Şimdi Ara

Kulak tıkanması için oksijenli su kullanımı ve sonrası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
478.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun hocam. Tekrar çağırdı mı doktor geri kalanı temizlemek için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geldegelirix kullanıcısına yanıt
    galiba çağırdı maske ile konustuğundan ne dediğini zor anladım, kulak da azz duyunca,,
    Fark etmez, randevu alacam yine, kulak açılırsa gitmem açılmazsa giderim
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal yarıda bırakmış olabilir temizlemeyi. Geçmiş olsun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Ben 5-6 gün oksibor kullandım. Tıkanıklık geçti. İleride tekrar tıkanırsa aynı oksiboru tekrar kullanabilir miyim, yoksa yenisi mi almam gerekir. Bazı ilaçlar açıldıktan sonra tüketip hemen atın diyorlar.
    Hocam merhaba. Konuyu biraz uplamış olacağım ama buradan sormak istedim. Dün yine bu sefer doktora gitmeden son günlerde kulağımda oluşan tıkanıklık sebebiyle yeni Oksibor aldım. Hiçbir yerde de (internette) net bilgi bulamadım bunun açılınca belli bir kullanma süresi var mı, sizin mesajınızın üstünden aylar geçmiş belki bir tecrübeniz olmuştur diye sormak istedim. Asidik bir ilaç olduğundan hani gazlı içecek gibi açınca etkisini kaybeder mi diye düşünüyorum bir süre sonra?

Bir de bir sıkıntı daha var; Oksibor'u 2 gündür kullanıyorum sanki kullanmaya başlayınca daha kötü oldum gibi, kulağım açılıyor (yatarken yine tıkanıyor, ayaktayken açılıyor, dışarıya kir çıkmıyor ilacı kullanırken de). Ama aynı zamanda ağrı başladı. Böyle kulağım arkasından enseme doğru ağrı vurdu 2 gündür. Kulağımdan olduğuna eminim, senin başına geldi mi hiç böyle bir şey Oksibor ağrı yapıyor mu? Zaten yarın yine doktora gideceğim temizletmek için, ağrıya dayanamayacağım gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 23 Ağustos 2020; 19:34:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Hocam merhaba. Konuyu biraz uplamış olacağım ama buradan sormak istedim. Dün yine bu sefer doktora gitmeden son günlerde kulağımda oluşan tıkanıklık sebebiyle yeni Oksibor aldım. Hiçbir yerde de (internette) net bilgi bulamadım bunun açılınca belli bir kullanma süresi var mı, sizin mesajınızın üstünden aylar geçmiş belki bir tecrübeniz olmuştur diye sormak istedim. Asidik bir ilaç olduğundan hani gazlı içecek gibi açınca etkisini kaybeder mi diye düşünüyorum bir süre sonra?

Bir de bir sıkıntı daha var; Oksibor'u 2 gündür kullanıyorum sanki kullanmaya başlayınca daha kötü oldum gibi, kulağım açılıyor (yatarken yine tıkanıyor, ayaktayken açılıyor, dışarıya kir çıkmıyor ilacı kullanırken de). Ama aynı zamanda ağrı başladı. Böyle kulağım arkasından enseme doğru ağrı vurdu 2 gündür. Kulağımdan olduğuna eminim, senin başına geldi mi hiç böyle bir şey Oksibor ağrı yapıyor mu? Zaten yarın yine doktora gideceğim temizletmek için, ağrıya dayanamayacağım gibi.

Alıntıları Göster
    Kutusunun üzerinde açıldıktan sonra 30 gün içinde tüketin yazıyor. Ben 30 günden sonra da kullandım, etkisini kaybediyor.
    Bende ağrı olmadı. Şimdi kulak tukanmasının birden fazla nedeni var. Senin tıkanma sebebinin ne olduğunu bilmiyoruz. Biz kulak kiri tıkanması için oksibor kullanıyoruz. Doktora danışmadan kullanmak sakıncalı olabilir. Konuda oksibor kullandıktan sonra ağrı yapıyor diyen bir yorum daha görmüştüm. Ağrı yapıyorsa kullanma, doktora danış.

