Şimdi Ara

Kritik Soru: se xperia mini pro - htc desire z ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, birkaç gün içinde telefonumu yenileyeceğim, kafamda olmazsa olmaz olarak düşündüğüm birkaç kriter var,

- fiziksel klavye (mobil mail trafiğim için çok gerekli)
    - android işletim sistemi
    - güncellemelerin kesilmemesi
    - kaliteli ve sağlam bir cihaz
    - flash desteği
    - hd video kayıt

bu kriterlerimi htc desire z ve sony ericsson xperia mini pro modellerinde bulabiliyorum ancak hangisini seçmem gerektiği konusunda açıkcası kararsız kaldım. Fiyat olarakta yakın düzeydeler.

Yardımcı olursanız sevinirim

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3713&idPhone2=3421

• Arkadaşlar lütfen yardımcı olun fikirlerinize ihtiyacım var..
  • Bu konuda bana yardımcı olabilecek ilgili ve bilgili kimse yok mu??
  • Dostum biraz daha bekleyebilirsen (maksimum 1 ay kadar) SE xperia pro türkiyeye gelecek. Bu iki cihazdan da hem donanım hem görsel olarak bence daha iyi. Ayrıca bu iki cihazdan da güncelleme olarak daha iyi olacak. Klavyesi de daha ergonomik ve hem hız olarak hemde ergonomik olarak ödüllü bir klavye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carmicheal

Dostum biraz daha bekleyebilirsen (maksimum 1 ay kadar) SE xperia pro türkiyeye gelecek. Bu iki cihazdan da hem donanım hem görsel olarak bence daha iyi. Ayrıca bu iki cihazdan da güncelleme olarak daha iyi olacak. Klavyesi de daha ergonomik ve hem hız olarak hemde ergonomik olarak ödüllü bir klavye.

üstadım ne kadar fiyatla geleceği mechul sonuçta
  • 800-1000tl civarında olacaktır tahminimce, donanım olarak neo ile aynı artı klavyesi var.1000tl yi geçmez.
  • maksimum 800 tl ye çıkabilirim, 1000 tl olsa başka cihazlarada bakabilirim
  • amazon.de fiyatı

xperia mini pro 205€
    xperia pro 285€

orantı kurarsak vatan computer fiyatı,

xperia mini pro 720tl
    xperia pro (285/205)*720=1000tl gibi birşey çıkar.
  • Peki bu arada web deneyimi açısından mini pro nun 3" lik ekranıyla desire z nin 3.7" lik ekranı gerçekten büyük bir fark oluşturur mu?
  • senin için ekran mı önemli boyut mu öce ona karar vermelisin. desire z biraz ağır bir telefon, eline alıp incele derim 2sini de. Htc hakkında bir bilgim yok ama mini pro android 4.0 güncellemesi kesin olarak gelecek. ayrıca mini pro modelinin işlemcisi desire z ye göre biraz daha hızlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmak

senin için ekran mı önemli boyut mu öce ona karar vermelisin. desire z biraz ağır bir telefon, eline alıp incele derim 2sini de. Htc hakkında bir bilgim yok ama mini pro android 4.0 güncellemesi kesin olarak gelecek. ayrıca mini pro modelinin işlemcisi desire z ye göre biraz daha hızlı.

hocam bugün tekrar gittim vatan bilgisayarda iki modeli de yanyana koydum inceledim, bir türlü karar veremiyorum.

xperia mini pro kesinlikle çok kibar ve şık bir telefon, boyutları da cepte taşınabilir düzeyde, ancak dahili hafızası 400 mb ve dediğim gibi ekran 3"

desire z ise 1.5 gb dahili hafızaya sahip, fakat Z şeklindeki kapak mekanizmasının sorun yaşatması muhtemel + boyutları büyük
  • 400mb bence çok fazla takıntı yapmamanız gereken bir konu sonuçta hafıza kartı var depolama için. ayrıca mini pro da bahsettiğim gibi güncelleme devam edecek ama desire z de firma tarafından bir güncelleme olmayacak büyük ihtimalle. eğer ekran boyutunu sorun etmezseniz, işlemci hızının yüksekliği ve güncelleme desteği için mini pro almanız daha iyi olabilir. tasarım olarak xperia serisini herzaman beğenmişimdir. ayrıca xperia mini prodaki timescape arayüzü oldukça kullanışlı ve şirin. bir de xperia mini proda 3boyutlu fotoğraf çekebiliyorsunuz.
    tabi bunların yanında htc kalitesi de su götürmez bir gerçek, kızak sisteminde sorun çıkabilmesi muhtemel, güncelliğini kaybetmek üzere olan bir telefon. ekran boyutu da büyük olduğu için haliyle boyutu da büyük.

