Şimdi Ara

Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
3
Favori
25.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: W1L3D

MOTORUN ÜZERİNDEKİ MOTOR AKSAMININ CG YANİ HALK DİLİNDE KÖYLÜ MOTORU OLDUĞUNU FARK ETTİNİZ Mİ ?...

Benim için motorunun tipi değil sorunsuzluğu önemli, az yakması önemli, motora yeterli gelmesi önemli şekile önem verenlerden değilim.

Nedir bu milletteki motoru kötüleme çabası anlamıyorum.

Bu arada :

3 gün önce motor 8200 km ye geldi ve zincir biraz bollaşmıştı zincir ayarı yaptım şuan için bir sıkıntı yok. Aldığımdan bu yana yaptığım tek işlem bu motor hakkında. 8bin km de zaten gevşemesi normal olağanüstü bir durum yok ama yazmak istedim bilginiz olsun.
  • Şekilmiş haa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster-mt

quote:

Orijinalden alıntı: W1L3D

MOTORUN ÜZERİNDEKİ MOTOR AKSAMININ CG YANİ HALK DİLİNDE KÖYLÜ MOTORU OLDUĞUNU FARK ETTİNİZ Mİ ?...

Benim için motorunun tipi değil sorunsuzluğu önemli, az yakması önemli, motora yeterli gelmesi önemli şekile önem verenlerden değilim.

Nedir bu milletteki motoru kötüleme çabası anlamıyorum.

Bu arada :

3 gün önce motor 8200 km ye geldi ve zincir biraz bollaşmıştı zincir ayarı yaptım şuan için bir sıkıntı yok. Aldığımdan bu yana yaptığım tek işlem bu motor hakkında. 8bin km de zaten gevşemesi normal olağanüstü bir durum yok ama yazmak istedim bilginiz olsun.

amacım kötülemek değil. chopper kullanıcılarının ilgisini çekmek türkiyede çinden motor getiren tüm firmalar aynı olayı yapıyor. egerki biz bu motorlara ilgi göstermesek almasak mecbur daha kaliteli chopperleri getireceklerdi..

bu yüzden böyle bir yazı yazıp ilginizi cekmeye calışmıştım.

• Arkadaşlar internette dolaşırken yakaladım şöyle bir sahtekarı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-arkadaslar-3-ay-once-aldim-tayin-sebebiyle-satiyorum-162836336/detay

benim motosikletimin fotoğrafıyla ilan açmış kendisine kaldırmasını söyledim fakat kaldırmıyor şikayet ettim sahibinden yönetimi el atıcaktır fakat siz bu sahtekardan uzak durun lütfen.

Sahtekar: Oktay Koçyiğit
    telefonu : 0 (537) 026 29 82

ekran görüntüsü.

Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)

• Çok güzel anlatim ve konu olmuş eline saglik hocam

• Tesekkurler bilgilendirme iin bende almayi dusunuyorum bakalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buyrun arkadaşlar detaylı fotoğrafları anca çekme fırsatı buldum birkaç da kendi fotoğraflarımdan ekliyorum müsadenizle

Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)
     Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)
     Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)

• Motorun hayırlı olsun umarım ilerde daha büyük makinelere binersin
    Maşallah diyelim nazar değmesin
  • Çok güzel duruyor Başlangıç için iyi midir? Tam istediğim türde, paramın yetebileceği bir motor
  • @just4techno

Teşekkür ederim hocam vallahi bir maşallah diyen sen oldun :)

@devrim_moswant

Başlangıç için her zaman scooter oneriyorum ben. scooter olmayacaksa daha hafif bir motor seçilebilir bu türde motorlar biraz ağır olduğundan ve manevrası az olduğundan ilk başlayana sıkıntı yaratabilir fakat daha önce az da olsa tecrübeniz varsa kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster-mt -- 23 Mayıs 2014; 12:47:57 >
  • Hayırlı olsun kazasız belasız bana benziyorsunuz sima olarak birde ilkokul arkadaşıma dedim acaba Melih mi bu ?
    Motor güzel inceleme çok daha güzel maşallah Allah asfalta yakından baktırtmasın.

