Şimdi Ara

Kozlusan Pelet Sobası (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
26
Favori
193.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hepsiburada da palmera marşlı jeneratör indirim ile 700 tl idi.bauhaus da yine marşlı jeneratör 500 tl idi.marşlı olanlar ayırma panosuna bağlanıyor bu sayede otomatik devreye sokuluyor.oturduğum sitede öyle 1 dakika sürmeden devreye giriyor. ayrıntılı bilgisi olan arkadaş varsa paylaşır artık.ama benim bildiğim pompa ile üfleme motoru aynı yerden güç alıyor onu ya kendin ya elektirikçi marifeti ile ayırmalısın ki üfleme motorundan ayrı elektirik alsın. yoksa 2 kw lik bir jeneratör işini rahatça görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artu enerji ve makina

Pelet İlanı:

-1 ton pelet manisa-salihli fabrika teslim: 300TL. (Yüksek miktarlarda (10ton+) alımlarda iskonto uygulanır)
    -Diğer yerlere nakliye ücreti ilaveten uygulanır.

Üretici ArTu Kimya AŞ. :

Meşe Palamudundan imal edilen Valeks 'in atığından tesis kurarak işlemeye başladık ve saf bir pelet elde ederek ürünülerimizde kömüre eşdeğer ısıl güce ulaşılabiliyoruz.

İrtibat: 0554 5696338-A. Özer Kam.

Ürününüz pellet sobası ve kazanları için uygun değil.Daha önce denedik ama sonuç hüsran.Ama yinede gelişme varasa numune gönderin deneyelim...Gelişmelere açığız.
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    yukarıda yazdığım gibi gelişme 2 aydır devam ediyor da ne şartlarda denediniz ve neden hüsran oldu?yani neye göre hüsranla sonuçlandı-sizin denediğiniz soba bunu yakmıyormu,yoksa sistemin buhar basıncını yakalayamadınızmı?

burada bilgi almak ve öğrenmek isteyen bir çok kişi zihninde, "hüsran" yazısını okuyarak; ıslak odun yaksam daha iyi gibi algılayabilir.

başarısız denilen yakıt şu anda buhar üretiminde katkı olarak kullanılmaktadır?

en düşük talep bir tondur.
  • quote:

yukarıda yazdığım gibi gelişme 2 aydır devam ediyor da ne şartlarda denediniz ve neden hüsran oldu?yani neye göre hüsranla sonuçlandı-sizin denediğiniz soba bunu yakmıyormu,yoksa sistemin buhar basıncını yakalayamadınızmı?

burada bilgi almak ve öğrenmek isteyen bir çok kişi zihninde, "hüsran" yazısını okuyarak; ıslak odun yaksam daha iyi gibi algılayabilir.

başarısız denilen yakıt şu anda buhar üretiminde katkı olarak kullanılmaktadır?

en düşük talep bir tondur.

Arkadaşım biz pellete karşı ,üretene karşı vs. bir yapıda değiliz.Biraz yazdıklarımızı takip ederseniz 2009 yılında kimse pellet nediri bilmezken biz burada konu açtık tanıttık. Pellet konusunu gelişimi için bu güne kadar verdiğimiz çaba herkesin takdirindedir.

Şimdi gelelim sizin yaptığınız ürüne ,sizin yaptığınız üründen numune geldi bize yaktık,kesinlikle pellet sobaları ve pellet kazanlar için uygun değil bu ürün.Siz kömür kazanında yakıyor olabilirsiniz. Kömür kazanları ile pellet kazanı ve sobaları çok farklı ürünler. Ayrıca buraya gerçek odun pelletine göre çok uçuk bir fiyat yazarak sektörün gelişmesine zarar verdiğinizi düşünüyorum.Gerçek odun pelleti üretiminin gelişmesine sekte vuracaktır. Ürününüzü geliştirdi iseniz yine dediğimiz gibi bize,hatta Kozlusan'a numune gönderip pellet sistemlerinde yakılıp yakılamayacağı konusunda bizde test eder ,uygunsa her türlü desteği veririz.
    araştırmalarını paylaşan kişiler elbette değerlidir.

okuyanların her türlü kendine göre yazılanları yorumlayacağı unutulmamalı sadece.mesela fırında/kazanda yakmayı düşünenler ürünümüzün yanmadığını bile düşünebilirlerdi.

