Şimdi Ara

KPSS DERS ÇALIŞMA PROGRAMI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Bir konu da size danışmak istiyorum. Kpss'ye hazırlanıyorum. Sizce komple bir dersi bitirip diğer derse geçmek mi mantıklı yoksa mesela Pazartesi Tarih Salı Türkçe Çarşamba Matematik gibi mi çalışılmalı ? Tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• burdayım hocam da özel mesaj gönderemiyorum burdan sorun.

• lg02561 L kullanıcısına yanıt
    Hocam soru başlıkta ki gibi :D Yardımınız,tavsiyeniz var mı ?

• Ben şuana kadar Eğitimde Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi derslerini bitirdim. GKGY'de ise Coğrafyayı bitirdim sadece. Tarihte de az konu kaldı. Günde 2 ders şeklinde gidiyordum günlük ama sorduğun sorunun cevabını bende merak ediyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreenWhite. -- 7 Mart 2018; 2:14:10 >
  • revo45 R kullanıcısına yanıt
    hocam ben de bilmiyorum açıkçası daha başlamadım. takipteyim konuyu

• lg02561 L kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam eyvallah

Ben 1 günde 1 ders çalışıyorum sadece. Birden fazla ders çalışınca sanki karışacak gibi hissediyorum. O yüzden haftanın 7 gününde 2 gün tarih 2 gün matematik(veya türkçe) diger dersleri de birer gün çalışıyorum. Bu biraz kişinin hangi şekilde daha rahat anladığına bağlı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • GreenWhite. kullanıcısına yanıt
    Hocam benim kafa iyice karıştı zaten ya bi sistem oturtamadım

• fenerliso kullanıcısına yanıt
    Peki hocam sizce dediğim gibi mesela önce tarihi komple bitirsem sonra coğrafyaya geçsem mesela verimli olur mu ?

Bitireyim aradan çıksın diyorsanız olur ama fazla uzatmayin yani bir konu çalışıp yeter demeyin, maksimum 2 haftada tarihi bitsin ona göre plan yapın(eğer hiç başlamadıysanız) Zaten en uzun konu tarih diyebiliriz. O bitince diğerleri daha kısa sürede bitebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 9 Mart 2018; 15:28:8 >
    2 Hafta bitiririm bitirmesine sabahtan akşama evdeyim zaten ama bazıları da Unutursun konuları diyor ondan korkuyorum mesela toplam 1.5 ay da bütün konular bitti 4 kasıma kadar unutrmuyum ondan korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: revo45

2 Hafta bitiririm bitirmesine sabahtan akşama evdeyim zaten ama bazıları da Unutursun konuları diyor ondan korkuyorum mesela toplam 1.5 ay da bütün konular bitti 4 kasıma kadar unutrmuyum ondan korkuyorum

Hocam zaten unutuluyor onun için yapacak bir şey yok. Ben sizi lisans sandım. Eğer siz 4 kasımda girecekseniz daha çok zamanınız var. Buna göre benim tavsiyem konulari sindire sindire, bir konuyu çalışıp üzerine bol soru çözerek gitmeniz olur. Ayrıca tarih dersinde malesef sürekli tekrar etmezsen çok çabuk unutulacak şeyler var. Ben konuyu bitirip üstüne 3 kaynaktan soru çözerek bitirdim tarihi ama ona rağmen su an yine eksiğim çok.

Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.. O zaman ben günde iki ders olarak mı ilerliyim yoksa dediğim gibi önce bi dersi bitirip sonra diğer derse geçerek 15 günde bir tekrarla bu işi yürüteyim mi ? Çok soru sordum kusura bakmayın

Benim tavsiyem şu an için her gün bir ders çalışıp bütün dersleri aynı anda götürmeniz olur. Çünkü daha çok zamanınız var ve zaten konuları bitirince de ileride tekrar edecek çok zamanınız olcak. Aslında bu biraz da size bağlı, hangi yöntemle daha iyi verim alabiliyorsanız onu yapmanız lazım. Bu kişiden kişiye değişecek bir şey sonuçta, ben sadece tavsiye veriyorum :)

Tamamdır hocam teşekkür ediyorum

• Ben ekim ayından beri çalışıyorum hafta içi her gün 1 ders hafta sonları da tekrar ve soru çözümü. Verimli oluyor ama yine de unutuluyor. Şimdi dersleri tekrar ediyorum. Tekrar yaptıkça ve soru çözdükçe yerleşmeye başlıyor. Ben neredeyse sıfır tarih bilgisiyle başladım şimdi 15-20 arası net yapıyorum.

Olay sadece düzenli çalışmaya bakıyor, damlaya damlaya göl oluyor bilgiler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bi arkadaş +-10 yıllık ösym çıkmış sorularının çıktısını aldı. Çözdü. Güzel sayılacak bi’ not aldı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.