Özelden bi kaç soru sorabilir miyim? Şu günlerde bende bi motosiklet alacağımda .
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

Hayırlı olsun kazasız belasız bana benziyorsunuz sima olarak birde ilkokul arkadaşıma dedim acaba Melih mi bu ?
    Motor güzel inceleme çok daha güzel maşallah Allah asfalta yakından baktırtmasın.

Özelden bi kaç soru sorabilir miyim? Şu günlerde bende bi motosiklet alacağımda .

Doğrudur hocam insan insana benzer :)
    Amin hocam kimseye baktırmasın

sorabilirsin tabi burdan da özelden de fark etmez
  • hocam iyi günlerde kullanman dileğiyle ... Kazasız belasız sürüşler diliyorum.. Maşallah çok güzel bir alet :) Bende uzun süredir inceliyorum ... :)
  • Kardesim eline koluna saglik cok guzel anlatmissin motoru pazartesi günü bende 200 lugunu aliyorum 2. El 6000 kmde 2013 model temiz ciziksiz bi motor bi test surusu yaptim acikcasi gayet rahat geldi bana dusuk hizda titresim hic hic yok diyebilirim uzun yolda yomiyacak bisiye benziyo ilk vitesli motorum daha once scooter kullanmistim zor olucakmi bakalim viteslere alismasi daha once kullandim ama cok degil bosa alamiyorum bi turlu bu motorlari insallah 200 lugun yakitinda cok fark yoktur 15 krs yaksa cok iyi zaten hizdan bikmisim 80-90 gitsem uzun yolda yeter bana herkes bu motora bu para cok diyip duruyo yok honda kimi sahin fln al diyo abi 90 model arabaya binecegime yuruyerek giderim daha iyi ben ugrasamam ole eski arabayla ikidebir yolda birakir masraf cikarir fln aman aman hem yakicek 25-30 krs zaten anamin arabasi var acil bisi olsa onu aliyorum gezmek icin bana ideal bi motor diye dusunuyorum benim tarzi hosuma gitti zaten chopper tarzi istiyodum hep bununda seklini cok begendim ondeki radyator yag sogutma imis herhalde ilk defa duydum acaba verimlimidir yani faydasi oluyomudur
    Neyse alayimda bende bi kac yorum yaparim

• quote:

Orijinalden alıntı: ookkaayy

Kardesim eline koluna saglik cok guzel anlatmissin motoru pazartesi günü bende 200 lugunu aliyorum 2. El 6000 kmde 2013 model temiz ciziksiz bi motor bi test surusu yaptim acikcasi gayet rahat geldi bana dusuk hizda titresim hic hic yok diyebilirim uzun yolda yomiyacak bisiye benziyo ilk vitesli motorum daha once scooter kullanmistim zor olucakmi bakalim viteslere alismasi daha once kullandim ama cok degil bosa alamiyorum bi turlu bu motorlari insallah 200 lugun yakitinda cok fark yoktur 15 krs yaksa cok iyi zaten hizdan bikmisim 80-90 gitsem uzun yolda yeter bana herkes bu motora bu para cok diyip duruyo yok honda kimi sahin fln al diyo abi 90 model arabaya binecegime yuruyerek giderim daha iyi ben ugrasamam ole eski arabayla ikidebir yolda birakir masraf cikarir fln aman aman hem yakicek 25-30 krs zaten anamin arabasi var acil bisi olsa onu aliyorum gezmek icin bana ideal bi motor diye dusunuyorum benim tarzi hosuma gitti zaten chopper tarzi istiyodum hep bununda seklini cok begendim ondeki radyator yag sogutma imis herhalde ilk defa duydum acaba verimlimidir yani faydasi oluyomudur
    Neyse alayimda bende bi kac yorum yaparim

