Şimdi Ara

Kremlin sözcüsünden S-400 füzeleri konusunda açıklama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat1981pls

neden kendımız yapmıyoruz en aznında uzun vadede calısmaları varmı..

Hisar sistemleri var hocam. Alçak, orta ve uzun. Burda ki en kritik sistem Hisar-U. Onunda yetişmesi 2025 i bulur diyorlar. Bu sistemler acil ihtiyaç. Hisar-U çıkasıya kadar işimizi görecek sisteme ihtiyacımız var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok başarılı bir hava savunma füzesi. bence de alınmalı. gerçi bu füzenin 4 varyantı var.

400 km menzilli (40N6)
    250 km menzilli (48N6)
    120 km menzilli (9M96E2)
    40 km menzilli (9M96E)

biz hangisine talibiz ona bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jinn

quote:

Hisar sistemleri var hocam. Alçak, orta ve uzun. Burda ki en kritik sistem Hisar-U. Onunda yetişmesi 2025 i bulur diyorlar. Bu sistemler acil ihtiyaç. Hisar-U çıkasıya kadar işimizi görecek sisteme ihtiyacımız var.

turkıyenın kendısının yaptıgı alcak orta uzun sistemı varmı hocam nerede..bu s400 un menzılı nedır..
  • quote:

quote:

quote:

turkıyenın kendısının yaptıgı alcak orta uzun sistemı varmı hocam nerede..bu s400 un menzılı nedır..

Hocam sistemler geliştirme aşamasında daha. Alçak ve Orta test atışlarınınyaptı ama daha çok test edilmesi gerekiyor.

Bu videoda Hisar-O atış testi. Bu testlerden 4-5 tane geçirmesi lazım. Hepsinde farklı şeyler deneniyor. Bu kaçıncı seviye test bilmiyorum.

S-400 menzili ise kabaca 400 km radar, 250 km füze. Rusların bize satacağı ise daha düşük menzillere sahip olur. İhraç versiyonlarında menzili düşürüyorlar çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

quote:

Orijinalden alıntı: M.Akif Ersoy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

quote:

Kime karşı alınıyor bu sistemler. Yani biz hangi ülkeyi tehdit görüp alıyoruz bu sistemi.

Ortadoğuda olmamız yetmiyor mu hocam?

Yetmiyor. Bak ben ne soruyorum. Diyorum ki kime karşı. Bana bir ülke ismi vermen gerekli. Herhalde Ermenistan'a yada isidin attığı küçük roketlere karşı almıyoruz bu sistemi

Hangi ülkeye karşı.

Yukardaki mesajım senin için de geçerli. Hava savunma sistemlerini bilmiyorsan eğer saçmalamaya gerek yok.

Ne oldu niye ülke ismi veremiyorsunuz niye takla atiyorsunuz bilade anlamadım gitti.

Bir tane ülke ismi saymak çok mutlu zor.

Bu sistemler Amerika ve onun emrindeki Natoya karşı kurulmak isteniyor, kurulmak zorunda da,

Amerikanın uçak uçurduğu yüksekliğe bizim mermimiz de füzemiz de ulaşamıyo hatta hayalimiz bile ulaşamıyor

Çünkü artık Amerika ile dost ve müttefik değiliz, direk düşman gözükmesek de 30 yılı aşkındır düşmanımızın dostu durumundalar ve bölgemizde yürüttükleri siyasi faaliyetler dost ve müttefik ülke sözüyle bağdaşmayacak şekilde ne işse hep Türkiye aleyhine olmakta.

Nato Sırbistanı 80 gün boyunca bombaladı, ve neredeyse çizik dahi almadan almadan Bölünmüş Yugoslavya planını taraflara döve döve kabul ettirdi ve bunların başkanlarını, yöneticilerini laheyde müebbetle yargılattı.

Şu an istese haftalarca aylarca bizi de bombalayabilir, taş üstünde taş bırakmayabilir, ve biz buna karşın bir tek çizik dahi atamayız, şimdi anladın mı kime karşı olduğunu? Yok İranmış yok Yunanistanmış bunları diyen arkadaşlar niye kaçamak yapmış anlayamadım doğrusu, bunlar Düşman statüsünde değil bizim için zayıf kalıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 15 Mart 2017; 17:9:40 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 1 Haziran 2021; 10:32:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Türkiyede 2014 yılında "galyum nitrat" çip fabrikası temeli atıldı. 2018-2019 yıllarında seri üretime başlayacak. Galyum nitrat dediğimiz madde ise çeşitli maddeler üzerine bileşik çip. Bu madde radyo dalgalarını en iyi yayan ve en küçük maddeymiş. 5G teknolojisi, yerli Turksat uyduları ve yerli radarları yapmak için bu çip fabrikası kuruldu. Dünyada 5 ülke üretiyor. Patriot, THAAD, BARAK sistemleri ve S-400 radarları da bu çipten üretiliyor.

