Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Orijinalden alıntı: YaYa

quote:

quote:

Arkadaşlar, kısmetse bugün daha önceden 0,76 ile halk bankasından çektiğimiz krediyi 91 ay geri ödememiz var iken yine halk bankasından 0,68 faiz oranı ile yapılandıracağız. Yapılandırmada %2 ceza ve 200TL faiz değişim başlığı altında cebimizden para çıkacak, ayrıca mevcutta 1432TL olan aylık taksitlerimizi de 1600TL seviyesine getirerek taksit sayımızı da 91 den 75 civarına çekmeyi planlıyoruz, ancak kafama takılan 1-2 soru var:

1. Banka %2 cezayı ve 200TL masrafı peşin istiyor yeni kredinin içine yedirmiyorlar haliyle 2000TL civarı peşin bir para vermekte bizi zorluyor.
    2. Sizce aldığımız bu oran şuan ki şartlarda mevcut oranlar içersinde iyi bir oran mı?

Oran iyi sayılır şuan bu oranı vermezler geçen perşembe benim aldığım oran 0,68 şimdi vermiyor o oranı bana sizin 76 dan 68 ve vade değiştirmeniz size ne kadar kar sağladı peki..?

76 taksit ve 1585 aylik taksit mktari ile yaklasik 7600 lira karimiz oluyor.
    75 taksit ve 1601 aylik taksit miktari ile ise yaklasik kar 8000 lira oluyor

Arti olarak tabi cebimizden pesin 2000 lira para cikacak

Benim 11 bin kar'ım var hala düşünüyorum 1 puan fazla söylediler diye vazgeçtim..

Düşmesini bekliyorum ben ama sizin için oran fena sayılmaz bundan sonra yükselicek diyorlar yapılandırma için iyi oran almışsınız bence..

Bence vazgecmeyin, sahsen 1tl karim bile olacak olsa bu yasal tefecilik yapan bankalara birakmam sizinde 11 bin kariniz oluyorsa hic dusunmeyin bana kalirsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, kısmetse bugün daha önceden 0,76 ile halk bankasından çektiğimiz krediyi 91 ay geri ödememiz var iken yine halk bankasından 0,68 faiz oranı ile yapılandıracağız. Yapılandırmada %2 ceza ve 200TL faiz değişim başlığı altında cebimizden para çıkacak, ayrıca mevcutta 1432TL olan aylık taksitlerimizi de 1600TL seviyesine getirerek taksit sayımızı da 91 den 75 civarına çekmeyi planlıyoruz, ancak kafama takılan 1-2 soru var:

1. Banka %2 cezayı ve 200TL masrafı peşin istiyor yeni kredinin içine yedirmiyorlar haliyle 2000TL civarı peşin bir para vermekte bizi zorluyor.
    2. Sizce aldığımız bu oran şuan ki şartlarda mevcut oranlar içersinde iyi bir oran mı?

Oran iyi sayılır şuan bu oranı vermezler geçen perşembe benim aldığım oran 0,68 şimdi vermiyor o oranı bana sizin 76 dan 68 ve vade değiştirmeniz size ne kadar kar sağladı peki..?

76 taksit ve 1585 aylik taksit mktari ile yaklasik 7600 lira karimiz oluyor.
    75 taksit ve 1601 aylik taksit miktari ile ise yaklasik kar 8000 lira oluyor

Arti olarak tabi cebimizden pesin 2000 lira para cikacak

Benim 11 bin kar'ım var hala düşünüyorum 1 puan fazla söylediler diye vazgeçtim..

Düşmesini bekliyorum ben ama sizin için oran fena sayılmaz bundan sonra yükselicek diyorlar yapılandırma için iyi oran almışsınız bence..

