Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

kanyon alışveriş merkezindeki apple centerda.

10 ghün önce bi arkadaşım 2 tane almak için koştu gazetede okuyup ama maalesef kalmamıştı.. Bu yeni bir habermi acaba.. şimdi bidaha koşturmiim onu :))

ŞİMDİ TELEFON AÇTIM
    199EU luk kampanya bitmiş zamanından önce.. ama şu anda 249EU ya satıyorlarmış aynı aletleri tek ödemede.. Bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mermis -- 21 Haziran 2006; 19:48:58 >
  • Arkadaşlar ben Mac'i laptopıma kurdum ama nedense bilgisayar boot etmiyor. Windows XP'yi de sildim sadece tek bir OS olsun daha rahat çalışır diye ama nedense bilgisayar başlarken disk drive'ı tanımıyor.

Windows XP olmadan Mac'i nasıl boot edebileceğim konusunda bir yardım ederseniz çok sevinirim.
  • Şimdi o sorunu hallettim ama başka bir sorunla karşılaştım. Mac boot ediyor, ondan sonra da bir tane selection yeri geliyor karşıma. Oradan MacOS'u seçiyorum. Yaklaşık 20 saniyelik yazılar aktıktan sonra bilgisayar reset atıyor. Şimdi de burada takıldım kaldım. :(
  • herekese selamalar. safari de sorun icin cozum varmidir. habire hata veriyor flash player yuzunden sanirim. firefox u yükledim ondada turkce karakterleri goremiyorum. ingilizce firefox u yükledim. Turkce karakter sorunu icin ne yapmak lazim. birde klavye eslesme sorunu var malum. klavyede Turkish-qwety-pc yi secdim. bir soru daha yeni updateler cikmis. itunes,java,security bunlar yuklemelimiyim. birkaz yerde sakin yuklemeyin macosx update den sonra boot etmiyor demis.
  • brn java ile itunes bide quicktime update ettim bi problem yaşamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: gengar_cm

Şimdi o sorunu hallettim ama başka bir sorunla karşılaştım. Mac boot ediyor, ondan sonra da bir tane selection yeri geliyor karşıma. Oradan MacOS'u seçiyorum. Yaklaşık 20 saniyelik yazılar aktıktan sonra bilgisayar reset atıyor. Şimdi de burada takıldım kaldım. :(

aynı sorunu bende yaşadım arkadaşım..chipsetin ne? konfigurasyonun uyumlu mu mace?
  • arkadaşlar merhaba..

müzik yapımı için bir pc var evimde bazı programalr için mac os ye geçmem lazım..
    donanımım:
    Abit ıc-7 (875p çipset)
    p4 prescot 3.0ghz
    corsair ddr400 ram
    motu 828mk2 firewire ses kartı
    his ati radeon9600ekran kartı lg lcd ekranla beraber.. ( 1280-1024@75hz çözünürlükde kullanıyorum)

kullanacağım yazılım motu digital performer.. henüz universal binary versiyonu çıkmadı ama update heran çıkmak üzere..

bu donanımda kullanabileceğim stabil ve eklentisiz bir x86 versiyonu arıyorum.. yardımcı olabilrimisiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi code103s -- 23 Haziran 2006; 14:05:19 >
  • halix, öncelikle,safari programını kapa sonra applications klasörüne git, safariyi bul, sağ tıkla safariye get info de. orda open using rosetta diye bir yer var orayı işaretle. simdi safariyi tekrar aç o hatayı vermemesi lazım.
    flash playerıda kendi sayfasında nereye copy paste yapacagını anlatıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 23 Haziran 2006; 15:26:50 >
  • using rosetta yı yaptım ama işe yaramadı. plugin leri komple kapattım. şimdilik düzgün. bu arada güncellemeleride yapalım bakalım neler olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: code103s

arkadaşlar merhaba..

müzik yapımı için bir pc var evimde bazı programalr için mac os ye geçmem lazım..
    donanımım:
    Abit ıc-7 (875p çipset)
    p4 prescot 3.0ghz
    corsair ddr400 ram
    motu 828mk2 firewire ses kartı
    his ati radeon9600ekran kartı lg lcd ekranla beraber.. ( 1280-1024@75hz çözünürlükde kullanıyorum)

kullanacağım yazılım motu digital performer.. henüz universal binary versiyonu çıkmadı ama update heran çıkmak üzere..

bu donanımda kullanabileceğim stabil ve eklentisiz bir x86 versiyonu arıyorum.. yardımcı olabilrimisiniz..

doğru yöntemlerle yüklersen jas ın 10.4.6 sı çok rahat işini görecektir,ben bir takım universal müzik programı kullanıyorum herhangi bir sorunum yok,logic express7,soundtrack pro universal şu anda.

• ne olur bana bir yardımmmm!.....

ATIRadeon9700GA.plugin'deki Info.plist'te nasıl değişiklik yapabilirim.
    dosyayı buluyorum ama hangi uygulama ile ve nasıl edit yapacağımı bilemiyorum.
    lütfen bilen varsa kısaca açıklasın. çok zor durumdayım, acilen bunu yapmam gerekiyor.
    ilgilerinizi bekliyorum...
  • fractal boy o dosyalar üzerinde değişi,klik yapmak için.
    istediğin kext dosyasına sağ tıkla,show package content'i tıkla.

ordan infoplist dosyasını seç çift tıkla hangi programla açmak istediğini soracak, text programını seç.
  • info.plist dosyasını bul masa üstüne sürükle bırak masa üstüne aldığın dosyayı text editle bahsedilen değişikliği yap kaydet ve çık,sonra masa üzerindeki değişiklik yaptığın dosyayı yerine kopyala,ancak bu skilde değişiklik yapmana izin verir,kopyalaken authentication a tıklar sifreni girersin ,umarım yardımcı olmusumdur.
  • mac için virüs yok denmişti bi arahttp://www.macvirus.org/
  • mac için bilinen 20 civarında virüs var.
    windows içinse sayamayacağın kadar çok :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

mac için bilinen 20 civarında virüs var.
    windows içinse sayamayacağın kadar çok :)

Denizdeki milyonlarca kum tanesiyle akvaryumdaki kayaları karıştırmamak lazım dimi :)))
    Tamam nisbeten XP ye göre yapılabilen işler, progrm sayısı vs olabilir ama MacOs kesinlikle daha güvenli ve sağlıklı bir işletim sistemidir.
  • sisteme virüs girdikten sonra pek güvenli olabileceğini sanmıyorum
  • Bahsedilen virusler muhtemelen PPC tabanlıdır,Virusu bulup sag tıklıyoruz,show info dedikten sonra "rosettayı kullan" ı işaretliyoruz.
    Maksat daha saglıklı çalışabilsinler universal virusler çıkana kadar
  • uehue
    ayrıca virüsleri update etmeyi unutmayın
  • bu arada konuyla alakasi yok ama türkçe sistem kullanan bi arkadas bana
    Lucida Grande
    fontunu gonderebilirmi?? Firefox tosbaasina turkce karakter ogretcem :)))

elmasuyu sitesinden istiycektim ama ben mesaji yazana kadar tukkani kapamislar.. Bandwith asimi :)))
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.