Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Kredi kartı aidatı ödemek zorunda mıyız? | Tüketici Haklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
64
Cevap
2
Favori
4.584
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Kredi kartı aidatı ödemek zorunda mıyız? | Tüketici Haklı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      143 Mesaj
      30 Kasım 2018 01:55:10
      Beyefendiyi taktir ediyorum efendim, halâ 3310 kullanıyor kelimesini sarf ettikten sonra, masanın ortasında duran telefonunu kendine doğru çekip, kitabının üzerine koyuyor ki, Mesut bey'e, fark etmeden de olsa fütursuz bir davranışta bulunmuş olmayayım diye. Çok ince düşünen muazzam bir olgunluk, saygı duydum.
      |
      |
    • Teğmen
      223 Mesaj
      30 Kasım 2018 02:06:31
      Aydınlatıcı bir video olmuş. Teşekkürler
      |
      |
    • Yüzbaşı
      294 Mesaj
      30 Kasım 2018 03:29:01
      Boş lafı bırakalım şu bizden aldıkları paraları geri alma vakti.

Donanımhaber sakinleri örgütlenelim,bedenimize yapışmış sülükleri çekip çıkartalım.

Kredi kartımızın aidatsız olmasını ve bugüne kadar alınmış paraların geri ödenmesini talep edelim.

Bu adaletsiz düzeni yıkıp adil düzeni getirmek bizim elimizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borukuzen -- 30 Kasım 2018; 3:58:34 >

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      30 Kasım 2018 08:36:14

E tamam işte bu da adamın dediğine geliyor. Kanun diyor ki banka aidatsız kart sunmak zorunda. Demiyor ki kredi kartları aidatsız olmalı. Banka sana sunuyor aidatsız kredi kartını. Sonrada adamın dediğine geliyor konu. Sen eğer aidatlı kartımı alırsan vade farksız taksit imkanları ve puanlarımdan yararlanabilirsin. Zaten bu anlama geliyor. Sadece banka bunu düzgünce tüketiciye iletmiyor.
      |
      |
      S.Soylu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2085 Mesaj
      30 Kasım 2018 08:45:46
      Telefon da görüşmeleri kaydeden program var kanıt olarak onu sunsak mahkemede
      |
      |
    • Misafir Üyelik
      56736 Mesaj
      30 Kasım 2018 10:11:10
      size hizmet verebilmek için bu aidatları almak zorundayız diyorlar buna ne demeli?
      |
      |
    • Yarbay
      11772 Mesaj
      30 Kasım 2018 10:55:28
      quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Garanti için konuşmak gerekirse aidatsız kartları normal kredi kartından farklı. Nasıl farklı mesela ben okul zamanında Defacto'da çalışırken aidat alınmayan karta taksit yaptığımızda vade farkı alıyorduk fakat diğer garanti kartlarından fark almıyorduk. Yani o kredi kartı 2. Sınıf muamelesi görüyordu. Başka yerlerde de böyle şeyler olabilir belki.
      bonus flexi var bende
      taksit yaptırıyorum.bir sürü bonus kampanyasından faydalanıyorun (n11,gittigiidyor vs)
      sadece bazı kampanyalarda 5tl ücret istiyor.

zaten çoğu yer artık taksit sayısını düşürdü. genelde 3 taksit yapıyorlar vade farksız
      |
      |

• Yüzbaşı
      842 Mesaj
      30 Kasım 2018 12:04:07
      Yaklaşık 3-4 sene önce "aidatsız kredi kartı talep etme hakkı" kanunu çıkar çıkmaz, hemen yapı kredi bankasına gidip, eski kartımı iptal edip, aidatsız kredi kartı çıkarmıştım. Aralarında ki fark şu; aidatsız olana daha az taksit yapılıyor. O günden beri aidat ödemeden kullanıyorum. Daha az taksit sayısına razıysanız, aidatsız kart istemenizi tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 30 Kasım 2018; 12:17:0 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      842 Mesaj
      30 Kasım 2018 12:08:08

"Aidatsız kredi kartı talep etme hakkı" kanunu yıllar önce çıktı. Ben 3 senedir kullanıyorum.
      Ama tabii haklısınız, bu zamana kadar aldıklarını geri ödemeleri lazım. Ancak uzun prosedürler çok sıkıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 30 Kasım 2018; 12:14:8 >
      |
      |
      borukuzen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      44 Mesaj
      30 Kasım 2018 12:28:55
      2005 ten beri bonus kartım var herhalde sadece ilk 2-3 yıl ödedim bi daha da hep arayıp iptal ettirdim. Biraz pazarlık yapmak gerekiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      6229 Mesaj
      30 Kasım 2018 15:05:11
      Maaş hesaplarında kart aydatı olmuyormuş, bu gün bankacı söyledi bilginiz olsun.
      |
      |

Sloganlarla düşünmek saçmalıktır.
    • Yarbay
      5907 Mesaj
      30 Kasım 2018 19:08:58
      devlette kayıp kaçak bedelini alıyor mahkeme karar aldı devlet gitti kanunlaştırdı kitabına uydurdu.
      |
      |
    • Yarbay
      5907 Mesaj
      30 Kasım 2018 19:14:16
      benim yıllardır çalıştıığm banka olduğu için alınca gider şubeye itiraz ederim bir sonraki ay iade olur. geçen ay hocanın dediği gibi ekstrede sarı sütunla belirtmiş şu kadardır diye daha çekmediler bu ayda yoktu.
      |
      |
    • Yarbay
      9756 Mesaj
      30 Kasım 2018 19:58:28
      quote:

Orijinalden alıntı: Kantlock

Devlet -> Kredi kartları aidatları kalkacak!

Bankalar -> OK.

Tüketici -> (Aidat kesilir, itiraz etmezse bir sıkıntı olmaz.)

Devlet -> AKK kalkacak!

ISS'ler -> OK.

Tüketici -> (Kotalı internet kullanımına devam eder.)

Devlet -> Üniversitelerde yardımcı doçentlik kalkacak.

YÖK -> OK.

Üniversiteler -> (Yardımcı Doçentlik ad değiştirir devam eder.)
      Bu devlet şamar oğlanımı hiç bir dediğini yaptıramıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      5081 Mesaj
      30 Kasım 2018 21:02:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Redunay

Bu devlet şamar oğlanımı hiç bir dediğini yaptıramıyor

Alıntıları Göster
      Daha çok önde kamuoyunun gazını alıp arkada kimseyi mağdur etmiyorlar(?) diyelim.
      |
      |

• Teğmen
      249 Mesaj
      01 Aralık 2018 02:06:55
      İş bankası 25 TL k.k aidatı kesti benden bu hafta...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      858 Mesaj
      01 Aralık 2018 05:22:46
      14 yıllık maximum kart kullanıcısıyız. Maaş başka bankaya taşınınca aidat kesmeye başladılar son 4 yıldır. Bunu geri alabilir miyiz acaba alan var mı? Gerçi aidat kesiyor diye 1 senedir kullanmıyoruz ama.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    • Er
      2 Mesaj
      01 Aralık 2018 09:24:54
      aidatsız olan kartlara yönelin her bankanın aidatsız kartı mevcut. Hunharca kampanyalardan puan kazanayım indirim kazanayım diyorsanız da mecbur aidatlı kartları alacaksınız. Genel olarak kafam ağrımasın çok fazla ekstrem şeyler yapmıyorum diyorsanız da enpara kullanın
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Ankara Web Tasarım
haberler
son dakika
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.