Şimdi Ara

Koşuya Yeni Başlayanlar İçin Program (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
116
Cevap
65
Favori
41.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DicqMenLee

Koşarken burundan nefes alıp vermenin sağlığa bi zararı var mı yada yarar sağlar mı ciğerlere? =) Askerdeyken zorla koştururlardı her sabah 8km bende burundan nefes alıp verirdim agızdan nefes almazdımda vermezdimde haliyle hiç yorulma olmazdı nefeste sadece bacak kasları agrırdı ama hep düşünürdüm zararlı mı diye =)

Kesinlikle doğru olan burundan alıp ağızdan vermek,burundan alınan havanın (Burun içyapısı sayesine ) vücudun ihtiyacı olan ve kaslara gidecek oksijenin kalitesinin ağızdan alınan havanın kalitesinden çok yüksek olduğudur. Bu durumda kaslar daha az yorulur.
    Doktorumun söylediği,ağızdan alınan hava burundan alınan havanın ancak onda biri kadar oksijen alırmış vücudumuz.
  • Koşmak bir tutku,bir bağımlılık... Bir kere başladınız mı, artık sonu gelmez.. Bir gün koşmazsanız, kendinizi suçlu hissedersiniz... Mutlu mu olmak istiyorsunuz; kesinlikle hiç düşünmeden koşun... Hem vücudunuz form tutmuş olur, hem ruhunuz..:)

Hergün koşuyorum. Baldır kaslarında biraz ağrı oluyor, ama onu düşünmüyorsunuz bile..:)
  • Aynen ben de neredeyse hergün tempolu yürüyorum.Hatta yürümediğim günlerde kendimi hamlamış v tembelleşmiş hissediyorum.Yürüyüş sonrası bir duş alıp uzanıp limonlu bir soda da patlattım mı değmeyin keyfime ...
  • koşmak lazım beyler
  • kosu bandinda 40 dakka hoppala hoppala geciyoda ayaklar kuma topraga asfalta degdi mi ayaklar gitmiyor yahu aynisi sizde de var mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 28 Eylül 2011; 13:58:53 >
  • 3 kmyi 15 dakikanın altında koşmadıkça koşmuş gibi hissetmiyorum kendimi.
  • Oldu ozaman haydi spora :)
  • Koşmayı severim fakat bir programım ve yeterli bilgim yoktu. Bu programı uygulayacağım. Teşekkürler.
  • Ya arkadaş ben utanıyorum ondan sadece yürüyüş
  • Neyinden utanıyorsun arkadaşım? Yolda şınav çeken bile var.
  • yeni koşmaya başlayacak olanlar için düşünenler için güzel bilgiler, teşekkürler mesajım bulunsun
  • Teşekkürler Mesajım bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

kosu bandinda 40 dakka hoppala hoppala geciyoda ayaklar kuma topraga asfalta degdi mi ayaklar gitmiyor yahu aynisi sizde de var mi

Vallaha ben de tam tersi. Koşu bandı var evde, yatıyor kaç senedir. Koşan yok. :) Çok sıkıcı, kendimi hamster gibi hissediyorum koş koş bir yere varamıyorsun baba Zaman da geçmiyor haliyle. Evden bir çıkıyorum sabah, 2 saat geçmiş oluyor. Hiç anlamıyorum bile.

Hem koşarken, etrafta kız da oluyor hacı. Oraya bak , buraya bak derken zaman geçiyor baya da zevkli

• 5. Haftadayim programda iyi gidiyor şimdilik
    İlk gün 1:20 de nefes aldığım yer değişiyordu
    Simdi 8 dk rahat rahat koşuyorum
  • koşu yerine hep yürüyüş yapmak daha iyi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: METAL

koşu yerine hep yürüyüş yapmak daha iyi bence.

Amacına bağlı.
  • Direk 10. haftadan başlıyorum :D :D
  • Ben Mecidiyeköy'de oturduğum için koşulacak mekan yok buralarda. Koşu bandında yürümek ve koşmak kaç kmlere denk geliyor söyleyebilir misiniz? Ben 15 dakikada 3km den fazla koşmaya çalışıyorum ve bu beni çok yoruyor hatta sıkılıyorum koşmaktan. Boyum: 1.78 Kilom:67
  • Hani programa karşı değilim ama herkesin limitleri farklı.Forrest Gump gibi yorulana kadar koşacaksın sonra dinlen gene koş zaten vücud iflas ediyor belli yerden sonra zorlamayacaksın.Kısaca koşu için programa gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.