Şimdi Ara

Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
12
Favori
23.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle hepinze selamlar ayrıca tecrübe ve yaşadıklarını paylaşan üyelere teşekkürler. Monitör olarak şu an elimde LG 2342p modeli var daha öncesinde Samsung 2232 BW modeli vardı. LG' ye 3D çılgınlığı ile geçtim lakin küçük ekranda 3D' nin yetersizliğinden dolayı pek de umduğumu bulamamıştım. Buradan bir arkadaşım monitör alacağından konu açtı ne alması ile ilgili banada danıştı vs. derken bende de " bende monitörü hem yenileyeyim hem büyüteyim " fikri oluştu. Markalar olarak Philips' in AMWA panelli ips modeli arkadaşta ağır basarken bende Asus' un 24" ve DELL' in 27" lik 10 bitlik modellerini ve fiyatlarını araştırırken bu başlık dikkatimi çekti. Fikir mantıklı geldi. " Tofaş kaportalı Ferrari " . 5 - 6 senelik eBay ve yurtdışı sitelerden alışveriş tecrübem de olduğu için tereddütte kalmadan siparişim verdim. Sırasıyla;
    26.11.2012 Pazartesi günü sipariş verdim
    30.11.2012 Cuma Günü Türkiye' ye giriş yaptı
    03.12.2012 Pazartesi günü istenilen evrakları e-mail ile yolladım. ( Faksı önermiyorum arkadaşlar okunabilir çıkmıyor vs. uğraştırıyorlar en güzeli tarat yolla)
    04.12.2012 Salı günü masraf bildirimini yolladılar ( Ardiye + ürün bedelinin %20' si )
    Nasipse yarın da Aras kargo ürünümü getirecek ( DHL' in bulunduğum yerde kuryesi olmadığı için)
    Açıkçası gümrüğe takılacağı gün gibi ortada idi boyut itibari ile lakin aracı kuruluşlar la amerikadan gelse idi % 90 yerine % 30 ihtimal idi takılması ama koreden geldiği için böyle bir şansım olmadı. Ürünü alırken açıkçası takılmasın diyede fazla kasmadım diğer araştırdığım monitörlerle arasındaki fiyat farkından olsa gerek. Ama takılma şansını düşürmek istiyorsanız yada takılsada düşük gümrük bedeli ödemek istiyorsanız. Satıcı ile irtibata geçerek 2 farklı ödemek istediğinizi bildirip 2 farklı kredi kartı ile ödeyin. Misal ben 400 dolarlık Yamakasi q270 monitörün Perfect Pixel olan düz versiyonu nu aldım. Bir kartlı 150 $ + diğeri ile 250 $ lık ödemeyi yapar gönderi üzerine 150 $ yazdırır ekstre istedikleri zamanda 150 $ ödediğim ekstre yi yollardım vs. bunu deneyebilirsiniz. Lakin internetten aldığınız ürünün link bilgisini de istiyorlar belki bu sorun çıkarabilir ben ürünü aldıktan sonra 480 dolara çıktı aynı marka ama perfect pixel olmayan modelin linkini verdim sorun olmadı sizde bu şekilde bir çözüm deneyebilirsiniz. Lafın kısası ürün yarın elimde olacak daha sonra nasıldır nedir gibi notlarımı da burada paylaşırım.

Ps. Bazı arkadaşlar EMS ( PTT Kargo ) ile gelmesini istiyorlar dikkatli olmalarını tavsiye ederim. Takıldığı zaman bulunduğunuz ilin gümrüğüne çağrılıp Patron eleman tarzı bir şekilde sorguya tutulup " Arkadaş gümrüğü neyse vereyim" dediğinizde " Esrar da geçir o zaman onun da gümrüğünü erir alırsın " tarzı geyiklere maruz kalabilir yada 65 TL lik ardiye den yırtıp direk %20 gümrükle de alabilirsiniz ama kesinlikle DHL, FEDEX tarzı firmalar kadar kısa sürede elinize ulaşmaz. Buda benim şahsi notumdur. Saygılar.

• Arkadaşlar,

Koreden 27' monitör alıp kullanan, sonra hevesini almış sıkılmış kimse yokmu
    Monitörüne talibim sıkılan varsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

Arkadaşlar,

Koreden 27' monitör alıp kullanan, sonra hevesini almış sıkılmış kimse yokmu
    Monitörüne talibim sıkılan varsa

Bende senin gibi vardır bir mülayim diyerek Sahibinden, gittigidiyor vs. aradım lakin yok hoş anladığım kadarı ile daha yeni yeni patlak vermiş bir olay birkaç aya başlarlar bunun da ticaretini yapmaya :D
  • @ethem5454
    Hayırlı olsun hocam.. İnşallah ölü pikselde çıkmaz bakarsınız keyfinize..
    Bu arada bu monitörlere talep arttıkça fiyatıda artırıp duruyorlar..

