Şimdi Ara

Kredi Kartı ile Taksitli Altın Alımı Yaparak Borç Taksitlendirme (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
24
Favori
76.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankalar altını bozmaz. Fiziki altını sizden alır, altın hesabı açıp altının sayısal değeri karşılığı kadar hesabınıza tanımlar. Bu kısmı bankadan bankaya değişebilir; tanımlanan altın miktarına 1 hafta bloke konulur, 1 hafta sonrasında işleme açılır.

Altın elde kalmaz. Bir kuyumcu olmazsa diğeri mutlaka alır.
  • ben sanalpazardan yaptım. arkadaşım satış yaptı hikayeden galaxy s2 bana kargoyla birkaç film yolladı. aldım 5 gün sonra para yansıdı. parayıda aldım yatırdım diiğer karta bir yemek ısmarladım. bu bence altından daha kolay ve risksiz. sadece kargo olayını es geçmeyin 10lira kargo parası olur ekstradan tamam.
  • Akrabanın kullanmadığı 1500 TL Akbank Axess kredi kartı vardı. Borç bittiği için kapattırmayı düşünüyordu el koydum. Yine 8-12 taksitli bir işlem yapıp nakite çevireceğiz.
    Gelen miktarı ikiye böleceğiz, taksitleride ikiye bölüm ortak ödeyeceğiz.

Muhtemelen altın alarak yapacağım ama belki taksitli nakit avans ile yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Akrabanın kullanmadığı 1500 TL Akbank Axess kredi kartı vardı. Borç bittiği için kapattırmayı düşünüyordu el koydum. Yine 8-12 taksitli bir işlem yapıp nakite çevireceğiz.

Muhtemelen altın alarak yapacağım ama belki taksitli nakit avans ile yapabilirim.

Daha önce yapmıştın sanırım,
    500 TL Hızlı Para'yı Tüm maliyetler ile birlikte toplam kaç lira olarak ödüyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Akrabanın kullanmadığı 1500 TL Akbank Axess kredi kartı vardı. Borç bittiği için kapattırmayı düşünüyordu el koydum. Yine 8-12 taksitli bir işlem yapıp nakite çevireceğiz.

500 TL Hızlı Para'yı Tüm maliyetler ile birlikte toplam kaç lira olarak ödüyoruz?

500 TL için bilmiyorum ama,

quote:

Evet altın dün geldi. Fakat altın düştüğü için bu hafta biraz bekleyeceğim. 95-96 TL seviyelerini görünce bozdurmayı düşünüyorum. Yoksa zararım 110 TL yerine 150 TL olacak.

Yine akabinde Akbank Axess kartınıda aradan çıkarttım. 1500 TL limitli ve yine aynı şekilde 1500 TL nakit çekim limitine sahip yani tamamı karta 1400 TL yatırdım. 150 TL'de kartta vardı. Taksitli nakit avansı 140 TL zararla alarak borcumu 12 taksit yapmış oldum.
    1350 TL nakite karşılık 12x125 TL şeklinde ödeyeceğim tutar 1490 TL. Altın bile alsam zararım 100 TL'den aşağı olmayacaktı, bu yol daha uygun geldi.

Ayrıca Akbank Axess kart ile taksitli nakit avans almak isterseniz işlemi ATM'den yapabiliyorsunuz. Parayı vadesiz hesabınıza aktarmadan direkt ATM'den veriyor. Hesap işletim ücreti alır korkusu, vadesiz hesaplardaki günlük işlem limiti (1000 TL) düşüncesi olanlara duyrulur.

Edit : 2 saat önce açık provizyonlarda olan taksitli nakit avans işlemi dönem içi işlemlere düşmesi ile birlikte 67,5 TL işlem ücretini alması bir olmuş. İşlemi yaparken yazmıştı ama dahildir diye düşünmüştüm. Neyse bu seferlik böyle olsun. Giren girdi, kalan sağlar bizim olsun.
    Bu durumda zararım 140 TL'den 210 TL'ye çıktı.

Vurguladığım yerlerde 1350 TL için 210 TL ekstra ödeme yaptım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet altın dün geldi. Fakat altın düştüğü için bu hafta biraz bekleyeceğim. 95-96 TL seviyelerini görünce bozdurmayı düşünüyorum. Yoksa zararım 110 TL yerine 150 TL olacak.

