Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ziraat Bankasının güncel oranlarına linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.ziraat.com.tr/tr/kampanyalar/Documents/transfer_konut_kredisi_Yillik_Maliyet_Tablosu.pdf
  • bektas73 B kullanıcısına yanıt
    akbank hiç cazip gelmedi bana . hemen detay vereyim 2.5yıl once akbanktan 0,92 50 bın tl ıhtıyac cekmıstım , 29 ay odedım suan kalan ana para tutarım 30750 idi , gunduz calıstıgımdan bankama gıtme fırsatım olmuyordu telefonlada ınanın 10 gun ugrastıktan sonra bırılerıne ulasabıldım. sitesinden rastgele aradıgımda 0.90dan tekrara yapılandırırız dedıler dedım daha uygunu olmazmı subenle gorus dedıler, subeme sordum 0.85 son olur dedıler. halbukı bı kac bankaya sordum hepsı bunlardan uygun oran vermıstı. en son vakıf banktan transfer borc kredısı kullandım 0.83ten . eger akbankla devam etseydım yaklasım 6200 faız cıkıcaktı cebımden. vakıfbankla yaptıgım yenı anlasma ile bu mıktarı 3900e dusurdum. ıhtıyac kredısı oldugundan dolayı cezada odemedım sadece 50+ 72 ucret cıktı cebımden bırısı sıgortada dıgerı ne bılmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador958

Ziraat Bankasının güncel oranlarına linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.ziraat.com.tr/tr/kampanyalar/Documents/transfer_konut_kredisi_Yillik_Maliyet_Tablosu.pdf

Hocam, Ziraat bugünde bu oranlarla kredi veriyormu acaba?
    Ne kadar beklersek o kadar zararlı çıkıyoruz sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imorh528

quote:

Dün ist. çekmeköy şubesinden aldım bu oranları. Bugün bilgi almadım.

• quote:

quote:

quote:

Dün ist. çekmeköy şubesinden aldım bu oranları. Bugün bilgi almadım.

Az önce ziraatle görüştük oranlar tablodaki gibi. Normalde yarın kampanyanın bittiğini uzayıp uzamayacağı konusunda bilgileri olmadığını söylediler.

• KaanF kullanıcısına yanıt
    Evet iki seçenek sundular ama ilk seçenek 0,71 le 350tl masraf bana cazip geldiği için digerinin rakamlarını tam hatırlamıyorum misal olsun diye yazdım, anlamadığım böyle bir teklifi neden yapılayorlar ve aynı oldugunu söylüyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Evet iki seçenek sundular ama ilk seçenek 0,71 le 350tl masraf bana cazip geldiği için digerinin rakamlarını tam hatırlamıyorum misal olsun diye yazdım, anlamadığım böyle bir teklifi neden yapılayorlar ve aynı oldugunu söylüyorlar?

Hocam Halkbankası bugün akşam 0,79 oranı verdi 0,71 dünkü orandı şu anda bu oran mümkün değil dediler bizde Ziraatin kampanyasından yararlanıp banka değiştiriyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Hocam Halkbankası bugün akşam 0,79 oranı verdi 0,71 dünkü orandı şu anda bu oran mümkün değil dediler bizde Ziraatin kampanyasından yararlanıp banka değiştiriyoruz.

Yarından itibaren Ziraat bile yükseltebilir hocam erken davranmanız da fayda var..
  • Bugün Halkbank‘tan 0,75 oran aldım. %2 de masraf. Masraf kısmını düşürürüz ama bu oran yapmaya değmez. Bir iki ay daha bekleyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar 2 aydir ha bugun ha yarin yapilandiricam derken bankacim gecen hafta p.tesi arayip kesinlikle bu hafta yapin karli cikarsiniz dedi.Islemlere baslayamadik bir turlu islerim yogun diye.bu hafta p.tesi ancak verebildim evraklari.Bana 1 puan yukseldi dediler ancak vermem farki dedim biraz da aram iyi oldugundan ozel oran aldi benim icin.sonucta bugun kredimi yapilandirdim.2 gunde bitirdik isi.

