsin, nası oldu da konuyu bu kadar karıştırdın anlamadım, yanında bi arkadaşın yok mu neyse, macos x dvd si için hd yi tanıtmış olman lazım cd den boot edicen kurulacak arkadaşlar anlatmış nasıl olacağını.. ( dos olayını falan aman sakın karıştırma o sadece win xp de driver için yapılan bi işlem.. hiç macos x le falan alakası yok.. dos zaten macos da yok xp de de gerektiğinde kullanılıyor...)
    bu arada davinci, aramızda g5 kullanan biri olarak; kurduysa eğer pc ve orjinal g5 performans farkını örnekleriyle anlatsın bi zahmet çok merak ediyorum özellikle photoshop ve freehand'inyüklü dosyalardaki performansını...
  • sen direk ide hdd ile dene kuhi,aynı soruyu bende davinci ye sordum ama henuz kurmamıştı,bende hic mac kullanmamış biri olarak performans farkını bilemiyorum,zaten photosop ta kurulu değil,aslında davinci kardeş photoshop cd sini alıp bana gelseeeeeeeeeeeeee,burda kursak ta baksakk,bende ona hazır gelmişken mac dvd sini versemm
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

sen direk ide hdd ile dene kuhi,aynı soruyu bende davinci ye sordum ama henuz kurmamıştı,bende hic mac kullanmamış biri olarak performans farkını bilemiyorum,zaten photosop ta kurulu değil,aslında davinci kardeş photoshop cd sini alıp bana gelseeeeeeeeeeeeee,burda kursak ta baksakk,bende ona hazır gelmişken mac dvd sini versemm

çok merak ediyorum efektif olarak amd 64 işlemciler saat hızına pek takılmadıkları için ve de memory performansı çok iyi olduğu için g5 işlemci ile benzer grafik dosyaları ne kadar nasıl performans ile kullanıyorlar (yani hangisi daha hızlı işliyor) deneyin de anlatın arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 30 Eylül 2005, 15:14:31 >
  • benim makina celeron 2.66 ile çalışıo
  • bu forumda bahsedilen mac oshttp://forum.donanimhaber.com/m_4254726/tm.htm adresindeki mac os ile aynımı

• aramıza hoş geldin, topic i 1. sayfadan itibaren okumaya başla...
  • aynı sürümmü bilmiom ama ben bedava dağıtıooooooooooooooooordum bendeki sürümü,artık 6 dolar isticeeeeeeeeemm

şaka şaka bende hala beleşş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 30 Eylül 2005, 16:13:37 >
  • quote:

ilker inanç'ın önerisi boot ini dosyasına yazdıklarınızı silin chain dosyasınıda silin restart yapın ve chain dosyasını yeniden kopyalayıp boot ini dosyası değişikliğini yeniden yapın,diyor,ben yapıom olmuoo ama

olmuyor belki 10 kez denedim.ya yok mu bana yardım edebilicek birisi?şu CHAIN BOOTING ERROR yazısı yüzünden çıldırcam ya millet oh ne güzel mac keyfi sürsün biz özenelim olmaz ki ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßonwe -- 30 Eylül 2005, 16:56:20 >
  • Ya acaba sistemim hfs+ yi tanımıyormu?
  • quote:

nforce derken 2/3 ü kastettim birkaç değişik anakarta kurdum direkt gördüler, via amd anakartta (ilk çıkan asus amd 64 anakarttı) da başarılı idi. Benim asıl kastettiğim p4 veya amd farketmiyor, samsung satalar kuruncaya kadar adamı kanser ediyor; seagateler sorunsuz sayılır.. bu arada nforce 4 de hiç denemedim, bu yakında toplayacağım merak ettim şimdi anlattığın problemi... saol

hoca nforce2 de kurdunmu sen cidden?
    Athlon XP lerde sadece SSE desteği varda o yüzden sordum...
    nforce ile SATA yı yükledim diyende ilk seni duydum,ilginç
  • Arkadaşlar sabaha kadar Mac kurulumu ile uğraştım.
    Arkadaştan segate Ide Hardisk aldım.
    Kurulum bitene kadar çok güzel kuruyor bisorun yok.ama kurulumu sonlandırırken restart edilecek diyo ama yaklasık 40 dk. bekledim etmedi.
    kendm ettim. Yeniden açtıktan sonra
    Elma simgesinden sonra bi yazı geliyor
    You need to restart your computer.Hold down the power button for serveral seconds or press the restrat button.
    Bende yaklaşık 10 kere felan restrat ta bastım ama nafile hep aynı yazı.
    tekram kuruluma başladım hatta kurulumda ozele grip bu sefer cogu seyi kaldırdım tekrar hızlı kursun diye ama sonuc yine aynı.
    Bu sorunu nsl aşabilirim acaba.

• quote:

aynı sürümmü bilmiom ama ben bedava dağıtıooooooooooooooooordum bendeki sürümü,artık 6 dolar isticeeeeeeeeemm

şaka şaka bende hala beleşş

Hocam dolarlarını nereye gönderelim borcun iyisi vermek derdin iyisi ölmekmiş
  • costek@
    Asus P4P800 ün gigabit etherneti maalesef desteklenmiyor.
    çöüzüm 5 dolarlık bir Realtek 8139B ethernet alıp makinana takman.
    eski sistemim sendeki gibiydi ve ben bu yolla hallettim...

İlkerinanç hocam epeydir foruma giremiyordum cevabını yeni gördüm sağolasın
    walla taşınma telaşesi falan derken birde sorun çıkınca ilgimi biran yitirdim ama şu taşınma işi bitince silbaştan yaparım
    ancak ben OsX86 yı kurduktan sonra XP kurdum denemek için şimdi OsX'i görmüyor dualboot için kural önce XP yi kurmakmıdır?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.