Bence vazgecmeyin, sahsen 1tl karim bile olacak olsa bu yasal tefecilik yapan bankalara birakmam sizinde 11 bin kariniz oluyorsa hic dusunmeyin bana kalirsa

Belki yine düşer diye umut ediyorum ramazan ayında her yerde işler durdun olur o yüzden bekleyeyim diyorum ama bir yanım yapılandır diyor ya.. (:

• quote:

Orijinalden alıntı: aliel79

Arkadaşlar iş bankasına yapılandırma için başvurdum dün. 89400 tl ana borcum kalmış. 80 ay için %2 erken ödeme cezası 200 TL dosya masrafı 0,66 faiz oranı. iyi midir kötü müdür. diğer bankalarda durum nedir araştırma halindeyim. Bilgi verirseniz sevinirim.

Bende sabah sordum başka bankadan gelicem dedim 96 ay için 0,67 verdi faiz yükselmesi yansımamış daha onlara galiba o yüzden bana düşük geldi yükselmeden kabul edin bence..
  • Bende halk bankasından yapılandırma için oran istemiştim 1hafta önce verdikleri oran 0,70 artı 350 tl masraf istediler dün ise oranların yükseldiğini 0,71 oldugunu söylediler şimdi sormak istediğim
    -verdikleri ilk teklifin geçerliliği kesin mi ısrar edebilir miyim bankaya?
    -birde ödeme tutarını artırıp vade kısaltmak istediğimi söylediğimde bana artı 400tl daha almak zorunda olduklarını söylediler bu nekadar doğru?
    (geçen yazılarda bir arkadaş eyüp şubesine vade kısaltmak için 200tl ödediğini yazmış tutturabildiklerinimi alıyorlar yani)
    -birde yüzdeyi düşürüp ceza oranını artırıp (mesela 0,70 le 350tl masraf veya 0,66 la 1500tl masraf gibi) bir kaç teklif daha sunuyorlar bunun bir artısı karı var mı ki? (bankaya sorduğumda aynı hesaba geldiğini söylüyorlar).

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum geç olmadan yapılandırsammı kararsız kaldım?
  • Arkadaşlar geçen hafta ziraat bankası yapılandırma için 60-120 ay arası 0,63 oran veriyordu.
    Yapılandırmaya karar verdim. Aradığımda oranın 0,65'e yükseldiğini söylediler.

İnternet sitelerinde de yükselmiş fiyatlar. Yani sizin anlayacağınız faiz artışları bankaya hemen yansımış durumda.
  • arkadaşlar devam eden konut kredim var.
    DASK+konut sigortası+hayat sigortası

her sene bu 3 nü yeniliyordum bu sene sadece zorunlu olanları yaptırmayı düşünüyorum.kredim halkbankasından.
    bu konu ile ilgili nette ve çevremde her türlü bilgi konuşuluyor.ama ben kesin ve net bir bilgi istiyorum.ona göre bankayla konuşacagım
    evet arkadaşlar bu tarih itibariyle hangisi veya hangilerini yaptırmak zorunlu?
    bu konuda kesin ve net birli sahibi olan varmı?kaynakta gösterebilirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @1453

arkadaşlar devam eden konut kredim var.

her sene bu 3 nü yeniliyordum bu sene sadece zorunlu olanları yaptırmayı düşünüyorum.kredim halkbankasından.
    bu konu ile ilgili nette ve çevremde her türlü bilgi konuşuluyor.ama ben kesin ve net bir bilgi istiyorum.ona göre bankayla konuşacagım
    bu konuda kesin ve net birli sahibi olan varmı?kaynakta gösterebilirse sevinirim.

ben de bunu merak ediyorum
  • Dask kesinlikle zorunlu Vakıfbank konut sigortasinida zorunlu demisti sadece dask+konut yaptirdim

• quote:

Halkbankası kendisinden çekilen kredilerde hayat sigortasını zorunlu tutuyor yoksa kredi vermiyor o yüzden bunun için yapılacak birşey yok sizin için konut ve dask zaten mecburi bazıları bizden yapın bazıları dışardan yaptırın diyor bankaya kalmış ama dask her bankada zorunlu..

