Şimdi Ara

Kullanmalı mıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    . Belki bu konudan bınlerce açılmıştır ancak benım kafamda hala soru işaretleri var. 2 yıldır fitness yapıyorum ama düzenli değil. Mesela 3 ay yapıp 2 ay bırakıyorum gibi. Bu sene tekrardan başladım ve düzenli yapmaya karar verdim. Şu an 2. ayımdayım protein tozu almaya karar verdim. Konuyu açma sebebim de bu.
    Boyum; 178 kilom 72
    Protein almamın bi zararı olur mu sizce almayalı mıyım veya alırsam hangısınden almalıyım? Burada çok daha bilgili arkadaşlar olduğu için danışmak istedim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    Fotoğraflar yazınki ve şuan ki halim
    Lütfen bilgisi olmayanlar gereksiz yorum yapmasın
     Kullanmalı mıyım Kullanmalı mıyım

• günlük protein ihtiyacın kaç gram ve neler yiyorsun günde ?
  • N0YAN kullanıcısına yanıt
    öğrenci olduğum için pek ahım şahım şeyler tüketemiyorum elimden geldiğince yumurta haşlamaya, bal süt karıştırıp içmeye çalışıyorum
  • basit bir hesapla alman gereken günlük protein miktarı 150-160 gram arası.Üstünkörü bir şekilde hesaplar mısın günlük aldığın protein miktarını ?
  • 100 var ya da yoktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kanıya nerden vardın bılmıyorum ben fikir almak için konu açıyorum ama verdiğin cevaba bakılırsa belli bi kuyruk acısı çekiyosun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: numblp

100 var ya da yoktur

günlük 160 gram alman gerekiyor diyelim
    sana kendi diyetimden örnek veriyorum

sabah kahvaltısı
    7 yumurta (2 tam 7 beyaz)
    içine 4 yarım yağlı üçgen peynir

toplam protein 34-35 gram civarı
    yağ 15 gram

ikinci öğün (ant sonrası)
    200 gram tavuk veya hindi

son öğün
    200 gram tavuk veya hindi

Karbonhidratları yazmadım, toplam protein 140 gram civarı olacak, 20 gram açığın kalıyor tabi bu şekilde beslenirsen.Bunu da 1 ölçek whey ile kapatabilirsin.Protein tozları zararsızdır, canan karatay'a bakma sen.5000 yaşındaki ninelerden sporcu beslenmesi tavsiyesi alınmaz zaten Optimum %100 gold whey öneririm f/p ürünüdür 1 ölçeğinde 25 gram whey protein bulunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N0YAN -- 16 Ocak 2015; 12:04:40 >

• beslenme ne kadar önemli oda var ama katkısı olacaktır boşuna almış olmayacaksın antrenmandan sonra protein tozu iyidir ek olarak sabahta içen var ama onun yerine yumurta v.s yiyebilirsin ayda 400 500 tl sırf yemeğime gidiyor eğer hedef yoksa yarışma v.s yinede supplementleri düzgün kullan 2 ayda bitmesi gereken ürünü 1 senede bitirme etkisini göremezsin her antrenmandan sonra al başarılar dilerim
    Protein tozu önerim : Ultimate Prostar benim görüşüm f/p ürünü araştırabilirsin kolay gelsin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: XQS

beslenme ne kadar önemli oda var ama katkısı olacaktır boşuna almış olmayacaksın antrenmandan sonra protein tozu iyidir ek olarak sabahta içen var ama onun yerine yumurta v.s yiyebilirsin ayda 400 500 tl sırf yemeğime gidiyor eğer hedef yoksa yarışma v.s yinede supplementleri düzgün kullan 2 ayda bitmesi gereken ürünü 1 senede bitirme etkisini göremezsin her antrenmandan sonra al başarılar dilerim
    Protein tozu önerim : Ultimate Prostar benim görüşüm f/p ürünü araştırabilirsin kolay gelsin .

nasıl besleniyorsunuz günlük olarak neler yiyorsunuz ?
  • Cevaplar için teşekkürler ancak senin dediğin gibi beslenmem imkansiz gibi duruyor nihayetinde öğrenciyim ama tabi toz aldıktan sonra beslenmeme daha fazla dikkat edicem sonuçta kafamda bi hedef var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numblp -- 16 Ocak 2015; 15:45:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N0YAN kullanıcısına yanıt
    hocam öğünleri tam yazmıyorum şöyle Yumurta süt hindi eti/dana eti/organik tavuk yoğurt yulaf zeytin zeytini özel alıyoruz hocam Balıkesire gidip aldı sağolsun babam hem organik ham ucuza geliyor kuru meyveler karışık kokteyl şeklinde kuru yemiş olarak karışık tüketiyorum birine bağlı kalmıyorum özellikle et almaya bakıyorum esmer pirinç tam tahıllı makarna v.s karbonhidratlar sürekli değişiklik gösteriyorum yine birine bağlı kalmak her zaman saçma olur organikler her zaman zor oluyor. Cümleler kötü olabilir acelem var kusura bakmyın :D . Özellikle et pahalıya geliyor sütü yarım yağlı olarak alıyorum . Zeytin yağ 2 kaşığa kadar dayanıyor organik yine :D Yumurtayı bazen organik alıyorum ama borç dökümü geldiği zaman başlıyorum bimden almaya :D

Edit : eti eksik etmem her zaman yerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XQS -- 16 Ocak 2015; 16:19:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.