Yine akabinde Akbank Axess kartınıda aradan çıkarttım. 1500 TL limitli ve yine aynı şekilde 1500 TL nakit çekim limitine sahip yani tamamı karta 1400 TL yatırdım. 150 TL'de kartta vardı. Taksitli nakit avansı 140 TL zararla alarak borcumu 12 taksit yapmış oldum.
    1350 TL nakite karşılık 12x125 TL şeklinde ödeyeceğim tutar 1490 TL. Altın bile alsam zararım 100 TL'den aşağı olmayacaktı, bu yol daha uygun geldi.

Ayrıca Akbank Axess kart ile taksitli nakit avans almak isterseniz işlemi ATM'den yapabiliyorsunuz. Parayı vadesiz hesabınıza aktarmadan direkt ATM'den veriyor. Hesap işletim ücreti alır korkusu, vadesiz hesaplardaki günlük işlem limiti (1000 TL) düşüncesi olanlara duyrulur.

Edit : 2 saat önce açık provizyonlarda olan taksitli nakit avans işlemi dönem içi işlemlere düşmesi ile birlikte 67,5 TL işlem ücretini alması bir olmuş. İşlemi yaparken yazmıştı ama dahildir diye düşünmüştüm. Neyse bu seferlik böyle olsun. Giren girdi, kalan sağlar bizim olsun.

Eğer Akbank'taki hesabı kullanmıyorsan Vadesiz hesap işlemleri menüsünden kapatılabiliyor, oradan kapattım ben.
    Bu hızlı para, Taksitli avans v.s v.s işlemleri olduğu zaman yine o menüden hesabı aç, hesabı kredi kartına tanımla ATM'den işlem yapabilirsin.
    İşin bittiğindede hesabı kapatırsın.
    Biraz geç oldu ama ilerleyen dönemlerde faydası olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2500 tl limiti olan finansbank kredi kartımla başedemeyeceğimi anlayınca bankayı arayıp borcun yapılandırılmasını istemiştim.
    borç 2700 olmuştu.
    18 ay taksit yaptılar borcu
    186 lira taksitle 3250 oldu

ama pişman değilim.
    borç bitince kurtuluyorum.
    Bu arada 2500 tl limiti olan maximum kartım da var ayriyeten.
    Onu da arada düzelttim.
    2 kart olunca 1 ini gözden çıkarabiliyorsun sicili kalan kartla da düzelmek imkanı açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: How Ghastly

2500 tl limiti olan finansbank kredi kartımla başedemeyeceğimi anlayınca bankayı arayıp borcun yapılandırılmasını istemiştim.
    borç 2700 olmuştu.
    18 ay taksit yaptılar borcu
    186 lira taksitle 3250 oldu

ama pişman değilim.
    borç bitince kurtuluyorum.
    Bu arada 2500 tl limiti olan maximum kartım da var ayriyeten.
    Onu da arada düzelttim.
    2 kart olunca 1 ini gözden çıkarabiliyorsun sicili kalan kartla da düzelmek imkanı açısından.

Bende sizin gibiyim. Borç bitsinde ciddi değilse 3'e 5'e bakmıyorum. Maddi değil manevi olarakta rahatlatıyor.
  • İyi fikir ben de hemen hemen aynısını uyguluyorum.

Şöyle ki,Axes için aylık ekstre ödemem 600 tl civarındaydı sebebide taksitsiz işlemlerim fazlaydı.

Bir miktar altın aldım %10 puan+%5 igg indirimi ile.Bu durumda faizsiz olarak ve ufak da bir karla borcumu faizsiz taksitlendirmiş oldum ve rahat bir nefes aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXUBERT -- 18 Kasım 2012; 13:29:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXUBERT

İyi fikir ben de hemen hemen aynısını uyguluyorum.

Şöyle ki,Axes için aylık ekstre ödemem 600 tl civarındaydı sebebide taksitsiz işlemlerim fazlaydı.

Bir miktar altın aldım %10 puan+%5 igg indirimi ile.Bu durumda faizsiz olarak ve ufak da bir karla borcumu faizsiz taksitlendirmiş oldum ve rahat bir nefes aldım.

Misal,en son gg den 100 tl civarı axess puan aldım,bunu da yine altın alımında kullandım.Hızlıal.com'da.100 tlsini axess puanla kalan kısmını da başka banka kredi kattıyla ödedim yani puanla yine altın almış oldum.Faydalı bir konu olmuş.Teşekkürler ayrıca.