• Pazartesi günü iş bankasından 0.64 oran ve 72 ay ile %2 kapama cezası ve 500 TL istihbarat ücreti ile kredimi yapılandırdım. Ayrıca birde tüketici kredim vardı onuda yapılandırdım. 0.88 ile tüketici kredime masrafları yükledim. Cebimden nakitte çıkmadı hem konutta hem tüketiciden faydalandım. Bu arada Kefilsiz çekmiştim kredilerimi kefilsiz devam ediyor...
  • Bende halk bankasından yapılandırma için oran istemiştim 1hafta önce verdikleri oran 0,70 artı 350 tl masraf istediler dün ise oranların yükseldiğini 0,71 oldugunu söylediler şimdi sormak istediğim
    -birde ödeme tutarını artırıp vade kısaltmak istediğimi söylediğimde bana artı 400tl daha almak zorunda olduklarını söylediler bu nekadar doğru?
    (geçen yazılarda bir arkadaş eyüp şubesine vade kısaltmak için 200tl ödediğini yazmış tutturabildiklerinimi alıyorlar yani)
    -birde yüzdeyi düşürüp ceza oranını artırıp (mesela 0,70 le 350tl masraf veya 0,66 la 1500tl masraf gibi) bir kaç teklif daha sunuyorlar bunun bir artısı karı var mı ki? (bankaya sorduğumda aynı hesaba geldiğini söylüyorlar).

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim cuma gününe iş yerimden izin alıp bankaya gidip sonuca bağlamak istiyorum artık inşlh.

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Bende halk bankasından yapılandırma için oran istemiştim 1hafta önce verdikleri oran 0,70 artı 350 tl masraf istediler dün ise oranların yükseldiğini 0,71 oldugunu söylediler şimdi sormak istediğim

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim cuma gününe iş yerimden izin alıp bankaya gidip sonuca bağlamak istiyorum artık inşlh.

Kalan anapara tutarınız ne kadar? 350 tl % kaça karşılık geliyor?

Ben ikinci kez ısrar etmeme rağmen makul bir komisyon-faiz teklif etmediler. Komisyon-faiz tablosu göndermişler dalga geçer gibi! Tüm alternatiflerde mevcut durumdan daha kötü oluyor 100 tl kadar. Üstelik forumda verilen tüm halkbankası oranlarını mail atmama rağmen ben bir türlü adam gibi bir teklif alamadım.

Halkbankasından düşük komisyon ve iyi faiz oranı alabilen arkadaşlar tanıdık vasıtasıyla falan mı aldılar acaba? Veya nasıl pazarlık yaptılar? Çifte standart heryerde...

KOMİSYON FAİZ ORANI
    2,00% 0,66%
    1,75% 0,67%
    1,50% 0,69%
    1,25% 0,71%
    1,00% 0,72%
    0,75% 0,74%
    0,50% 0,75%

Şunu yazmıştım e-mailda
    3 kişi 0,69%, %0,5 kapama ile yapılandırmış. Bir tanesi Pendik şubesi.
    %1 kapama, 0,68% (Kayseri merkez şubeymiş)
    %1 kapama, 0,70%
    %0,5 kapama, 0,73 %

• Açıkcası bende bir anlam veremiyorum aldığım ilk teklif 0,70 ile 350 masraf dı bu arada kalan ana para, ziraate taşımayı düşündüğümü söylediğimde, sanırım %2 lik kapama cezasıyla birlikte söylediler 72000tl idi, kalan vade 96 ay. şimdi ise 0,71 ile 350 masraf artı vade kısaltmak içinde 400tl, dediğiniz gibi her şube ayrı telden oynuyor, forumda iki kişide bana vade değişikliği için 200tl ödediklerini söylediler, cuma günü bankaya gidip ne var neyok söylüycem artık inşlh geç kalmam yok bidaha yüksel di felan demesinlerde! bu arada yazmıştı birde yüzdeyi düşürüp ceza oranını artırıp (mesela 0,70 le 350tl masraf veya 0,66 la 1500tl masraf gibi) bir kaç teklif daha sunuyorlar bunun bir artısı karı var mı ki? (bankaya sorduğumda aynı hesaba geldiğini söylüyorlar). bunun için ne düşünüyorsunuz.
  • Sonunda yapılandırma işini hallettim 115 aydan 96 aya düşürdüm 0,78 den aldığım krediyi 0,69 oranı ile yapılandırdım %2 cezayı kredinin içine dahil ettiler sadece 200 TL vade değişikliği ücreti ödedim toplam karım 10000 TL oldu ve 19 ay kredim kısalmış oldu..Umarım herkes için hayırlısı olur..