• quote:

Kutusunun üzerinde açıldıktan sonra 30 gün içinde tüketin yazıyor. Ben 30 günden sonra da kullandım, etkisini kaybediyor.
    Bende ağrı olmadı. Şimdi kulak tukanmasının birden fazla nedeni var. Senin tıkanma sebebinin ne olduğunu bilmiyoruz. Biz kulak kiri tıkanması için oksibor kullanıyoruz. Doktora danışmadan kullanmak sakıncalı olabilir. Konuda oksibor kullandıktan sonra ağrı yapıyor diyen bir yorum daha görmüştüm. Ağrı yapıyorsa kullanma, doktora danış.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam, teşekkür ederim.. Benim kulak tıkanması kirden dolayı hocam. Daha doğrusu bende yağ egzaması var. (seboreik dermatit) Buna bağlı olarak "egzamatözlü kulak" durumu var bende. Kısaca daha sık kirleniyor ve tıkanıyor. Daha önce de 3-4 defa doktora gidip temizlettirdiğim oldu. Yine en son 1 sene önce gitmiştim doktora. Artık bu sefer kendim önce ilacı alıp deneyeyim demiştim.

Bir de hocam siz nasıl kullanıyorsunuz, günde kaç defa, kaç damla ve bir de damlattıktan sonra ne kadar bekliyorsunuz? Ben yaklaşık 5 dakika bekleyip kalkıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 23 Ağustos 2020; 21:27:12 >

• Fulton F kullanıcısına yanıt
    Günde 2-3 kere 5 damla kullanıyorum. Zaten 1-2 gün kullanınca açılıyor. 2-3 dakika yan yatıp bekliyorum. Sonra kalkıyorum.
  • quote:

Günde 2-3 kere 5 damla kullanıyorum. Zaten 1-2 gün kullanınca açılıyor. 2-3 dakika yan yatıp bekliyorum. Sonra kalkıyorum.
    Teşekkür ederim açıklamaların için.
  • Herkese merhaba, ben aslında kulaklarımda uzun yıllardır bir şikayetim olmamasına (çocukluğumda kulağımın birinden ameliyat olmuştum) rağmen burnum için doktora gittiğimde kulaklarıma da baktırdım doktorda yoğun buşon oluşumu var sana damla yazalım açılır dedi ve bir tane gliserin bir tanede de oksibor yazdı ilaçları ilk kullandığım bir iki günde biraz boşalma oldu ama sonra kulağımın biri iyice tıkandı 4 gündür tıkalı damlaları günde 3 kez her kulağa 10 dk bekleyerek 8-10 damla olarak kullanıyorum kullanım sonrası çıkan kir falanda yok ama tıkanklık devam ediyor kullanalı 7 gün oldu sizce doktora gitmeli miyim bir süre daha kullanmalı mıyım
  • yıkatmak gerekiyor
    Sonrasında çözelti olarak busonex ve exocin yoğun kullanın, 3 güne açılıyor
    ben de öyle açıldı. yıkatmadan acılması zor gibi.
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler pazartesi gidip temizlettireceğim artık o zaman mecbur duruduk yere başımıza iş çıkardık. Bi kez daha eğer ciddi bi sıkıntı yoksa kurcalamammak gerektiğini anladık bu sayede
  • Fulton F kullanıcısına yanıt

Fulton arkadaşım merhaba.

Aynı kulak sorunu bende de var. şu an çözüm bulamadık.

sen ne yapmıştın nasıl sorunu çözmüştün.

ANkaradayım 3 ayrı özel hastaneye gittim sotrun çözülmüyor.

Açılıyor kapanıyor.

