Şimdi Ara

Kozlusan Pelet Sobası (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
677
Cevap
26
Favori
193.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala o kadar parayi nasil verdim bilmiyorum :))
    Kozlusan easy slimpel 25 KW sulu sistem pelet yakitli sobayı taktırdım.
    Ev toplamda 150 m2 civari kare değil dikdörtgen.ev kuzey cephe güneşden yana sansimiz yok...Ev komple laminent. Diş yalitim yok fakat yeni bina çokda kötü değil. Camlar çift pimapen diye biliyorum balkonlara acilan sürmeli kapilar pek iyi değil ısı kayiplarim çok oluyor.
    Salona 500*2000+600*2000 hole 900*1000 mutfağa 600*1400 bebek odasina 900*1000 oturma odasina 600*1400 yatak odasina 600*1800 2 banyoyada havlupen taktilar..hol-bebek odasi ve salonun bir peteği extra DİE bir marka diğerleri Demirdöküm radyatör..Toplamda 8000 TL tuttu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirdemir09 -- 5 Ocak 2015; 14:52:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tutuşturma sesli derken anlayamadım ne sesi.Kazanı kim kurdu.Pelleti nereden temin ettiniz.ev ısınmadan kazan neden rolantiye geçsin.

Sesi yapan ne anlamadım.Fan var zaten sürekli çalışıyor.Pompa desen ses çıkmaz.Başka çalışan yakıt yükleyici var oda aralıklı çalışır.

• Kandemir arkadaşım evet sizle görüşmüşüz.Ama sanırım farklı bir yerden temin ettiniz kazan ve pelleti. Yanlış bir uygulama var sanırım..Odun pelleti dışı sıkıntı yaşarsınız.Bunu her zaman yazdık.

• Mbirol bey kazani söke Kozlusan bayisinden aldım yetkili servisleri ..Kazan yanarken ilk yanma sırasında vuvvvvv diye yüksek ses cikiyir yaklasik bir dakikadan fazla sürüyor...Rahatsız edici ama yetkili kişi ilk yanmada olur dedi neyse dedik fakat bugün 50 dereceye ayarladim kazan 50 dereceye ulastiktan sonra kıstı kendini derece 40 a kadar düştü bir on dakika sonra o ses ile tekrar tutuşturmak yaptı yüksek ses rahatsız etti...Peletin markası eko...DİE birseydi ama ...
  • Öyle bir pellet duymadım piyasada.Kazanın 50 dereceden sonra 40 düşmesi normal değil.Ben yinede pelletten şüpheleniyorum.Sanki sönüyor.pellet paketinin resmini koyabilirmisiniz

• Peki birol bey kazanı ayarladigim sıcaklığa ulaştıginda ne olur...ben takip ettim kazan 50 dereye ulasinca bir 5 dk daha devam etti.sonra alev kısılıyor dedi ön panelde yaklaşık on dakika içinde 40 a kadar düştü. Bir yarim saat sonra ise tekrar başladı ön panelde alev yükseliyor falan dedi tekrar yakma işlemi yapti vuvvvvvvv diye yüksek bir ses ile ateşleme yaptı....Yarın çağırcam servisi böle olmaz gecenin köründe evi inletemem bu sesler ile....
  • Kazan 50 dereceye ayarlı ve dönüş su sıcaklı 50 dereceyi bulunca modulasyon yapıp kendini kısması lazım.

Benim sizin anlattıklarınıza göre anladığım kaxan sönüyor ve tekrar ateşlemeye geçiyor.Proğramda modulasyon ayarı ile ilgili bir yanlışlık olabilir.

Yanan kazan bir daha durmaması lazım.Yada kullanılan pellet ile kazan ayarı tutmuyor veya pellet kötü sönüyor

• kadirdemir09 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Öncelikle ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
    SLIMPEL EASY, avrupada üretilen emsalleri gibi bir ateşleme sistemine sahiptir. Normal şartlarda yaşam alanına kurulması tavsiye edilmeyen bu ürünün gürültü seviyesi ateşleme sırasında yaklaşık 66 dBA@1m olup standartlara uygundur. Çok aşırı bir gürültü duyuyorsanız, ürün taşıma yada devreye alma sırasında hasar görmüş olabilir.
    SLIMPEL EASY 25'in nominal ısıtma gücü 25kW, minimum ısıtma gücü 5kW'tır. Çıkış gücü PID algoritması ile kontrol edilmektedir. Su sıcaklığı istenilen sıcaklığa yaklaştıkça çıkış gücünün düşmesi normaldir. Eğer kazanınız sık sık bekleme moduna geçip tekrar ateşleme yapıyorsa PID ayarları düzgün yapılmamış demektir.
    0 236 427 23 13 numaralı telefonu arayarak yada servis@kozlusan.com adresine e-posta göndererek ayarlar konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozlusans

Merhaba, Öncelikle ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
    SLIMPEL EASY, avrupada üretilen emsalleri gibi bir ateşleme sistemine sahiptir. Normal şartlarda yaşam alanına kurulması tavsiye edilmeyen bu ürünün gürültü seviyesi ateşleme sırasında yaklaşık 66 dBA@1m olup standartlara uygundur. Çok aşırı bir gürültü duyuyorsanız, ürün taşıma yada devreye alma sırasında hasar görmüş olabilir.
    SLIMPEL EASY 25'in nominal ısıtma gücü 25kW, minimum ısıtma gücü 5kW'tır. Çıkış gücü PID algoritması ile kontrol edilmektedir. Su sıcaklığı istenilen sıcaklığa yaklaştıkça çıkış gücünün düşmesi normaldir. Eğer kazanınız sık sık bekleme moduna geçip tekrar ateşleme yapıyorsa PID ayarları düzgün yapılmamış demektir.
    0 236 427 23 13 numaralı telefonu arayarak yada servis@kozlusan.com adresine e-posta göndererek ayarlar konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

