Şimdi Ara

Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
3
Favori
25.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    doğru söylüyosun peki hiç motorcuya felan götürmeye gerek var mı hani kazalı mı tamir görmüş mü diye ya da ne bilim km yi geri sarıyolar felan bir sürü çakallıkları var bildiklerim bunlar
  • webmaster-mt kullanıcısına yanıt
    ilk motorum olduğu için inan akü başlarını sık desen aküyü bulamam ama ilk bakımlarından sonra birazda motora alışıp her şeyini öğrenince ben de senin gibi yaparım sanırım.
    regal raptor daytona aklımda var gidip 2014 model 250 cc sıfırlarına baktım üstüne oturdum ama o kadar ağır geldi ki ve gidonu çok uzakta uzun şaseli olduğu için sanırım oyüzden daha üstüne oturduğumda kullanımı çok zor geldi . 150 cc likleri vardı onlarda gene karbüratörlü felan oyüzden yanaşmadım. yani 250 daytona özellikleri bakımından çok çok güzel görünüşüde güzel ama kullanım olarak rahat gelmedi ya da ben ilk defa bu tarz motora bineceğim için zor geldi. çünkü ben motora binmeyi Ramzey QM-250 de öğrendim oyüzden bilemiyorum belki yükseltmek istediğimde daha mantıklı olur daytona. Superlight 'ın ikinci elini buldum motoru alacağım yer satıyor eğer onu alırsam sadece kask masrafım olucak ama güvenemiyorum . linki bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-galeri-ilyas-ta-2.el-superlight-200-cc-1500-km-de-177652968/detay
  • ilk motorunuz olacak ve anlamıyorsanız sanayiye götürün en az 2 ustaya gösterin sıkıntı yok derlerse alırsın yapacak başka birşey yok malesef.

motorsikletci satıyor verdiğin ilandaki motoru sanırım 4500 e alırsın çünkü o yamyamlar sahiplerinden öldü fiyatına alıyor benim motora laf olsun diye bir fiyat çıkar üst modelini alıcam dedim adam 2000lira dedi :D içimden iyi sövdüm adama
  • 34wanted 3 kullanıcısına yanıt
    haklısın servisine göstermende fayda var yada iyi bir ustaya göstermekte. önemli olan kaza yapmamış olması ve motorun sağlamlığı zaten bi motorsiklet kolay kolay 20 bine kadar sıkıntı cıkarmaz çin malı olsada çok hor kullanmanız lazımki arıza yapsın
    yani sıfırını almaktansa temiz ikinci el daha mantıklı diyosun ? peki bu götüreceğim ustalar çok para alır mı :) verdiğim ilanda egzozunun altında bi paslanma var onun dışında kazası belası yok görünüyo
  • senolas S kullanıcısına yanıt
    serviside zaten motoru satan yerin yanı :) dediğin gibi her şeyine baktıktan sonra gerisi şans artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34wanted

serviside zaten motoru satan yerin yanı :) dediğin gibi her şeyine baktıktan sonra gerisi şans artık

o servise gösterme sakın anlaşmış olabilirler
  • motoru satan kişiler zaten iyi diyeceklerdir

satan yerdeki sanayideki ustalara da sorma onları tanıyodur zaten hepsi birbirini destekler olan sana olur başka sanayiye götür
  • @webmaster-mt hocam öncelikle inceleme ve paylaşım için teşekkürler. Bende bu aralar bir motor almayı planlıyorum racinglerde cbr 250 chopper lardada bu modeli beğendim. cbr 250 fiyatına alınabilecek chopper lar da var ama nedense bunu beğendim ben. herneyse.

