Şimdi Ara

KRİPTO PARALAR [ANA KONU] (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.366
Cevap
242
Favori
132.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-368EFBB24

Merak ettiğim bir şey var.

Herhangi bir coin'e diyelim ki 10.000 lira yatırdık ve bu coin bir gün uçtu, 10'a katladı. Coin'i bozduk, 100.000 lirayı aldık ve bankaya transfer edeceğiz. Böyle bir durumda bankaya yüklü miktarda para transfer edileceği zaman bunu bankaya bildirmek gerekiyor mu?

Aklıma takılmıştı bu konu, meraktan soruyorum.

Mesela bir tweet gördüm az önce, adamın 640.000 doları var. Bunu bankaya aktarsa sormuyorlar mı bu neyin parası diye, devlet soruşturmuyor mu?

https://twitter.com/mertadass/status/1363573318226489346?s=19

Soruyor :)) tabiki de sormaz olurlar mı ama şu var sen bitcoin,coin türevleri borsasından paranı bankaya çektiğin için nesini soruşturcak amacı ne kimin gönderdiği belli ne amaçla hesabına çektiği belli....

Borsa dışı resmi olmayan kişiyle takas yaparsan bireysel olarak orada sıkıntı yaşayabilirsin banka bloke vs edebilir bakiyeni aynısı oyunda başıma geldi dota 2 oyunun hesaplarını botlara oynatıp 10 level olunca satıyordum :))) bir gün yüklü sattım ertesi gün banka hesabımı bloke etmişti ama açtırdım blokeyi zor oldu ama...

• NeyzenEfendi kullanıcısına yanıt

hocam onun haricinde banka hesabına para çektiginde vergi kesilecek deniyor ama sadece ortada dolaşan bir dedikodu kesin degil yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-368EFBB24

Merak ettiğim bir şey var.

Herhangi bir coin'e diyelim ki 10.000 lira yatırdık ve bu coin bir gün uçtu, 10'a katladı. Coin'i bozduk, 100.000 lirayı aldık ve bankaya transfer edeceğiz. Böyle bir durumda bankaya yüklü miktarda para transfer edileceği zaman bunu bankaya bildirmek gerekiyor mu?

Aklıma takılmıştı bu konu, meraktan soruyorum.

Mesela bir tweet gördüm az önce, adamın 640.000 doları var. Bunu bankaya aktarsa sormuyorlar mı bu neyin parası diye, devlet soruşturmuyor mu?

https://twitter.com/mertadass/status/1363573318226489346?s=19

Çok yüklü para çekersen sorarlar. Durumu açıklarsın, düzelir. Hiç işlem yapmayan hesap bir anda 300.000 lira görürse olur o. Bir de bütün parayı bir günde çekmezsin\çekemezsin. Borsaların limitleri var. Mesela Btcturk bildiğim kadarıyla günlük 500.000, aylık 5 milyon limitli.

• Geçen yaz sonunda yüklü sayılabilecek bir miktar çektim fakat kimse bir şey demedi. Bu pazartesi de epey çektim bakalım ne olacak. Ben bir şey olacağını sanmıyorum. Zaten günlük 1, aylık 5 milyon limit var. Artık bu paralar büyük paralar değil ne yazıkki.
  • Sanal ve gerçek kredi kartı satan web siteleri var. Parayı o karta aktarırsanız Türkiye'ye aktarmadan, Türkiye'de harcayabilirsiniz. Hatta parayı ATM den çekebilirsiniz. Tabi yüklü miktar ATM den para çekilmez.

Eskiten Neteller ve Skrill vardı. Artık Türkiye'de kullanılamıyor.

Bazı web sitelerinden kredi kartı satın alınabiliyor. Adrese gönderiyorlar.

• Kriptoya koyduk parayı devlet geçmişe dönük vergi getirir mi acaba bunlara ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıralı emir verebiliyor muyuz?

10 birimden aldım diyelim.

12 br olunca sat, 10 br olunca al gibi, 11 br olunca sat, 9 olunca al gibilerinden.

Borsada Zincir Emir denilen olay gibi.

