Şimdi Ara

Kredi Kartı ile Taksitli Altın Alımı Yaparak Borç Taksitlendirme (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
197
Cevap
24
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz önce EFT'yi yaptım, borç kapanmış oluyor. Umarım sorunsuz ulaşır.
    Kısmetse Pazartesi günüde altın alımını gerçekleştireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 1 Haziran 2012; 10:43:47 >
  • Işık hızında gerçekleşti. 6 dk. içerisinde karta + bakiye olarak yansımış. EFT'nin bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim.
    1335 TL bakiye görünüyor. 1280 TL değerinde altın alımı yapacağım. 10 gr. + 2,5 gr. (1020 TL + 260 TL)
    Pazartesi günü görüşmek üzere. Umarım aldıktan sonra kargo sürecinde altın değer kaybetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 1 Haziran 2012; 10:53:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Işık hızında gerçekleşti. 6 dk. içerisinde karta + bakiye olarak yansımış. EFT'nin bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim.
    1335 TL bakiye görünüyor. 1280 TL değerinde altın alımı yapacağım. 10 gr. + 2,5 gr. (1020 TL + 260 TL)
    Pazartesi günü görüşmek üzere. Umarım aldıktan sonra kargo sürecinde altın değer kaybetmez.

kuyumculara altın alış fiyatı sordunuzmu ?http://www.altinpiyasa.com/

burdaki fiyatlardan almıyolar malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: DoQi

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Işık hızında gerçekleşti. 6 dk. içerisinde karta + bakiye olarak yansımış. EFT'nin bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim.

kuyumculara altın alış fiyatı sordunuzmu ?http://www.altinpiyasa.com/

burdaki fiyatlardan almıyolar malesef

Yaklaşık fiyatlar. 90-91 TL kadar.

• öyle birikmiş varsa ne işin var altınla sen her ay karttan zarar ediyorsun.altın şuan yukarda dah çok çıkması sanş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk2050

öyle birikmiş varsa ne işin var altınla sen her ay karttan zarar ediyorsun.altın şuan yukarda dah çok çıkması sanş...

Konuyu okumadığını düşünüyorum.
  • Sabah 1312 TL karşılığında 10 gr. + 2,5 gr. altını aldım, vade farksız 12 taksit. Aylık 109 TL şeklinde görünüyor.
    Altın sabahtan beri dengesiz. Alırken gr. 95,8 TL'yken aldıktan kısa bir süre sonra 96,3 TL oldu. Toplam zararım sanırım 130 TL olacak. Eğer aklıma gelseydi hesaptaki paranın yarısı %0,99 faiz ile şipşak para kullanarak çekerdim, geri kalana altın alırdım ve zararım %30 daha az olurdu. Kısmetse Akbank'da denerim.
    Buna istinaden ekstre tutarım ilk 5 ay boyunca 109 TL (Altın) + 31 TL (Geçmiş ürün taksitleri.) + 38 TL (Zurich sigorta) olarak toplam ~180 TL gelecek. Sonraki 7 ay boyunca ~150 TL.

Aldığım ürünler bunlar. Daha önce satıcıdan daha fazlasını almıştım, güvenilirdir. Ayrıca sitedeki en uygun fiyatlara sahip. Benim gibi yapacak arkadaşlara yardımcı olmak maksatlı.
    http://www.yenicarsim.com/nadir-metal-10-gr-kulce-altin-005-gr-kulce-altin-hediyeli-kargo-dahil/kulce-altin/id/341529/
    http://www.yenicarsim.com/nadir-metal-25-gr-kulce-altin-kargo-dahil/kulce-altin/id/341524/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 6 Haziran 2012; 16:17:21 >

• altın alıp satmak baya masraflı olur bizim burda bu işleri yapan adamlar var ufak bir para karşılığı; kuyumcular telefoncular yapıyorlar genelde kuyumcunun birine sor mutlaka bildiği bir yer vardır.En fazla 40 - 50 zararla dediğin parayı alabilirsin
  • Taksit olayı problem. Çoğu yer vade farksız 12 taksit yapmıyor/yapamıyor. Vade farkı binince altından külfetli oluyor.
    Kuyumcuya sordum, adam taksit yapsa zararım buradan aldığımın neredeyse 2 katı yapıyor.

