Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (143. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

thanks..
  • quote:

Orjinalden alıntı: qultekin

ubuntuyla ıdare edıyorum hala dvd yok yaaa

ubuntuyu kurdum ben süper birşey macosx kurayım dedim dvdi problemli çıktı dedim benim optik sürücüde problem var usb optik sürücü taktım philips+nec+lg denedim yine çalışmadı torrentde yarıya kadar inmişti sonra kesildi dün akşam yine inmeye başladı bakalım torrentden ineni deniyeceğiz bu arada ubuntu işine gelince benim çok hoşuma gitti standart işletim sistemim olacak gibi
  • @justqkhnn dvd adi: mac OS X Install Disc x86 .Icindeki dosyalar: BOOT, BOOT0, BOOT1H, BOOT1U, BOOT.CAT, BOOTHELP.TXT, CDBOOT, CHAIN .n harfi m olacak

@qultekin pm attim bi bak
  • khn dvd için teşekkürler ben kurulumu yaptım kurduğum bu sürümdede startup hata verip kapanıyor en sevindiğim kısmı ise k8n nforce anakartımdaki Phy ethernetimin artık çalışıyor olması. qultekin pm den ulaşıyorum sana hemen
  • quote:

Orjinalden alıntı: justgkhnn

to BAYBAY ;
    Kardeş ben istanbuldayım ,sen nerde oturuyosun bana gönderebilir misin bu DVD'yi ?
    Bir de DVD deki dosyanın adı ne acaba?
    1-) Apple.OS.X.x86.Developer.Kit.Install.DVD-pheNIX.converted.to.ISO.1eiht7.rar
    2-) tiger-x86.tar.bz2

Saygıılar

bu mesaj ı tam anlamadım ama yukardaki sürümler çok eski ve kullanılamaz sürümler biline...
  • quote:

Allahtan hersey ı kullanabılıyorum ubuntuda mac gıbı :D

Ubuntunun Mac gibi olabilmesi için birkaç fırın ekmek daha yemesi gerekiyor
  • zaten mac ın yanından gecse ugrasmam mac ı yukleyebılmek ıcın

sadece elımde olmadıgı ıcın avutuyorum kendımı

mac mac mac
  • quote:

zaten mac ın yanından gecse ugrasmam mac ı yukleyebılmek ıcın

sadece elımde olmadıgı ıcın avutuyorum kendımı

mac mac mac

hayırlısıyla torrentden indirdiğim yarın bitecek ben deniyeceğim ama bir sorum olacak
    sorum= mac kuracağım zaman hdd windows xp ve ubuntu kurlu ikiside silinecekmi boot olayını yapmak için hem mac hemde xp kullanmak için önce macmi kurmak zorundayım.
  • @qultekin bu gun dvd yi gonderiyorum @macuser'in bana gonderdıgı dvd alcohol %120 ile imajını aldım ve dvd ye cektim insallah sorun olmaz ben sana kargo hakkında gerekli bilgileri gonderirim.
  • İlgin için cok tesekkurler baybay...turanx ede cok tesekkur ederım oda yollıycaktım ona pm atıyorum o yollamasın ozaman...

cok saol

EN SONUNDE tiger kurabilicem :D
  • @scanmanw

dual boot olayı için forumun önceki sayfalarını geriye doğru okumana fayda var..
    kurulu sistemlerini uçuran pek çok arkadaşımız oldu..
    aman dikkat
  • quote:

Orjinalden alıntı: mermis

@scanmanw

dual boot olayı için forumun önceki sayfalarını geriye doğru okumana fayda var..
    kurulu sistemlerini uçuran pek çok arkadaşımız oldu..
    aman dikkat

arkadaşım sistemlerim uçabilir o kadar önemli değil lap topdaki bütün bilgileri masaüstü pcye yedekledim ne olursa olsun önemli değil önemli olan öğrenmem.
    önemli birşey daha bu macosx işletim sistemini problemsiz çok iyi stabil kullanan varmı sanki bana bu işletim sistemi çok problemliymiş gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 9 Haziran 2006; 13:59:02 >
  • @scanmanw kurulum a dıkkat et ımajı hdd ye kaydedık kurman gerekıyoor sen bence en saglıklısı olarak @mermis de dediği gibi formun oncekı sayfalarına bı bak
  • Ankara'daki arkadaşlar Söğütözü'ndeki Teknorama'ya gidip Recep isimli arkadaştan sorunsuz Mac OS X 10.4.6 Jas Final Patch'li DVD.yi alabilirler.
    (Recep Kardeş inşallah bana kızmazsın, arkadaşları sana yönlendirdiğim için....)
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: scanmanw

arkadaşım sistemlerim uçabilir o kadar önemli değil lap topdaki bütün bilgileri masaüstü pcye yedekledim ne olursa olsun önemli değil önemli olan öğrenmem.
    önemli birşey daha bu macosx işletim sistemini problemsiz çok iyi stabil kullanan varmı sanki bana bu işletim sistemi çok problemliymiş gibi geliyor.

intel 915-945 chipsetli uygun anakart ve onboard gma900 veya 950 vga ile sistem sorunsuz olarak aynen mac gibi çalışabiliyor...

arkadaşlar peki bu macde yapıpda windowsda olmayan şeyler varmı yani avantajları
    bizim burdaki arkadaşlar koyu windowscuda o gün konu açıldı dedi macosxin xpye karşı avantajlarından 3 tane sayarmısın dediler sizce en büyük avantajı nedir+bu işletim sistemi (spam+virus+trojenlerden)etkileniyormu.
  • senin ramde az değil yani 2x1Gb DDRII 667 bende dual 256mb ddr2 var 512mb toplam normalde xpde 3 tane aç şişer demek bunda kafadan 10 tane açsam birşey olmaz sabırsızlıkla bekliyorum olursa inşallah hem mac hemde ubuntu kullanacam hayırlısıyla xpye yer yok hdd artık benim tek korkum ses kartı olmayacak gibi oda olursa şimdilik %100 problemsiz çalışacak gibi.az kaldı denememe %65 indi benim tahminin yarın akşam 8 gibi biter ama khn arkadaşımızın gönderdiği dvd başkasında çalışmış acaba benim sistemle ilgili bir problemden dolayı yüklemeye geçmemiş olabilirmi lap top okuyuca da olmadı(usb necdvdrw-lgdvdrw-philipdvdrw)bunlardada olmadı inşallah sistemden olmazda inen torretn işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 9 Haziran 2006; 18:10:37 >
  • Ayrıca tiger da grafik işlemci yazılımları herzama daha performanslı çalışır... Bu işlemciden ziyade tiger ın bir artısı...
  • beyler peki benim konfigurasyon maci kaldırırmı?

konf: p4 2ghz - 512 ddr ram - 64mb ekran kartı on board - gigabyte
  • @bay bay
    mac OS X Install Disc x86 emulde var mı?ben bulamadım emulede olan adını varsa yazarmısın?
    saygılar
  • @justgkhnn
    tiger x86 diye yassan bile cıkar ..
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.