Şimdi Ara

Kuracağım Kasayı Değerlendirir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2200-2700 tl arası bir fiyatlık bütçem var. 2008'den beri de bilgisayar işlerini takip etmedim. 2-3 saatlik araştırmayla şöyle bir kasa kurdum kafamdan. Öneri ve eleştirilerinizi talep ediyorum. Makina oyun için kullanılacaktır. Belki ileride 3d tv ile de kullanılabilir. Ancak önceliğim her türlü oyundur. Ayrıca kasamda uyum problemi yaşayıp yaşamayacağımı da belirtirseniz sevinirim.

Hard disk önerilerinize de açığım. Kasayı gidip toptan almayacağım, para biriktirdikçe ve indirim yakaladıkça önce kasa, sonra ana kart, sonra güç kaynağı ve diğerlerini alıp kasadan kasaya yumuşak geçiş yapacağım. Her yorum için çok teşekkürler.

Mesaj tarafımdan güncellenmiştir.

Buradaki arkadaşlardan aldığım tavsiyeler ve kendi birkaç araştırmamla kasayı şu hale getirdim. Bundan sonraki yorumlar bu kasa üzerinden yapılırsa sevinirim, hatta yorum yapıldığı için çok sevinirim. Değerli vaktiniz ve bilgilerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Kuru 1,75'den hesaplarsak kasa bana 2110 tl'ye mâl oluyor.

Kasa: Cooler Master Haf 912 Plus RC-912P
    Güç Kaynağı: Corsair GS800 800 W, 80+, 65 A (Kasaya dahildir.)
    Anakart: Asus P8Z68-V Pro
    İşlemci: Intel Core i5-2500K SR008, 3.3 Ghz 6 MB L3, 32 NM, Soket 1155
    Ram: GSKILL (2x4) Sniper DDR3 1600 Mhz CL 9 Dual kit
    Ekran Kartı: Asus EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5, 2048 mb, 256 bit, GDDR5, 810 mhz Gpu/5000 mhz bellek
    Max Çözünürlük: 2560x1600 özel çift fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarkos -- 19 Kasım 2011; 6:16:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anarkos

2200-2700 tl arası bir fiyatlık bütçem var. 2008'den beri de bilgisayar işlerini takip etmedim. 2-3 saatlik araştırmayla şöyle bir kasa kurdum kafamdan. Öneri ve eleştirilerinizi talep ediyorum. Makina oyun için kullanılacaktır. Belki ileride 3d tv ile de kullanılabilir. Ancak önceliğim her türlü oyundur. Ayrıca kasamda uyum problemi yaşayıp yaşamayacağımı da belirtirseniz sevinirim.

Kasa: Thermaltake VH6000BWS Armor
    Anakart: Asus P8H67-MLE Intel H67(B3) Soket 1155 DDR3 1333MHz DVI&HDMI Sata 3.0 Usb 3.0
    İşlemci: Intel Core i5 2500k Soket 1155 3.3 Ghz 6 Mb 32 NM
    Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon HD 6870
    Ram: GSKILL (2x4 GB) Sniper DDR 3 1600 Mhz CL 9 dual kit
    Güç Kaynağı: Xigmatek NRP-PC 80P+ 700W

Hard disk önerilerinize de açığım. Kasayı gidip toptan almayacağım, para biriktirdikçe ve indirim yakaladıkça önce kasa, sonra ana kart, sonra güç kaynağı ve diğerlerini alıp kasadan kasaya yumuşak geçiş yapacağım. Her yorum için çok teşekkürler.

2500k alacaksan p8z68v pro almalısın. Kasa coolermaster rc-692advance pencereli cm692 tavsiye ederim. Depolama olarak ssd+ 1tb samsung hdd alabilirsin. Psu ileriye dönük olması için 850w 80+ üstü psu almanı öneririm.
    Edit: Imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electro58 -- 19 Kasım 2011; 3:56:49 >

• Aynen 2500k çarpanı açık yani oc edilebilir bir işlemci olduğu için p67 yada z68 chipsetli anakart lazım. h67 ye o işlemci yazık olur.
    Psu ve ram yeterli. Ekran kartı bütün oyunları maksimum olmasa da orta seviyede oynatır.
    Hdd piyasası şuan allak bullak. En ucuz ne bulursanız onu alın. Yada düşmesini bekleyin onu en sona bırakın.
    Işlemci soğutucusu lazım bir de, oc yapılacaksa şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro58

2500k alacaksan p8z68v pro almalısın. Kasa coolermaster rc-692advance pencereli cm692 tavsiye ederim. Depolama olarak ssd+ 1tb samsung hdd alabilirsin. Psu ileriye dönük olması için 850w 80+ üstü psu almanı öneririm.
    Edit: Imla

Linkteki kasayı alsam içindeki güç kaynağı işimi görür mü acaba? İçine de Corsair 12A 780 W 80+ güç kaynağı dahilmiş.

inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3977
  • 780w fazlasıyla yeterli. Hatta 550-600w civarı da yeterli gelir, ilerde sli/cf düşünmüyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zarkabul

780w fazlasıyla yeterli. Hatta 550-600w civarı da yeterli gelir, ilerde sli/cf düşünmüyorsanız.