Bunu hangi platformdan hangi ad altında gerçekleştirebilirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Sıralı emir verebiliyor muyuz?

10 birimden aldım diyelim.

12 br olunca sat, 10 br olunca al gibi, 11 br olunca sat, 9 olunca al gibilerinden.

Borsada Zincir Emir denilen olay gibi.

Bunu hangi platformdan hangi ad altında gerçekleştirebilirin.

Thodex de oluyordu hocam bu dediğin lakin bu aralar Thodex'de sıkıntı yaşayan çok olmuş. Ben 1.5 ay önce paramı çektim sorun yaşamamıştım

• Bugün öğrendim. Paycell'den artık kripto para alım satım yapılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ooohhh!!!

Bugün öğrendim. Paycell'den artık kripto para alım satım yapılabiliyor.

Vergi gelirse ilk onlar cezayı yer. Paycell asla kullanmam.

• merhaba arkadaşlar ilk defa zilluqa diye bir coin aldım. Binance'da bozarken ne yapmalıyım usdt/zil olarak bozup sonrada try 'e dönüştür mü yapacagım. Satarken başka try ile ilgili birşey çıkmıyor. USDT ve BUSD bulunuyor. Sanırım bunlardan try'ye dönecegim degilmi? ilk defa oldugu için yardımcı olabilir misiniz?

• AslanDrogba kullanıcısına yanıt

Tüm coin / tokenler için TRY seçeneği bulunmuyor. USDT veya BUSD dönüp ondan sonra TRY dönebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Tüm coin / tokenler için TRY seçeneği bulunmuyor. USDT veya BUSD dönüp ondan sonra TRY dönebilirsiniz.

tamamdır çok teşekkürler.

• An itibariyle yükselişe geçti.

• Mew wallet Cüzdana aktarılan parayı kendi hesabıma nasıl çekebilirim , çok araştırdım bulamadım , yardımcı olan olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA06FE1EE -- 24 Şubat 2021; 23:10:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Çok yüklü para çekersen sorarlar. Durumu açıklarsın, düzelir. Hiç işlem yapmayan hesap bir anda 300.000 lira görürse olur o. Bir de bütün parayı bir günde çekmezsin\çekemezsin. Borsaların limitleri var. Mesela Btcturk bildiğim kadarıyla günlük 500.000, aylık 5 milyon limitli.

Alıntıları Göster

Kişi kara para aklayıp yabancı hesaplardan kendi hesabına btc yollayarak bozdursa parayı yasallaştırabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

Sanal ve gerçek kredi kartı satan web siteleri var. Parayı o karta aktarırsanız Türkiye'ye aktarmadan, Türkiye'de harcayabilirsiniz. Hatta parayı ATM den çekebilirsiniz. Tabi yüklü miktar ATM den para çekilmez.

Eskiten Neteller ve Skrill vardı. Artık Türkiye'de kullanılamıyor.

Bazı web sitelerinden kredi kartı satın alınabiliyor. Adrese gönderiyorlar.

Bu şekilde papara gibi kurumlara komisyon kaptırmadan paramızı çekebilir miyiz? Eğer öyleyse bilgilendirici bir yazı yazsanız ya da link alsak güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

Kişi kara para aklayıp yabancı hesaplardan kendi hesabına btc yollayarak bozdursa parayı yasallaştırabilir mi?

Alıntıları Göster

Uluslararası takip zor olur.

• ilk defa kripto para alacağım. ufak miktarlarda 3-5 coine dağıtıp uzun süre unutmayı planlıyorum. bunun için en iyi uygulama binance midir? ve yapmam gerekenleri 3-5 cümlede özetleyebilirseniz çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem7091

ilk defa kripto para alacağım. ufak miktarlarda 3-5 coine dağıtıp uzun süre unutmayı planlıyorum. bunun için en iyi uygulama binance midir? ve yapmam gerekenleri 3-5 cümlede özetleyebilirseniz çok sevinirim

Başlangıç seviyesinde yardımcı olabilirim pm gönderin ilk aşamaları anlatıyım.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.