Şimdi Ara

KRAL GELDİ !!! BeeLink GT KING ve GT KING pro (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
868
Cevap
21
Favori
77.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Kamera biraz sabit çekim yapılabilseymiş çok iyi olacakmış.
    Mihat KIlıç ın çekeceği videoda herşey daha net olur.
    Cihazın görüntüsü, çevre birimleri, coreElec ve ubuntunun çalışması ile ilgili bilgi sahibi olduk.
    32 veya 64gb sd karta, Ubuntu-Mate+Armbian+CoreElec 3'lü OS kurma ve petitboot ile 4 sistem arasında geznmeyi anlatan detaylı bir video çekmek istiyorum. Bu tarz video şuan dünyada yapılmadı.

Hem iyi bir öğretici olacak hem, N2'nin hünerlerini sergileyecek.

Belki Miki üstatla yaparız belki ben yaparım, biraz uğraşmalı ve detaylı olacak. Zaman lazım bunun için. İyi bir anlatım ve kurgu gerekli. Oldukça çok emek harcanacak, kötü bir kurguyla heba olmasın emekler.

Andorid 10 (Q)
    Android 64bit
    Andorid 32bit
    Android TV
    LineageOS Android
    LineageOS AndroidTV
    Nasıl kurulur
    OpenGapps (pico varyantı) Nasıl kurulur
    Tüm bunlara anlatan videolar yapmak isitiyorum :))

Armbian için Latte-Dock nasıl eklenir KDE Plazma eklentisi nasıl yapılır ve ayarları ile ilgilide projem var :)
    Armbian'ı Latte Dock ve Plazma eklentisi ile kullanmayı deneyimleyen Windowstan vazgeçer diye düşünüyorum. Hem yeni tecrübeler, hem bilinen alışkanlıkların değişmesini sağlayacak videolar olacak kanımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 21 Kasım 2019; 12:56:13 >

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt
    Öncelikle evliliğiniz hayırlı olsun. Bir yastıkta kocayın.

Her kadın bu cihazlara fazla zaman ayrılmasını hoş karşılamaz.
    'Cihazın üzerine kuma geldin' şeklinde espiriler yapabilmek evliliği temellerinden sağlamlaştırır.
    Bu işleri seviyorsa o zaman sorun yok. Ortalık güllük gülüstanlık olur.

Bu Android 10 desteğini kim veriyor. N2 ye özel destek mi var yoksa serbest yazılımcılar mı bu desteği veriyor.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkürler, benim bir çok hobim var bunlardan biride bu. ve tanıştığımzda da hayatımda bu hobiler vardı :) Tam anlamıyla bu hobilerimin üzerine kuma geldi :)) bunun farkında ve sorun teşkil etmiyor.

Andorid 10 = LineageOS 17, vooidk diye bir arkadaş N2 ye uyarlıyor, stabil değil ama fena çalışmıyor.
    Ekranı ikiye bölme özelliği sadece LineageOS 16 da çalıştığı için ve en stabil o çalıştığı için onu kullanıyorum.
    Android sürümleri oturtmak yazılımcıları çok zorluyor. s905X3 ve s922X lere PİE tam olarak uyarlanamadı.

Demek ki ekranı ikiye bölme özelliği ve farklı işletim sistemleri kulllanabilme esnekliği ve arttırılabilir
    çevre birimleriyle çok yönlü bir cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

Araya evlilik, yeni ev, yeni hayat girdi :) Biraz durulayım, yapalım kesinlikle.
    Hayırlı olsun hocam bu yastıkta kocayin inşallah benim cihaz da bugün yarın kargoya verirler artık geldiğinde inşallah sayenizde yeni bir cihaz öğrenmiş olucam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mateseko kullanıcısına yanıt
    Teşekürler :)