• Hocam slmlar gecmis olsun bende 3 gundur agri var ve su sisesi kapagini kapatinca bir sure sonra cok hafif tis der ya oyle bisey var gibi sanki kirden mi olabilir bugun de icinde kaşıntı gibi bisey oldu
    Biraz arastirdim ses duyma hastaligi gibi bisey olduğunu duydum oyle bisey yoktur inşallah ondan cok korkuyorum kardeşimde var

Oksijenli su ile oncelikle kendim mi temizleyeyim gecmezse mi dra gidip temizleteyim temizleyince de ses duyanlar oluyormus

Sende nasildi temizleme oncesi ve sonrasi suan nasil ne yapmaliyim acil yardimci ol lütfen erken mudahale onemli biliyorsun kulak da cok hassas bir organ her sebepten agri vs olur yaziyordu nette 😕

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davetsiz07 -- 28 Nisan 2021; 2:6:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar korkutmak istemem ama uzulerek soyleyeyim tinnitus olmuş olabilirsiniz belki ve hastalik tedavisi suan yokmus kardesimde de var facede gruplari var bilgi alabilirsiniz

bende 3 gündür agri olunca kirden mi diye napsam bilemedim temizletince daha da kotu mu oluyor 😕

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davetsiz07 -- 28 Nisan 2021; 1:18:8 >
  • heamvivna kullanıcısına yanıt
    Hocam naptin yikattin mi yikama islemi nasil oluyor? sonrasinda nasil oldu agri ve garip sesler duydun mu?

• davetsiz07 kullanıcısına yanıt

Evet yıkattım. Korkulacak hiçbir şey yok. Ağrı sıfır. Kulağın hafif tazikli ılık su ile yıkanıyor. Hiçbir ağrı, çınlama vs olmadı.

Yikatinca daha sonra aliskanlik yapip yikatmazsan isitme kaybi oluyormus oyle bisey dogru mu? sen surekli mi yikatiyorsun kayip var mi yada cok net duyulmayacak tis fis gibi ses tabi bunu anlamak icin cok sessiz bir odada denemen lazim tv pc vs. elektronik cihazlarin kapali oldugu ortam

Yikama islemi bayiltmadan mi oluyor hortum vs kulaga sokmuyorlar demi
    Vakumla cektirmek daha iyi olmaz mi isitmen eskiye gore nasil bir de nerde yikattin devlet hast tip fak mi? ozel mi?

Biraz tedirginim bu konuda tumunu cevaplarsan cok faydali olacak duacin olurum 🙏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davetsiz07 -- 29 Nisan 2021; 12:2:20 >
  • davetsiz07 kullanıcısına yanıt

Yıkattıktan sonra 2 ay önce tekrar yıkadım. Doktorun dediğine göre benim kulaklar kir toplamaya müsait bir yapıda olduğundan dolayı çabuk kir topluyor. Hatta yıkama ile tam temizlenmemişti, doktor geriye kalanı vakumla aldı.

Devlet hastanesinde yaptım. Yukarıda da belirttim hiç ağrı olmuyor. Bu yüzden bayıltma vs söz konusu değil. Sessiz odada belirttiğin gibi sesler duymuyorum. Çok şükür duymam net. Çok tedirgin olma. Kafaya takarsan psikolojik çökersin. Git yıkat, dediğimi o zaman anlarsın.

Hocam oncelikle gecmis olsun iki yikama arasi ne kadar surdu kac yil idare etti o halk arasindaki soylenen dogrumuymus yikanmasi mi gerekiyor surekli

Bu arada ilk yikamada ses duymadan sadece kir icin mi gittin yoksa tikali oldugu icin mi duymuyordun kir zaten isitme kaybi yapar diyorlar

Bende cok tiz bisekilde bozuk floresan ampul ziiiizzz der ya oyle bi ses var gibi benim de isitmem asiri iyidir uyurken terliksiz biri gelse odaya uyanirim acaba kirden mi bu ses var ki umarim oyledir de
    Yikatan veya vakumlatanlarda cinlama varsa arttığı soyleniyor korkum o
    Sana saf ses odyometristi falan yapildi mi?

• GS Erol Zafer kullanıcısına yanıt
    Neyden kurtuldunuz hocam ses mi kir mi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.