Şimdi Ara

Koşuda tıkanmamanın yolları neler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
13.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar ayın 12. de koşu var 9 gün kaldı 1500 mt her sınıftan 1 kişi var bizim sınıftanda ben varım koşuyu kazanmak istiyorum çalışıyorumda her akşam 3 ve 5km koşuyorum ama koşu yapıyorum ama 12.de koşunun vakti gelince ben orda tıkanmaktan korkuyorum sizin bildiginiz püf noktalar varmı ? acaba hem orta mesafe geçen uzun koştuk 5km 250 de 20. oldum ama orta mesafede korkuyorum sizce koşuya kadar neler yemeliyim nasıl çalışmalıyım ve o gün ne yapmalıyım orda ? yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar

• yazdıklarını tercüme edicek misin
  • yaw dediğim şu koşuya az kaldı nasıl hazırlanıyım orda tıkanmamak için
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihtiyatlı

yazdıklarını tercüme edicek misin

Anlaşılacak bir şekilde yazmış TDK'nın formunda değiliz azcık hoşgörü ile karşılayın.
  • gayet anlaşılır biçimde daha ne olsun
  • Ağızdan nefes alma burundan nefes al ağzını genelde kapalı tut.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bell-mere -- 27 Eylül 2021; 18:34:8 >
  • teşekkürler arkadaşlar ama daha püf nokta bilenler varmı? acaba
  • doping al test yapmıyolarsa
  • Mesir macunu ye
  • doping nasıl alabilirim?
  • Belli bir kondisyonunuz varmı ? Yoksa herşekil tıkanırsınız zaten kasmaya gerek yok.

Varsa sürekli diyaframdan alıyoruz nefesi burundan al ağızdan ver yavaş yavaş nefesini hızlı tüketmiceksin kesinlikle.İlk başlarda tazı gibi koşturma bence herkes başta yorulcakdır sen normal koştur sonlara doğru hızını arttırırsın.
    Yarışmadan 2.5 saat önce yemeğini ye yoksa dalağın şişer koşamassın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Nothing -- 8 Mayıs 2009; 10:51:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Van HaLLen

Belli bir kondisyonunuz varmı ? Yoksa herşekil tıkanırsınız zaten kasmaya gerek yok.

Varsa sürekli diyaframdan alıyoruz nefesi burundan al ağızdan ver yavaş yavaş nefesini hızlı tüketmiceksin kesinlikle.İlk başlarda tazı gibi koşturma bence herkes başta yorulcakdır sen normal koştur sonlara doğru hızını arttırırsın.
    Yarışmadan 2.5 saat önce yemeğini ye yoksa dalağın şişer koşamassın.

var saten 2 haftadır her gün en az 3 veya 5 km arası koşuyorum tıkanmam öylediklerini uygulayacağım da ben koşudan önce redbul burn gibi enerji içecekleri içsemmi ? verdiğin öneriler için çok teşekkür ederim
  • 3 km dereceni söyle kaç dk bitirdiğini sana ne olacağını söyliyim?
  • Eğer Fiziksel olarak hazırsan korkmana gerek yok. Rakiplerinden önce korkunu yenmelisin. Üstüne git ve bu heyecanı altet. Sana güveniyoruz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.