karar sizin, hangi telefona daha çok ısınırsanız onu almanız daha iyi olur ancak ben kendim için seçecek olsam xperia mini pro modelini seçerim çünkü güncel bir model, tasarım hoş, boyutla ideal, işlemcisi hızlı, ice cream sandwich desteği gelecek, ön kamerası mevcut.

• quote:

400mb bence çok fazla takıntı yapmamanız gereken bir konu sonuçta hafıza kartı var depolama için. ayrıca mini pro da bahsettiğim gibi güncelleme devam edecek ama desire z de firma tarafından bir güncelleme olmayacak büyük ihtimalle. eğer ekran boyutunu sorun etmezseniz, işlemci hızının yüksekliği ve güncelleme desteği için mini pro almanız daha iyi olabilir. tasarım olarak xperia serisini herzaman beğenmişimdir. ayrıca xperia mini prodaki timescape arayüzü oldukça kullanışlı ve şirin. bir de xperia mini proda 3boyutlu fotoğraf çekebiliyorsunuz.
    tabi bunların yanında htc kalitesi de su götürmez bir gerçek, kızak sisteminde sorun çıkabilmesi muhtemel, güncelliğini kaybetmek üzere olan bir telefon. ekran boyutu da büyük olduğu için haliyle boyutu da büyük.

karar sizin, hangi telefona daha çok ısınırsanız onu almanız daha iyi olur ancak ben kendim için seçecek olsam xperia mini pro modelini seçerim çünkü güncel bir model, tasarım hoş, boyutla ideal, işlemcisi hızlı, ice cream sandwich desteği gelecek, ön kamerası mevcut.

ilginiz ve cevabınız için teşekkürler :)

peki siz xperia mini pro kullanıcısı mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: madozz

quote:

400mb bence çok fazla takıntı yapmamanız gereken bir konu sonuçta hafıza kartı var depolama için. ayrıca mini pro da bahsettiğim gibi güncelleme devam edecek ama desire z de firma tarafından bir güncelleme olmayacak büyük ihtimalle. eğer ekran boyutunu sorun etmezseniz, işlemci hızının yüksekliği ve güncelleme desteği için mini pro almanız daha iyi olabilir. tasarım olarak xperia serisini herzaman beğenmişimdir. ayrıca xperia mini prodaki timescape arayüzü oldukça kullanışlı ve şirin. bir de xperia mini proda 3boyutlu fotoğraf çekebiliyorsunuz.

ilginiz ve cevabınız için teşekkürler :)

peki siz xperia mini pro kullanıcısı mısınız?

hayır ama yakın plandan incelediğim bir telefon olur kendileri, hatta ben de sizin gibi bu 2telefon arasında kalıştım ama kararım mini pro yönünde oldu. yanlış anlaşılma olmasın desire z de harika bir telefon ancak boyut ve güncellemenin benim için önemli olduğunu düşündüğüm için xperia tercihim olacak. bu arada telefonu almayı düşünürseniz hemen almayacaksanız vatanbilgisayarın kampanyasını bekleyin derim, geçenlerde yaptığı kampanyada xperia mini pro modelini 645tl ye satıyordu. aynı şekilde desire z de de indirim olmuştur ama fiyatını bilmiyorum.

• quote:

hayır ama yakın plandan incelediğim bir telefon olur kendileri, hatta ben de sizin gibi bu 2telefon arasında kalıştım ama kararım mini pro yönünde oldu. yanlış anlaşılma olmasın desire z de harika bir telefon ancak boyut ve güncellemenin benim için önemli olduğunu düşündüğüm için xperia tercihim olacak. bu arada telefonu almayı düşünürseniz hemen almayacaksanız vatanbilgisayarın kampanyasını bekleyin derim, geçenlerde yaptığı kampanyada xperia mini pro modelini 645tl ye satıyordu. aynı şekilde desire z de de indirim olmuştur ama fiyatını bilmiyorum.

