Şimdi Ara

Kural dışı başlık.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bi asic değeri başlığı açtım :D değer paylaşın diye klasik türk kardeşlerim doluştu saçmalık vs vs :D şimdi

Asic değeri % 60 olan bir kart aynı sistemte aynı sürücü ile değeri % 80 olan bir ekran kartından daha düşük fps alır , bunu ortaya atıyorum bilen bilmeyen yorum yapmasın lütfen 1 er karış yazılarıda okuyup kabul etmeyin o adam bişey bilmiyordur ,

belki bende bişey bilmiyorum sürekli ekran kartları geçen eline test edin elinde ekran kartı olanlar aynı model aynı versiyon aynı sistem aynı yazılımla kanıt koyun buraya :D

en son 2 ad asus 780ti denedim biri 73lerde iken full hd de diğeri 85 alıyordu ciddi bir fark bunu açıklayın hadi çok bilmiş asic değeri bir işe yaramayan diyen arkadaşlar ,
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ozzzy222 kullanıcısına yanıt
    Kendine boşa macera aramışsın senin gördüğün fark başka birşeyden kaynaklanmıştır Asic değerinin fps ile alakası yok. Sabit bir değeri de yok bir sürümde %60 olurken başka bir sürümde %90 olabiliyor. Düşük olan daha ciğerli çıkabiliyor vs.

Şu konudaki :D ifadesini de kaldır nasıl ciddi konu açmışsın valla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne oldu aldin mi cevabini fps'ye etki ediyormus daha neler gorecegiz..
  • Takilmayin boyle ufak seylere alin kullanin iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha yüksek fps vermekten ziyade daha iyi overclock oluyor diye biliyorum yüksek asic değeri olanlar. Overclock yapmadıysan farkı göremezsin.
  • Fanteziye bak ekran kartını bulmuşsun asiclisini arıyon bu arada @GoDon'tStop a katılıyorum overclock performansına etki ediyor asic degerleri diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASİC değeri BİR CACIK DEĞİL.
  • bizim milletimiz hep uç noktalardadır, ortadan gitmeyi beceremez.

ya bir şeyin fanatiği olur ya da tamamen inkar eder, her iki durumda da dayanak evrensel bilgi ve rakamlar değil duygulardır.

oysa fikir sahibi olmak için önce bilgi sahibi olmak gerekir.

bu şekilde anca bilgisiz fikir sahibi olmakta şampiyon olunur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 22 Ağustos 2015; 11:27:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

bizim milletimiz hep uç noktalardadır, ortadan gitmeyi beceremez.

ya bir şeyin fanatiği olur ya da tamamen inkar eder, her iki durumda da dayanak evrensel bilgi ve rakamlar değil duygulardır.

oysa fikir sahibi olmak için önce bilgi sahibi olmak gerekir.

bu şekilde anca bilgisiz fikir sahibi olmakta şampiyon olunur...

aynen bende bunu anlatmaya .çalıştım önceki başlıkta :D halen elinde olanak olmadığı halde bilmeden yorum yapanlar başlıkta sağolun arkadaşlara attığınız taş için :D test edende olacak inanıyorum boş atan değil

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

ne oldu aldin mi cevabini fps'ye etki ediyormus daha neler gorecegiz..

bilmeyenler doldu elinde kanıtıyla gelmeyen üstteki luzumsuz yorumcular :D tayyibin koyunlarıyla eşdeğerdir sen gibi

senden iyi luzumsuz mu olur la 84'lu ergen! ben 70'lisini bile gordugum icin forumda tuhafima gitmiyor.bak bir kisi savunmamis seni neyin kavgasini veriyorsun isin icine siyaset filan karistirmaya calisiyorsun sanki sen renkli resimli kanitladin dedigini komik cocuk ya.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: car_26

Kendine boşa macera aramışsın senin gördüğün fark başka birşeyden kaynaklanmıştır Asic değerinin fps ile alakası yok. Sabit bir değeri de yok bir sürümde %60 olurken başka bir sürümde %90 olabiliyor. Düşük olan daha ciğerli çıkabiliyor vs.