Aradan bir seneye yakın zaman geçmiş. Acaba motorla ilgili görüşlerinizi yenilermisiniz. Hala memnunmusunuz paylaşımlarınızdan sonra değişen fikirleriniz oldumu , 4 veya - lerinde değişiklik oldumu. Çok sevinirim paylaşırsan bizimle bunları.
  • Hala ve hala sözlerimin arkasındayım bahsettiğimiz motor bakımları düzenli yapılsın ve hor kullanılmasın emin olun 30-40 bini çooook rahat görebilecek bir motor ben şuana kadar 15 bin bindim 6 ayda düşünün artık

tek dikkat etmeniz gereken maksimum taşıyacağı ağırlı çok geçmeyin 150 yazmışlar ama ben 165 kg olarak bindim 2 kisi hep sıkıntı yaratmadı bir kere risk aldım toplam kilo 175 olarak bindim ve zincir bollaştı zincir ayarlatmam gerekti
  • Bende yeni aldım 200lük gayet güzel bir makine.
    Şuan rodajdayım bende,500 olunca yaptıracağım ama benimde sorum olacak;

-bazen yolda giderken vites 2ye geçmiyor,boşa düşüyor,bende yine 1e alıp sonra 2ye çekiyorum ama zorlamakda istemiyorum şanzımanı,iyi bir rodaj süreci yapmak istiyorum.Bunun sebebi acaba debriyaj ayarsızlığındanmı yoksa rodaj süresinde olduğum içinmi?

-birde ben manetleri daha dar olanlar ile değiştirmek istiyorum,parmaklarım biraz kısa kaldığından debriyaj ve frene asılmak zorluyor bazen,önerebileceğiniz markalar varmı acaba?

-ayırca bu motora uygun en kaliteli lastik tavsiyeniz nedir?
  • MErhaba,

Vites olayı benimkinde de vardı kafaya takılacak birşey değil gayet olası bir durum dişliler boşa çıkıyor arada kalınca geçmiyor. Arabalarda bile olabilen bir durum. Rodaj suresinde olduğunuzdan biraz sık olabilir fakat düzelicektir.

Ayrıca motor yapısı gereği biraz sert basılması gerekiyor vites geçişlerinde hızlı geçireceğim diye az basar yada az çekerseniz bu dediğiniz durum olabilir bu her motorda böyledir.

lastik konusuna birşey diyemeyeceğim çünkü ben hala fabrikasyon lastiklere sahibim.
    manet değiştirmeyi düşünmedim ama manetleri standart çoğu piyasadaki manetler uyacaktır.
  • şimdi çok sertte 2.vitese alayım istemediğim için biraz tedirgin oluyorum,malum yeni makine birde haşin kullanıpda şanzımanı elimize almayalım :) ama dediğini uygulayacağım.
    Aynı şekilde durduğum vakit boşa almakda sorun oluyor,durduğum yerde 1-2 yapıp bışluğu arıyorum,bir süre sonra ayağım uyuşuyor zaten.
  • Ben de 1 haftadır kullanıcısıyım. Fiyat performans hele ki görünüş olarak alınabilecek en iyi motorlardan biri bence.
    Yeni alacak arkadaşlar için bir iki uyarım olacak :

1) Eğer daha önce bu tarz bir motor kullanmadıysanız, arka fren ve vites pedallarına (yerine) alışmak için mutlaka rahat alanda çalışma yapın. Özellikle touring bir motordan geçiş yapıyorsanız, ayak koyma ve pedallara erişim konusunda acemilik çekeceğiniz bir dönem olacaktır,
    2) Aynaların açısı ne yazık ki zayıf. Ben "riderscan" (fotoğrafta konumunu görebilirsniz) takarak durumu çözdüm ancak o da gece çok iyi değil performans olarak. Aynalara mutlaka dışa ve yukarıya doğru uzatma aparatı gerekli,
    3) Fabrika çıkışı lastiklerin yalnızca kuru zeminde tutuşu iyi. Özellikle "çiseleme" denilen türde yağışta ve hafif ıslak zeminlerde fren yaptığınızda (sert yapmak daha da arttırıyor bu durumu) hem ön hem de arka lastik kayıyor. Ben yaz sonunda mutlaka lastik değişeceğim, tam güvenli sürüş için bu şart,
    4) 200 CC ve 14 beygir güç, doğal olarak özellikle otoban ve çevre yollarında, motosiklete saygının sıfır olduğu ülkemizde sürekli defansif sürüş gerektiriyor. Canınız sıkılınca gazlar geçerim ya da sıyrılırım diye güvenmeyip, gereken konumlanmayı önceden almanızı tavsiye ederim.