1200 TL'lik altını bana satsa vade farkıyla 1350 TL'ye kadar çıkar, 1200 TL'lik altını sonra geri alacak bana anca 1100 TL geri döner. Zarar oldu %15-20.
    Sonuç olarak aldım, 30-40 TL'ye bakmıyorum artık. Şu iş halledilsinde.
  • Konuyu tekrar güncelleyelim, belki seneler sonra birine lazım olur.

Aldığım gün 95,8 TL olan altın gr. an itibariyle 92'li seviyelere geriledi. Şans mı adını siz koyun.
    Altınları aldığım satıcı (yukarıda link mevcut) dün akşam kargoya teslim etmiş. Eskiden MNG Kargo ile çalışıyorlardı, Aras Kargo'ya geçmiş. Takip bilgisine ve dağıtımı üstlenen şubeden öğrendiğime göre uçak kargo ile geliyor. Yaklaşık 18-20 saat içinde şubeye, 24 saatlik zaman diliminin kalan süresinde ise (4-6 saat) öğleden sonra dağıtım olacağını tahmin ediyorum.

Şimdilik bu kadar.

• Evet altın dün geldi. Fakat altın düştüğü için bu hafta biraz bekleyeceğim. 95-96 TL seviyelerini görünce bozdurmayı düşünüyorum. Yoksa zararım 110 TL yerine 150 TL olacak.

Yine akabinde Akbank Axess kartınıda aradan çıkarttım. 1500 TL limitli ve yine aynı şekilde 1500 TL nakit çekim limitine sahip yani tamamı karta 1400 TL yatırdım. 150 TL'de kartta vardı. Taksitli nakit avansı 140 TL zararla alarak borcumu 12 taksit yapmış oldum.
    1350 TL nakite karşılık 12x125 TL şeklinde ödeyeceğim tutar 1490 TL. Altın bile alsam zararım 100 TL'den aşağı olmayacaktı, bu yol daha uygun geldi.

Ayrıca Akbank Axess kart ile taksitli nakit avans almak isterseniz işlemi ATM'den yapabiliyorsunuz. Parayı vadesiz hesabınıza aktarmadan direkt ATM'den veriyor. Hesap işletim ücreti alır korkusu, vadesiz hesaplardaki günlük işlem limiti (1000 TL) düşüncesi olanlara duyrulur.

Edit : 2 saat önce açık provizyonlarda olan taksitli nakit avans işlemi dönem içi işlemlere düşmesi ile birlikte 67,5 TL işlem ücretini alması bir olmuş. İşlemi yaparken yazmıştı ama dahildir diye düşünmüştüm. Neyse bu seferlik böyle olsun. Giren girdi, kalan sağlar bizim olsun.
    Bu durumda zararım 140 TL'den 210 TL'ye çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 11 Haziran 2012; 5:51:45 >

• Evet son durumu söyleyeyim. Sıcak Fırsatlar takipçileri biliyordur. GittiGidiyor geçtiğimiz 3 günde %10 bonus kampanyası yaptı. Bunu fırsat bilerek %5 indirim çeki ile daha uyguna getirdim.
    10 gr.lık külçe altını 1036 TL'den satışa koymuşlar. %5 indirim ile 985 TL'ye geldi. 6 taksit ile aldım ve %10 bonus geleceği için 985-98=887 TL gibi bir tutar söz konusu. Yani altının gramı bana 88 TL'ye geldi. Şu an bozdursam 94 TL'den alıyorlar ki benim karım 60 TL yapar. Bir nevi zararımı azalttım.