Rica ederim, yalnız Axess puanların internet ortamında kullanılamadığını biliyordum, yanlış mı?
  • quote:

Misal,en son gg den 100 tl civarı axess puan aldım,bunu da yine altın alımında kullandım.Hızlıal.com'da.100 tlsini axess puanla kalan kısmını da başka banka kredi kattıyla ödedim yani puanla yine altın almış oldum.Faydalı bir konu olmuş.Teşekkürler ayrıca.

Axess puanı hızlıalda nasıl kullandınız? Az önce baktım sadece Bonus ve World puanlar kullanılabiliyor.
  • quote:

quote:

Rica ederim, yalnız Axess puanların internet ortamında kullanılamadığını biliyordum, yanlış mı?

Network ve Kadirekinci,

Baktım da şimdi karıştırmışım, bonus puanla almışım.Kalanını axessle normal ödemişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXUBERT -- 18 Kasım 2012; 13:27:24 >

• Dün gece gelecek dönem taksitlerimi kontrol ettim. Sadece 800 TL'lik taksitli işlemim hariç geri kalan taksitlerin hepsi Şubat-2013'de bitiyor. Haliyle ekstre 900-950 TL civarında gelmeye başlayacak. Hazır bonus kampanyası varken zararsız bi taksitlendirme işlemi yapmak lazım.
    Fiyatlar değişmezse 1079 TL/10 gr. 100 TL bonus geleceği için 10+1 gr. gibi düşünebiliriz. 98 TL/gr. En fazla zararım 10-15 TL olur. 6 takstili işlem yapacağım.
    Bu durumda yeni başlayan 800 TL'lik 6 ay taksitli alışverişim ile aynı anda başlayacak, aynı anda bitecek.
  • Tebrikler. Çok güzel düşünmüşsün. Hepsini okudum film senaryosu gibiydi.
  • quote:

Dün gece gelecek dönem taksitlerimi kontrol ettim. Sadece 800 TL'lik taksitli işlemim hariç geri kalan taksitlerin hepsi Şubat-2013'de bitiyor. Haliyle ekstre 900-950 TL civarında gelmeye başlayacak. Hazır bonus kampanyası varken zararsız bi taksitlendirme işlemi yapmak lazım.
    Fiyatlar değişmezse 1079 TL/10 gr. 100 TL bonus geleceği için 10+1 gr. gibi düşünebiliriz. 98 TL/gr. En fazla zararım 10-15 TL olur. 6 takstili işlem yapacağım.
    Bu durumda yeni başlayan 800 TL'lik 6 ay taksitli alışverişim ile aynı anda başlayacak, aynı anda bitecek.

%5 indirim çeki ile zararın olmaz bence.

• quote:

quote:

Dün gece gelecek dönem taksitlerimi kontrol ettim. Sadece 800 TL'lik taksitli işlemim hariç geri kalan taksitlerin hepsi Şubat-2013'de bitiyor. Haliyle ekstre 900-950 TL civarında gelmeye başlayacak. Hazır bonus kampanyası varken zararsız bi taksitlendirme işlemi yapmak lazım.

%5 indirim çeki ile zararın olmaz bence.

Çekleri chip-para dönemine saklıyorum. Tabi çek verirlerse. Yoksa kar bile ederimde zararsız yapma peşindeyim.

@ frenzy
    Teşekkürler. Mutlu sonlu bi film senaryosu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 18 Kasım 2012; 18:19:16 >

• Son zamanda yaptığım işlemi yazmayı atlamışım. Elde aktif kalan Garanti Bonus ve Halkbank kredi kartlarından Halkbank'ı da taksitlendirmiş bulunuyorum.
    Bayram döneminde %3+3 TL karşılığında taksitli nakit avans kampanyası olmuştu. Kart limiti olan 500 TL'yi tamamen borcu kapatmak suretiyle işlem yaptım.
    Nakit çekime müsait olan 375 TL'nin 360 TL kadarını (kalan 15 TL işlem masrafları) kampanyadan yararlanarak, geri kalan 125 TL bakiyenin 110 TL kadarını 1 gr. altın alarak nakite çevirdim ve taksitlendirdim.

Yukarıdaki durumun özeti aşağıdaki şekildedir,
    Önceden yapılan asgari ödeme: 125 TL
    İşlemler sonucu ödenecek dönem borcu: ~80 TL (6x~80 TL)

Tek aktif kartım 1700 TL limitli Garanti Bonus.

Aralık ayı başında konuyu tekrar güncelleyeceğim. Borçlar hakkında son durumu paylaşacağım. Ayrıca KKB puanımı öğrenebilirsem yine konu içerisinden paylaşmayı düşünüyorum.
    Bu konu benim için kitap gibi oldu diyebilirim.

