Çavuş
04 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Tatiller kapitalizmin size verdiği parayı ona geri vermeniz için uydurulmuştur. Hafta sonu hariç geri kalan bütün +2-3 gün tatiller gereksiz, anlamsız ve saçmadır. Özellikle yaz tatilleri.
YouTube'da bir yorumda gördüm. İddiaya göre GTA San Andreas'da Ryder'ı seslendiren kişiyle Rockstar'ın arası bilinmeyen bir sebepten ötürü açılmış, ardından yönetim Ryder'ı oyundan çıkarmaya karar vermiş. Aslında Ceasar'la yaptığımız malum görevde Ryder yokmuş, sonradan eklenmiş deniyor. Sizce doğru mudur?
Forumda sayılan bölümlerde atılan kaç mesajdan sonra teğmen rütbesi geliyor?

Edit: 100'u geçince teğmen, 250'yi geçince yüzbaşı oluyormuşuz.
Forumda İTU Ceng'i 1392 sıralama ile kazandığını söyleyen var. Hepimiz için merak konusuydu hayırlı olsun

https://forum.donanimhaber.com/2021-yks-dh-ahalisi-nereye-yerlesti-ana-konu--150367706-3#150368137
İTÜ Bursları sadece sıralamada 1k ve altında başarı elde eden kişilere veriliyor. 1.001inci kişi olsanız bile bir kuruş para alamamaktasınız, son giren kişiyle burs açısından herhangi bir farkınız olmayacak demek bu. Okul sıralamaları ise ya taban puan ya da son giren kişinin sınavda kaçıncı olduğu üzerinden yapılıyor. Bundan dolayı ilk bine giremeyenler için İTÜ'de ODTÜ'de veya Gebze Teknik'de okumanın mali açıdan hiçbir farkı yok.

İTÜ İng. CENG'in şu anki sıralaması 2.454, İng Endüstri'nin ise 5.488. Bu durumda sınavın ilk üçünün, 700.cüsünün veya 999.sunun itü'yü tercih etmesi okulun sıralaması için (eğer taban 1000in altına düşmezse ki mevcut durumda zor gözüküyor) hiçbir anlamı olmayacak.

Bütün bunlardan dolayı, hem ceng'lerin genelinin yükselmesi ve İTÜ'nün başarılı insanlar tarafından tercih edilecek olması okulun sıralamasının leyhine fayda sağlayacak olsa da, tarihi derecede bir yükselme olacağını söylemenin bir dayanağının olmadığı söylenebilir.

Edit: unutmuşum kusura bakmayın
Arkadaşlar buranın Kimya ve kimya mühendisliği bölümlerini çok övüyorlar mezuniyetten sonra iş bulma, maaş imkanları falan iyiymiş. Üstelik Amerika Albuquerque'deki Jesse Pinkman Enstitüsü ile değişim programı ve staj tarzı bir şeyleri de varmış. Sizce iyi midir?
Az çok hepimizin bildiği, içinde olduğu bir durum burger fiyatları. Şu anda kampanyayla Burger King'de whopper menü 38 liraya satılıyor. Ama ben geçenlerde iki menü alınca tanesi 25 TL kampanyasıyla daha ucuza menü almış ve yemiştim. Bu tarz oynaklıklar var fiyatlarda.

Bir de yerel işletmeler var. Mesela benim evime yakın, gayet büyük et ve malzeme kullanan bir mekanda (İstanbul’da yaşamıyorum) en iyi burger 25-30 TL civarı. Tabii hem büyük ve çok malzeme, hem de kaliteli bir yer. Buna rağmen adam gibi et bile kullanmayan Burger King ve McDonald's'dan bin kat ucuz.

Hâlen daha bu fiyatlar varken BK veya Mc’den başka yere gitmeyen milleti de hiç anlamıyorum.

Sağlık Bakanlığı tarafından aşılama oranının en yüksek olduğu illeri açıkladı. Tabloya göre aşılamanın en yüksek olduğu il %68.8 ile Edirne oldu. Edirne'yi Amasya, Eskişehir ve Çanakkale takip etti. Bakan Koca daha önce "Aşılamanın en az %70 olduğu dönemde maskelerden de artık kurtulabiliriz diye düşünüyorum." demişti.

Geçen gün serviste gidiyorum, tam tarih vermeyeceğim sonra patlamayalım; ortam zaten ufak, şoför ossursa arkadan duyuluyor, hayatımı sorgulayarak dümdüz gidiyorum etrafı seyrede seyrede. Arkada 2 -büyük ihtimalle son sınıf- öğrencisi, aralarında konuşuyorlar. Tahmin edersiniz ki ikisi de kız. Birinin bugün "date"i varmış, aynen böyle söyledi, diğeri de (bu konularda deneyimli olan) buna taktikler veriyor. Ne giyeceksin, şöyle yap böyle yap diye. Klasik muhabbet işte, asıl mesele burdan sonra başlıyor. Master kız diyor ki, eğer çocuğu ayarlarsa, Haziran-Temmuz-Ağustos eylenir, daha sonrasına bakarmış. Bu arada junior kız da, öyle meslek lisesi tipli kızlardan değil. Adam gibi işinde gücünde, kötü niyetli gözükmeyen bir kız, bilmiyor zaten ne b.k yiyecek. 'Ya beni beğenmezse' falan çekiyor. Ya tabi bilemem belki şerefsizin tekidir de neyse ney işte anasını.


Bunu yazmamın nedeni şu; DH'de sabah akşam gömülen klasik kız tipi vardır ya. Erkeklerle gönül eğlendirir, dersinde oyununda erkek tipini hor görür ezer. İşte arkadaşlar o kızlar amel defterlerinde yazdığı için böyle olmuyor. Bir Sütaş mamülü gidip kanlarına giriyor, aklını çeliyor, sonuç aha işte. Sözüm o ki böyle kızlara dikkat edin. Sizin haftalarca hayalini kurduğunuz, planını yaptığınız randevuya kızlar kafaları böyle doldurularak geliyor. Hadi eyvallah.

Yine bir kitlesel vurgun olayı,

hepimizin malumu bir-iki gündür Instagram'da kullanınıcılar tarafından storylerine "Save a dog" diyen bir görsel konuluyor, ve insanlar bu sayede hayvanlara yardımcı olduğunu sanıyor.

Ama maalesef arkadaşlar, her nasıl ağaç resmi yaptığınızda ormanları kurtarmıyorsanız, bu resmi storyinize atarak da hayvanları kurtarmıyorsunuz.

Bağımsız bir internet kullanıcısı, etkinliği düzenleyen kuruluşun nasıl bir yer olduğunu, neden böyle düşündüğünü teker teker açıkça belirtmis, iddialar gayet mantıklı, ingilizcesi olan açsın okusun.

Sizde lütfen tanıdıklarınıza bu linki göndererek, storyinizde paylaşarak, bu vicdan sömürücülerinin daha fazla para kazanmasına izin vermeyin.
https://fakewebsitebuster.com/plantatreeco/?amp=1&__twitter_impression=true
Hakkında
Konum: Çanakkale, Merkez
Meslek: Ejdarha Avcısı/Terbiyecisi
Hakkımda:
OWW YEAH MTFCKR!!!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 48
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 574
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 147)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 872 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.