Şimdi Ara

Kötü altyapı ve Adsl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kocaeli/Körfez/Güney Mahallesin'de ikamet etmekteyim.Burada fiber altyapısı olmadığından adsl ile sürünüyoruz.
    Şubat/18 itibari ile TTnet'ten ayrılıp Türknet'e geçtim.
    İlk zamanlar sorun yoktu arada sırada kopuyordu sadece fakat mayıstan itibaren 2 dakikada bir kopmaya başladı ve arıza kaydı açtım.
    Hızımı 4 mbspye sabitledir ve inanılmaz yüksek pinglerle mücadele ediyorum.Online oyunlar oynanamaz halde.
    Türk telekomdan ekip gelip bütün tesisatı ve kendi kablolarını kontrol ettiler ve sorunun kendilerine ait kablolalarının çok eski ve yıpranmış olduğundan kaynaklandığını söylediler.
    Malesef adsl yatırımı olmadığından düzeltmeye de gitmiyorlar.
    YAPA altyapısında şuan 2800 kbps download ve 500kbps upload gibi komik hızlarla erişim sağlıyorum.
    TTnet kullanırken hattımı 8 mpbs sabitlettirim sıkıntısız kullanıyordum fakat yine de kendi kendine hızım 12mbps civarına çıkıyor ve tekrar arayıp 8 mbps olarak güncelletiyordum.Bu işlemi ayda 5-6 kez yapıyordum son 2 senedir.

Fakat Türknet te bu süreçler aşırı yavaş ilerdiğinden 23 mayıstan beri hızım bu şekilde devam ediyor.

Bölgemizde Bizim internet ve Aratwifi gibi çatıya dış mekan router/AP takıp internet satan firmalar var ve komşularım 10 mbps download ve 2 mbps upload alıyorlar.Benim korkum ise online oyunlarda ki ping durumu.

Acaba bu tip internetlerde ping yüksek olur mu ?
    Ve ya önerebileceğiniz başka alternatif çözümler var mı?
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalroma -- 10 Haziran 2018; 4:16:29 >

• Yapa altyapısında mesafe santrale uzaksa hat değerleri daha da kötü hale geliyor. Türknet'e ilk geçtiğinizde yapada mıydınız? Hat değerleri Türk telekom ile aynı mıydı? Yoksa yapaya alındıktan sonra mı değişti?

Kablosuz sağlayıcılarda ping yüksek olur ve kötü havalarda kopmalar, yavaşlamalar olabilir. Forumda poyraz wifi vs bir sürü örnek var. İlk zamanlar iyi olup, sonra telekom'a rahmet okutanlar var. Netspeed'e geçmenizi tavsiye ederim. En azından türknet'e göre daha az ödersiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Merhaba ilginiz için teşekkür ederim.
    Türknet'e ilk geçtiğimde YAPA mıydım tam bilmiyorum çünkü bağlantı iyi olduğundan hiç online işlem merkezine girmemiştim fakat hizmeti satın almadan önce yapa ile 24mbps kadar hız alabileceğim söyleniyordu ben de buna kandım.
    Hat değerlirim TTnet'te iken 8 mbpsde snr marjı:12 civarı idi ve hızım tam olarak 8192 799 idi. 12 mbsye çıktığımda ise 8e kadar düşüyordu snr marjı.Şuan ki durumla karşılaştırmanız için söylüyorum 2.4 mbps download ve 0.55 mbps upload ile download snr marjı 6 upload snr marjı 2.
    Bilgili iseniz bir sorum olucak.Forumda bir kaç netspeed kullanıcısı gördüm ve ping değerleri anormal derecede iyi. Acaba netspeed ile bu tür problemlerin önüne geçebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalroma

Merhaba ilginiz için teşekkür ederim.
    Türknet'e ilk geçtiğimde YAPA mıydım tam bilmiyorum çünkü bağlantı iyi olduğundan hiç online işlem merkezine girmemiştim fakat hizmeti satın almadan önce yapa ile 24mbps kadar hız alabileceğim söyleniyordu ben de buna kandım.
    Hat değerlirim TTnet'te iken 8 mbpsde snr marjı:12 civarı idi ve hızım tam olarak 8192 799 idi. 12 mbsye çıktığımda ise 8e kadar düşüyordu snr marjı.Şuan ki durumla karşılaştırmanız için söylüyorum 2.4 mbps download ve 0.55 mbps upload ile download snr marjı 6 upload snr marjı 2.
    Bilgili iseniz bir sorum olucak.Forumda bir kaç netspeed kullanıcısı gördüm ve ping değerleri anormal derecede iyi. Acaba netspeed ile bu tür problemlerin önüne geçebilir miyim ?