İyi bir anakart, iyi bir işlemci almak istiyorum en temelinde. Bütçem 2500 civarında olunca ekran kartında Amd Radeon HD 6870'i seçmek zorunda kaldım. Ev taşıma işim daha az maliyetli geçerse bu bütçeye bir 500-600 lira civarı daha eklenebilir ya da 1 yıl sonra okkalı bir veya bir çift ekran kartı eklenebilir. Daha üst düzey bir ekran kartı olaarak hangisini önerebilirsiniz?
  • Ekran kartında 6950 2GB da karar kıldı iseniz eğer Asus'un o modeli yerine

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productId=90402

öneririm arada 120 TL gibi bir fark var ama o paraya değecek kadar fark yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnilOzaydin

Ekran kartında 6950 2GB da karar kıldı iseniz eğer Asus'un o modeli yerine

bu kartı görememiştim. bunu da listeme yazıyorum. işlemci soğutucu almama gerek var mı sizce? varsa neyi tavsiye edersiniz? ayrıca ekstra fan alıp kasama yerleştirmeyi düşünüyorum. hangi marka ve özellikte önerebilirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Anarkos

quote:

Ekran kartında 6950 2GB da karar kıldı iseniz eğer Asus'un o modeli yerine

bu kartı görememiştim. bunu da listeme yazıyorum. işlemci soğutucu almama gerek var mı sizce? varsa neyi tavsiye edersiniz? ayrıca ekstra fan alıp kasama yerleştirmeyi düşünüyorum. hangi marka ve özellikte önerebilirsiniz?

İşlemci soğutucusu hem stok fan sesinden kurtulmak hemde o.c. kapasitesini arttırmak için gereklidir bu konuda Akasa Venom soğutucu tavsiye edebilirim.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7505

• quote:

İşlemci soğutucusu hem stok fan sesinden kurtulmak hemde o.c. kapasitesini arttırmak için gereklidir bu konuda Akasa Venom soğutucu tavsiye edebilirim.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7505

Parçalarım uzun soluklu performans verebilsin diye sağlam bir soğutma sistemim de olsun istiyorum. Bölümüm hukuk, mezun olunca da avukatlık yapacağım. Dolayısıyla her gün 1-2 saat boş zamanım olmuyor ve olmayacak, onun yerine ya sürekli dolu olduğum ya da sürekli boş olduğum günlerim oluyor. Bazen 20 saati aşkın aralıksız oyun oynuyorum PS3'de. Bu pc'de de hiçbir ısınma sorunu olsun istemiyorum. Dolayısıyla işlemci soğutucu almayı da düşünüyorum. Bu seviye ve özellikteki bir işlemci soğutucu yeterli olur mu?
    Sesli-sessiz olmasını önemsemeden performansı göz önüne alarak güzel fan da önerebilirseniz kasanın üstüne ve yanlarına takmak için sevinirim.

quote:

Orijinalden alıntı: MichaeL JacksoN qkN

haf 912 guzel seçiM tavsiye ederım

psu olarak : seasenic 650 w yeterli
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-ss-650ht-650w-guc-kaynagi.html

işlemciden maksimum hız almak ıstersenız..ssd onerırım hazır hdd fiyatları yuksek ıkeN
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ssd/team-xtreem-s2-120gb-550-500mb-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html

anakart olarak MSI P67A-GD65 olabılır fiyatı 380 tL ..
    http://www.sanalmarketim.com/urun/0487c70f6f3b389d9f95ea8edcff014a/MSI-P67A-GD65-(B3)-DDR3-2133MHz-Sata3-Usb3.0-16x-Lga1155

SSD kasaya en son takacağım şey olacak. SSD'ye cila gözüyle bakıyorum =)
    800 W tercih etme sebebim ileride ikinci bir hd 6950 daha takma ihtimalim. Ayrıca kasaya dahil olduğu için çok uygun bir hale geliyor. İlk hesaplarımda sadece full tower thermal take kasa bu fiyattaydı. Anakart konusunda çoğu kişi z68-v pro'yu öneriyor neden msi'yi tercih ettiğinizi söyleyebilir misiniz?

Cevaplar için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.