Şimdi Ara

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Anlamadigim bu uzatma.. aliexpress bile mail atti kartin internetten alisverise kapanicak diye..

Bu isin icinde rant var anlasilan..

• quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

quote:

Orijinalden alıntı: Yildizturali3

Uzatmazsak kapatılacak mı

31 Aralık 2017 tarihine kadar bankanıza ulaşıp kartınızın online alışverişlerine izin vermediğiniz taktirde 1 Ocak 2018'den itibaren internetten alışveriş yapamayacaksınız.

Kapandıktan sonra arayıp açılabilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaki83

Anlamadigim bu uzatma.. aliexpress bile mail atti kartin internetten alisverise kapanicak diye..

Bu isin icinde rant var anlasilan..

aynen.. benim dert etmem gerekirken olmadık yerlerden hatırlatıcı mail geldi
    demekki pasta büyük ve lezzetli.
  • bir kaç ay önce banka arayıp kartınız güvende değil kapattık, yenisini yollayacagız demişti, durup dururken, insan şüphelenmiyor değil acaba bir kart kopyalamamı olduda topluca böyle bir karar alındı güvenlik için
  • HuS.TeR kullanıcısına yanıt
    Onceleri kartlar default olarak internete açık olduğu için yasa dışı çekim yapılırsa banka da sorumlu. Fakat bu onaydan sonra işler değişecek, banka artık onay verdiniz sorumluluk alamam diyecek.

Onun da çözümünü ek hesap açtırarak buldum. Ek hesaba kart çıkarttım. Alışveriş yapacağımda karta para yolluyorum. Ordan ödüyorum. Zahmetli ama daha güvenli. Ek hesap için ayrı ucret yok. Hesap kendi adıma olduğu için havale ücreti fala da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 17 Ağustos 2017; 12:02:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D12

quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

quote:

Orijinalden alıntı: Yildizturali3

Uzatmazsak kapatılacak mı

31 Aralık 2017 tarihine kadar bankanıza ulaşıp kartınızın online alışverişlerine izin vermediğiniz taktirde 1 Ocak 2018'den itibaren internetten alışveriş yapamayacaksınız.

Kapandıktan sonra arayıp açılabilirmiyim?

Tabii ki evet
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • kredi kartı yerine internet alışverişleri sırasında sanal kart kullananlar bu uygulamadan etkilenecek mi acaba? sanal kart uygulaması geldiğinden bu yana hiç fiziksel kartımı internette kullanmadım.. bilen biri aydınlatırsa sevinirim..

• Yani banka sırf daha uzun süre müşterisinin kartından kaçak para çekildiğinde zararına ortak olabilsin diye bu kararı geciktiriyor diyorsunuz, doğru mu anladım?
    Savınız bu durumda ertelemenin asıl sebebi olarak gösterilen "E-ticaret sektöründe yavaşlamaya sebebiyet vermeme" ye ters düşmüyor mu?
    Bu sebebi hiçbir şekilde savunmuyorum fakat bankanın da kendi çıkarının dışında bir şey düşündüğünü göremiyorum, sanmıyorum.

Bahsettiğiniz ek kart yönteminin sanalkarta göre bir avantajı mı var?
  • HuS.TeR kullanıcısına yanıt
    İnternetle uğraşmıyorum. Avantajı bu. Atm den parayı kartın hesabına yolluyorum. Ek Hesapta da 50 100 liradan fazla tutmuyorum.

Uzatma bankalara değil e ticaret sitelerine yarıyor. Şöyle diyeyim kişi siteye girdi beğendiği ürünü internetten alamayınca fiziksel mağazalara yönelip onlardan alabilir. Ha açtırır diyeceksiniz eminim birçok kişinin aklına bankayı arayıp açtırmak gelmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 21 Ağustos 2017; 9:45:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4haneli numaralara mesaj atma ucretli mi, ucretsiz deniyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.