• sıkıştırılmış talaş değil mi bu pellet nasıl doğa dostu oluyor ki anlamadım karbondioksit salmıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deblue

sıkıştırılmış talaş değil mi bu pellet nasıl doğa dostu oluyor ki anlamadım karbondioksit salmıyor mu

Aynen öyle.Odun yakarsanız doğaya hiçbir zararı yoktur..
  • Dün ugradi servis eşim evdeydi ben direkt görüsenedim.Eşime sistemin kendini söndürmesi ve tekrar yanarken ses çikarmasindan daha öncede şikayet aldiklarini beyan etmis. Bazi ayarlar yapmis Benim soba normalde 25 kW gücünde idi fakat yada kağıttan anladığım kadarı ile sistemin gücünü 20 kW indirdi ki bunu ekrandan görüyorum ekranda 20 kkW geçmedi.

Gecen denememde hedeflenen kazan sıcaklığına ulaştıktan bir 10 dk sonra alev söndürülüyor demişti daha sonra bir 20 dk sonra kazan sıcakligı 10-15 derece azalınca hazır yazısı olan ekranda tekrar ateşleme yapmisti sistem ve vuuuuuuuu diye rahatsız edici bir ses ile tekrar ateşleme yapmıştı.
    Yetkili servisin 25 kw gücü 20 kw indirmesi ayarindan sonra bugün gene demedim.Ayarlanan kazan ssıcaklığına ulastiktan sonra gecen seferki gibi 10 dk da kendini söndürmedi derece olarak 47 yi ayarlamıştım 49 dereceye gelene kadar 20 kW da çalıştı..Daha sonra yaklaşık 1saat 15 kW da yanmaya devam etti fakat 25 kwdan 15 kW calismasi peteklerde hissettirdi kendini...
    21:00 de ayari 40 dereceye indirdim su sıcakligi 47 idi sistem hemen alev söndürülüyor dedi ve kw 0 oldu..22;18 de tekrar pelet yükleme yapti ve on saniye sonrada tekrar atesleme yaptı aynı yuksek sesle..Sanırım sese alışıyorum yada beklentim iyice düştüğü için umursamadim fazla..Oda termostatı takılıyormu acaba sorayım yarın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirdemir09 -- 29 Ekim 2014; 22:17:28 >

• Kazana oda trmostatı takılabilir ama su sıcaklığından daha stabil çalışır.

Bu arada havaların soğumasını bekleyin şu an ısı kaybı yok.Kazan daha az ateşleme yapacaktır ikerki günlerde.

• şuan disarisi 10 derece .Kazanı 50 dereceye ayarladim ev hamam...millet kapat şunu diye isyan ediyor :))pıd ayarindan sonra çok memnun kaldim ...ateşleme süresi baya uzadı..ailecek memnunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdemir09

şuan disarisi 10 derece .Kazanı 50 dereceye ayarladim ev hamam...millet kapat şunu diye isyan ediyor :))pıd ayarindan sonra çok memnun kaldim ...ateşleme süresi baya uzadı..ailecek memnunuz..

Güle güle kullanın.Sistemin fotogralarını burda paylaşırmısınız?

• YENİ GÖRSEL KANALIMIZLA YAYINDAYIZZZ....

PELET SOBALARI VE BRÜLÖRLERİ HAKKINDA TÜM İÇERİKLER TÜM DETAYLI BİLGİNİN TEK ADRESİ

http://www.izlesene.com/iz/yilmazisisinop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmazisi -- 12 Aralık 2014; 16:52:25 >
  • Daha önce hiç böylee bir şey görmedim çok değişik. Umarım yaygınlaşır. Tebrik etmek gerekir yapanı
  • kozlusan yeni bir kaloriferli pelet sobası çıkarmış.Ahşap görünümlü.Bu modelin bulundugu ortamıda ısıtıyormu?
  • bendeki model bu. ahsap olan model ile ayni özelliklere sahip. sadece pellet yükleme yanda ve ahsap kisim yok. ama bu iki modeldede yani ahsap olan model ve bu bendeki modeldede sicak hava üfleme olayi yok. ama ikiside bulundugu alana yeteri kadar isi veriyor. cam kismindan ve azda olsa üstten. ama bende sobanin bulundugu odada 2 metre petek var. el deymiyor. sobayi standart 50 dereceye ayarladim(su sicakligi). bu yeterli geliyor. Ama ilk basta fabrika servis yetkilisi ile bir kac ayar yaptik. Sagolsunlar cok yardimci oluyorlar. gözünüz kapali kozlusan alin.
     Kozlusan Pelet Sobası Kozlusan Pelet Sobası

• quote:

Orijinalden alıntı: coniwolkir

bendeki model bu. ahsap olan model ile ayni özelliklere sahip. sadece pellet yükleme yanda ve ahsap kisim yok. ama bu iki modeldede yani ahsap olan model ve bu bendeki modeldede sicak hava üfleme olayi yok. ama ikiside bulundugu alana yeteri kadar isi veriyor. cam kismindan ve azda olsa üstten. ama bende sobanin bulundugu odada 2 metre petek var. el deymiyor. sobayi standart 50 dereceye ayarladim(su sicakligi). bu yeterli geliyor. Ama ilk basta fabrika servis yetkilisi ile bir kac ayar yaptik. Sagolsunlar cok yardimci oluyorlar. gözünüz kapali kozlusan alin.
     Kozlusan Pelet Sobası Kozlusan Pelet Sobası

baya güzel duruyor.Peki günde ne kadar pelet tüketiyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.