Şimdi Ara

Kredi ile ev alıp, kiraya vermek ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
6.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Borsa 73ooo den geldi...Bu seviyeler alım değil,satım yeri...

Mevduat--döviz az miktarda altın olmalı portföyde....

• quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D. Dragon

80 bin liraya inşaatta alınan evlerin 200 250 300 bin gibi bir rakama satıldığını gördüm 5 yıllık bir bekleme ile

Şuan arkadaşım kredi ile ev aldı aylık 650 lira ödemesi var içinde kiracı 500 veriyor kendisi 150 ekleyip ödeme yapıyor.

Bende şuan ev arıyorum

2010 yilinda tokiden ev satiliyordu sıfır bitmiş 90 bin tl simdi memnun evler yedi yasinda oldu yer bandirma geçen evini satan bir abiyle konuştum 140 bine satamadim dedi 3 aydır 130 geçen verdi biraz hesap yaptimda 7 yilda 40 bin artmış kira masrafida olmadi desek 30 binde ordan toplam 70 bin kar etmiş evde 20 bin masraf etmiş 50 bin kari olmuş demekki

O parayi gramı 60 tlden altına koysaydi 150 den bozsaydi 250 bin cebinde olacakti en kral yerde kirada otursaydi yine 200 bin cebine kalacakti

Böyle baktindada emlak piyasasi cokta cazip gibi gelmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Ev yatırım amaclı alınmaz....3 kira vergi,1 kira yıpranma dersek yılda 8 kira alınacak...

Evi yatırım amacli almayin kiraciyla uğraşmayın derim gıdın arsa alin kafaniz rahat etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Borsa 73ooo den geldi...Bu seviyeler alım değil,satım yeri...

Mevduat--döviz az miktarda altın olmalı portföyde....

endeskle hisse fiyatının hiç bir alakası yok
  • Bobath B kullanıcısına yanıt
    Sizin için bence Altın en mantıklısı birde vadeli altın hesapları var uzun vadede iy kazanırsınız. Türk lirasında tutmanızı pek tavsiye etmem paranızı şuan faizler %13 seviyesinde ancak Türk lirası yılda ortalama %20-30 deger kaybediyor.

Ev alıp kiraya vermekte mantıklı örneğin ben 280bine ev almıştım 180bin peşin 100bin kredi ile aylık 1350tl ödeniyor şuan aldıgım kira 1000tl ve her sene %10 artıyor. Yani 180bine ev almış oluyorsunuz geçen 2 senelik süreçte şuan evin değeri 350bin civarı yani krediyi kira ödüyor dersek 180binlik yatırım 2 senede %100 artış gösterdi. Kredi bitminde 10 sene sonra tahminim her sene en az %20lik kazanç olur.

• Elinde nakit para varsa, ucuza ev alıp kısa veya orta vadede satmak karlıdır. Yok kiraya vericem diyorsan şöyle 50 tane falan evin varsa işe yarar yoksa 2 evim var 1ini kiraya vericem diyorsan, tek bir sorunlu kiracı ile belki 1 sene kira alamazsın, üstüne bir sürü tadilat masrafı yaparsın.

Öte yandan en basitinden elindeki para ile döviz veya altın yatırımı yap, fiyat düşünce al çıkınca sat, artı faiz gelirin olsun. Hem kafan rahat olur hem gelirin olur. Zaten televizyon izliyorsun, internete giriyorsun vs. derken takibi de çok zor değildir.

Borsa işi ise anlık takip gerektiren, bilgi ve haber alma ağı isteyen bir şey. Evet bir günde paranı ikiye de katlayabilirsin, ama yarıya da düşebilir. O yüzden bu konuda bilgi, tecrübe ve haber ağın yoksa gireceksen iki kere düşün.
  • urugakhina U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenup

quote:

Orijinalden alıntı: Bobath

borsa hakim olduğum bi konu değil.kısa vadeli yatırım yaparak al-sat yapacak vaktim yok, ki borsada nasıl uzun vadeli yatırım yaparım sorusunun cevabını da bilmiyorum :)

altın al-tut yapmayı düşünüyorum ya da ev alıp kiraya verip ordan gelen para ile kredisini çıkarmayı düşünüyorum(konu açma nedenim).

borsa'ya kim kısa vade dedi ki ?
    ev konusunda keş paran var ya kısa vade ile faiz yükü gelmeyecekse en temizi ev.
    altın konusu muamma
    3-5 yıldan beri primlenen altın bir sene çöküşe geçer
    hiç bir maden devamlı kazandırmaz
    10 yıllık serüvenlerine bak

bana kalırsa şuan petrol almakta fayda var.
    çünkü çok ucuz ve eski günlerine dönmek istiyor

y.t.d.

Hocam petrole nasıl yatırım yapabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

Elinde nakit para varsa, ucuza ev alıp kısa veya orta vadede satmak karlıdır. Yok kiraya vericem diyorsan şöyle 50 tane falan evin varsa işe yarar yoksa 2 evim var 1ini kiraya vericem diyorsan, tek bir sorunlu kiracı ile belki 1 sene kira alamazsın, üstüne bir sürü tadilat masrafı yaparsın.

Öte yandan en basitinden elindeki para ile döviz veya altın yatırımı yap, fiyat düşünce al çıkınca sat, artı faiz gelirin olsun. Hem kafan rahat olur hem gelirin olur. Zaten televizyon izliyorsun, internete giriyorsun vs. derken takibi de çok zor değildir.

Borsa işi ise anlık takip gerektiren, bilgi ve haber alma ağı isteyen bir şey. Evet bir günde paranı ikiye de katlayabilirsin, ama yarıya da düşebilir. O yüzden bu konuda bilgi, tecrübe ve haber ağın yoksa gireceksen iki kere düşün.

Hocam bu borsayı anlık takip edip al sat yapmamızı sağlayan program var mı?

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    7 yıldaki değer kaybını da sayarsak kârı çok çok az olacaktır bence de altın daa mantıklı uzun vadede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.