Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (4434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44324433443444354436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aşı olanlardan dolayı varyantlar çıkmıyor mu zaten, aşı olmadan önce varyantlar mı vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Eray. -- 22 Temmuz 2021; 16:22:5 >
  • Prof Dr Güner Sönmeztwitter
    “Çin 2 doz Sinovac veya Sinopharm aşısı olanlara tek doz Biontech aşısı yapmayı planlıyor. Aylardır bizim de önerimiz 3. dozun Biontech olması yönünde. Dün açıklanan ve benim de paylaştığım yeni çalışmaya göre Biontech delta varyantına bağlı semptomatik enfeksiyonu %88 önlüyor.”
    https://twitter.com/DrGunerSonmez/status/1418198664116199441?s=20
  • erdincerdinc E kullanıcısına yanıt
    Dostum kendini kandırıyorsun.Aşılar varyantları engelleseydi biz bunu normal gripte görürdük.Normal gripler sürekli mutasyona uğradığı için biliminsanları her sene yeni aşılar geliştiriyor.Yani aşıların varyantlara etkisi çok düşük öyle olsaydı grip biterdi.Sürekli evrimleşen virüsün aşısı olmaz.Antibiyotiği düşün doktorlar niye antibiyotik kullanımı azaltmaya çalışıyorlar.Çünkü virüsler durmadan evrimleşip daha tehlikeli hale geliyorlar.Ilerde aynısı covid aşıları içinde olacak hatta oldu.Aşıdan önce aylarca kimse mutasyondan bahsetmedi.Sonra aşı çıktı varyant üstüne varyant geldi.Not AŞI karşıtı değilim.Sadece covid aşılarına şüpheci yaklaşıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mhzen M kullanıcısına yanıt

Bilimde de şüphecilik vardır.

Şimdi ne oluyor? DSÖ bir şey söylüyor bizdeki bazı profesörler de acaba doğru mu değil mi diye araştırma gereği bile duymadan onu aynen tekrar ediyor. Hani nerede "kanıta dayalı tıp" anlayışı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mhzen

Bir hastalığın hızlı yayılması aslında iyi bir şey çünkü öldürücülüğü düşük oluyor.Ebola niçin bir pandemiye dönmüyor.Virüs bulaşan kişi çok kısa sürede ölüyor.Böylece virüs etrafa yeterince yayılamıyor.Virüslerin amacı bizi öldürmek değil olabildiğince hızlı yayılabilmektir.Covidinde öldürücülüğünün düşük olması hızlı yayılmasındandır.Biz ölürsek o da ölür.Gelelim diğer iddaana covidin daha hızlı bulaştığına bu tamamen asılsızdır.Grip her sene 300-600 milyon arası insana bulaşır.650 bin civarında kişiyi öldürür.Zatürre daha berbattır her yıl 500 milyondan kişiye bulaşır ve ortalama 4 milyon kişiyi öldürür.Covid 1,5 yılda resmi rakamlara göre yuvarlarsak 200 milyon kişiye bulaştı.Ve üstelik bulaşanların büyük çoğunluğu hafif atlattı.Yani medyanın abarttığı gibi sağlık sisteminin çökmesi söz konusu değil.

Nasıl söz konusu değil ya, kışın gördük yoğun bakımlarda yer kalmamıştı. Millet kaza geçirse yatıracak yer yoktu.

• Aynen kardeşim gelde buradakilere anlat.3-5 tv şarlatanı ne diyorsa tek gerçek kabul ediyorlar.Farklı düşünenleri hemen düz dünyacı ilan ediyorlar.Allah bunlara şifa versin.Başka ne diyebilirim ki.

Herkes hızlı aşı olursa virüs kişiden kişiye sürekli atlamaz ve yeni varyantlar olmadan virüs ölür gider.

• BJK kullanıcısına yanıt
    Sağlık başkanının açıkladığı verilerde yoğum bakım yatak sayısı hiç bir zaman %70 lere ulaşmadı.Ve üstelik özel hastaneler de covid hastası olmadığı halde.Bir ara iki adet sahra hastanesi kurdular fakat boş kalınca hemen kapattılar.