Yapa'da pinglerin yüksek olduğunu söyleyenler vardı. Bir de yapada mahallenizdeki saha dolabı es geçiliyor, santralden evinize gelen eski bakır kablolar kullanılıyor. Dolayısıyla santral uzaksa hız düşümü kaçınılmaz oluyor. Netspeed ile bu tür problemlerin önüne geçebilir misiniz bilmiyorum ama en azından bağlantınız daha sağlıklı olur ve daha az ücret ödersiniz. (8 mbit akk'siz 44 tl)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    onlar hizmet numrasını girinçe Turknet diye çıkmıyor sanki adres bilgilerinde bile çıkıyor ney söylemicekmiş
  • KörfeZ’in tam olarak neresi ? Yarımca/fatih mahallesi vs ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güney mahallesinde.

Arkadaşlar destekleriniz için teşekkür ederim tekrar.Türknet'e VAE altyapısı için talepte bulundum fakat yüksel ihtimalle geçirmeyecekler.
    Pazartesi günü de geri dönmezlerse hemen dilekçe ile Türknet'i kapatıp, Netspeed'i deneyeceğim. Umarım aradığımı bulabilirim.

Örnek olması açısından YAPA ile Tütünçiftlik-100 santralinde ki değerlerim :

ADSL Hat Durumu SHOWTIME.L0
    ADSL Modu G992.3
    Gönderme Hızı 491 kbps
    İndirme Hızı 2837 kbps
    İndirme Hızı Zayıflaması 48
    Gönderme Hızı Zayıflaması 46
    İndirme Hızı SNR Marjı 6.3
    Gönderme Hızı SNR Marjı 6.4
    Üretici ID'si TP-LINK
    Yazılım Versiyonu 4925ca26
    CRC hataları 9826
  • Güney mahallesi santrala bir tık uzak kalıyor esentepe ve kuzeye göre. Yapa güneyde aktif çalışmaz, tavsiyem adsl hizmet alınması o da direk kendi sağlayıcısından. Çünkü körfez biraz eski altıyapıya sahip olduğu için problemler yaşamansı olası.

• Netspeed ile şansımı denemek istiyorum. Türk Telekom altyapısı kullanmaktalar. Türk Telekomu tercih etmeme sebebim pahalı ve bağlayıcı olması.
    Bilgileriniz için teşekkür ederim.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Bu sabah mail attım ve bana 7 dakika sonra geri döndü Eniz Bey. İlgileneceğini söylemesinden 1 saat sonra 444 0 375 ten aradılar.
    Müdür ekiplere iletmiş.Ekipler ilgilenip bilgi vericez dediler.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Edit:
    Türknetten 2 müşteri temsilcisi aradı. Biri 1 hafta içindi VAE'ye geçebileceğimi diğeri ise bu işlem için öncelikli aboneliğimi iptal ettirip daha sonra yeni abonelik açtırmam gerektiğini söyledi.
    Çelişkide kalmamak adına şikayet hattını aradım.Orada ki temsilci yeni aboneliğe gerek olmadığını söyledi.

Şimdi beklemem zamanı sanırım. Umarım en kısa sürede problem çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalroma -- 11 Haziran 2018; 15:50:9 >
  • 1 aydan fazla oldu, problem hala devam ediyor. Türknet yetkilileri ay sonuna kadar VAE geçişinin sağlanacağını söylediler. Bu hafta da çözülmez ise Netspeed yolu gözüküyor.
  • 1 aydan fazla oldu, problem hala devam ediyor. Türknet yetkilileri ay sonuna kadar VAE geçişinin sağlanacağını söylediler. Bu hafta da çözülmez ise Netspeed yolu gözüküyor.
  • kemalroma kullanıcısına yanıt
    sorununuz cözuldu mu

• minel_vicdan M kullanıcısına yanıt
    Malesef çözülmedi ve bende iptal ettim aboneliğimi. Türknet ile sorun yaşıyorsanız hiç beklemeden iptal edin çünkü çözüm odaklı bir firma değil.
  • Sorununuz çözüldü mü? Ben de mail atmayı düşünüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.