• quote:

tebrikler network kafan çalışıyor

anladığım kadarıyla taksitle altın alıp sonra o altını kuyumcuda satıp gelen parayla diğer kredi kartı borcunu yatırıyorsun..doğrumu anlamışım?

yalnız bu kadar karta borç neden yapıyorsunuz,ödeme gücüne göre kart kullanmıyorsun sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

anladığım kadarıyla taksitle altın alıp sonra o altını kuyumcuda satıp gelen parayla diğer kredi kartı borcunu yatırıyorsun..doğrumu anlamışım?

yalnız bu kadar karta borç neden yapıyorsunuz,ödeme gücüne göre kart kullanmıyorsun sanırım?

Şimdi şöyle,
    Kartlarda limit yok yani borç var. Nakit birikimim ile borcu kapatıyorum, yatırdığım miktar kadar taksitli altın alıyorum ve kuyumcuda bozuyorum. Bu durumda yatırdığım nakit bana kuyumcuda tekrar nakite çevirmek suretiyle geri dönüyor. Kart halihazırda borçlu durumdayken taksit olmadığı için kart limiti kadar borç geliyor, sadece asgari ödemek durumunda kalıyordum. Taksitli yaptığım için hem faizden kurtuldum, hem asgari ödemekten. Artık ekstre borcunu ödüyorum.

Kartlar ailemin. Eski düzen zamanında pek sorun olmuyordu, gün geçtikçe problem olmaya başladı. Eski düzenide kaybedince kart borçları göze batmaya başladı. Daha sonra çok büyük bölümünü hallettik, ufak kısmı yine problem olarak devam etti. Baktım bizimkilerin birşeyden anladıkları yok. Evdeki trafiği üzerime aldım, biriktirdiğim miktar ile bu işleri yaptım. Şu an kartların toplam limiti topladığımızda 5000 TL anca ediyor. (Garanti Bonus 1700 TL, Akbank Axess 1500 TL, TEB World 1400 TL, Halkbank 500 TL) bütün faturaları ödediğim, alışveriş yaptığım tek kart var o da Garanti Bonus. Diğerlerinde konuda da yazmış olduğum gibi borç ödeniyor. Garanti Bonus dışındaki kartlara toplam ödeme miktarım 500 TL'yi geçmiyor ve ben yaz dönemi başına kadar borçları bitirmiş olacağım. Demek ki doğru yapmışım, herşey planladığım gibi olmuş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Şimdi şöyle,
    Kartlarda limit yok yani borç var. Nakit birikimim ile borcu kapatıyorum, yatırdığım miktar kadar taksitli altın alıyorum ve kuyumcuda bozuyorum. Bu durumda yatırdığım nakit bana kuyumcuda tekrar nakite çevirmek suretiyle geri dönüyor. Kart halihazırda borçlu durumdayken taksit olmadığı için kart limiti kadar borç geliyor, sadece asgari ödemek durumunda kalıyordum. Taksitli yaptığım için hem faizden kurtuldum, hem asgari ödemekten. Artık ekstre borcunu ödüyorum.

Kartlar ailemin. Eski düzen zamanında pek sorun olmuyordu, gün geçtikçe problem olmaya başladı. Eski düzenide kaybedince kart borçları göze batmaya başladı. Daha sonra çok büyük bölümünü hallettik, ufak kısmı yine problem olarak devam etti. Baktım bizimkilerin birşeyden anladıkları yok. Evdeki trafiği üzerime aldım, biriktirdiğim miktar ile bu işleri yaptım. Şu an kartların toplam limiti topladığımızda 5000 TL anca ediyor. (Garanti Bonus 1700 TL, Akbank Axess 1500 TL, TEB World 1400 TL, Halkbank 500 TL) bütün faturaları ödediğim, alışveriş yaptığım tek kart var o da Garanti Bonus. Diğerlerinde konuda da yazmış olduğum gibi borç ödeniyor. Garanti Bonus dışındaki kartlara toplam ödeme miktarım 500 TL'yi geçmiyor ve ben yaz dönemi başına kadar borçları bitirmiş olacağım. Demek ki doğru yapmışım, herşey planladığım gibi olmuş.

bu genç yaşta bu düşünceler gayet olumlu...şirketim olsa seni işe alırdım inan

yaşıtların playsteyşın hayallerinde hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 22 Kasım 2012; 14:37:26 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.