Hisar sistemleri şuan deneme atışları yapıyor ama hedefi çok hassas radarla takip ederek vurması için mecbur galyum nitrat çiplere ihtiyaç duyuyorlar. S-400 sistemleri şuan için işimizi görür, kendi sistemimizi geliştiriyoruz. Bakan Fikri Işık bu işe vatan borcu diye bakıyoruz demişti. O yüzden şimdilik bu sistem alınmalı ve önümüzdeki 10 yıl içinde de kendi sistemimizi bitirebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Akif Ersoy -- 15 Mart 2017; 16:15:59 >

• amma yaşlanmışım.. benim zamannımda s-300 dü bunlar..

• Kime karşıysa karşı. Yeterki biz üretene kadar alınsın. Ve gayette iyi bir seçim.

• 15 Temmuz günü nasıl aciz duruma düştüğümüz görülmüşken hala daha kime karşı alıyoruz diye sorulması gerçekten çok tuhaf. Dünyanın en istikrarsız bölgesinde Irak Suriye dahil herkes hava savunma şemsiyesini temin ederken bizim bir şey olmamış gibi davranmamızı kimse beklemesin.

Bu seçimin siyasi bir karar olduğu çok açık (sistemin iyi kötü olmasından bahsetmiyorum)

Hisar füzeleri hazır olana kadar acil ihtiyacımız var

Orta doğuda kendi kartlarına göre oynayan bir Türkiye birilerine ayak bağı olabilir kabus görmelerine sebep verebilir (ummadık taş baş yarar)

Bakalım S400 bize yar olacak mı?

• quote:

Kime karşı alınıyor bu sistemler. Yani biz hangi ülkeyi tehdit görüp alıyoruz bu sistemi.

Nerede yaşıyorsun uranustemi

• quote:

Orijinalden alıntı: karahuso

amma yaşlanmışım.. benim zamannımda s-300 dü bunlar..

Seninki de bişey mi, benim zamanımda Sa3 Sam sistemlerine karşı Nike hercules sistemler vardı, ve bizde hala var olmaya devam ediyorlar, boğazları, İstanbulu falan koruyolar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 15 Mart 2017; 15:11:0 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yetmiyor. Bak ben ne soruyorum. Diyorum ki kime karşı. Bana bir ülke ismi vermen gerekli. Herhalde Ermenistan'a yada isidin attığı küçük roketlere karşı almıyoruz bu sistemi

Hangi ülkeye karşı.

Tek komşusu Avustralya olan Yeni Zelanda mıyız? Ettafımız ateş çemberi, sen hala daha kime karşı alıyoruz diyosun.

Arkadaş laf beyninize mı gitmiyor yoksa verecek cevabınız mı yok takla atiyorsunuz anlamıyorum.

Bak çok basit Türkiye bu sistemi hangi ülkeyi tehdit olarak gördüğü için almıştır. Bu kadar yav bitti gitti.

Not:ülke ismi veremeyecekler alintilamasin.

İran ve Yunanistan ne? Özerk cumhuyetlerimiz mi? Suriye ve Irak'ı saymadım.

Yunanistan'ı tehlike olarak görüyorsan adalarına asker çıkartırken top tüfek dizerken izlemezsin öyle. Politikayı .net kütüphanesindeki random sınıfı mantığı ile yürüttüğümüz sürece biz en kral uçak gemisini de alsak yapsak, üretsek , 50.000 adet f16 alsak bile bizi böyle madara ederler çünkü bizim sıkıntı farklı siz benden iyi biliyorsunuzda neyse.

Şu hatalar (nasıl yapılıyorsa böyle hatalar bilmiyorum) yapılmasa Yunanistan Türkiye'ye tek bir laf söylemez,söyleyemez. Bir kere sınır ülkesi mülteci kozumuz var, nüfus ve ordu farkı da var. Bizim ekonomik durum aslında yunanistan beter halde fakat bizde ömrünün %70'ini vergi ödemekten gocunmayan fedakar vatandaşlarda var fakat o fedakarlığı değerlendiren,koruyan,kollayan yok.

Suriye'de hükümetin,devletin yanında olsaydık tehlike olmazdı. Irak'ta işgali izlemeseydik tehlike olmazdı. İran'la kasten polemik yaratılmaz ise sıkıntı falan olmaz iki ülkede oldukça güçlü ikisi de birbiri için büyük tehdit. Tabi İran'da Abd güdümünde (kendisine rakip gibi gösteriyor o ayrı konuda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 15 Mart 2017; 15:23:33 >

• bunlar hep abd'nin içindeki küreselci ve ulusalcıların savaşından dolayı. umarım artık tek kutuplu bir dünya olmaktan kurtuluruzda bütün dünya biraz nefes alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi ülkeye karşı.

Tek komşusu Avustralya olan Yeni Zelanda mıyız? Ettafımız ateş çemberi, sen hala daha kime karşı alıyoruz diyosun.