firmadan kim ile irtibat kurduğunuzu bilmiyorum.fabrika yönetimi peletin mali ve ülke için stratejik önemini dikkate aldı ve yeni yatırımlar yapıldı ve yapılıyor.geçen sene ilk denemeler yapılmıştı.bu sırada belki deneme için almıştınız ve nem oranının yüksek olması nedeniyle pelet dağıldı ve sonuca ulaşamadınız.bu sizin denemeniz için bir var sayım ve üretici firma ile yürütülen bir çalışma değil zannedersem. yukarıda aktardığım üzere son dönemlerdeki gelişmeler ile standart ürünün yakalanması sağlanıyor(herhangi bir standart yok;standart imalat ürünleri/makineleri var)

burada elbette pelit üretimi yapıldığından bahsettim ama dediğiniz üzere sizin kazanlarınız veya sobalarınız için uygun olduğunu iddia etmemiz doğru değil.bu arada bizim üretimimiz olan ürünün yukarıda açıkladığım gibi sizin tarafınızdan ne şartlarda test edildiği de önem arzetmektedir.

yukarıda veya diğer forumlarda fotoğrafı çekilen pelet ile aynı görünümde olan ürün bu fiyata satılmaktadır. Alıcı kendi teknik şartlarını ortaya koyar ve biz bu şartları sağlama garantisi veririz veya veremeyiz.Mevcut ürün fiyatı yukarıda açıkladığım gibidir.

Fiyat açıklamasıyla sektöre zarar verilmez.Ortaya koyduğum fiyat verirse ancak bana zarar verir.Bir kimse bir şeye yüksek kar marjlı fiyat veriyorsa ancak tüketiciyi aldatıyordur ve rekabet koşullarına uyum sağlayamaz.Ben düşük fiyat veriyorsam zarar eder ve elimdekileri kaybederim.Dolayısı ile herkes istediği fiyatı verir.Ama kimse kimseyi aldatamaz.Burada benim yazdıklarımda pelet fiyatı sabittir.Yukarıdaki fiyat bilgisine bir yanıt olarak bu bilgiyi forumla paylaştım.Ama filanca cihaza uyuyor yada uymuyor demedim.Siz bizim ürünümüzü denediğinizi iddia ettiniz. örneğin kurutma cihazlarımız daha yeni;yenileri geliyor,bakımları yapılıyor.sonuç olarak tesisimizde pelit üretiyoruz.

Asıl konuşulması gereken ve kişilere öğretilmesi gerekenin kazanlarınız için ne şartlara haiz bir yakıt istendiğini alıcılara öğütlemeniz diye düşünüyorum. Böylece biz daha iyisini yaparken alıcılarda yanlış ürün almazlar.numune talebi ve sonucu gelmesi ile belki fabrika harekete geçmiştir ve siz buna belkide öncülük etmişsinizdir.
  • Aekadaşım size ne rakip olarak yazıyoruz nede herhangi bir alıp veremediğimiz var.

Lütfen konunun başlığına dikkat edin. Konu direk olarak pellet değil.Kozlusan pellet soba ile ilğili.dolayısı ile bu soba odun pelleti yakar ve 6 mm dir. Sizin üretiminiz öncelikle odun pelleti değil. Demekki bu sobada yanmaz. Verdiğiniz fiyat ise odun pelleti fiyatı değil. Demekki bu sobanın yakacağı pelletin fiyat değil.

Biz bizzat yerinizden gelip aldık pelleti 10 mm idi.bBüyük çuvallarda ,Serkan nın organizasyonu.Biz sizin yaptığınız işe saygı duyarız.atık bir ürünü enerji üretimine kazandırıyorsunuz yada kazandırmaya çalışıyorsunuz.Tamam ama bizimde yıllarca verdiğimiz iyi pellet odun pelleti çalışmamıza da zara veriyor bu tip üretimler.Siz açıkça yazarsanız bizim ürünümüz kalorifer kazanında yakılır diye o ayrı. Bu tarz ürünler çok kişiyi kullanıcıyı soğuttu bu pellet yakıtı kullanımı işinden.Siz o ürünü ancak sanaayide kullanabilirsiniz bence.

Bakın yine söylüyorum ,diyorsanız bu ürün pellet sobasında yanar ister bize ister Kozlusana gönderin numune bakalım değerlendirelim. Biraz size ukalalaşmış diyebilrsiniz ama biz artık odun pelleti kullanımında kendimizi otorite olarak görüyoruz görülüyoruz. Bilgimizi de tecrübemizi de herkesle paylaştık bu güne kadar. gerisi size kalmış..
    Fabrika çalışanları peletimizi alıyor ve sobalarında kullanıyor.

Serkan'ı fabrika sahibi tanımıyor.

Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Period pellet ten 1.53 ton yakıtım geldi.Peleti 15kg lık Torbalara dolduruyorlar.Peleti şahsen indirdikten sonra hemen denedim.İlk izlenimim olumluydu.Isıtma gücü iyi ve külüde azdı.Period pelet izmit civarında olan bir Firma.Bu yüzden nakliyeside uygundu.

Unutmadan söyleyeyim.Geçen seneden pelet kalmıştı.Peletin nemi azalmış olacakki bu sene için ısıtma gücü biraz düşüktü.Yani her sene taze pelet almaya bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

Bugün Period pellet ten 1.53 ton yakıtım geldi.Peleti 15kg lık Torbalara dolduruyorlar.Peleti şahsen indirdikten sonra hemen denedim.İlk izlenimim olumluydu.Isıtma gücü iyi ve külüde azdı.Period pelet izmit civarında olan bir Firma.Bu yüzden nakliyeside uygundu.

Unutmadan söyleyeyim.Geçen seneden pelet kalmıştı.Peletin nemi azalmış olacakki bu sene için ısıtma gücü biraz düşüktü.Yani her sene taze pelet almaya bakın.

Period pelletin ürününü bende gördüm test ettim.Ok.dir.Paketleme ve palet yükleme konusunda biraz sorun yşanmış İzmir e transferde,ama firma çok olumlu ve düzgün.Üstüne düşen ne varsa yaptılar.telafi ettiler.Sektör böyle bir üretici kazanmasını destekliyoruz.

Bu arada bizde çok büyük maceralar yaşadık sevkiyatlarda.Artık yoluna girdi.İstanbul da pellet ürünleri kullanacaklar için pellet temini ok.dir demek bu.

Ayrıca buradan yeni haber daha verelim.Doğaç pellet Adana merkez de keresteciler sitesine ikinci üretim tesisini kuruyor.15 güne start verilir.
    Milas ta da ciddi bir üretici başlıyor.Bizzat görüştüm ziyaret ettim.Kurutma kuruluyor,pres hazır ,Almanya dan disk siparişi verilmiş teslimat bekleniyor.Balıkesir de bir oluşum var,haber bekliyoruz.

• quote:

Fabrika çalışanları peletimizi alıyor ve sobalarında kullanıyor.

Serkan'ı fabrika sahibi tanımıyor.

Saygılar.

Soba derken marka nedir.Pellet sobasımı.

Diğer konu iç meselenşz daha çok biz karışmayalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Aekadaşım size ne rakip olarak yazıyoruz nede herhangi bir alıp veremediğimiz var.

Lütfen konunun başlığına dikkat edin. Konu direk olarak pellet değil.Kozlusan pellet soba ile ilğili.dolayısı ile bu soba odun pelleti yakar ve 6 mm dir. Sizin üretiminiz öncelikle odun pelleti değil. Demekki bu sobada yanmaz. Verdiğiniz fiyat ise odun pelleti fiyatı değil. Demekki bu sobanın yakacağı pelletin fiyat değil.

Biz bizzat yerinizden gelip aldık pelleti 10 mm idi.bBüyük çuvallarda ,Serkan nın organizasyonu.Biz sizin yaptığınız işe saygı duyarız.atık bir ürünü enerji üretimine kazandırıyorsunuz yada kazandırmaya çalışıyorsunuz.Tamam ama bizimde yıllarca verdiğimiz iyi pellet odun pelleti çalışmamıza da zara veriyor bu tip üretimler.Siz açıkça yazarsanız bizim ürünümüz kalorifer kazanında yakılır diye o ayrı. Bu tarz ürünler çok kişiyi kullanıcıyı soğuttu bu pellet yakıtı kullanımı işinden.Siz o ürünü ancak sanaayide kullanabilirsiniz bence.

Bakın yine söylüyorum ,diyorsanız bu ürün pellet sobasında yanar ister bize ister Kozlusana gönderin numune bakalım değerlendirelim. Biraz size ukalalaşmış diyebilrsiniz ama biz artık odun pelleti kullanımında kendimizi otorite olarak görüyoruz görülüyoruz. Bilgimizi de tecrübemizi de herkesle paylaştık bu güne kadar. gerisi size kalmış..

Birol bey kozlusanin kati yakitli kazaninda artu kimyanin peletini kullansak verim alabilirmiyiz fiyat cok uygun sizin aciklamanizdan bu anlami cikardim

• quote:

Orijinalden alıntı: delgado169

quote:

Aekadaşım size ne rakip olarak yazıyoruz nede herhangi bir alıp veremediğimiz var.

