Şimdi Ara

Koşu Bandı sigorta arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler elimde pro fitness 2500 profosyonel koşu bandı var, bugün bir buçuk saat boyunca 3.8 km de yürüyüş yaptım lakin tam bir buçuk saat dolduğunda birden ev sigortası attı. Cihaz çok ısınmış onu da belirteyim, elinizi vurduğunuzda yakıcak kadar sıcak. Şimdi cihazın ana kartında mı sorun var yoksa sigorta devresinde mi? onu anlamaya çalışıyorum. Zira alttaki resimdeki cam sigorta bembeyaz olmuş sanırım sıcaklıktan patlamış. Zira o cam sigortanın içerisindeki tel devre önceden görünüyordu. Eğer sorun motorda olsaydı cihazı fişe takınca lcd panele güç gelir ama motor çalışmazdı. Şu an cihaz güce takılı olduğunda hiç bir yaşam belirtisi göstermiyor.

Normalde sigoeta böyle idi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaleyDeskop -- 10 Mayıs 2019; 16:54:28 >

• Kenardan değil de biraz daha üstten çekebilir misiniz sanki patlak yerler var gibi görünüyor.
  • Koşu Bandı sigorta arızası

Ben sigortanın patladığı kanaatindeyim, ana kart sorunlu olursa 6 yıllık cihazın yedek parçasını bulmam biraz zor gibi..
  • Hocam öyle değil üstten üstten. ilk verdiğiniz fotoyu öyle değil de devre kartını üstten çekin.
    Uzaktan değil açı değiştirin. Yandan çekmişsiniz hep.
  • hocam ana karta hiç bir patlamış devre vs yok o yüzden çekimden ziyade bu cihaza eğer ana kart gerekliyse nasıl bir ana kart lazım, illa bu koşu bandında kullanılan anakartı mı bulmak zorundayım..
  • Koşu Bandı sigorta arızası

İyi bir elektronikçi o kartı ucuza tamir edebilir. Siz bilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

İyi bir elektronikçi o kartı ucuza tamir edebilir. Siz bilirsiniz.
    tamir edilebilirse iyi olur ancak bu kadar eski bir cihazın komple anakartının değişmesi daha iyi olacak.Yardımınız için teşekkürler..
  • Eğer motorda bir sorun varsa anakarti değiştirmek sorunu cozmez.yeni anakart da ısınıp yanacaktır.motorun kontrol edilmesi gerekir.ayrica mekanik hareketli parçaların sıkı olması,bant gerginliği ve bantin sıkışma sorunu var mı bakılması gerektiğini düşünüyorum.motor zorlanma sebebiyle fazla akım çekiyor olabilir.sigortayi yenileyip sistemin çalışmasını kontrol edin.
  • mardina kullanıcısına yanıt
    sorunun ana kart veya sigortadan kaynaklandığı açık gibi, zira motor bozuk olsa bile sistem bir hata kodu verirdi. İlk iş sigorta olmadı ana kart tamiri olmadı yeni anakart. Zira bu ürün bana geldikten sonra 3 el kategorisine girdi sıfırı bulunmuyor 8/9 bin civarı. Nakliat sorunuda cabası.
  • KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Bir ürün kaçıncı el olursa olsun, bakımı doğru yapıldığı sürece uzun yıllar dayanır. Anakart dediğiniz şey de anakart değil. SMPS güç kaynağı. Arızalı parçayı işaretledim orada. Sigortayı değiştirmek sorunu çözmez. Arızanın kesin nedeni tesbit edilmediği sürece atar. İşaretlediğim eleman bir tarafından patlamış karşıya cürüf atmış. Bir TV tamircisine 50TL versen yaptırırsın. Ama yenisini alacağım diyorsanız ben bunları demedim farz edin. Olaki yanılıyorumdur, adam daha büyük arıza görür 50 değil 150TL ister, ona bir şey diyemem. Yenisinin parasının yanında 100-150TL de birşey değil yani. ben olsam yaptırırdım.
    u8 havaya uçmuş ismi dahi görünmüyor..
  • ne bakımı arabamı bu yağ filitre lastikmi değişcek..
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    u8 derken
    bu

Entegre net görünmüyor okunamasın diye fabrika üstünü kazımış da olabilir.
  • o entegre reğülatör kazıma o şekil olmaz.
    Mosfet sürücüsü değil demi?...

Demek ki değişmesi gereken en az iki parça var. O reg entegresinin adı da belli olmadığına göre... Ha belki araştırılsa bulunur. İşler zorlaştı demektir bu da.

Aslında ben de vücut salonuna gidesim var geçen gittim aylık 90Tl kampanya da var diyor. Yeni koşu bandı almaktansa 90-90 öder spora giderim daha iyi gibi geliyor... bozulursa başkasınınki bozulsun evde koycak yerde yok hem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendiİsteğiyleAyrıldı -- 13 Mayıs 2019; 16:34:50 >
  • o parça cihazın içindedir lakin o gittiyse çıkışlarda gitmiştir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.