Eski banka = yapi kredi
    oran 0.94
    kalan bakiye = 94.500
    kalan taksit = 96 ay
    kalan odeme toplami = 143.000
    odeme plani 1165 aylik - 2016 temmuz ayi 30.000 ara odeme

bu sekildeydi kredim

yeni kredim banka garanti

oran 0.67
    kalan bakiye = 96.700 ( %2 eklendi mecburen )
    kalan taksit = 96 ay
    kalan odeme toplami = 131.500
    odeme plani 900 x 24 ay - 970 x 71 ay - ocak 2017 de 40.000 tl.

kisacasi 15.000 tl civari karim oldu..zaten senede ortalama 20.000 fazla verip 2017 de ki ara odemeye dek krediyi kapatacagim.o yuzden koydurmustum ara odemeyi.taksitlerim ilk 24 ay 260 tl sonraki aylar 200 tl dusmus oluyor..

arkadaslar acil bir sorum olacak.garanti bana yapi krediden gelen kredi kapama tutarinin 96.700 oldugunu soyledi.ben bugun itibari ile kalan bakiyemi odeme planima baktigimda 94.274 tl olarak goruyorum.buna % 2 eklesem 96.170 ediyor.Sizce ne yapsam bu rezil yapi kredi neden fazla aliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 28 Haziran 2013; 3:12:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

arkadaslar 2 aydir ha bugun ha yarin yapilandiricam derken bankacim gecen hafta p.tesi arayip kesinlikle bu hafta yapin karli cikarsiniz dedi.Islemlere baslayamadik bir turlu islerim yogun diye.bu hafta p.tesi ancak verebildim evraklari.Bana 1 puan yukseldi dediler ancak vermem farki dedim biraz da aram iyi oldugundan ozel oran aldi benim icin.sonucta bugun kredimi yapilandirdim.2 gunde bitirdik isi.

Eski banka = yapi kredi
    oran 0.94
    kalan bakiye = 94.500
    kalan taksit = 96 ay

bu sekildeydi kredim

oran 0.67
    kalan taksit = 96 ay

kisacasi 12.000 tl civari karim oldu..zaten senede ortalama 20.000 fazla verip 2017 de ki ara odemeye dek krediyi kapatacagim.o yuzden koydurmustum ara odemeyi.taksitlerim ilk 24 ay 260 tl sonraki aylar 200 tl dusmus oluyor..

arkadaslar acil bir sorum olacak.garanti bana yapi krediden gelen kredi kapama tutarinin 96.700 oldugunu soyledi.ben bugun itibari ile kalan bakiyemi odeme planima baktigimda 94.274 tl olarak goruyorum.buna % 2 eklesem 96.170 ediyor.Sizce ne yapsam bu rezil yapi kredi neden fazla aliyor ?

Aynı şey bizde de oldu ödeme planında görünen rakamla kapamada gelen rakam farklı oluyor. Bende anlayamadım fark neden kaynaklanıyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Halk bankası malesef kafasına göre oran veriyor.

1500 lira yapılandırma ücreti istiyor ve verdiği yapılandırma faiz oranı 0.75.

67 ay aylık ödemem 1063 lira ana para 56 bin lira...

Ve benden 1500 lirayı nakit istiyor.

Ziraat bankası 0.64 ten veriyor 900 lira masraf...

Taşıyınca 1600 lira kar ediyorum.

0.64 nere 0.75 nere yahu arada uçurum var....(Taşımamın karlı olmadığını hesaplayıp ona göre veriyorlar oranı)

Her kişiye farklı oranlar ve yapılandırma cezası teklif ediyorlar...

Bir daha Halkbank ın önünden geçmem.

hiç bir kolaylık yapmıyorlar ve sürekli işi yokuşa sürüyorlar.

900 lira ve 750 lira 2 maaş hesabından 1063 lirayı beni sürekli eksiye düşürerek çekmişler ve ben farkedene kadar 159 lira faiz ödedim.

1650 liralık 2 hesaptan nasıl bir işlemle 1063 lira çekilerek eksiye düşüyorum ben?

Daha önce ıvır zıvır dediler ilk yapılandırmada çok yardımcı oldular hadi tamam dedim.

Şimdi doğru düzgün açıklama yapmıyorlar.

500 lira yapılandırma ödeyen var, 1500 de ödeyen var.

Herkese farklı faiz oranı veriyorlar.

Yarın merkezlerini arıyacağım sonuç alamazsam BDDK ya kişisel başvuru yapabiliyorsam şansımı deniyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

arkadaslar 2 aydir ha bugun ha yarin yapilandiricam derken bankacim gecen hafta p.tesi arayip kesinlikle bu hafta yapin karli cikarsiniz dedi.Islemlere baslayamadik bir turlu islerim yogun diye.bu hafta p.tesi ancak verebildim evraklari.Bana 1 puan yukseldi dediler ancak vermem farki dedim biraz da aram iyi oldugundan ozel oran aldi benim icin.sonucta bugun kredimi yapilandirdim.2 gunde bitirdik isi.