Arkadaş laf beyninize mı gitmiyor yoksa verecek cevabınız mı yok takla atiyorsunuz anlamıyorum.

Bak çok basit Türkiye bu sistemi hangi ülkeyi tehdit olarak gördüğü için almıştır. Bu kadar yav bitti gitti.

Not:ülke ismi veremeyecekler alintilamasin.

İran ve Yunanistan ne? Özerk cumhuyetlerimiz mi? Suriye ve Irak'ı saymadım.

Yunanistan'ı tehlike olarak görüyorsan adalarına asker çıkartırken top tüfek dizerken izlemezsin öyle. Politikayı .net kütüphanesindeki random sınıfı mantığı ile yürüttüğümüz sürece biz en kral uçak gemisini de alsak yapsak, üretsek , 50.000 adet f16 alsak bile bizi böyle madara ederler çünkü bizim sıkıntı farklı siz benden iyi biliyorsunuzda neyse.

Şu hatalar (nasıl yapılıyorsa böyle hatalar bilmiyorum) yapılmasa Yunanistan Türkiye'ye tek bir laf söylemez,söyleyemez. Bir kere sınır ülkesi mülteci kozumuz var, nüfus ve ordu farkı da var. Bizim ekonomik durum aslında yunanistan beter halde fakat bizde ömrünün %70'ini vergi ödemekten gocunmayan fedakar vatandaşlarda var fakat o fedakarlığı değerlendiren,koruyan,kollayan yok.

Suriye'de hükümetin,devletin yanında olsaydık tehlike olmazdı. Irak'ta işgali izlemeseydik tehlike olmazdı. İran'la kasten polemik yaratılmaz ise sıkıntı falan olmaz iki ülkede oldukça güçlü ikisi de birbiri için büyük tehdit. Tabi İran'da Abd güdümünde (kendisine rakip gibi gösteriyor o ayrı konuda)

Hocam konu başlığımız S-400 alımı lütfen konuyu saptırmayalım.

İran ve Yunanistan'ın elindeki S-300 ler uçaklarımız için ciddi bir tehdit. Bu yüzden onları yazdım. Bunun bir şekilde dengelenmesi lazım ve S-400 bizim için önemli bir güç olacaktır. Aynı şekil ASTER de bizim için iyi olur ama kuvvet S-400 ü uygun görmüşse vardır bir bildiği.

• M.Akif Ersoy kullanıcısına yanıt
    Şahsen hiç zannetmiyorum ama. Rosoboronexport yine satamayacak bize bu roketleri. Nato effect.
  • Sağlam bir hava savunmamızın olması için en az bi 10-14 batarya satın alınması lazım 3-5 tane almak bizi sağlama almaz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiyede 2014 yılında "galyum nitrat" çip fabrikası temeli atıldı. 2018-2019 yıllarında seri üretime başlayacak. Galyum nitrat dediğimiz madde ise silikon çip. Bu madde radyo dalgalarını en iyi yayan ve en küçük maddeymiş. 5G teknolojisi, yerli Turksat uyduları ve yerli radarları yapmak için bu çip fabrikası kuruldu. Dünyada 5 ülke üretiyor. Patriot, THAAD, BARAK sistemleri ve S-400 radarları da bu çipten üretiliyor.

Hisar sistemleri şuan deneme atışları yapıyor ama hedefi çok hassas radarla takip ederek vurması için mecbur galyum nitrat çiplere ihtiyaç duyuyorlar. S-400 sistemleri şuan için işimizi görür, kendi sistemimizi geliştiriyoruz. Bakan Fikri Işık bu işe vatan borcu diye bakıyoruz demişti. O yüzden şimdilik bu sistem alınmalı ve önümüzdeki 10 yıl içinde de kendi sistemimizi bitirebiliriz.

fabrika nerde neden uzun sürüyor üretmek

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiyede 2014 yılında "galyum nitrat" çip fabrikası temeli atıldı. 2018-2019 yıllarında seri üretime başlayacak. Galyum nitrat dediğimiz madde ise silikon çip. Bu madde radyo dalgalarını en iyi yayan ve en küçük maddeymiş. 5G teknolojisi, yerli Turksat uyduları ve yerli radarları yapmak için bu çip fabrikası kuruldu. Dünyada 5 ülke üretiyor. Patriot, THAAD, BARAK sistemleri ve S-400 radarları da bu çipten üretiliyor.

Adamların 60-70 yıllık birikimini biz 10-15 seneye sığdırmaya çalışıyoruz hocam. Biraz uzun sürsün yani.😅

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

quote:

quote:

quote:

quote:

Adamların 60-70 yıllık birikimini biz 10-15 seneye sığdırmaya çalışıyoruz hocam. Biraz uzun sürsün yani.😅

çalışma ciddi devam diyor değilmi kesin tek uzun sürsün bekleriz yapılsın da

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.