Şimdi Ara

Krypto'dan Anlayan Bir Bakabilir mi Acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba yurtdışına 90 dolarlık bir şey satacağım. ödeme için krypro ile ödeme yapabilirim dedi. Hiç anlamadığım bir kon. Ben bunu alsam nakit liraya çevirebilir miyim, bana yollanan paradan kesinti oluyor mu süreç nasıl işliyor?

hızlıca kara vermem lazım kısadan anlatıp yardımcı olabilecek varsa çok teşekkür ederim.

• Elbette nakit paraya çevirebilirsin. Yalnız bitcoin siteleri parayı banka hesabına çekerken komisyon alır. Bu komisyonlara siteden ulaşabilirsin.

Bitcoin sitesi olarak Türkiye'den BTCTurk ve yabancı olarak da binance güvenilirdir. Zaten yabancı birinden para alırken Türkiye'de bitcoinden başka seçenek yok. PayPal falan kapalı. Western Union da pahalı oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VitoTheFather

Elbette nakit paraya çevirebilirsin. Yalnız bitcoin siteleri parayı banka hesabına çekerken komisyon alır. Bu komisyonlara siteden ulaşabilirsin.

Bitcoin sitesi olarak Türkiye'den BTCTurk ve yabancı olarak da binance güvenilirdir. Zaten yabancı birinden para alırken Türkiye'de bitcoinden başka seçenek yok. PayPal falan kapalı. Western Union da pahalı oluyor.
    hocam merhaba teşekkürler cevabın için. bugün bir alıcı buldum ve ürünü gönderdim ama ücreti alamadım yurtdışı para transferini beceremedi karşı taraf. bitcoin hesabı açtıktan sonra karşı tarafa hangi bilgileri vermem lazımki bana coin-para neyse gönderebilsin ? Bir de 80 dolarda kesinti aşağı yukarı ne kadar olur?

Yardımcı olursan çok sevinirim.
  • joker00 J kullanıcısına yanıt
    Şöyle uzun bir kod olacak onu göndermen gerek diye biliyorum. Siteden siteye değişir ama 80 dolarda gönderirken genelde kesinti olmaz. Para çekerken olur. Oda sitede yazar.

• quote:

Şöyle uzun bir kod olacak onu göndermen gerek diye biliyorum. Siteden siteye değişir ama 80 dolarda gönderirken genelde kesinti olmaz. Para çekerken olur. Oda sitede yazar.
    ben parayı göndermeyeceğim karşı taraf bana gönderecek. sonra bende onu liraya yani nakite çevireceğim. Kesinti olur o halde. Bir bakayım o zaman hemen biraz araştırayım nasıl oluyormuş. Teşekkürler yardımın için
  • joker00 J kullanıcısına yanıt
    Önemli değil hocam. Bende müsait değilim. Çok yardımcı olmadım kusura bakma.

• quote:

Önemli değil hocam. Bende müsait değilim. Çok yardımcı olmadım kusura bakma.
    teşekkür ederim hocam tekrardan.
  • Tam olarak tarif edeyim. Karşı taraf gönderirken transfer için Bitcoin ağındaki madencilere ya da hangi kripto parayı gönderiyorsa o ağa ödeme yapar. Sizin bunu düşünmenize gerek yok, istediğiniz miktarı söyleyin o miktarı göndersin, bu transfer ücretini karşı taraf ayriyetten öder. Bitcoin'in transfer ücreti diğerlerine göre fazla, göndere kişi başka bir koin önerecektir. Bence Usdt kullanın, 1 Usdt 1 dolara eşittir.
    Bildiğim türk borsası Bitay var, koin çeşitliliği fena değil. Koini ticareti için, koini liraya çevirirken, %0,24 ile %0,32 komisyon alıyor, yani 100 tl için 24 kuruş ya da 32 kuruş. Bankaya çekmek için en az 100 tl çekmen gerekiyor, 2,5 tl ücret kesiyor.
    Bitay.com sitesinden istediğiniz paranın kaç tane Usdt, Xlm ya da hangi koini kullanacaksanız ettiğini hesaplayın. O miktarda göndesin. Göndereceği adresi de Bitay'a üye olduktan sonra yatır çek bölümünden öğreneceksiniz. Yatıra basıp hangi koin istiyorsanız onu seçin, hesap adresi verecek o adresi doğru şekilde göndericiye gönderin. O hesaba yattığı zaman borsada görünecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hiddencat

Tam olarak tarif edeyim. Karşı taraf gönderirken transfer için Bitcoin ağındaki madencilere ya da hangi kripto parayı gönderiyorsa o ağa ödeme yapar. Sizin bunu düşünmenize gerek yok, istediğiniz miktarı söyleyin o miktarı göndersin, bu transfer ücretini karşı taraf ayriyetten öder. Bitcoin'in transfer ücreti diğerlerine göre fazla, göndere kişi başka bir koin önerecektir. Bence Usdt kullanın, 1 Usdt 1 dolara eşittir.
    Bildiğim türk borsası Bitay var, koin çeşitliliği fena değil. Koini ticareti için, koini liraya çevirirken, %0,24 ile %0,32 komisyon alıyor, yani 100 tl için 24 kuruş ya da 32 kuruş. Bankaya çekmek için en az 100 tl çekmen gerekiyor, 2,5 tl ücret kesiyor.
    Bitay.com sitesinden istediğiniz paranın kaç tane Usdt, Xlm ya da hangi koini kullanacaksanız ettiğini hesaplayın. O miktarda göndesin. Göndereceği adresi de Bitay'a üye olduktan sonra yatır çek bölümünden öğreneceksiniz. Yatıra basıp hangi koin istiyorsanız onu seçin, hesap adresi verecek o adresi doğru şekilde göndericiye gönderin. O hesaba yattığı zaman borsada görünecek.
    Cok teşekkür ediyorum yardımın için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.