Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (4865. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48634864486548664867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala Corona'dan korkan, ciddiye alan var mı ya?!?!?!?!....

• Ötelerden bir soru geldi @YigitErkin20 :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]birgun.net
    Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz'dan koronavirüs açıklaması: İstanbul'da ciddi bir patlama var
    https://www.birgun.net/haber/bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-yavuz-dan-koronavirus-aciklamasi-istanbul-da-ciddi-bir-patlama-var-393975

Asi olmayanlar veya eskik olanlar yuzunden ciddi bir artis var.

Asi olanlar hafif atlatiyor gerci ... Neticede patlama var. Umarim yogun bakimlar tasmaz ...

• gzegen kullanıcısına yanıt

Belirtsiz bulastira bulastira atlatmis olanlardansiniz ...

• tedbirler kalkınca, virüs rahatça gezebiliyor. bütün virüsler için geçerli bir şey var: ne kadar çok bünyeye girerse, o kadar çok mutasyon ihtimali vardır. umarım tehlikeli bir mutasyon çıkmaz. saçma salak "aşıda çip vaa" veya" virüs aslında yoh len" geyiklerini BİR DAHA çekemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 1 Temmuz 2022; 17:2:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen bu konuya yazan arkadaşlara söylüyorum, arkadaşlar hiç boşuna yorulmayın, korona milletin aklına bile gelmiyro artık. Hastan olan grip diye geçiriyor. Bundan sonra ne kısıtlama gelir ne başka bir şey.

• 2.5 yılın sonunda beni de bulan hastalık. İlk gün cok ağır bir halsizlik ve kırgınlık vardı vucudumda. Şu an 3.günündeyim birşeyim yok. Öksürük, ateş, boğaz ağrısı, burun akıntısı falan hiç olmadı. İlerleyen günlerde olur mu bilmiyorum.

not : 3 biontechspor

• Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
  • hiç aşı olmadım olsam mı acaba diye düşünüyorum. ekim 2021 de 4-5 testin sonucu negatif olmasına rağmen covid gibi hasta olmuştum o zamandan beridir kolay hasta oluyorum kışın mesela hiç üşümezdim kaloriferler vs kapalı olurdu bu kış kalorifer + ısıtıcı ile geçirdim. yazın klimasız uyuyamazdım şimdi çok rahat sırılsıklam bir şekilde uyuyabiliyorum.

ya kafayı yedim ya dnalarım değişti. biontek olsam mı v2 biontek veya hapı falan mı beklesem bilemedim

• Tüm hayatsızların umudu olan karantina + felaket sevdalısı sözde doktorların devri bitti artık çevresinde pozitifler artmaya başlamış yalancıyı bişey yapmıyorlar işte

2 doz biontech,1 doz turkovac vuruldum.
    Bu gidişat devam ederse eğer tekrardan bi turkovac vurulcam gibi.
    57 bin vaka hiç de azımsanmayacak bi sayı.

• Ben de geçtiğimiz çarşamba akşamından bu yana potizifim yarın akşamüstü bitiyor karantinam.

İlk iki gün deli gibi ateş yaptı ondan sonra burun akıntısı ve hapşırma başladı. Sesim biraz gitti. Sonra ateş ve burun akıntısı geçti fakat hemen akabinde tat koku alma tamamen kayboldu.

Bugün daha biraz biraz tat ve koku kendine gelmeye başladı, bunlar dışında bir şikayetim olmadı.

3 doz biontech var, son dozu subat 2022'de OLMUŞTUM. Korona sürecinde ateş düşürücü ve vitaminler dışında herhangi bir ilaç kullanmadım.