• .Eray. kullanıcısına yanıt
    ingiliz varyantı (alfa) tespit tarihi 2020 eylül. biontech aşılama başlangıcı aralık 2020, astrazeneca başlangıcı ocak 2021. iyi misiniz?

varyantlar, virüs yoğunluğuna ve konağın bağışıklık durumu ile hali hazırda vücudunda bulunan arazlara bağlı olarak, virüste oluşan köklü değişikliklerdir.

https://tr.euronews.com/2021/06/30/alfa-beta-delta-gamma-koronavirus-varyantlar-neler-hangi-varyant-ne-kadar-etkili

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-55484896

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/ilk-corona-virusu-asisi-artik-muzede-6174390/

bir yalancı çoban, kendisine inanacak sürüyü bulunca, yalanın ardı arkası kesilmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Google denen birşey var kardeşim, bbc ilk çıkan sayfaydı. Kolayca yüzlerce farklı kaynaktan farklı haberleri görebilirsin. Diğer sorduğun ülkeleri de araştırabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşı'da belirli bir yere koruma sağlıyor aşıya fazla güvenmeyin. 09.07.2021 1. doz biontech vuruldum, tam bir hafta sonra, PCR testim pozitif hemde mutasyonlu. 14 gün karantina, 14.günde filyasyon ekibi tekrar test yapıcak pozitif çıkarsak 14 + 6 diyelim. MASKE ÇENENİZİ DEĞİL, SİZİ KORUR.

Canım kardeşim AŞI bulaşı önlemiyor.Şunu bir öğrenemediniz gitti.Bazı bilim kurulu üyeleri aşıdan sonra süper bulaşıcı olabilirsiniz diyordu.Bunları ne çabuk unuttunuz.Aşı hastalığı hafif atlatmana yardımcı oluyor.Ama herkes de değil.

Sınırlar kapalı mı ki?

Her gün yüzlerce-binlerce Afgan ve Rus geliyor ülkeye.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhzen

Sağlık başkanının açıkladığı verilerde yoğum bakım yatak sayısı hiç bir zaman %70 lere ulaşmadı.Ve üstelik özel hastaneler de covid hastası olmadığı halde.Bir ara iki adet sahra hastanesi kurdular fakat boş kalınca hemen kapattılar.

Yüzde 70 demek zaten dolu demek. Diğer hastalar için sadece yüzde 30 mevcut. Komplo teorilerine bu kadar takılmayın.

• Psycho Cepkin P kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben varsayımlar üzerinden konuşmam.Eğer ellerinde 4 milyon ceset varsa gösterecekler.Sonuçta bunlar buhar olup uçmadı.Sonuçta bu cesetler bir yere gömüldü veya bir bir yere koyuldu.Sürekli böyle iğrenç propaganda haberleriyle insanları korkutup iyice kendilerine teslim olmasını istiyorlar.Birazcık aklı olan şu iğrenç haberin propaganda olduğunu anlar.Ve ben sana soruyorum.Komşusu pakistanda niye bu tür şeyler olmuyor.

• aşı olunduktan sonra, koruma olması için, 10 ila 15 gün zaman gerekiyor. aşıyı oldum, tamam değil yani. aç kapa düğmesi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Varsayım üzerine konuşmam deyip, virüsün gripten farkı olmadığını, herşeyin büyütüldüğünü, maske korumadığını vs bir sürü varsayım olan kendi kafandaki hiçbir doğruluğu olmayan varsayımları savunuyorsun.

İşte bundan oluyor herşey zaten..

Hindistanın görüntüleri her yerde var. Nehire atılan cesetler diye aratabilirsin.

Ayrıca milyon değil 500bin kişi ölmüş olunca sizin tezinizle zaten ölecek kişiler mi ölmüş oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho Cepkin -- 22 Temmuz 2021; 16:59:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aşı bulaşı önlemiyor biliyorum.

Mantık şu: Eğer hızlı bir şekilde 10-15 günde herkes aşılandı farz et. Toplum hızlı bir şekilde normal hayata döndükten sonra bulaş herkese dağılır ve kimi az hasta olur kimi olmaz ama kısa zamanda herkes virüsü alır bir süre sonra o virüs kendine konak bulamaz ve ölür gider. Yani virüse yeni mutasyon için zaman tanınmaz. Zaman uzadıkça mutasyon riski artıyor.

• 1234Rambo kullanıcısına yanıt

Keşke aynı şeyleri aşı vurulduktan sonra bana birşey olmaz ya diyen güruh icinde söyleyebilsek. maske takan yok şaka gibi. bilgi icin ayrıyeten teşekkürler. ayrıyeten sinovac vurulduktan sonra peder beyimizin pcr testi pozitif çıkmıştı nisan ayında, aşıdan 15, 20 gün sonra hemen hemen. Şunları yaşadıktan sonra aşı tam koruma sağlıyor diyemezsin hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruaF1912 -- 22 Temmuz 2021; 16:59:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torata90

Herkes aşısızlara kısıtlama geleceğini düşünmüyordu, sen ve senin gibiler öyle düşünüyordu. Sonbaharda herkese yasaklar geleceğini en başından söyledik burda. Masallara inanmaya devam.

Alıntıları Göster

Her şeyi zaman göstercek üstad. Ekim-kasım aylarında neler olacak hep beraber görecegiz

• 
Sayfa: önceki 44324433443444354436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.