Şimdi Ara

(Kritik Güncelleme!)SAMSUNG 840 EVO SSD İNCELEMESİ + ANA KONU ! (120-250) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.809
Cevap
29
Favori
80.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekuyucak

Elinize sağlık güzel inceleme olmuş incelemelerinizi görünce gidip alasım geliyor hep. Neyse 2 aya kadar bunu da alırız geliriz kulübe :)

teşekkürler

yapıyoruz işte birşeyler

beğenmenize sevindim.

kulübü bu akşam kurarım
  • Güzel inceleme eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Bendeki ssd de o toplar çıkıyor birleşmeden hemen masaüstüne geliyor.Hoşgeldiniz yazısı da arada kayboluyor.

Sandisk mı alsaydık acaba ya bu iyisi diye 200 un üzerine çıktım.
    Ultra mı standart mı peki sizin model ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Sandisk pahalı oluyor.Bende satıp Samsung Pro veya dengi Corsair alabilirim
    Extreme.
  • Extreme pahalı idi standart tan öteye gidemezdim zaten. Cok bi şey kaybetmedik o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanıcılar Kulübü 2. mesaja eklendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

Allah Allah

sürücün güncel mi ona bak

sata 3 ' e bağlıyorsun dimi

herşey tamamsa anakartın dandik olabilir

quote:

Orijinalden alıntı: ulud49

Hocam bence yakın zamanda stock fandanda kurtulsaniz iyi olurdu .

İnşallah o da olur.

banamı dedin hocam ?

samsung magician ile bakıyorum en son sürücü görünüyor. anakartımın sata 3 portuna bağladım ve ahci mode da açık. çok kötü bir anakart olduğunu sanmıyorum asus m5a97 evo r2.0 kullanıyorum. herhalde sorun başka bir şeyde.

http://www.guru3d.com/articles_pages/samsung_840_evo_ssd_benchmark_review_test,14.html

bu sayfada yapılan test sonuçlarının bile çok altında kalıyor benim sonuçlarım. sizin ise yazma sonuçlarınız oldukça yüksek çıkmış : )

• independenceday kullanıcısına yanıt
    hocam bir sorunda olabilir bence götür değişim iste.
  • olabilir aslında ama beklentilerimi fazlasıyla karşıladığı için test sonuçlarına bakarak bir şey yapmak istemiyorum. oldukça memnunum bu ssd'den. daha önce sandisk standart almıştım. bu ondan kat kat iyi. bundan sonra bir değişiklik yaparsam o da kapasite konusunda olur sanırım. ilginiz için ve gruba eklediğiniz için teşekkürler : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: independenceday

olabilir aslında ama beklentilerimi fazlasıyla karşıladığı için test sonuçlarına bakarak bir şey yapmak istemiyorum. oldukça memnunum bu ssd'den. daha önce sandisk standart almıştım. bu ondan kat kat iyi. bundan sonra bir değişiklik yaparsam o da kapasite konusunda olur sanırım. ilginiz için ve gruba eklediğiniz için teşekkürler : )

ben senle aynı durumda olsam götürürdüm hocam

ama sen bilirsin

sağolasın
  • Dev inceleme derken klavyeniz sürçtü sanırım.En bariz özelliği olan tlc olan nand flash yongaları dahil ,kontrolcu gibi hiç bir teknik bilği yer almıyor. Yapılan test sayısı bir elin parmağını geçmemiş..Diğer ürünlerle karşılaştırmaların hepsi başka sitelerden alınmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Dev inceleme derken klavyeniz sürçtü sanırım.En bariz özelliği olan tlc olan nand flash yongaları dahil ,kontrolcu gibi hiç bir teknik bilği yer almıyor. Yapılan test sayısı bir elin parmağını geçmemiş..Diğer ürünlerle karşılaştırmaların hepsi başka sitelerden alınmış.

nand olayına tanıtımda biraz değinildi farklarını burada anlatmaya gerek yok

daha fazla test koyulabilir sonuçta daha konu hemen bitmedi geliştiririz sıkıntı yok

diğer ürünler elimde olmadığı için maalesef öyle oldu
  • Konuyu kirletmeyelim lutfen bir emek harcanmış yapılmış konuyu sapıtmayın bilgilendirme açısından açılmış bir konu burası eleştiri konusu değil önce iğneyi kendinize batırın sonra biz kendimize bakarız
  • konu ssd konusudur onunla ilgili lafınız varsa konuşun yoksa boşuna konuyu kirletmeyelim. bir sıkıntısı olan pm'den gelir cevabını alır, gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 7 Mayıs 2014; 3:32:49 >
  • Guzel inceleme hayirli olsun ssd niz.. Windows acilirken 4 renk birlesmeden aciliyormu? Windows logosu yani? Hos geldiniz yazisini goruyormusunuz?