Yalnız gördüğüm kadarıyla vaka sayıları yükselişe geçmiş tekrar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brnbry -- 5 Temmuz 2022; 13:47:0 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bu covid bitmez bitmicek demiştik nasıl bi virüsse sürekli mutasyona uğrayıp uğrayıp bulaşıyor insanlara

• Ben en son 23 ocak 2022'de omicron varyantı oldum.
    Aşılarım tam olmasına rağmen çok çektim ki bende kronik bronşit var ve benim ciğerler bitik.
    Tekrar yakalanırsam direk öldürse sorun deil.
    Çok çektiriyo bu hastalık😔

• * COVID 19 salgınının başından beri muhtemelen “EN YÜKSEK VAKA” dönemini yaşıyoruz. BA.4 ve BA.5 varyantlarının neden olduğu 6. Dalga diğer ülkelerde de çok yüksek vaka sayılarıyla seyrediyor.

* Vaka sayısında azalma dalganın sonunu gösterir, salgının sonunu göstermez. Yaşadığımız 5 dalgada da vakalar azaldığında önlemleri kaldırıp, takip eden vaka artışında şaşırmaktan vazgeçmeliyiz.

* Omicron ortaya çıktığında, bunun virusun stratejik bir hamlesi olduğunu, hafif seyretmesine kanmamamız gerektiğini, önlemleri tamamen bırakmamızın telafisi zor sonuçları olacağını söyledik.

* Tabi ki bir salgında hastalığın hafif seyretmesini iyi bir durumdur. Ancak bu durum vaka saptanmasını zorlaştıracağından, salgın kontrolünü güçleştirir.

* Bulaşın hızlanması hem yeni varyantların ortaya çıkmasını kolaylaştırır (umalım ki daha ağır hastalık yapan bir varyant gelişmez), hem de hastalığın damar içi pıhtılaşma, kalp krizi gibi komplikasyonları belirtisiz hastalarda da görülebilir.

* Bu noktadan sonra, yetkili ağızlardan bu kadar salgın bitti, maske takmayın uyarısından sonra önlemleri artırmak, aşı yaptırmak mümkün değil. Devlet hata yapıldığını açıklarsa, önlemler bir miktar artabilir.

* Ülkemize girişlerde test tekrar istenmeli, turistik otellerde asansörlerde maske takılmalı, yemek alanlarında sosyal mesafe sağlanmalıdır.

* Toplu taşımada ve toplantılarda maske kullanımı sağlanmalıdır.

* Bireysel olarak da kapalı ve kalabalık ortamlarda, asansörlerde, toplu taşımada herkes maske kullanıyorsa cerrahi maske, kullanmıyorsa N95 maske takılmalıdır.

* Aşılama artırılmalı ve herkesin en az 3 doz mRNA aşısı olması için çaba sarfedilmelidir.

Prof Dr. Mehmet Ceyhan

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]Medyascopetwitter
    “🦠 Koronavirüs vakaları artışta: Salgın nereye gidiyor? 🎙️ Prof. Dr. Esin Şenol ve Doç. Dr. Urartu Şeker yorumluyor Bugün 18:00'de #MedyascopePlus'ta ↩️ ▶️ https://t.co/E746cWWCpJ @esenol @uosseker”
    https://twitter.com/medyascope/status/1544309290458136577
  • kapanmak isteyen evine kapansın

maske takmak isteyen maskesini taksın

aşı olmak isteyene haklarımı da devir edebilirim

sizin evde kalalım kapanalım fantazinizi çekecek değiliz

kimse de sizin kapanmanıza engel değil

• BJK kullanıcısına yanıt

bu kuru kafa hala konuşuyor mu ya insanda biraz utanma olur ekrana çıkmaz ama nerdee utanmaz herif

• vaka diyorsunuz hasta sayısı versinlerde bakalım yani şöyle düşünün. yapılan test sayısını erkeklere hamilelik testi olarak varsayın bu durumda bu erkekler hamile mi olmuş oluyor? hayır

her vaka da hasta demek değil

• balomer kullanıcısına yanıt
    şu anda her yer açıksa, sizi düşündükleri için, balomer rahatça açılsın diye değil, ekonomi daha da p.ka batmasın diye. bilginiz olsun.

• 
Sayfa: önceki 48634864486548664867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.