Şimdi Ara

(Kritik Güncelleme!)SAMSUNG 840 EVO SSD İNCELEMESİ + ANA KONU ! (120-250) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.810
Cevap
29
Favori
80.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de 840 Evo 250 gb var windows 15 sn de açılıyor acaba nedeni ne olabilir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Anakartım MSI Z87 GD 65 İşletim sistemi Win 8.1 diğerleri imzamda yer alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylan

Bende de 840 Evo 250 gb var windows 15 sn de açılıyor acaba nedeni ne olabilir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Anakartım MSI Z87 GD 65 İşletim sistemi Win 8.1 diğerleri imzamda yer alıyor.

biosun güncelmi kardeşim ?

diğer değerler nasıl ?

• Kendi programı üzerinden test ettiğimde yazma ve okuma değerleri çok iyi çıkıyor bios güncel ama zannedersen uefi bide ahci mode durumları varmış onları bilmiyorum açıkçası
  • quote:

Kendi programı üzerinden test ettiğimde yazma ve okuma değerleri çok iyi çıkıyor bios güncel ama zannedersen uefi bide ahci mode durumları varmış onları bilmiyorum açıkçası

UEFI ' ye aldınmı hocam ?

ben windows 8' de SSD'siz birkaç ayar ile 8 saniyede açıyordum barracuda ile

ama 8.1 ' de değiştirdiler bunu

bir ara win7 ile dene zaten sistem kurması 10 dk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Mayıs 2014; 18:54:43 >
  • Ben uefi nin nasıl açılacağını tam olarak bilmiyorum bilgisayarın kapanması 1 sn. sürüyor dediğiniz gibi windows 7 de o pencereler birleşmeden açılıyordu ama ne zaman 8.1 yükledim açılması 15 sn uzadı
  • quote:

Ben uefi nin nasıl açılacağını tam olarak bilmiyorum bilgisayarın kapanması 1 sn. sürüyor dediğiniz gibi windows 7 de o pencereler birleşmeden açılıyordu ama ne zaman 8.1 yükledim açılması 15 sn uzadı

imzamdaki win8 ana konuya yaz bakalım kullananlar ne diyecek
  • Tamamdır yazdım teşekkürler.
  • "Benim gibi daha önce tek HDD ' si olanlar ilk önce HDD'nin kablosunu çıkarın sadece SSD ' yi takın ve format atın sonra HDD' yi takın tekrar format ekranına gelin ÖZEL ' e basıp Hdd boyut ayarladığımız yerde eski HDD'nizide göreceksiniz onunda windows kurulu olan kısmını biçimlendirin. Sıfırlayıp tek bir hdd oluşturabilirsiniz bir sıkıntı olmuyor" Murat hocam burda böyle demişsinizde onun yerine direk ssd nin sata kablosunu takıp sıfirdan kurulum yapsak olmazmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulud49

"Benim gibi daha önce tek HDD ' si olanlar ilk önce HDD'nin kablosunu çıkarın sadece SSD ' yi takın ve format atın sonra HDD' yi takın tekrar format ekranına gelin ÖZEL ' e basıp Hdd boyut ayarladığımız yerde eski HDD'nizide göreceksiniz onunda windows kurulu olan kısmını biçimlendirin. Sıfırlayıp tek bir hdd oluşturabilirsiniz bir sıkıntı olmuyor" Murat hocam burda böyle demişsinizde onun yerine direk ssd nin sata kablosunu takıp sıfirdan kurulum yapsak olmazmı ?

Görmüyor diyenler vardı direk böyle kurdum açıkçası eğer taktığında sorunsuz hepsi gözüküyorsa kurarsın zaten gözükmüyorsa anlattığım gibi olacak

• Biraz geç geldik ama hayırlı olsun hiç oyunlarda felan denedinmi ? nasıl bende ssd almayı planlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

Biraz geç geldik ama hayırlı olsun hiç oyunlarda felan denedinmi ? nasıl bende ssd almayı planlıyorum

Teşekkürler.

Denedim oyunda fpsye etkisi yok tabiki ama loadingli kısımlarda jet gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 7 Mayıs 2014; 16:03:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

Biraz geç geldik ama hayırlı olsun hiç oyunlarda felan denedinmi ? nasıl bende ssd almayı planlıyorum

Denedim oyunda fpsye etkisi yok tabiki ama loadingli kısımlarda jet gibi

Fps konusu gtx770'e emanet zaten benim için önemli olan bf4 hemen girebilmek ve minecraft'da haritayı hemen açabilmek bende düşünüyorum şu ara
  • Gandalf81 kullanıcısına yanıt
    Aynen ssd siz çekilmiyor artık pc

Alabilirsin pişman etmez bu paraya

• Aranıza bende katıldım

Test sonucu

• ezimuse kullanıcısına yanıt
    oo hayırlı olsun kardeş nasıl memnunmusun
  • Teşekkür ederim
    Evet ürün gayet başarılı yarısı dolu olduğu halde performansı iyi. Bakalım biraz daha artınca neler olacak.
  • Arkadaslar yeni laptopuma bunu almayi dusunuyorum.laptopun icinde 2. Hdd slotum bos.vida, sata kablosu , ve kizak gerekicekmi? Ilkkez ssd ile tanisicam.piyasanin alinabilir en iyi ssd si bumudur? Bjk li arkadasdan yardim istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esnaf_TV -- 8 Mayıs 2014; 10:02:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

Arkadaslar yeni laptopuma bunu almayi dusunuyorum.laptopun icinde 2. Hdd slotum bos.vida, sata kablosu , ve kizak gerekicekmi? Ilkkez ssd ile tanisicam.piyasanin alinabilir en iyi ssd si bumudur? Bjk li arkadasdan yardim istiyorum.

Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

Arkadaslar yeni laptopuma bunu almayi dusunuyorum.laptopun icinde 2. Hdd slotum bos.vida, sata kablosu , ve kizak gerekicekmi? Ilkkez ssd ile tanisicam.piyasanin alinabilir en iyi ssd si bumudur? Bjk li arkadasdan yardim istiyorum.

Evet

Kigston hyperx 3k almaya karar verdim.daha iyi oldugu soylendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ__SeLo66

Hazır konu açılmışken SATA2 Anakart kullanıcısı olarak değerlendirmelerimi koyayım bazı arkadaşlara yardımı olur belki

Windows açılışı 50-60 Saniye sürerken Evo takınca 10-15 saniyeye düştü program kurulumu açılışları sistemin hakkını veriyor.
    Önceki HDD Windows derecelendirmesinde 5.9 Puan alıyordu.

Hocam şu puanlar cidden sata 2 puanlarımı?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.