Güle güle kullanın hocam 150 ile 200 lük arasında oynasa oynasa 1-2 kurus oynar yada oynamaz

titreşim yok zaten yüksek hızda var 7bin devirden sonra

bendeki direk hava soğutma hiçbir sıkıntı yaşamadım

• Dönerseniz çok sevinirim..
    6.500 TL kadar bütçem var bir sürü motor araştırdım ama nedense aklım hep KUBA Superlight 200 de kaldı.Form siteleri olsun , usta motorcular olsun herkese sordum herkes aman Kuba dan uzak dur dedi. Ama nasıl bir şeytan tüyü varsa öyle bi çekiyo ki beni kimseyi dinlemeyip alıcam diyorum gene vaz geçiyorum. Yani motoru öven bi satıcısı bi de sizi gördüm hatta sırf sizin için siteye üye oldum. Ben İstanbul Maltepe de oturuyorum. Bi motorcuda 200cc liği büyük sissy bar + iki mat siyah kask + çantalar + korumalık demirler+ ön siyah cam + plaka-ruhsat toplam fiyatı 6.200 plaka-ruhsatsız 5.640 TL. Ben her gün üniversiteye gidip gelicem yani yaklaşık her gün 60 km felan yol yapıcam, genelde çift kişi binicez, bu motordan korkum yağ-hava soğutmalı(karbüratörlü) olması , tek silindirli ve en önemlisi macar-çin işi olması. Tekerleklerindeki sorunları biliyorum her motor gibi fabrika çıkışlı lastikler kayar felan ama asıl sorun olarak ;

*90 la felan giderken düşük devirde titreşim(malum tek silindirli) yapar mı ve ses yapar mı?
    *Uzun yolda şişme yapar mı yani yolda bırakır mı ?
    *Vites teli,zincir, akü ve motor yağı gibi aksamlar çok sorun çıkartır mı ?
    *Servisinde bakım felan çok tutar mı ?

Bunlar dışında başka önemli uyarılarınız ya da şunu yap motora bunu yapma gibi önerileriniz olursa sizi dinlerim.. Tüm güzelliklerine rağmen kanma vazgeç gibi önerileriniz varsada sizi dinlerim.. :) Şimdiden çok sağolun..

• 34wanted 3 kullanıcısına yanıt
    6000 tl bu motor için çok fazla şöyle diyeyim motorun ikinci el piyassası yanlıs hatırlamıosam 3500 4000 civarı iyi bi ikinci el bul bence sıfır motoru alcaksın 6 bine satarken satacaksın 3 bine ama 3500 aldığın motordan fazla zarar etmessin
  • senolas S kullanıcısına yanıt
    aslında ikinci el daha mantıklı fakat nedense ilk sahibi motorun rodajını iyi yapmadığı hissine kapılıyorum ,, bide malum çin malı olunca bakımı çok önemli kim bilir bakımını nasıl yaptı ya da yaptı mı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34wanted

aslında ikinci el daha mantıklı fakat nedense ilk sahibi motorun rodajını iyi yapmadığı hissine kapılıyorum ,, bide malum çin malı olunca bakımı çok önemli kim bilir bakımını nasıl yaptı ya da yaptı mı :)

3 bin 4 bin km deyse bakımını hiç yapmamışsada önemli değil illaki yağ değişimini yapmıştır bunun dışındakileride dert etme rodaj meselesinide anlamanın tek yolu motoru denemektir, çıkarsın otoyola yada boş bir yola mümkün olduğunca zorlarsın baktın gördün motor 90 dan sonra tıkanıyor rodajı kötü yapılmıştır ama baktın 120 geçiyor sorun olmaz rodaj iyi yapılmıştır ikinci elde bana göre dikkat edilmesi gereken şeyler bellidir, motorun sağını solunu detaylıca incelersin yamuğu çatlağı çiziğği varmı diye görünürde birşey yoksa sağlamdır ardından yola vurursun iyi gidiyorsa sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: 34wanted

Dönerseniz çok sevinirim..
    6.500 TL kadar bütçem var bir sürü motor araştırdım ama nedense aklım hep KUBA Superlight 200 de kaldı.Form siteleri olsun , usta motorcular olsun herkese sordum herkes aman Kuba dan uzak dur dedi. Ama nasıl bir şeytan tüyü varsa öyle bi çekiyo ki beni kimseyi dinlemeyip alıcam diyorum gene vaz geçiyorum. Yani motoru öven bi satıcısı bi de sizi gördüm hatta sırf sizin için siteye üye oldum. Ben İstanbul Maltepe de oturuyorum. Bi motorcuda 200cc liği büyük sissy bar + iki mat siyah kask + çantalar + korumalık demirler+ ön siyah cam + plaka-ruhsat toplam fiyatı 6.200 plaka-ruhsatsız 5.640 TL. Ben her gün üniversiteye gidip gelicem yani yaklaşık her gün 60 km felan yol yapıcam, genelde çift kişi binicez, bu motordan korkum yağ-hava soğutmalı(karbüratörlü) olması , tek silindirli ve en önemlisi macar-çin işi olması. Tekerleklerindeki sorunları biliyorum her motor gibi fabrika çıkışlı lastikler kayar felan ama asıl sorun olarak ;

