Şimdi Ara

KulüPRenaulT(320 üye ile buradayız) (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.212
Cevap
1
Favori
247.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: t_i_t

Renault'cular size iki soru
    1-100bg DCI motor ile 80 BG DCI motor arasında yapısal bir fark varmı
    sadece motor chip yazılımını değiştirerek bu iş oluyormu
    duyduguma göre 80 BG lik motoru chip tuningle 105 bg yapabiliyorlar.
    2-Authentique versiyonu sonradan Expression yapmak mümkünmü(otomatik far yanma hız sınırlayıcı yağmur
    sensörü..vb)Biraz doğan görünümlü şahin işine benzedi ama neyse

1)kardeş ben dci80 clioyu chip + bir sürü ıvır zıvırla 140 hplik bi yol canavarına dönüştürdüm
    sadece chip yazılımıyla 105-115 hp arası güç elde edersin
    2)ve yine aynı ben bu clio symbolü teslim alırken clio hb dynamiquenin tüm paketlerini taktırmıştım

• @ nofate
    80 lik dci megane lardaki değilmi ??? aynı motor yani megane la??.......
    acaba aracınız kaç tork wermeye başladı modifiyeden sonra??......birde renault aslında makyaklı megane da 105 bg 240 tork olan bir motor la sunacaktı (şimdiki 100bg 200 tork lar böyleydi).....kataloglar bile buna göre hazırlandı.....sonradan bir karar doğrultusunda 200 tork a inilmesi kararlaştırıldı (yakıtların henüz belli kaliteye gelemeyişi nedeniyle).....hatta 6 vites gelecek olan otomobil 5 vites olarak sunulmaya dewam edildi......

sizin 140 lık ta yakıt yüzünden bir problem çıktımı ??.....yada diken üstündemisiniz biraz ihtimal warmı yani??(inş çıkmazda)
    yakış olarak ne kdr bir değişim oldu??.......
    cewaplarsanız cok sewinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 23 Mayıs 2006; 21:29:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

@ nofate
    acaba aracınız kaç tork wermeye başladı modifiyeden sonra??......birde renault aslında makyaklı megane da 105 bg 240 tork olan bir motor la sunacaktı (şimdiki 100bg 200 tork lar böyleydi).....kataloglar bile buna göre hazırlandı.....sonradan bir karar doğrultusunda 200 tork a inilmesi kararlaştırıldı (yakıtların henüz belli kaliteye gelemeyişi nedeniyle).....hatta 6 vites gelecek olan otomobil 5 vites olarak sunulmaya dewam edildi......

sizin 140 lık ta yakıt yüzünden bir problem çıktımı ??.....yada diken üstündemisiniz biraz ihtimal warmı yani??(inş çıkmazda)

makyaklı megane çok güldüm ya
    enim bildiğim 100 BG likler 6 vites
    güç ve tork'un diğer avrupa ülkelerine göre düşük olmasıda söylediğin gibi yakıtla ilgili

• quote:

@ nofate

ewet meganelerle aynı motor ve kasası hafif arada bu kadar fark varken zaten meganelerden daha seriydi
    modladıktan sonra dediğim gibi hız makinası oldu
    ben yakıtı ya total doco lardan ya da belli opet istasyonlarından alıyorum
    bir de bp nin bir iki istasyonundan yakıy olayında gözle görülür bir artış bile olmadı diyeyim
    tork olayına gelince 300Nm @ 2000 dev/dak diye bi rapor var elimde yani yapılan ölçümler sonucu bu
    yakıtın kalite olayına gelince belli yerlerden alınca sorun yaşatmıyor ama yakıtın temiz olduğuna emin olmak kaydıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi no_fate -- 25 Mayıs 2006; 17:26:45 >

• saolasın no fate....
  • quote:

Orjinalden alıntı: no_fate

quote:

@ nofate

ewet meganelerle aynı motor ve kasası hafif arada bu kadar fark varken zaten meganelerden daha seriydi
    bir de bp nin bir iki istasyonundan yakıy olayında gözle görülür bir artış bile olmadı diyeyim
    tork olayına gelince 300Nm @ 2000 dev/dak diye bi rapor var elimde yani yapılan ölçümler sonucu bu
    yakıtın kalite olayına gelince belli yerlerden alınca sorun yaşatmıyor ama yakıtın temiz olduğuna emin olmak kaydıyla

yakıt tüketimi çok attımı yani ne kadar yakıyor

• arkadaşlar üye olamk isteyipte eğer benim gözümden kaçtıysa o arkadaşlar bana pm atsınlar

üyelik için pmlede başvurabilirsiniz

yakında zaten bu işi m.c.k ya devrediceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: no_fate

quote:

@ nofate

yakıt tüketimi çok attımı yani ne kadar yakıyor

yakıt tüketiminde çok fazla bir artış yok
    dediğim gibi bunda kasasının çok hafif olması önemli rol oynuyor
    motorun gücünün fazla olması ve kasayı rahat taşıması yakıt tüketimini bir o kadar düşürüyor
    oranladığımız zaman
    dci80 olduğu zamanlarda 100 km de
    Şehiriçi yakıt tüketimi 5.7
    Şehirdışı yakıt tüketimi 3.9
    moda girip dci140 tan sonra 100 km de
    Şehiriçi yakıt tüketimi 6.0 - 6.3
    Şehirdışı yakıt tüketimi 4.0 - 4.3 civarı
    bunlar tahmini değerler ancak bir ölçüm yapmayı düşünüyorum
    net sonucu o zaman yazarım ancak dediğim gibi çok fazlada bir artış yok

