Şimdi Ara

Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
59
Favori
100.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim şikayet sürecim de “heyete sunulacaktır” aşamasına geçti.
    Siz iade alabildiniz mi?Süreç olarak sizden yaklaşık 4 hafta geriden geliyorum.
  • GILMOUR kullanıcısına yanıt
    Henüz bir değişiklik yok. Bu ayın 27’sinde üç ayı dolduracağım bende.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ugunay35 U kullanıcısına yanıt
    @ugunay35 merhabalar,

Basvuruyu yaptim, banka yanit verdi. Edevlet den yapilacak basvuruya nasil bir metin yazmamiz gerekiyor? Direk dilekcelerimizi eklesek yetiyor mu?

Bankamıza iletilen 4306*** numaralı başvurunuz incelenmiştir. Bankamızdan kullanmış olduğunuz krediye ilişkin ücret ve masraflar, Bankamızca tek taraflı olarak gerçekleştirilen bir işlem olmayıp tarafınız ile Bankamız arasında imzalanmış olan Kredi Sözleşmeleri kapsamında üstlenilen bir yükümlülüğün yerine getirilmesini teminen yapılmış olup itirazınız Bankamızca uygun bulunmamıştır.

Bu nedenle masraf iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

Not: Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde yazılı iletişim kanallarından ya da e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden Türkiye Bankalar Birliği hakemliğine başvurabilirsiniz.

Saygılarımızla,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

@ugunay35 merhabalar,

Basvuruyu yaptim, banka yanit verdi. Edevlet den yapilacak basvuruya nasil bir metin yazmamiz gerekiyor? Direk dilekcelerimizi eklesek yetiyor mu?

Bankamıza iletilen 4306*** numaralı başvurunuz incelenmiştir. Bankamızdan kullanmış olduğunuz krediye ilişkin ücret ve masraflar, Bankamızca tek taraflı olarak gerçekleştirilen bir işlem olmayıp tarafınız ile Bankamız arasında imzalanmış olan Kredi Sözleşmeleri kapsamında üstlenilen bir yükümlülüğün yerine getirilmesini teminen yapılmış olup itirazınız Bankamızca uygun bulunmamıştır.

Bu nedenle masraf iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

Not: Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde yazılı iletişim kanallarından ya da e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden Türkiye Bankalar Birliği hakemliğine başvurabilirsiniz.

Saygılarımızla,
    Büyük bir konu daha var forum üzerinde başvuruların nasıl yapılacağına dair onu bulup ordaki adımları izleyebilirsiniz.

• aallii06 A kullanıcısına yanıt
    Benim iptal işlemi gerçekleşmiş, az önce mesaj geldi.

Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 7 Mayıs 2020; 22:6:12 >
    Hayırlı olsun. Sizin adınıza sevindim:) . Peki e devlette durum ne olarak gözüküyor? Benimki halen heyete sunulacaktır :(

• Darısı başınıza :)
    Hesaba para yatmadı daha , herhalde yarın yatar.
    Başvuru heyete sunulacaktır aşamasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 8 Mayıs 2020; 4:13:59 >
    Şimdi hesabıma baktım da sigorta ücretinin tamamını yatırmamışlar , 3.262 liranın 1.186 liralık bölümü iade olmuş.
    Oysa ki ben krediyi çektiğim gün olan 10 Mart 2020 tarihinde itiraz etmiştim , banka sanki 1 ayın sonrasında itiraz etmişim gibi iade etmiş yani 2.000 lirayı iç etmiş.
    Ne yapabilirim , e-devlet üzerinden bu ayrıntıyı belirtmeli miyim.

Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali

• quote:

Orijinalden alıntı: GILMOUR

Şimdi hesabıma baktım da sigorta ücretinin tamamını yatırmamışlar , 3.262 liranın 1.186 liralık bölümü iade olmuş.
    Oysa ki ben krediyi çektiğim gün olan 10 Mart 2020 tarihinde itiraz etmiştim , banka sanki 1 ayın sonrasında itiraz etmişim gibi iade etmiş yani 2.000 lirayı iç etmiş.
    Ne yapabilirim , e-devlet üzerinden bu ayrıntıyı belirtmeli miyim.