Birol bey kozlusanin kati yakitli kazaninda artu kimyanin peletini kullansak verim alabilirmiyiz fiyat cok uygun sizin aciklamanizdan bu anlami cikardim

Biz pellet sobası ve kazanında yakamadık.Ürünü kömürlü kazanda deneme şansımız olmadı. İş yaparsa kömüre göre evet ucuz gibi ve temiz bir yakıt.Tabi bu fiyat Salihli teslim kdv nakliye hariçtir galiba. Bunları da hesaba katın.

Bu arada bize numune gelmedi ,arayan olmadı...Bekliyoruz,kendimiz için değil pellet piyasasına katkı için..
  • kadirdemir09 K kullanıcısına yanıt
    Bende mavi isiyi cagirdim birkac gune fiyat verecekler pelet kazani tavsiye ettiler peletide kendileri temin ediyorlarmis 600 lira tonu kararsizim ama geldiklerinde gorusecegiz artik

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: delgado169

quote:

Biz pellet sobası ve kazanında yakamadık.Ürünü kömürlü kazanda deneme şansımız olmadı. İş yaparsa kömüre göre evet ucuz gibi ve temiz bir yakıt.Tabi bu fiyat Salihli teslim kdv nakliye hariçtir galiba. Bunları da hesaba katın.

Bu arada bize numune gelmedi ,arayan olmadı...Bekliyoruz,kendimiz için değil pellet piyasasına katkı için..

siz kozlusanda çalışıyorsunuz herhalde,kozlusan ın normal kaloriferlerine bakıyorum,gayet güzeller,iyi düşünülmüş,piyasanın ilerisinde diyebilirim ama şöyle bir sorum olacak,elektirik kesintilerinde bu ürünlerin içindeki yakıt sorun olmuyor mu?sonuçta pompa basmayacak su soğumayacak,nasıl bir önlem alınıyor,anlatıp aydınlatırsanız karar vermemde yardımcı olur.
  • Elektrik kesintisinde yakıt beslemesi olmayacak. Sadece potada ki ürün yanıp bitinceye kadar soba ısı vermeye devam edecek. Bu sürede sanırım 1 en fazla 2 dakika olsa gerek. Yanma potasıyla ürün bunkeri arasında direk bağlantı yok. Yanma potası beslemesi döner bir ekipmanla sağlanıyor. Dolayısıyla elektrik kesintisinde sirkülasyon pompası devre dışı kalsada bir sorun teşkil etmiyor.

• Biz petek sistemlisini düşünüyor.

Beni düşündüren Sobanın maliyeti aylık ne kadar pelet alıp ne kadar ısınacağım bu meraklandırıyor beni o yüzden ev tipi pelet yapma makineleri var tekerlekli yaklaşık 50-60 cm boylarında fiyatlarıda 400-1000 $ arasında bunlar tamam geriye bir tek hammadde kalıyor.

Soba maliyetini +3000'i bulur ev tipi makine de 2000 i bulsa +5000 gibi bir parayla bu sistem hazır olur peteklerim mevcut zaten alırsam 1 tane koridora alabilirim yani 2 olması iyi olur koridor ha diyeceksiniz koridar kaç metre 15 metreden fazla mağlum bayağı zaman alıyor yürümek neyse arkadaşın dediği gibi boru ve silikon işi kalıyor onların maliyetini yazmış bide jenaratörden bahsetmiş bazı arkadaşlar 6.000 TL'ye patlar sanırsam bu sistem çok iyi bir klima nerden baksanız 12-14 btu +3000 gibi bir fiyatı var ee evin her yerini ısıtmak için 1 tane yetmiyor karşılıklı odalara koysanız koridorun olduğu tarafa istenilen verim alınır mı tarşılır babamla ciddi ciddi düşünüyoruz bu pelet sistemini doğal gaz uzun yıllar gelmeyeceği icin ee kaloriferde de kömür sıkıntısı icin doğaya hem zarar vermeyen bu pelet sistemi daha mantıklı konuyu favorimlerime ekledim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: loko

Bugün Period pellet ten 1.53 ton yakıtım geldi.Peleti 15kg lık Torbalara dolduruyorlar.Peleti şahsen indirdikten sonra hemen denedim.İlk izlenimim olumluydu.Isıtma gücü iyi ve külüde azdı.Period pelet izmit civarında olan bir Firma.Bu yüzden nakliyeside uygundu.

Period pelletin ürününü bende gördüm test ettim.Ok.dir.Paketleme ve palet yükleme konusunda biraz sorun yşanmış İzmir e transferde,ama firma çok olumlu ve düzgün.Üstüne düşen ne varsa yaptılar.telafi ettiler.Sektör böyle bir üretici kazanmasını destekliyoruz.

