Şimdi Ara

Koronavirüs aşısı ücretli mi olacak? Bakan açıkladı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cahil seni klavye bordoberelileri sizi bak bakalım Avrupanın son çeyrekde ki hasılasınıa, pmi değerlerine, pandemi dönemi hane halkına işsizlik ve diğer ödeneklere bak, geri kalan ortadoğu ülkesi sensin git enformasyon seviyeni yükselt sonra avrupa hakkında yorum yap.

• En iyi ihtimal 25 milyon kişi aşı olacak bedava diyor yani. Yorumların Nesini beğenmedin?

• Bu aşıları halka çok çok zor anlatırlar. Uzun dönem etkisi ispatlanmış sonuçları bilinen ve zararı olmadığı anlaşılan aşıları bile insanlar hala yaptırmıyor. Üstelik bir çok sağlık çalışanı da yaptırmayı düşünmüyor. Çünkü gerçekten sadece kısa vadeli bir deneme süreci var. Ama şöyle bir durum olacak, yanılmıyorsam bu aşılar sadece önleyici de değil. Semptom gösterenlere de uygulanabilecek en azından pfizer. Bir röportajında dinlemiştim. Eğer böyle olursa, mevcut risk uzun dönem riskini göze alınabilir kılacağından aşılar büyük işler başarabilir.

Şimdilik aşının da hastaların da, en çok da sağlık çalışanlarının da işi çok zor.

Ayrıca böyle bir aşı varsa devlet dediğin bu imkanı sağlayacak. Olması gerekeni icraat diye yiyen başka bir millet var mı bilmiyorum... Parasız yapılamıyorsa ki başka ülkeler baz alınabilir, para istemeleri de süreci hızlandırmak açısından kabul edilebilir. Ama ne olacağını tahmin ediyorum. Ver cengize, 1'ken 5 yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themelinalist -- 24 Kasım 2020; 13:36:19 >

• Zorunlu olmazsa ben şahsen böyle alelacele bulunmuş,uzun vadede etkilerini bilmediğim aşıyı olmam. Hastalanır iyileşirim daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gun kullanıcısına yanıt

Başkan AKP çocukları ne demek, mesela sen bu usluptan rahatsız olmadın mı?

Yani böyle cümleleri değiştirip kullanabileceksek ohoo neler bulurum ben de değmez gibi geliyor, ne dersin?

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Şikayet etsin birisi abi ben mi şikayet edeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç bir kobay üzerinde denecek aşı için para ödemez zaten.

• Aşı ücretsiz -test ücretli =250tl

• Aşı ile birlite covid 19 IgG antikor testi de yeterli miktarda olması gerekecek. Yoksa aşının vücutta antikor üretip üretmediğin nasıl anlaşılacak.

• Çin aşısını bedava verseler olmam, Pfizer/Biontec inkini para verip olmaya razıyım yeter ki stok olsun.

• Brezilyanın yan etkileri nedeniyle biz denek değiliz diyerek isyan ettiği faz aşılarını bize kitlemesinler de..

• Çinliler ucuz dandik ürünler üretiyor zihniyetiyle aşılarıda dandik olucak düşüncesi vs. almanlar arabaları kaliteli yapıyor zhiniyetiyle aşılarıda kaliteli olucak düşüncesi bakalım hangisi haklı çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kel_bakkal -- 25 Kasım 2020; 21:48:16 >
  • Türkiye'de ne olur bilemiyorum ama İspanya'da aşı bedava olacak.

• aşının isteğe bağlı olarak eczaneden alınabilir olması bir bakıma iyiyken, diğer yandan durumu olmayan vatandaşlar adına da klasik kapitalist sistem çarkının acı bir şekilde işlediğinin örneği.

• NickeL_76 kullanıcısına yanıt
    corona belasından kurtuluruz derken yani şu anda corona yüzünden hasta mı oldunuz örneğin nefes alma güçlüğü yaşıyorsunuz ve güçten mi düştünüz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    Alman aşısı satılacak sanırım ama ne zamana bilemiyorum. Nisan’dan sonra kesin satılır en kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkn-t

Çin aşısını bedava verseler olmam, Pfizer/Biontec inkini para verip olmaya razıyım yeter ki stok olsun.

Çin aşıları daha güvenli, çünkü geleneksel yöntem ile elde ediliyor. Oysa Almanların aşılarının Mrna tekniği ile elde edilmesinin kısa ve uzun vadeli yan etkileri oluyor. Norveç ve Almanya'da ölümler oldu.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.