Eski banka = yapi kredi
    oran 0.94
    kalan bakiye = 94.500
    kalan taksit = 96 ay

bu sekildeydi kredim

oran 0.67
    kalan taksit = 96 ay

kisacasi 15.000 tl civari karim oldu..zaten senede ortalama 20.000 fazla verip 2017 de ki ara odemeye dek krediyi kapatacagim.o yuzden koydurmustum ara odemeyi.taksitlerim ilk 24 ay 260 tl sonraki aylar 200 tl dusmus oluyor..

O aradaki fark şeyden olabilir hocam yapılandırma yaptığınız gün ile kredinizin ödemesi olan tarih arasındaki faiz farkını alıyorlar bunu bilgisayar otomatik belirliyor aynı gün yapılandırma yaptıysanız şubenize sorun ama farklı tarihte yaptıysanız bu aradaki fark kesin o dur..

• Evet arkadaşlar sonunda yapılandırma işlemini bizde gerçekleştirdik, açıklarsam:

1. İlk kredimizi Halk bankasından 0,76 faiz oranı ile çekmiştik ve şimdiye kadar 29 taksit ödemiştik, geriye 91 taksitimiz kalmıştı, aylık ödemelerimiz ise 1432 TL idi.
    2. Hafta başından beri diğer bankalarla tapuydu sigortaydı eksperdi vs uğraşmamak için yine halk bankası ile görüşmeye başladık(25 haziran Salı). İlk verdikleri oran 0,68 faiz oranı %2 ceza ve 200 TL vade değiştirme ücretiydi, biz bunu taksit sayımızı da 91 den 76 aya çekerek tamam dedik.
    3. 2. Gün(26 Haziran Çarşamba) anlaşma için gittiğimizde sistemden kaynaklı bir hatadan dolayı kredinin onayını veremediler ancak %2lik cezayı %1,5 a çektiklerini söylediler, daha çok işimize geldi ve tamam dedik.
    4. Dün(27 haziran Perşembe) tekrar anlaşma için gittik ve resmen sinirlerim bozuldu, ilk anlaşmamız olan 0,68 olan faiz oranını 76 ay için artık veremeyeceklerini istersek 0,71 den yapılandırma yapabileceğimizi yada 91 ay ve 0,68 faiz oranı yapabileceklerini belirttiler, haliyle sinirlendik ancak elden gelen pek bir şeyde yoktu çünkü faizlerin yükseldiğini zaten okumuştum, 0,68 oran ve 91 ay ile fazla bir karımız olmayacağı için mecbur 0,71 faiz oranı %1,5 ceza+200TL vade değiştirme ücreti(toplamda 1600TL ve peşin aldılar kredinin içine yediremiyorlarmış) ve 76 ay olarak kredimizi yapılandırdık, böylece toplamda süremiz 15 ay kısalmış, taksitlerimiz 170TL artmış oldu, toplama bakıldığımda ise yaklaşık 7000TL gibi bir kar elde etmiş olduk.
    5. Aslıdan 0,68 faiz oranına göre 1300TL gibi toplamda bir zararımız var ancak yapacak bir şey yok 7000TL de fena bir kar değil, hem bu bankalardan ne koparsak kardır bana kalırsa, dün eşim imzayı attı bugünde kefil olarak ben gidip imzayı atacağım ve bu işi şimdilik kapatacağız, inşallah ilerde 0,50 li oranları görürüz ve bir daha yapılandırma yapabiliriz, Allah herkese kendi evine sahip olmayı ve borcunu rahat rahat ödemeyi nasip etsin inşallah.

Sormak istediğiniz sorular varsa da cevaplayabilirim.

• akbank'taki 0.75 oranlı 80 ay kalan kredimi....

ziraatin 0.62 lik kampanyasından 60 ay olarak yapılandırdım...

taksit tutarım arttı tabiki.. bakalım ödeyebilecek miyiz?.. lakin 60 aya düşürmeyince de değmiyordu fiziksel meşguliyete... 4 aylık ödeme boşa gitmiş gibi duruyor...

4 ayda çok iyi para almış akbank benden... 600 dosya+600 eksper+250 ipotek... eksperin parasından da 200 lira komisyon almış.. şimdi %2 ceza + ipotek fek.. oradan da 1700 lira iç etti... artı 4 aydır ödediğm taksitin yarısından fazlası faiz... yani bakılınca toplam 5000 lira kösmüş 70binlik kredide....

ziraat garibim yapabileceğinin en iyisini yaptı...