Ne diyim bilmiyorum fakat karar sizin lehinize, gidin krediyi kullandığınız banka şubesine direk müdürünü yada müşteri temsilcisinin en üst yetkilisini bulun edevlet hakem heyeti sonucuyla durumu söyleyin gerekirse yüksek çıkışın paranın geri yatmaması halinde avukata verceğinizi söyleyin tepki vermezlerse avukata verin.Hepsini yatırmamaları gibi bir durum söz konusu değil yani

Az önce hakem heyetine dekontlu bilgilendirme maili attım.
    Finansbank telefon bakacılığını da arayıp şikayet talebimi oluşturdum , yarın sabah gerekli bölüm tarafından aranacağıma dair bilgilendirildim,beklemedeyim.

Tam anlamıyla saçmalık , krediyi kullandığım gün tüm itirazlarımı yapmışım , benimle alakası olmayan sebeplerden dolayı oluşan iki aylık bekleme dönemi cayma hakkı sürecini aştığı için benden nasıl 2.100 liralık kesinti yapabiliyorlar aklım almıyor.

Bu arada belirteyim , krediyi şubeye gitmeden yani mobil bankacılık üzerinden kullandım.
    Acaba bu sebeple eksik ödeme yapma hakları var mıdır?

Ekleme:

Ayrıca bugün (08 05 2020) hayat sigorta poliçemi yapan Cigna sigortayı da arayarak şikayet formu oluşturdum.
    Neyse ki krediyi çektiğim günün akşamı sigorta firmasına da iade amaçlı bir talepde bulunmuştum ve resmiyet kazanması amacıyla bu talebimi de sistemde numaralandırmıştım.
    Bakalım nasıl bir bahane bulacaklar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 8 Mayıs 2020; 12:24:16 >

• Şimdi arkadaşlar benim ocak ve mart ayında çektiğim 2 kredi var. Ödemeye devam edeceğim. Ben sigorta iptali başvurusu yapabiliyor muyum?

Benimde aynı oldu heyete sunulacaktır deyince bankadan bilgi isteniyor konu hakkında anladığım kadarıyla onlarda hemen iptal edip biz iptal ettik gibisinden bilgi veriyo heyette dosyayı düşürüyor.

Heyet kararını bekleyin daha karar çıkmadı.
    Banka sizin şikayetinizi öğrendi tabiniade olacanı bild8g8 için tıpış tıpış iadeyi yapmış ama eksiklik olmuş düzeltirsiniz.

• cono01 kullanıcısına yanıt
    Böyle bir işgüzar tutum içinde oldukları apaçık ,ben de dün akşam durumu hakem heyetine mail atarak bildirdim.
    Sigorta firmasına kadar arayarak şikayet talebi oluşturdum.

Hakem heyetine attığım bilgilendirme maili ;

Sayın Bireysel müşteri hakem heyeti

10 03 2020 tarihinde Finansbank adına çektiğim 65.000 liralık tüketici kredisine yansıtılan 3.262,96 tutarındaki 242... no’lu sigortanın aynı gün içinde başvuruda bulunduğum sigorta iptali talebime istinaden banka 2 ay sonra 07 05 2020 tarihinde hesabıma iştira eksik ödemesi yaparak 1.186,59 kuruşluk iade yapmıştır.
    1 ay içinde sigorta iptali taleplerinde ücretin tamamının iadesi yasal bir hak olmasına rağmen , banka tarafıma eksik iade yapmıştır.
    Sigorta tutarının tamamının hesabıma iadesi işlemi için gereğinin yapılmasını arz ederim.
  • Arkadaşlar hayırlı Ramazan’lar
    Ben Ocak 2020 de 63000 TL kredi cektim. sağlık memuru ve maaş hesabım TEB bankasında olduğu icin dusuk faizle kredi kullandım . 315 TL dosya masrafı ile birlikte 2265 TL poliçe prim tahsilatı yazılı bir tutar çekildi . Sizlere sorum bu tutarın 5 ay geçmesine rağmen yatırılması mümkün mü ?

• burakolug B kullanıcısına yanıt
    Tamamını bilmiyorum ama kısmi iade yapılabilir tamamı içinde deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cono01 -- 9 Mayıs 2020; 11:33:54 >
  • Dün arayarak talep oluşturdum . Bana en kısa zamanda döneceklerini söylediler umarım iyi sonuç alırız.

• burakolug B kullanıcısına yanıt
    İşyerinden arkadaş için başvurduk.kasım 2019da kredi çekmişti tebden.1hafta önce iptali için bankaya başvurduk. 3 4gün sonra bankadan dönüş oldu ve iptal ettiler. Paranın 10gün içinde hesabına iade edileceğini söylediler. Kesinti yapılacakmış ama.
    Bende kasım ayında garantiden çekmiştim bankalr birliğine başvurduk bekliyoruz hala.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.