Şimdi Ara

Kral Katili Serisi (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
837
Cevap
16
Favori
25.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kral katilini gorunce aklima got geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci kitabı bitirdigimde bekardim güvenlik işi yapıyordum.

İşi bıraktım evlendim çocuğum oldu. Oğlum yaşına girecek hala 3. Kitap yok piyasada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuko_35

http://www.kayiprihtim.org/portal/2015/10/02/kesinlesti-kralkatili-guncesi-hem-film-hem-dizi-hem-de-oyun-oluyor/
    Bakalım bu yöntem uyarlamayı daha başarılı kılacak mı.

telltale oyunlarını seviyorum. Walking dead olsun gameof thrones olsun başarılıydı bence. Bakalım kvothe nin hakkını verebilecek mi .
  • güzel bir dizi olması dileğiyle kitabı çok iyiydi umarın işi batırmazlar
  • Patrick Rothfuss twitterda üçüncü kitap hakkında bazı soruları cevapladı. Görmek isteyenler için @PatrickRothfuss

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Vatandaşı

filmi çıksa filmden bi beklentim olmaz , izlemeye giderim o ayrı
    kitapda bir ya da birkaç sayfayı kaplayan durum : ( minik spoiler olabilir ) diyelim bir bakış , diyelim denna nın güzelliği , diyelim müzik , diyelim rüzgarın adını anlaması
    filmde 1 saniyede olacak o yüzden kitapta benim zevk aldığım tüm kısımlar ya üstünkörü geçilçek ya da hiç olmayacak , olamayacak

dizide de benzer durumlar geçerli

oyun hakkında yorum yapamayacağım çünkü seneryo bazlı oyunlarla hiç aram yoktur

Hobitlerin kitabından bile 3 film çıktıysa bu 2 kitaptan bildiğin seri olur valla

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

kitapda bir ya da birkaç sayfayı kaplayan durum : ( minik spoiler olabilir ) diyelim bir bakış , diyelim denna nın güzelliği , diyelim müzik , diyelim rüzgarın adını anlaması
    filmde 1 saniyede olacak o yüzden kitapta benim zevk aldığım tüm kısımlar ya üstünkörü geçilçek ya da hiç olmayacak , olamayacak

Hobitlerin kitabından bile 3 film çıktıysa bu 2 kitaptan bildiğin seri olur valla

O sadece Hobbit'in filmi degildi. Kitapta degimilmeyen, farki middle earth konulari da geciyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aideen

quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

O sadece Hobbit'in filmi degildi. Kitapta degimilmeyen, farki middle earth konulari da geciyordu.

Hepsi filmi uzatıp maddi kazanç sağlamak için olmayan sahne ve karakterler ekleme taktikleriydi

• The Walking Dead ile güzel iş çıkardı Telltale. Bu seri Telltale için sağlam bir cevher içeriyor. Tabiki de seride olan bütün mekanlar, karakterler olmaz ama o atmosferi ve başkarakterimiz Kvothe'yi bize sunuş biçimi, işin boyutunu şekillendirecek.
  • selam arkadaşlar ben bu serinin birinci kitabının sonuna geldim kitap çok güzel tavsiye ederim. benim kafama daha kitabın başından beri bir yer takıldı size onu sormak istiyorum. kitabın bir bölümünde;

İkimiz de konuşmadık. Gözlerimi kapadım. Yakınımdaki varlığı o güne dek bildiğim en tatlı, en kesin şeydi.

yazıyor. şimdi arkadaşlar ''yakınımdaki varlığı'' derken acaba burada çeviri hatası mı var doğrusu ''yakınımdaki varlık'' olması mı gerekiyordu. kafama takıldı da yardımcı olursanız sevinirim.
  • adamgibiadamlegolas A kullanıcısına yanıt
    Biraz saçma bir yerine takılmışsın. Sıkıntı yok bence burada. Onun yanında olması o güne dek bildiği en tatlı şeymiş.
  • Susanoo kullanıcısına yanıt
    bence saçma değil benim kafama takıldı. ''yakınımdaki varlığı'' değil ''yakınımdaki varlık'' olması gerektiğini düşünüyorum. bence çeviri hatası var. başka fikri olan arkadaş var mı?
  • dizi cidden geliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adamgibiadamlegolas

bence saçma değil benim kafama takıldı. ''yakınımdaki varlığı'' değil ''yakınımdaki varlık'' olması gerektiğini düşünüyorum. bence çeviri hatası var. başka fikri olan arkadaş var mı?

Cisimden değil, durumdan bahsetmiş. Onun yakınında bulunmasi hakkında yorumlarını söylemiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3. kitap hakkında haber var diye girdim yok mu hala yeni bir şey :( ?
  • Konu up olunca heyecanlanıp giriyorum, sonra bi hüzün
  • Ben de yeni basladim ilk kitaba, pek bir aksiyon yok daha. Bayagi bir ilerledim ama ana karakterin sac renginden baska bir tasviri gelmedi. Kitap agir ilerliyor ama yine de sikmadan okutuyor.

• Burak-09k kullanıcısına yanıt
    Kaçıncı sayfadasiniz? İlk kitap 100-150. sayfadan sonra akıcılık kazanıyor.

• 98. sayfaya gelip biraktim bu gecelik. Cok duragan bir 100 sayfa idi. Ilerisinin daha akici olmasi guzel. Umarim begenirim. Coktandir fantasy turu okumuyordum.

• Burak-09k kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi 100-150'den itibaren açılıyor, buraya gelinceye kadar kitabı bikaranlara zorla tekrar okutuyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 14 Nisan 2016; 11:24:01 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.