• ya bende megane a yapmayı düşünüyorum masraf ne kadar olur
  • Bende aranıza yeni katıldım arkadaşlar.Tahmn ediyorum burada bir çok bilgi alabileceğimiz bir ortam oluşacak.
  • http://arabam.milliyet.com.tr/

arkadaşlar burada sağ alt köşede küçük sınıfta tercihiniz adıyla bir anket var.. Renaultçular olarak Clio'ya oy verelim derim ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: asilx

http://arabam.milliyet.com.tr/

arkadaşlar burada sağ alt köşede küçük sınıfta tercihiniz adıyla bir anket var.. Renaultçular olarak Clio'ya oy verelim derim ben

oyumuz clio ya helal olsun

Mini sınıfta hangi yeni modeli tercih edersiniz?

Renault Clio
    (1047 oy) 31%
    Peugeot 207
    (1139 oy) 34%
    Nissan Note
    (461 oy) 14%
    Fiat G.Punto
    (733 oy) 22%
    son durum

207 önde

•  KulüPRenaulT(320 üye ile buradayız)
  • alın arkadaşlar imza için ama resmi küçültebilirseniz iyi olur

[color=#3300FF][link=http://forum.donanimhaber.com/m_6142867/mpage_2/key_//tm.htm#6565113]RenaulTTeaM (tıkla)  
    [/link] [/color][image]https://store.donanimhaber.com/69/e2/80/69e280f26b763d6e27d5054899b86f1f.jpg[/image]
  • arkadaşlar bizde sıkı renocuyuz 97 yılından beri hep renaultu seçoruz 97 model brodwey rn 2000 model clio symbol 2003 model clio symbol expersion 2005 model megane dynamıque dci araçların hepsinide 0 almışızdır ben tam bir reno fanatiğğiyim benide aranıza alırsanız sevinirim
  • arkadaşlar selam,

öncelikle aranızdan olmaktan mutluluk duyduğumu söyliyeyim kızım ve ben mutlu mesut bir şekilde yollarda havamızı atıyoruz

şimdi size bir soru sormak istiyorum, daha öce de farklı bir konuda bahsetmiştim ama pek ilgi görmedi anlaşılan ortalıklarda yok
    renault clio III için mp3 'lü cd changer arıyorum. sony 'nin bir modeli var fakat renault ile uyumlu aparatı yok malesef. acaba bu konuda yardımcı olabilecek misiniz? belki içinizde kullanan arkadaşlar çıkabilir.
  • bu arada gururumuz F1 :

KulüPRenaulT(320 üye ile buradayız)

Sezonun yedinci yarışı Monaco Grand Prix'sini Fernando Alonso kazandı

Juan Pablo Montoya ikinci, David Coulthard üçüncü oldu. İspanyol pilot, kendisini çok yakından takip eden Kimi Raikkonen'in bitime 28 tur kala güvenlik aracının pistte olduğu bir sırada motor arızası nedeniyle yarış dışı kalmasıyla rahat şekilde finişe ilk sırada ulaştı.

24 yaşındaki Renault sürücüsü Barcelona'dan sonra Monaco'da da birinciliği elde ederken geçtiğimiz yıl dünya şampiyonu olurken kazanamadığı iki Grand Prix'i arka arkaya kazanmış oldu. Alonso, yarıştan sonra düzenlenen basın toplantısında Monaco'daki zaferini cuma günü hayatını kaybeden Michelin lastiklerinin sahibi Edouard Michelin'e adadığını söyledi. Öte yandan sürücüler klasmanında Fernando Alonso ile Michael Schumacher arasındaki fark 21 puana yükseldi. Yedi yarış sonunda Alonso'nun 64, Schumacher'in 43 puanı var. Formula 1'de sezonun sekizinci yarışı 11 Haziran'da Silverstone'da koşulacak.

• bu konuda bende bilgi almak istiyorum eski aracımda Sony CDX-F5550 var bunu yeni araçta çalıştırabilirmiyim? Direksiyon kol kumandası uyumlu olurmu?

quote:

Orjinalden alıntı: wicked

arkadaşlar selam,

öncelikle aranızdan olmaktan mutluluk duyduğumu söyliyeyim kızım ve ben mutlu mesut bir şekilde yollarda havamızı atıyoruz

şimdi size bir soru sormak istiyorum, daha öce de farklı bir konuda bahsetmiştim ama pek ilgi görmedi anlaşılan ortalıklarda yok
    renault clio III için mp3 'lü cd changer arıyorum. sony 'nin bir modeli var fakat renault ile uyumlu aparatı yok malesef. acaba bu konuda yardımcı olabilecek misiniz? belki içinizde kullanan arkadaşlar çıkabilir.

• Benide aranıza alın
    Renault Clio II 1.2 16v

Ayrıca ALONSOya ve RENAULT F1 TEAM e desteğim her zamandır.
  • direksiyon kol kumandası malesef uyumlu olmuyor ben epeydir araştırıyorum. bizim clio konusunda da bahsetdiğim gibi ya orjinal renault teyp almak ya da mp3'lü bir cd changer almak gerekiyor malesef. ama ankara 'da bulamıyoruuummmm

quote:

Orjinalden alıntı: Arien

bu konuda bende bilgi almak istiyorum eski aracımda Sony CDX-F5550 var bunu yeni araçta çalıştırabilirmiyim? Direksiyon kol kumandası uyumlu olurmu?

quote:

Orjinalden alıntı: wicked

arkadaşlar selam,

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.