Anladım tekrardan teşekkürler, sanırım benimde tercihim mini pro dan yana olacak, benim için bir telefon fonksiyonelliğinin yanında kibar da olmalı, tabak gibi bir telefon kullanmak istemem :)

Vatan bilgisayar ara ara tek günlük kampanyalar düzenliyor, 10-15 gün bekleyebilirim denk getiririz umarım :)

• quote:

quote:

Anladım tekrardan teşekkürler, sanırım benimde tercihim mini pro dan yana olacak, benim için bir telefon fonksiyonelliğinin yanında kibar da olmalı, tabak gibi bir telefon kullanmak istemem :)

Vatan bilgisayar ara ara tek günlük kampanyalar düzenliyor, 10-15 gün bekleyebilirim denk getiririz umarım :)

umarım denk gelir hocam :). aldığınız zaman telefon hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim. şimdiden hayırlı olsun.

• ekran küçüklüğü sorun olmayacaksa xperia mini pro daha iyi tercih olur ve en büyük avantajıda ıcs 4.0 güncellemesini alacak olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

ekran küçüklüğü sorun olmayacaksa xperia mini pro daha iyi tercih olur ve en büyük avantajıda ıcs 4.0 güncellemesini alacak olması

siz sanırım mini pro kullanıcısısınız, ekran boyutundan dolayı kullanımda yaşadığınız herhangi bir zorluk oluyor mu hocam ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

ekran küçüklüğü sorun olmayacaksa xperia mini pro daha iyi tercih olur ve en büyük avantajıda ıcs 4.0 güncellemesini alacak olması

siz sanırım mini pro kullanıcısısınız, ekran boyutundan dolayı kullanımda yaşadığınız herhangi bir zorluk oluyor mu hocam ?

bende almayı düşünüyorum henüz almadım , ekranı uzun değil ancak enlemesine geniş o yüzden kullanım açısından sorun çıkarmayacaktır , penim parmaklarım ince ve çok uzun değil , daha önce monte kullanmıştım oda 3'' ekrana sahipti ve rahat bir kullanımı vardı o yüzden sorun yaşacagımı düşünmüyorum ekran konusunda zaten ekran kapasitif rahat bir kullanım sunacaktır.

• Desire Z 1,5 yıl önce kadar ki model olmasına rağmen,aşağı yukarı aynı donanıma sahipler.Xperia mini pro nun ekranı çok ama çok küçük ve LED olmasına rağmen,youtube videolarına bakarsanız görüntü kalitesi hiç iyi değil.Wildfire S ile youtube de yanyana koymuşlar,wildfire ın TFT ekranı bunda çok daha canlı ve etkin duruyor.HTC nin en basit telefonu malumunuz wildfire s ve en ucuz ekran teknolojisi kullanılmış,varın siz düşünün kaliteyi HTC' deki... Gelgelelim bu xperia mini pro denen model donanım olarak Desire Z den 5 kat daha da iyi olsa ben yine de Desire Z i tercih ederdim."Neden?" sorusuna cevaben,bir tekno markete gidip,Desire Z ve diğer modeli elinizde incelemenizi tavsiye ederim.Ben şahsen Neo ve Desire Z i aynı andan elimde inceledim ve Desire Z in kaliteli ve sağlam duruşunun yanında Neo yu elimden fırlatasım geldi:) Çok basit ve ucuz plastikvari bir malzemeden yapılmış.Yazık yaa telefona 1000 lira bayılıyorsun eline naylon parçası veriyorlar.Bu durum diğer birçok markada da geçerli..Halbuki SE malzeme ve işçiliğe önem veren bir firmaydı,demek ki zamanla değişmiş maliyet faktörünü fazla önemser hale gelmiş Nokia ve Samy gibi...

Desire Z ve diğer HTC modellerini inceeyince farkedeceksiniz ki,adamlar telefonlarını özene bezene üretiyo abi.Zaten HTC nin yaklaşık 10 senedir takip ettiğim tüm cihazları böyle,kalite felsefesi hiç değişmedi.. Hele ki Desire Z apayrı kaliteli geldi bana.Muhakkak elinizde incelemenizi tavsiye ediyorum size satın almaya karar vermeden önce.Ayrıca Desire Z in Gorilla Glass ekran kullanması çok büyük bir avantaj.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.