Şimdi Ara

Kriptodan zengin olacağım kafaya koydum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
1.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu son 1 haftada bile 3 tane büyük coin rugpull yaptı

GLX-Rick Morty - everRise

bunlarda 2-3 milyon dolar kaybetti binlerce yatırımcı

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle . Hisselerde de öyle

Herkesin yapabileceği iş değil

2 kişi kazanıyorsa 8 kişi kaybediyor. Bu tip işler tamamen para akışıyla alakalı. Para gökten gelmiyor sonuçta

Sen kazanıyorsan başkası kaybetmiş demektir.

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt

evet,aynen. herkes başarı hikayelerini anlatır. bir arkadaşım vardı sürekli idda oynar bir seferinde büyük bir miktar tutturmuş hep onu anlatır dururdu. halbuki o idda kuponunu tutturana kadar kim bilir kaç kez kaybetmiştir,tutturduktan sonra öz güveni artınca daha büyük oynayıp daha çok kaybetmiştir.

Evet hocam. survivorship bias deniyor buna

1 tane başarılı restoran varsa , aynı dükkanda şuana kadar 10 restoran açılıp kapanmıştır. Cafe vs işleri de öyle , çoğu batıyor

Millet 1 kafe görüp diyor ki , bak çok kazanıyorlar  

Hayatta laf yapan değil iş yapan biri olmak gerekir.. Çünkü evdeki hesap çarşıya uymaz

Yine de başarılar diliyorum arkadaşlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

bu 20/80 paleto ilkesi sanırım hayatın her alanında var.

evet hocam kesinlikle

• Kendini geliştirmemiş. Yalnızca para kazanmasını iyi biliyor. Adam Kanada’da hammallık yapıyor. Burda da milleti aşağılıyor, yurtdışına tuvalet temizlemeye giden gitsin zaten eziktir vs diyor 

• Kelise kullanıcısına yanıt

ben kimseye herhangi bir meslek yaptığı için ezik demedim demem de

Alın teriyle para kazanmanın utanılacak hiçbir şeyi yok. Bul bakalım hangi mesajımda demişim öyle bir şey , iftira atmak kolay

Kendini geliştirememiş? Ahahaha

Herkes beni kanadalı sanıyor ingilizcemden. benim kadar dil bilen Türk çok az vardır bu dünyada. Hâla kendini geliştirememiş diyor  

• Shibaya çerez parası bırakmıştım aylar önce. Elon sağolsun twt atasi gelmis yuzde 300 artmış shiba. Simdi ben buna atıyorum, 100 dolar degil 100 bin dolar atmış olsaydim yaklaşık 2 milyon tl kazanmis olacaktım. Kisaca para parayi ceker. Ufak rakamlarla zengin olma hayali safece hayal. Sen yapacaksin 300 tl kar adam yapacak 300 bin tl... Ama sana da yuzde 300 ona da yuzde 300... (Farazi)

Umarim anlatabilmisimdir. Gözden çıkarabilecek hatri sayilir bir paraniz olmasi lazim. Kaldi ki kisa vadede altcoinden para kazanilir. Onun icin de sağlam network lazim. Bu işlerden gram anlamayan arkadaşım tinderdan bir kizla tanışıyor kız singapurlu. Ve tum islemlerini yapiyor arkadasimin... Cocuk daha coin, piyasaya çıkmadan 100 dolar aldi. Simdi parasi 2000 dolar oldu. Ama onda da cevre lazim dedigim gibi.. Kimse kolay kolay önden coin alamıyor network ve biraz para gerekiyor.

Ben oyle cok bilgili sayilmam. Az cok fikrim var sadece. Yatırım vs tavsiyesi değildir. Sadece deneyimlediklerim bu yönde oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 8 Ekim 2021; 18:52:19 >

• Kelise kullanıcısına yanıt

valla ben Kanada da hamallık yapmaya razıyım. zira oradaki hamalların aldığı doları maalesef burada Uzman doktorlar bile alamıyor.

yani Türkiye de uzm doktor olmaktansa Kanada da hastanede yerleri paspaslayan hizmetçi olmayı tercih ederim.

Hocam Türkiye'de doktor çok daha rahat yaşıyor saçma bir yorum olmuş

Burada alacağın para max 3 bin dolar

Benim oturduğum yerin kirası 2400 mesela ( 2 kişi paylaşıyoruz , yani ben 1200 veriyorum )

Ben 3400 civarı kazanıyorum. Kira bu kadar bölünmüş olmasına rağmen ucu ucuna yetiyor , her ay cepten yiyorum

Hizmetçi olarak maalesef fazla para biriktiremezsin. Ama karı koca hizmetçi olsan , küçük bir yerde yaşasan biriktirirsin

Düşük ücret burada da çok rahat yaşamıyor. Burada doktor , mühendis olursan deli para kazanırsın o ayrı konu.

Kanadali zannetmesinin ne onemi var ki? bu kendini gelistirmislik belirtisi olmuyor. Ben de aksansiz konusuyorum, ee yani? Aksanli konusmak eksi falan mi zannediyorsun? Kanada'dasin git birisinin aksanina laf et bak noluyor.

"benim kadar dil bilen Turk cok az vardir bu dunyada" aynen knk bulunmaz hint kumasisin, kalan 85 milyon kor cahil, baska kimse dil bilmiyor.

Kanada'da dogan adam da aksansiz konusuyor zaten, burda dogmak bir kendini gelistirme belirtisi mi o zaman?

o attigin mesaji da ssleyecegim

• sermayeniz ne kadar bu işe gömücek. vede sizin zenginlik rakkamınız nedir ?

ben şahsen Kanada ve Almanya da eve kira ödemem. peki sokakta mı yatacaksın dersen. şöyleki oralarda 2.el karavanlar ucuz değil mi?

4-5 aylık maaş ile bir karavan alırım gider orada yaşarım.

Dediklerinize büyük oranla katılmakla beraber, ne yazık ki bist'te dönen dümenler ve SPK nın sessiz kalması sebebiyle soğuyan insan da çok. Ayrıca siyasi krizler ve yüksek kırılganlık sebebiyle de yatırım yapılan şirketin mali performansının hisseye yansıması olumsuz tezahür ediyor. Geçen birisi ABD hisse senetleri piyasalarında son 1 yılda dolar bazında %200 civarı getiri sağladığından söz etmişti. Umarım bizim borsamız da bir gün orta-uzun vadede şirketlerin mali performansını güzel fiyatlatacak saygın bir pozisyona gelir. Ben de nakit akışı üreten enstrümanlara, altın ve kripto gibi üretmeyen varlıklardan daha çok güveniyorum.

hocam karavan hayatı denenebilir

benim ilgimi pek çekmiyor ama herkesin ilgi alanları farklı tabi ki

vanlar çok pahalı değil burada 4-5 aylık maaşa bulursun evt

• Nature vs. Nurture kullanıcısına yanıt

iyi de ben yorumunda bistten bahsetmedimki klasik borsa dedim. yani bistti beğenmiyorsanız dünyada bir sürü borsa var. borsadan anlamam diyenler için yabancı hisse senedi fonları var. yabancı eft ler var.

yani birisi zorla kafanıza silah dayamıyor ki illa bistte yatırım yapacaksın diye.

mesela ben bugün asml 3 usd de zarardayım şuan ben aldıktan sonra düştü kitapsız.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.