Ayrıca şubedeki elemana faizler ne olur dedim daha yükselicek yarından itibaren tekrar faiz arttırımı gelicekmiş Vakıfbank için belki faydamız dokunur yapılandırmak isteyene arkadaşlara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twonokta -- 26 Haziran 2013; 12:38:24 >
  • quote:

quote:

Halkbankası kendisinden çekilen kredilerde hayat sigortasını zorunlu tutuyor yoksa kredi vermiyor o yüzden bunun için yapılacak birşey yok sizin için konut ve dask zaten mecburi bazıları bizden yapın bazıları dışardan yaptırın diyor bankaya kalmış ama dask her bankada zorunlu..

tşkler

• quote:

Sonunda yapılandırma işini hallettim 115 aydan 96 aya düşürdüm 0,78 den aldığım krediyi 0,69 oranı ile yapılandırdım %2 cezayı kredinin içine dahil ettiler sadece 200 TL vade değişikliği ücreti ödedim toplam karım 10000 TL oldu ve 19 ay kredim kısalmış oldu..Umarım herkes için hayırlısı olur..

Ayrıca şubedeki elemana faizler ne olur dedim daha yükselicek yarından itibaren tekrar faiz arttırımı gelicekmiş Vakıfbank için belki faydamız dokunur yapılandırmak isteyene arkadaşlara..

vade degisikligi ucreti ne? ilk defa duydum

• ayin 24'undeki kredi odememi yapilandirdiktan sonraki ayin 15'ine (40 gun sonraya) atmasini talep ettim. bir ay arada odemesiz gecsin de bize kalsin diye.. en fazla 30 gun olur dediler.. yapilandirma icin temmuzun 15'ini bekleyecegim yani.. ins yukselme durur.. hatta tekrar iner... :-):-)

• quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

Sonunda yapılandırma işini hallettim 115 aydan 96 aya düşürdüm 0,78 den aldığım krediyi 0,69 oranı ile yapılandırdım %2 cezayı kredinin içine dahil ettiler sadece 200 TL vade değişikliği ücreti ödedim toplam karım 10000 TL oldu ve 19 ay kredim kısalmış oldu..Umarım herkes için hayırlısı olur..

200 TL bir ücret istediler masrafmı dedim yok vade değiştirdiğiniz için dedi bayan bende mecburi mi dedim evet dedi yatırdım hesaba çektiler sanırım bu halkbankasında da var..

• quote:

quote:

quote:

200 TL bir ücret istediler masrafmı dedim yok vade değiştirdiğiniz için dedi bayan bende mecburi mi dedim evet dedi yatırdım hesaba çektiler sanırım bu halkbankasında da var..

Bence yeni bir vatandaş soyma tekniğinin yeni ismi.. zaten %2 anaparadan alıyon..

• quote:

ayin 24'undeki kredi odememi yapilandirdiktan sonraki ayin 15'ine (40 gun sonraya) atmasini talep ettim. bir ay arada odemesiz gecsin de bize kalsin diye.. en fazla 30 gun olur dediler.. yapilandirma icin temmuzun 15'ini bekleyecegim yani.. ins yukselme durur.. hatta tekrar iner... :-):-)

Bankalar neyi nereden çıkaracağını şaşırmış durumda zaten.. (:

İnşallah faizler düşerde herkes faydalanır ama bankacılara sordum yükselme eğilimi var dediler hatta pazartesi günü bu oranı dahi veremeyeceğini söyledi Teb sordum onlarda 5 puan birden yükseltmiş..
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.