1* 0.62 oran ile transferin kralı oldu.
    2* dosya masrafı almadı.
    3* dask ve konut sigortasını zeyil kabul etti.
    4* akbank ne istiyorsa getir ben ödeyeceğim dedi.
    5* benim ipotek ve hayat sigortasını dert etme, onları da krediye dahil edeceğim dedi.
    6* hayat sigortası 60 lira tuttu.
    7* bana hiç para verme, git sadece tapu harcını sen yatır yeter dedi.
    8* senin önceki ekspertiz yaptırdığın firmayla benim anlaşmam var.. onlara bir daha para kaptırmaya gerek yok.. eskpertiz istisnası ile kredini onaylıyorum.. sen sadece avukatla tapuda buluşacaksın. dedi...
    9* ziraatin aldığı sadece 250 ipotek + 60 hayat sigortası oldu...

• Taksit öderken her ay hem ana paradan hem de faizden ödüyoruz. Bu sebeple her gün o ayın faizi üzerine ekliyor. Günden güne ödenecek faiz artıyor.

@Shafter

@imorh528
  • quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

akbank'taki 0.75 oranlı 80 ay kalan kredimi....

taksit tutarım arttı tabiki.. bakalım ödeyebilecek miyiz?.. lakin 60 aya düşürmeyince de değmiyordu fiziksel meşguliyete... 4 aylık ödeme boşa gitmiş gibi duruyor...

4 ayda çok iyi para almış akbank benden... 600 dosya+600 eksper+250 ipotek... eksperin parasından da 200 lira komisyon almış.. şimdi %2 ceza + ipotek fek.. oradan da 1700 lira iç etti... artı 4 aydır ödediğm taksitin yarısından fazlası faiz... yani bakılınca toplam 5000 lira kösmüş 70binlik kredide....

2* dosya masrafı almadı.
    5* benim ipotek ve hayat sigortasını dert etme, onları da krediye dahil edeceğim dedi.
    8* senin önceki ekspertiz yaptırdığın firmayla benim anlaşmam var.. onlara bir daha para kaptırmaya gerek yok.. eskpertiz istisnası ile kredini onaylıyorum.. sen sadece avukatla tapuda buluşacaksın. dedi...

Hayırlısı olsun. Hangi şube bu ?

• bu arada akbank...

hiç ılımlı yaklaşım göstermedi.. nereye istiyorsan git dedi.. kimse savunmasın banka zarar edeceği oranı sana niye versin diye... çünkü bugün itibari ile akbanka gitsem ve konut kredisi çekmek istesem.. 60 ay için en kötü 0.67 den verir yine de değil mi.... evet verir... benden ise 0.70 + 1500 istedi... bu çok zavallı bir yaklaşım...

kesintisiz 4 saat telefonuma 4 tane numaranın hiç biri cevap vermedi.. sürekli meşgule alıyorlar...
    ipotek fek yazımı istedim.. size vermiyoruz.. avukata veriyoruz diyor.. tapu dairesinin öyle bir şartı var mı? yok... aldıkları 320 liralık ipotek fek ücretini kendilerince yasal zemine oturtuyorlar böylece... yakacağı 20 liralık benzin.. oraya yazıyı verip çıkacak..

ah be ziraat.. bunlar başka bankadan 0.67 transfer kampanyasını çıkardıklarından hemen bir gün sonra yapsaydın sen de kampanyanı.. o boşlukta topladılar tabi bayağı bir müşteri.. yalnız bu kafayla çok gitmezler... allah çalışanlarına yardım etsin artık ne diyelim... inşallah alternatif yerlerde iş bulurlar da kendilerini kurtarırlar...

• arkadaşlar iş bankası bu kredi yapılandırma işine yanaşmıyor. sizce ne yapabilirim, nereye şikayet etmeliyim?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

akbank'taki 0.75 oranlı 80 ay kalan kredimi....

2* dosya masrafı almadı.

Hayırlısı olsun. Hangi şube bu ?

ankara merkez şube.. lakin onların da oranı ben işlemi yaparken değişti.. belki 0.64 falandır artık... ama diğer söylenenleri gerçekleştirebilirsin yine de.. tek şart eski ekspertizin süresinin 6 ayı geçmemiş olması ve anlaşmalı firmalardan olması...

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.