*90 la felan giderken düşük devirde titreşim(malum tek silindirli) yapar mı ve ses yapar mı?
    *Uzun yolda şişme yapar mı yani yolda bırakır mı ?
    *Vites teli,zincir, akü ve motor yağı gibi aksamlar çok sorun çıkartır mı ?
    *Servisinde bakım felan çok tutar mı ?

Bunlar dışında başka önemli uyarılarınız ya da şunu yap motora bunu yapma gibi önerileriniz olursa sizi dinlerim.. Tüm güzelliklerine rağmen kanma vazgeç gibi önerileriniz varsada sizi dinlerim.. :) Şimdiden çok sağolun..

Merhaba hocam.

sıfır alıcaksanız hiç düşünmeden alabilirsiniz ama üstüne 2500 lira daha koyarsanız regal raptor daytona öneririm benim bütcem buna yetti bunu aldım. çok da memnunum emin ol hiçbir sıkıntı yaratmadı ufak tefek her motorda olacak şeyleri zaten konuyada yazdım bu zamana kadar birtek masrafı zincir oldu 9-10 bin km de bir zincir değişimi de normal zaten.

motor şişme yapmaz ben ankaradayım keçiörenden gordion avm ye günlük 57 km yapıyorum 3bin km de aldım şuan 14bin km de
    yağını zamanında değişip bakımlarını yaparsan hiçbir sıkıntı yaratmaz.

ben hiçbir zaman servise para yedirmedim. yağ değişimi yapılabilecek en zor bakımı o bile çok kolay

hava filtrelerini çıkarıp temizleyip geri takıyorsun zaten her 5000km de bir sağ tarafta bulunan yuvarlak kromaj kaplı şeyi çıkarıp gaz ayarını kontrol edersin başka da birşey yok. ha birde unutmadan fabrika çıkış debriyaj teli pek iyi değil alınca kalitelisiyle değiştir ben değiştirdim hiçbir sıkıntı yok fabrika çıkış teli sağlam değil

90 la giderken titreşim hissetmezsin ancak 100 - 110 da titreşim hissediliyor o da 7500 deviri gectiği için normal
    şişme yapmaz saatte bir 10dk mola vermeniz yeterli
    debriyaj telini dediğim gibi alınca değiştir 20 lira bişey kendin değişebilirsin değişemem dersen de 5 lira ver değişsin servis
    servis bakımına hiç para vermedim o yamyamlara para yedirmek huyum değil aldıktan sonra garantisi devam etsin dersen serviste yaptır komple bakım için 40 lira istiyorlar buna yağ ücreti dahil değil

ben garantisini önemsemediğim için hep kendim yaptım zaten her 1000km de bir yağ değişiyosun (ilk sefer 500km de)
    hava filtrelerini çıkarıp temizleyip geri takıyosun birde arka kampana ayarını yapıyorsunz (kampana ayarı bozulmaz kontrol edersin o kadar)

her motoru yıkadıktan sonra ve her bakımda çok oynayan mekanik kısımlara vd40 sıktığında ise cillop gibi olur en az 50000km binersin ben suan 15bine yaklaştım sorun yok motorda

motor ısınmadan zorlama yüksek hıza çıkma
    2 kişi binicekseniz bile binen kişilerin ağırlığı kullanma kitapcığında yazandan fazla olmasın yoksa zincirin esner

başka soracakların olursa burdan cevaplarım

tekrar söylüyorum eğer alabiliyorsan temiz ikinci el regal raptor daytona al o kadar para çıkaramam diyosan kuba superlight 200 al sıfır olarak

ama regalin başka motorunu alma alıcaksan tek kaliteli seçeneğin daytona

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.