Bu arada bizde çok büyük maceralar yaşadık sevkiyatlarda.Artık yoluna girdi.İstanbul da pellet ürünleri kullanacaklar için pellet temini ok.dir demek bu.

Ayrıca buradan yeni haber daha verelim.Doğaç pellet Adana merkez de keresteciler sitesine ikinci üretim tesisini kuruyor.15 güne start verilir.
    Milas ta da ciddi bir üretici başlıyor.Bizzat görüştüm ziyaret ettim.Kurutma kuruluyor,pres hazır ,Almanya dan disk siparişi verilmiş teslimat bekleniyor.Balıkesir de bir oluşum var,haber bekliyoruz.

Malesefki Period peletin ısıtma gücü çok iyi degil.Soba en yüksek Fan ayarında ve 30 dereceye ayarlanmasına ragmen iyi ısıtmıyor.Trabzondan aldıgım peletin eskisi bile bundan daha iyi ısıtıyordu.Periodun kaliteyi artırması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Biz petek sistemlisini düşünüyor.

Beni düşündüren Sobanın maliyeti aylık ne kadar pelet alıp ne kadar ısınacağım bu meraklandırıyor beni o yüzden ev tipi pelet yapma makineleri var tekerlekli yaklaşık 50-60 cm boylarında fiyatlarıda 400-1000 $ arasında bunlar tamam geriye bir tek hammadde kalıyor.

Soba maliyetini +3000'i bulur ev tipi makine de 2000 i bulsa +5000 gibi bir parayla bu sistem hazır olur peteklerim mevcut zaten alırsam 1 tane koridora alabilirim yani 2 olması iyi olur koridor ha diyeceksiniz koridar kaç metre 15 metreden fazla mağlum bayağı zaman alıyor yürümek neyse arkadaşın dediği gibi boru ve silikon işi kalıyor onların maliyetini yazmış bide jenaratörden bahsetmiş bazı arkadaşlar 6.000 TL'ye patlar sanırsam bu sistem çok iyi bir klima nerden baksanız 12-14 btu +3000 gibi bir fiyatı var ee evin her yerini ısıtmak için 1 tane yetmiyor karşılıklı odalara koysanız koridorun olduğu tarafa istenilen verim alınır mı tarşılır babamla ciddi ciddi düşünüyoruz bu pelet sistemini doğal gaz uzun yıllar gelmeyeceği icin ee kaloriferde de kömür sıkıntısı icin doğaya hem zarar vermeyen bu pelet sistemi daha mantıklı konuyu favorimlerime ekledim.

Merhaba,
    Ev tipi pelet yapma işi düşündügünüz kadar basit degil.Bence hiç girmeyin Pelet üretim işine.bakın ben kaç senedir pelet kullanıyorum ama her sene pelet kalitesi degişiyor.Peletin yogunlugu ve nemi çok farkediyor.Bunun karışımını tutturmak baya zor olsa gerek.Mbirol bu konuda sizi daha çok aydınlatabilir.
  • Birol abi girme dedi o işlere benim kafamdan da siliniyor yavaş yavaş.

Hocam Ton fiyatını ne kadara alıyorsunuz ? veya en ucuz ne kadara temin edilebilir internette ki fiyatlara baktım 300 TL'ye pelet var Birol abi imkansız diyor o fiyata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Birol abi girme dedi o işlere benim kafamdan da siliniyor yavaş yavaş.

Hocam Ton fiyatını ne kadara alıyorsunuz ? veya en ucuz ne kadara temin edilebilir internette ki fiyatlara baktım 300 TL'ye pelet var Birol abi imkansız diyor o fiyata.

Birol beyi dinleyin.Banada birçok konuda Destek oldu.Kendisine burdan Teşekkür ederim tekrar.
    300tl ye satan vardır ama kömürden farksızdır.Pelet fiyatının yüksek olmasının sebebi her yerde bulunmaması.500tl ye buluyorsunuz peleti ama Nakliye ücreti yüzünden size 800 tl ye geliyor.Fiyata göre kalitede önemli.Peletin yanma gücü çok farkediyor.Bugüne kadar en iyi Pelet Trabzondan aldıgımdı.En son aldıgım peleti izmit civarından aldım ama yanma gücü çok iyi degil.En yüksek ayarda ancak normal bir ısıyı alabiliyorum oysaki Trabzondan aldıgım peletin ısıtma gücü çok çok iyiydi.Soba en düşük ayarda bile çok iyi ısıtıyordu.İzmitten aldıgım peletin Fiyatı 1.530 kg + nakliye 1017 tl verdim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.