Şimdi Ara

KPSS 2018 [Ana Konu] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
6.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Johnwick4

Coğrafya sacmaydi..
    Aynen coğrafya çok zordu yaw. Kek diyebileceğim bir soru hatırlamıyorum coğrafyadan.
    Şu asfaltit sorusu da malca geldi bana. Hangisi daha az bulunur diyor. Doğal gaz rezervi hacim olarak ifade edilir, asfaltit rezervi ton olarak. Sınavda da bu ikileme düştüm doğal gazı işaretledim. İnternette de bu tartışma olmuş. Genel görüş asfaltit olduğu ama doğal gaz diyen coğrafyacılar da var.

Gıcık gıcık sorular sormuşlar hep geçmiş yıllardaki gibi sorsalar 95 net civarı yapacaktım.
  • GATIRCAN kullanıcısına yanıt
    Doğalgaz yaptım ben de malesef.
  • tarih bayağı zrdu.
  • 31 Ağustos ta aciklanmasi çok geç değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hedefi 70 net, 80 net olanlar için bu sınav çok kolay gibi gelebilir ama benim gibi 105-110 net hedefleyenlerin zorlandığını söyleyebilirim. Yıl boyunca kursta 30 TG, 50-60 tane de kendim evde deneme çözmeme rağmen özellikle tarih ve coğrafya sorularını hiçbir denemede bu tarzda rastlamadım. Sorularda hep iki şık arasında kaldım. Denemelerde coğrafyadan maksimum 2 yanlış yaparken şimdi sınavdan 5-6 yanlış bekliyorum. Belki şu an sakin kafayla çözsem direk doğru cevapları bulabilirim ama sınavda öyle olmuyor işte.
    Türkçe son yıllara göre daha kısa ve basitti denenebilir. Matematik zaman gerektiriyordu. Türkçe ve matematikte boşum yok fakat güncellerde 2 boşum var. 2 şık arasında kalıp salladıklarım yanlış çıkıyor, sallamadıklarımda eğer sallasam doğru yapacakmışım.

Çözdüğüm denemelerde, özellikle son günlerdeki denemelerde 100 net civarında çıkıyordum. Son 5 yılın çıkmış sorularında 105-108 netlere ulaştığım oldu ama sınavda genel kültürüm max 45 net felan gelcek. Matematikte full yaptığımı düşünüyorum ama Türkçede kesin doğrudur diye düşündüğün soru bile yanlış çıkabildiğinden emin olamıyorum sorular yayınlanmadan. Hayırlısı olsun bakalım bekliyoruz sorular ve cevapları..

• Arkadaşlar cevaplar yayınlanmış.

Genel Yetenek 28d 5y

Genel kültür 48d 11y

Eğitim bilimleri 70d 10y

Eğitim geçen yıla göre kolay gibi geldi bana. Umarım yanılıyorumdur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gkgy 90 net kaç puan gelir 🙈

• Doğalgaz olduğu belliydi. Çok tartıştım hatta internette meşhur coğrafyacı ile mailleştim. İnatla asfaltit diyip durdu. Gerçi ona kalsa hala asfaltit. ( engin hoca) Puan olarak geçen senenin puanına +2-4 eklenince puan çıkar. En iyi hesaplayan unibilgi sitesi. 1-2-3 lere + 1.5 alanlara ise +3 e kadar eklemek lazım. Alan soruları da zor olursa +4.5 a kadar eklenir alanda.

http://www.unibilgi.net/kpss/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HankMoodies -- 24 Temmuz 2018; 22:28:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HankMoodies

Doğalgaz olduğu belliydi. Çok tartıştım hatta internette meşhur coğrafyacı ile mailleştim. İnatla asfaltit diyip durdu. Gerçi ona kalsa hala asfaltit. ( engin hoca) Puan olarak geçen senenin puanına +2-4 eklenince puan çıkar. En iyi hesaplayan unibilgi sitesi. 1-2-3 lere + 1.5 alanlara ise +3 e kadar eklemek lazım. Alan soruları da zor olursa +4.5 a kadar eklenir alanda.

Eğitim alan yok sadece gkgy teşekkür ederim

• quote:

Doğalgaz olduğu belliydi. Çok tartıştım hatta internette meşhur coğrafyacı ile mailleştim. İnatla asfaltit diyip durdu. Gerçi ona kalsa hala asfaltit. ( engin hoca) Puan olarak geçen senenin puanına +2-4 eklenince puan çıkar. En iyi hesaplayan unibilgi sitesi. 1-2-3 lere + 1.5 alanlara ise +3 e kadar eklemek lazım. Alan soruları da zor olursa +4.5 a kadar eklenir alanda.

Sınav kolay gibiydi. 90 nete 90puan gelir mi acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhatcn kullanıcısına yanıt
    O değişkenlik gösterir kesin bir şey demek doğru olmaz hocam. Netin yarısı +40 +-7 de standart sapma. Sıralama önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Sınav kolay gibiydi. 90 nete 90puan gelir mi acaba?

Alıntıları Göster
    Hocam son beş yılda P3 puan türünde sınavın zorluğuna göre +1 -1 oynamalar olmuş. Bu yıl geçen yılın aksine genel yetenek, genel kültüre göre daha kolaydı. Tahmini olarak geçen yıla göre 80 alan birisinin puanı 79, 80 veya 81 civarı gelir. 3 puanlık oynama olmaz yani.

• #Ramazan kullanıcısına yanıt
    Puanı hesaplamak için onerebileceginiz bir site var mı?

• bu sitelere hiç güvenmiyorum. fazla fazla hesaplıyorlar gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Plan-B

Puanı hesaplamak için onerebileceginiz bir site var mı?
    http://kpssuzmani.com/kpss-puan-hesaplama.aspx

Bu site küsüratına kadar doğru hesaplıyor bütün yılları. Ancak 2018 sınavında standart sapma, güçlük derecesi ne olur belli değil. p3 puanı geçen yıldan düşük gelmez ancak ya aynısı gelir ya da 1 puan fazlası gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

http://kpssuzmani.com/kpss-puan-hesaplama.aspx

Bu site küsüratına kadar doğru hesaplıyor bütün yılları. Ancak 2018 sınavında standart sapma, güçlük derecesi ne olur belli değil. p3 puanı geçen yıldan düşük gelmez ancak ya aynısı gelir ya da 1 puan fazlası gelir.

Alıntıları Göster
    p10 ne olur

• quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

p10 ne olur

Alıntıları Göster
    Hocam eğitim sınavı geçen yıla göre bi tık daha basitti. Ve geçen yıl eğitim sınavı mayısta yani iki ay daha erken yapılmıştı. 2017 sınavının zorluğu ve sınavın 2 ay erken olması nedeniyle net ortalaması düşük gelmişti. En yüksek p10 puanı veren yıl 2017 olmuştu. Bu yıl tahminim 2, 3 puanlık bir düşüş olacağı yönünde. Bana geçen yıla göre 86 puan geliyor ancak 2016 ve 2015'e göre 83 puan geliyor.

• 96-98 puan civarı p3 de sıralaması kaç olur sizce
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.