Bunların dışında keyifle seyredebileceğiniz ve özellikle agresif sürüş sevmeyenler için çok keyifli bir gezi motoru. Siyah jantlarda da kırmızı şeritler çok yakışıyor bence.
     Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)
     Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şenol Er -- 7 Nisan 2015; 1:45:38 >
    Hocam cok iyi bir konu acmissin, incelemen yorumlarin cok iyi tesekkur ederim.Oncelikle ben universite ogrencisiyim ayni sizin gibi chopper tarzi motorlara merakim var.Ilk defa motor kullanacagim onun icin tereddutlerim var biraz ne onerirsiniz regal raptorun 150cc modelini bakiyordum ama konunuzu gorunce fikrim degismeye basladi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Şenol Er

Hocam hayırlı uğurlu olsun aracınız kazasız sürüşler dilerim. Fakat şahsi görüşüm o şeritler hiççç olmamış motorun asil duran mat siyahında sırıtmış gibi.

@DasMotiv

Merhaba, Ben teşekkür ederim alırken hiçbir yerde incelemesini bulamadığım için kendim koydum buraya :)

Bahsettiğiniz motor konuda incelemiş olduğum motordan iyi değil haberiniz olsun oda hava soğutma bu motorda hava soğutma ikisi arasında kesinlikle superlight alırdım. Fakat işin içine sıvı soğutmalı yada yağ soğutmalı (radyatörlü) bir regal raptor girerse kesinlikle regal alırım. Ben şahsen Regal Raptor dd350 Daytona (beyaz) motoruna bayılıyorum hastasıyım resmen param yetse direk alırım :) Demem o ki bu fiyata alınabilecek başka bir alternatif yok aynı yaş ve km de olan piyasada.
  • birde yeni rks speedster 250 çıktı,üçerler motor satıyor şuan türkyieye yeni geldi.
    özellikleri ise;

Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)
    -v-twin motor 250cc
    -enjeksiyonlu
    -ön ve arka disk kaliper fren sistemi
    -20hp güç
    -hava soğutmalı

tek eksisi hava soğutmalı oluşu onun haricinde bence çok güzel bir alet.regal yerinede direkt bunu alırdım..
  • 3500Tl hakikaten çok iyi fiyat, balansör ve düşük kıpraşım da iyimiş.

Mat yeşil de bu motora çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

birde yeni rks speedster 250 çıktı,üçerler motor satıyor şuan türkyieye yeni geldi.
    özellikleri ise;

Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey) Kuba Superlight Kullanıcı İncelemesi (Merak Ettiğiniz Herşey)
    -v-twin motor 250cc
    -enjeksiyonlu
    -ön ve arka disk kaliper fren sistemi
    -20hp güç
    -hava soğutmalı

tek eksisi hava soğutmalı oluşu onun haricinde bence çok güzel bir alet.regal yerinede direkt bunu alırdım..

Harley 48 ile Fatboy kırması olmuş :) Bu arada superlightlar iyi zamlanmış.

Alırken mutlaka lastikleri değiştirin.Geçen gün 20-25le giderken ıslak zeminde hiçbir anormal frenleme yapmamış olmama rağmen kaydım.Korumalar olmasa baya sıkıntı yaşayacaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarsizm -- 8 Nisan 2015; 18:11:35 >
  • Arkadaşlar Kuba 150 ile 200 Arasında CC Hariç fark var mı

Sıfır 200 CC 6000 lira
    2.el 159 CC 3500 lira

Öğrenciyim ve yaza ilk motorum olacak, gezi Amaçlı kullanacağım, tavsiyeleriniz neler ? Ikinci el mi bakayım borç harç Sıfır mı almaya çalışayım sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.