Bu işlerle uğraşmayı seviyorsanız biçilmiş kaftan, hatta biçilmiş kefen bile olabilir :)) Dipsiz kuyu ama eğlenceli.
    Bundan önce kullandığım SBC RockPro64 (RK3399) da ekran bölme çok iyi çalışıyordu, ama N2 kadar iyi değildi 4K ve bir çok şeyde.
    N2 Android'te buldozer gibi çatır çutur kırıyor ilerliyor takılma duraksama olmadan :)
    Linux'ta da RockPro64 çok iyiydi, valla çok özlüyorum o kısmını.
    N2 nin şu Mali sürücülerini artık serbest bıraksalarda GPU'nun tadını çıkarsak Linux'te. Ama işlemci öyle güçlüki GPU sürücü olmadığı halde acayip iyi çalışıyor bir çok uygulamada, hayret verici.

S622x çipsetli tüm cihazlar gerçekten çok güçlü, GT King olsun Ugoos A6 olsun, N2 olsun içlerinde adeta canavar var. N2'nin farkı, bu canavarı sağa sola istediğin yere salıvermeniz, sizi engelleyen kısıtlayan hiç bir kafes yok.
    Hardkernel bir Kore firması, SBC piyasasında ismi olan köklü bir firma, Çinlilere göre biraz daha ciddi yapıyorlar işlerini. Bir sorun yaşadığınızda ingilizceniz yerindeyse ve derdinizi doğru aktarabilirseniz, ellerinden geleni yapıyorlar uğraşıyorlar.
    RocPro64 bir Çinli tarafından kurulmuş bir ABD firması ve Avrupa'da çok çalışanı var onlarda da destek çok iyiydi.

Demek istediğim biraz özetliyeyim, uzun yıllar iş adamıydım, dünaydan bir çok ülke ile çalıştım çoğu Avrupalı veya Kuzey Avrupalıydı. Bu yüzden bakkaldan ekmek alırken bile muhatap olacağım insanı seçerim. Doğru iletişimi kuramazsam, ne ekmekten nede harcadığım paradan hayır gelir.
    Burdan yola çıkarak SBC'leri keşfettiğimde doğru firmayı bulmaya çalıştım,.
    Bir şey alırken sorun yaşamazsın tüm satıcılar üreticiler medenidir de işin rengi sorun yaşadığınızda belli olur, muhatap olduğunuz kişinin kalitesi açığa çıkar.

Avrupalıi Japon ve nispeten Korel'ilerle çalışmak kolaydır, ürünlerinde sorun olduğunda hemen sıvışmazlar.
    Bu bağlamda aldığınız ürünle çokça zaman harcayacak, haşır neşir olacaksanız, muhatabınızı iyi seçmenizi tavsiye ederim, sonra iki kuruşluk bir ürün için 10 misli tutarında pisikolojik destek almak zorunda kalırsınız.

N2 nin farkını çok iyi ifade etmişsiniz.

Daha önce de yazdığım gibi çoğu kullanıcı haklı olarak mediaplayer tarzı kullanım peşinde.
    Fazla rom la , programlarla uğraşmak istemiyorlar.

TV Box piyasasına Çinliler hakim. Taıwan Allwinner ve Realtek gibi birkaç çipset üreticisi var.
    Güney Kore üretimi birkaç tane kutu gördüm amazonda.
    Japonların da bu işe el atmasını çok isterdim.
    Android e Sony panellerde el atmışlar.
    Son çıkan SONY Tv ler kullanıcı dostu ve oldukça konforlu.

Destek kısmına gelince Çinliler cep telefonlarına hızlıbir şekilde güncelleme verirken,
    bunu tv boxlarda yapmıyorlar. Üretim yapan firmalar yaşanan sorunlar için destek vereceğine
    daha çok serbest yazılımcılar bu güncellemelerle uğraşıyorlar.