neye dayanarak söylüyorsun bunlar :D ? kanıtın var mı yok demekki bişey bilmiyorsun başlığa gereksiz yorum yapmayın dedim :D bak o adam buraya gelecek inanıyorum birinde şu an 2 karttan aynı vardır :D varsayımla yola çıkmayın hiç birinizin eline benim kadar kart geçmiyor bilgi paylaşımında bulunuyorum denedik kaç tane kartta böyle bişey var hadi bakalım :D bana katnıtla gel yazıyla değil

Tamam usta hayatta başarılar

• quote:

quote:

neye dayanarak söylüyorsun bunlar :D ? kanıtın var mı yok demekki bişey bilmiyorsun başlığa gereksiz yorum yapmayın dedim :D bak o adam buraya gelecek inanıyorum birinde şu an 2 karttan aynı vardır :D varsayımla yola çıkmayın hiç birinizin eline benim kadar kart geçmiyor bilgi paylaşımında bulunuyorum denedik kaç tane kartta böyle bişey var hadi bakalım :D bana katnıtla gel yazıyla değil

İyi de sen o denediklerini buraya koymazsan kim senin sözüne inanır ki?

• 1G R7 250 kullanıcılarını beklerim asic değerim %71.7
  • quote:

Orijinalden alıntı: CBGB omfug

quote:

quote:

İyi de sen o denediklerini buraya koymazsan kim senin sözüne inanır ki?

bilmiyorsan muhalefet olmamayı öğreneceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzzy222 -- 22 Ağustos 2015; 12:57:35 >

• Asic degerinin fps ile gram ilgisi yok. Windowsa her format attigimda degerler oynuyor dansöz gibi fps hep ayni.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Asic degerinin fps ile gram ilgisi yok. Windowsa her format attigimda degerler oynuyor dansöz gibi fps hep ayni.

asic değeri windows değişsede değişmez :D değişenler olduğunu söyleyenler var evet , de 2 farklı kart ve fps değeri diyoruz önce okuyup anlayın sonra yotum yapın
  • ozzzy222 kullanıcısına yanıt
    Arkadasim sen niye her denilene karsi cikiyorsun? Okadar kisi demis hala diretiyorsun amacin ne anlamadimki. Ayrica onceki kartim arizalanmisti garantiden sifiri ile degistirdiler asic degeri diger kartimdan dusuk olmasina ragmen fps hep ayniydi bir yerimizden uydurmuyoruz merak etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmre129 -- 22 Ağustos 2015; 13:23:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj daha önceden şikayet edildi o yüzden şikayet etmenize gerek yok.
  • asic değeri direkt performansa etki etmez ;aynı driver aynı kart aynı test sisteminde aynı hızlarda performans farkı olmaz.
    evet asic değeri düşük kart daha düşük voltajda çalışabilir belki daha iyi oc da olabilir (burası da tartışılır) ama performansa etki eden bir durum değildir.
    Sen bence asic değeri yüksek kartın elektriği daha iyi kullanacağı için daha performanslı olacağını zannediyorsun ama yanılıyorsun işlemcilerin vid değerleri
    vardır her işlemci beslenebileceği elektrik değerlerini kendi ayarlar zaten yani asic değeri yüksek kart tam beslenir de asic değeri düşük kart beslenemez düşük performans verir diye bir mantığa girdiysen yanlış yoldasın.

Ayrıca bu kadar kişi sana anlatmaya çalışmış ama ısrarla anlamak istememişssin ASIC DEĞERİ YUZUNDEN AYNI HIZDA ÇALIŞAN AYNI GPU'LARDA PERFORMANS FARKI OLMAZ ANCAK TEST YANILMA PAYI GİBİ TOLARE EDİLEBİLECEK FARKLAR OLUŞABİLİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 22 Ağustos 2015; 14:14:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.