Burdaki konudaki gibi? http://forum.donanimhaber.com/m_57204633/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

Guzel inceleme hayirli olsun ssd niz.. Windows acilirken 4 renk birlesmeden aciliyormu? Windows logosu yani? Hos geldiniz yazisini goruyormusunuz?

Burdaki konudaki gibi? http://forum.donanimhaber.com/m_57204633/tm.htm

evet windows başlatılıyor geliyor 4 top birleşir birleşmez hemen masaüstü geliyor hoşgeldiniz yok
  • SSD'niz hayırlı olsun Murad

Sizin de ifâde ettiğiniz üzere RAPID modun kullanmasını şahsen tavsiye etmiyoruz. Çünkü ânî bir güç kesintisinde o an üzerinden olunan verîler uçacağından işletim sisteminin de zarar görme ihtimâli zuhûr edebiliyor.

840 EVO mevcud hâliyle bir ev kullanıcısı için kâfî performansa sâhib.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

SSD'niz hayırlı olsun Murad

Sizin de ifâde ettiğiniz üzere RAPID modun kullanmasını şahsen tavsiye etmiyoruz. Çünkü ânî bir güç kesintisinde o an üzerinden olunan verîler uçacağından işletim sisteminin de zarar görme ihtimâli zuhûr edebiliyor.

840 EVO mevcud hâliyle bir ev kullanıcısı için kâfî performansa sâhib.

teşekkürler hocam incelemeyi beğendiniz mi ?

siz beğeniyorsanız zaten olay bitmiştir.

• İncelemeleri sınıf sınıf ele almak lâzım gelir.

İlk defâ SSD alacak olan ve 840 EVO'ları merâk edenlerin merâk ettikleri hususlara temel cevablar bulabilecekleri yeterli bir incelemedir bu.

Velâkin, metin kısmında biraz daha detay eklenebilir. Bu serîyi almaya düşünenlerin ekserîsi TLC tipi NAND'larda işin aslını bilmek istemekte. Bu konuya ağırlık verilebilir.

Karşılaştırma tabloları da müşâhede ettiğim kadarıyla robot sitelerden te'min edilmiş. Bunun yerine gerçek kullanıcıların testleri ile mukâyeseler incelemeyi daha albenili kılacaktır. Çünkü bu robot siteler umûmiyyetle kâğıt üzerinden iş yaparlar, gerçek dünyâ testlerinden bîhaberdirler.

Bu şekilde daha iyi bir inceleme ortaya çıkacağı kanaâtindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

İncelemeleri sınıf sınıf ele almak lâzım gelir.

İlk defâ SSD alacak olan ve 840 EVO'ları merâk edenlerin merâk ettikleri hususlara temel cevablar bulabilecekleri yeterli bir incelemedir bu.

Velâkin, metin kısmında biraz daha detay eklenebilir. Bu serîyi almaya düşünenlerin ekserîsi TLC tipi NAND'larda işin aslını bilmek istemekte. Bu konuya ağırlık verilebilir.

Karşılaştırma tabloları da müşâhede ettiğim kadarıyla robot sitelerden te'min edilmiş. Bunun yerine gerçek kullanıcıların testleri ile mukâyeseler incelemeyi daha albenili kılacaktır. Çünkü bu robot siteler umûmiyyetle kâğıt üzerinden iş yaparlar, gerçek dünyâ testlerinden bîhaberdirler.

Bu şekilde daha iyi bir inceleme ortaya çıkacağı kanaâtindeyim.

insan gibi artniyetsiz önerileriniz için çok teşekkürler hocam konuyu geliştirmeye açık sonuçta hemen koyduk kilitledik değil.

ayrıca karşılaştırma için kingstonın elle yapılmış olan testlerini bulabilirsem koyarım hocam benim elimde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Mayıs 2014; 18:36:12 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.