Aynen, açık kaynak kodun nimetlerinden faydalanıyorlar. :)
  • Kolay gelsin gt king kutu içinden çıkan kumandanın imleçi sabit durmuyor alta iniyor bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır diğer tüm özellikleri çalışiyos air mous özelık gelince imleç alta iniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modakaya -- 28 Kasım 2019; 15:9:55 >
  • modakaya M kullanıcısına yanıt
    Bilek hareketi yapmadan imleç altta iniyorsa;

Ayarlarda imlecin hareketleri ile ilgili bölüm var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Bilek hareketi yapmadan imleç altta iniyorsa;

Ayarlarda imlecin hareketleri ile ilgili bölüm var.
    Selamun aleyküm Dediğiniz ayarları bulamadım Başka bir Air maus denedim ve PC mausu da ayrıca denedim kumandanın ki gibi imleç inmiyor normal çalışıyor king kumandasını tekrar denedim sorun aynı kumanda bozulmuş olabilir mi diğer tüm fonksiyonları çalışıyor kumandanın kg

• modakaya M kullanıcısına yanıt
    AS. Öncelikle cihazı tanımak ve kişiselleştirmek için ayarlarda gezinmek ve hatta kaybolmak gerekir. Sanırım Erişilebilirlik kısmında.

Görünen o ki, kumanda da arıza var. Video ya da fotoğrafla bu durumu kanıtlayıp dispute açın.

Para iadesi yaparlar ya da yeni bir kumanda gönderirler.
  • GT King PRO ya CoreELEC yüklemede device_trees klasöründen hangisi seçilmelidir ?

g12b_s922x_beelink_gt_king.dtb
    g12b_s922x_beelink_gt_king_rev_a.dtb
    Bu seçeneği ram seçeneğinde soruyor. Hangisi olduğunu anlayamadım.

KRAL GELDİ  !!!  BeeLink  GT KING   ve  GT KING pro
  • Bu arada power tuşuna basılı tutunca direk geçiş yapmışlar sanırım. Çok mantıklı olmuş.
  • firstutay F kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf açılmadı. Göremiyorum.

GT KING pro için CoreElec , Freaktab ve Coreelec forumda bile yeni bir konu.

Biraz bekleyip bu forumları takip etmekte fayda var.
  • firstutay F kullanıcısına yanıt
    Daha da güzel bir şey düşünmüşler. KING pro alanlara CoreElec yüklü 8Gb lik SD / TF kart hediye edileceğini söylüyorlar.

Power tuşuna basılı tutulunca programlar arası geçiş yapılacak.

Ayrıca CoreElec için güncellemenin nasıl yapılacağını da belirtmişler.
  • gt king pro dün elime ulaştı arkadaşlar ilk gözlemlerim ;

1) sistem aşırı düzeyde stabil geldi gözüme ve uygulama kurup kaldırmak oldukça seri.
    2) logitech k330 ve M215 fare usb dongle ile sorunsuz çalıştı.
    3) kablotv web ve turkcell tv+ çalışıyor.
    4) kodi kurulumu ve turkvod eklentisi stabil çalışıyor.
    5) 2tb seagate ile 4k videolar akıcı ve ileri sardığımda tepki süresi nerdeyse yoka yakın şekilde cevap veriyor.(mkv,hdr,10bit, uhd)
    6) youtube içinde kurulu olan uygulamada 1080p üstünü görmüyor diğer konudaki arkadaşın verdiği ile 4k oluyor.
    7) kumanda üzerinden air mouse aktif deaktif edilme tuşu mevcut.
    8) ses kalitesi oldukça başarılı yanlız 5+1 bende rca çıkışlı olduğu için bağlayıp deneyemedim.

cihaz elinize aldığınızda kalite hissi veriyor. Uygulamalar oldukça seri açılıyor ve herhangi bir donma kasma takılmaya ben denk gelmedim açıkçası.
    wifi 5g üzerinden bağlanıyor. Cihaz otomatik olarak tv niz 4k ise 4k olarak açılıyor ve hdr moduna otomatik geçiyor.

cihazla ilgili kumandayı normal tv kumandası gibi kullanabilmek için bir eklenti varmı varsa nasıl ulaşabilirim zira turkcell tv+ ve kabloweb ikisi de kurulmasına rağmen kanal değiştirme işlevini yerine getirmiyor sürekli olarak air mouse özelliğini kullanmak gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.