Ayrıca gelen 98 TL bonus ile birlikte birikmiş 5-6 TL bonusum var. Kipa'da geçen gün gördüm, 102 TL'ye gram altın satılıyordu. 1 gr. altın alıp kuyumcuda bozduracağım ve bonuslarıda nakite çevirmiş olacağım.
    Yani 985 TL'ye 10 gr. değil 11 gr. altın aldım diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 13 Kasım 2012; 17:49:34 >

• Tüm kartlarımın ekstreleri kesildi. Aşağıda banka - önceki dönem asgari ödemesi - bu dönem ekstre borcu şeklinde sıraladım.

Akbank Axess : 365 TL > 146 TL
    TEB World : 282 TL > 129 TL

Önceki tutarlar asgari ödemeydi ve ana borç üzerinden her dönem faiz biniyordu. Şimdi gelen borç ise ekstre borcu. Dolayısıyla faiz söz konusu değil.
    Bu arada GittiGidiyor'dan aldığım altın (bir üst mesaj) sayesinde Garanti Bonus kartıda yanlışlıkla taksitlendirmiş oldum. Normalde 320 TL civarında gelen asgari tutar bu ay 199 TL ekstre borcu olarak gelmiş. Tabi ben daha fazla yatırarak faturaları ödüyorum. Tüm işlemleri tek bir karta yüklemiş oldum. Ufak tefek alışverişler içinde Halkbank kart mevcut.
  • Borçları bitirdikten sonra butun kartları iptal ettirin hocam yoksa gene borç batağına düşersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

Borçları bitirdikten sonra butun kartları iptal ettirin hocam yoksa gene borç batağına düşersiniz.

Şu borçlar bir bitsinde o zaman belli olacak. Olmazsa 6 taksitle yine altın alır karttaki tutarı nakite çevirmiş, bir nevi kredi çekmiş olurum.
    Nakit her zaman ihtiyaç oluyor. Sicil biraz bozuk olduğu için kartı kapattırdıktan sonra tekrar kart çıkartmak sıkıntılı olacaktır.
  • gram altını diyelim ki 90 tl den satın aldık kuyumcuya satarken alış satış arasında ne kadarlık bir fark olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dilemma_07

gram altını diyelim ki 90 tl den satın aldık kuyumcuya satarken alış satış arasında ne kadarlık bir fark olur?

Genelde internetteki fiyatlardan 1-2 TL farkediyor. Yani gittigidiyor, sanalpazar gibi siteleri kastetmiyorum tabi ki.
    hasaltin.com ve altinkaynak.com'a bakabilirsiniz.
  • hocam güzel iş yapmışsın okudum da olayı.
    şimdi ben de dedim kendime kredi kartının limiti uygun onunla altın alıp taksitle ödesem mi diye. zaten her türlü harcıyoruz ayda 50 100 tl fazla öderim ama birikim yapmıs olurum. altına bişey olmaz ne de olsa.
  • haklısın bunu çoğu ticaret erbabı kişiler bile düşünememiş.anlatınca bana da garip garip bakıyorlar :) ben de axcessten gold kart çıkarttım 9.000 tl limitli sırf bu altın alım işi için.mantıklı iş.çünkü biz para biriktirmektense borç ödemeyi daha çok seviyoruz :) sanalpazar yerine gittigidiyoru öneririm axcess karta peşin fiyatına 12 taksit .ve yeni bir hesap açıp dogum gununude bugun veya baska bır gun olarak belırtıp alısverısı o gunde yaparsanız %5 ındırım verıyor buda komısyonlarının %10 dan %5e dusmesı demek.tabı bu kanunen dogru olabılır ama ıslamı yonunu bılemıyorum.

altını güzel fiyattan bozdurabilecek yer bulursan bana da haber ver de ben de 9 mılyarlık altın bozduracagım
  • peki bu isten nasil para kazanabilirim?

POS makinesimi lazim bana?

Kuyumcumu olmak lazim, cunku cok tatli para var. resmen hicbir sey yapmadan para kazanabilir bir kuyumcu

Haksizmiyim?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.