Sen cesaret edip almışın.. ben arada gidip geliyorum alsammı lamasammı diye..
    Sadece Çin'den Alibaba'dan navigasyon almışlığım var.. Yurtdışı alışveriş tecrübem yok başka..
    İngilizcem olsa araştırırım ama o da yok :)
  • Ebay de ki satıcının profiline bak % 99 üstü ise tereddüt etmeden al ha bu demek değildir gelecek ürün % 100 sorunsuz olacak orası Allah'ın işi belli olmaz. Ama prosedür belli Özel kargo şirketleri önceki gibi kırk türlü masraf çıkartmıyorlar ( ordine, damga pulu, noterden evrak vırk zırk :D ) ürün + ardiye + % 20 = 960 TL ye geldi ürün bana hiç bir şey anlıyacağınız :D Ama ürün fiyatlarını artırmaları daha tam oturmadı için. Oturduktan sonra 300 $ civarlarına inecektir fiyatları tekrardan.
  • @ sametyilanci

Hocam neden oyle oldu anlamadim ama yabanci forumlarda monitorlerle ilgili temin edememe problemi oldugunu gormustum fakat bulamadim tekrar. Hangi saticidan aldiniz?

@ ethem5454

simdiden hayirli olsun. Umarim sorunsuz guzel bir monitor gelir. Bende ne olu piksel var ne baska bir sorun. Cok az sol asagida backlight bleedin var ama gercekten beni rahatsiz etmiyor. Ekran acikken ama ekranda birsey yokken farkediyosunuz o kadar.

Elinize ulasinca haberdar edin bizleri.

Bu arada bunun ticaretini ABD yapmaya basladi. Bu monitorleri 400$ a Auria modelini Amerikada microcenter satiyor. SU ABDliler sansli cidden. 700 dolara Dell u2711 alacagina adamlar Auria markaya yoneliyolar. Ayrica Overlord diyede buna benzer bir monitor daha cikti. Bunlarda kore paneli kullaniyorlar ama satisi sadece Amerikada var.

@ hulusi

Haha hocam ben belki ileride satarim belli olmaz. 1600p lik Kore monitorune gecsemmi diyorum ama daha bi kac ay var :)

Aslinda gumruk sorunu filanda olmuyo. Siparisi veriyosunuz, direk herseyle DHL ilgileniyo sonra. Sadece 60 TL adriye ucreti aliyorlar ki bence bu hic birsey. Tabi 20% vergi icin yapacak birsey yok.

Bende simdi Amerikadan Cooler Master HAf XB kasa getirticem galiba. Fiyati 99Dolar. Tam sinirda. Kararsiz kaldim. Agirligida 8 kilo.

• quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

@ sametyilanci

Hocam neden oyle oldu anlamadim ama yabanci forumlarda monitorlerle ilgili temin edememe problemi oldugunu gormustum fakat bulamadim tekrar. Hangi saticidan aldiniz?

@ ethem5454

simdiden hayirli olsun. Umarim sorunsuz guzel bir monitor gelir. Bende ne olu piksel var ne baska bir sorun. Cok az sol asagida backlight bleedin var ama gercekten beni rahatsiz etmiyor. Ekran acikken ama ekranda birsey yokken farkediyosunuz o kadar.

Elinize ulasinca haberdar edin bizleri.

Bu arada bunun ticaretini ABD yapmaya basladi. Bu monitorleri 400$ a Auria modelini Amerikada microcenter satiyor. SU ABDliler sansli cidden. 700 dolara Dell u2711 alacagina adamlar Auria markaya yoneliyolar. Ayrica Overlord diyede buna benzer bir monitor daha cikti. Bunlarda kore paneli kullaniyorlar ama satisi sadece Amerikada var.

@ hulusi

Haha hocam ben belki ileride satarim belli olmaz. 1600p lik Kore monitorune gecsemmi diyorum ama daha bi kac ay var :)

Aslinda gumruk sorunu filanda olmuyo. Siparisi veriyosunuz, direk herseyle DHL ilgileniyo sonra. Sadece 60 TL adriye ucreti aliyorlar ki bence bu hic birsey. Tabi 20% vergi icin yapacak birsey yok.

Bende simdi Amerikadan Cooler Master HAf XB kasa getirticem galiba. Fiyati 99Dolar. Tam sinirda. Kararsiz kaldim. Agirligida 8 kilo.

ABD' den bu ürünü almak la kore den alma arasında fiyat farkı olmaz bu yüzden kore den aldım ABD' de aynı olay giydiriyo kasayı bide ABD garantisi adı altında iyi (!) fiyatla satıyor. Kargo hariç kaldı ki bu ürün için en az 100 $kargo çıkar aracı firma kullanayım gümrüğe takılmayayım derseniz. Belki gümnrükten yırtarsınız ama onun da bir maliyeti olacaktır unutmayın. Getireceğin kasa Türkiye' de var ise Türkiye' den al. 8 Kg. sağlam desibel eder :D Kargosu sağlam olur :D .

• bu monitörlerden yakın bir gelecekte alacağım. şimdiden heyecanı var :) ekran kartı konusu kafama takıldı. 1440p için SLI gibi bir durum olması gerekir mi ve 2gb ekran kartı Vram için yetersiz mi diye epeydir aklıma takılıyor. SLI vram de etkisiz biliyorum zaten yani 2gb iki karttan 4 gb efektif kullanım olmuyor ve 2 gb kullanım sözkonusu. aslında ekran kartlarını kıyaslama var mı bilmiyorum. aynı ekran kartının 2 ve 4 gb lık modellerinin karşılaştırmalı incelemesini hiçbir yerde göremedim. ama aynı ekran kartının farklı firmaların yaptığı 2 ve 4 gb lık modellerinin testlerinde hiç bir fark yok görülüyor.>>
    http://www.techpowerup.com/reviews/Point_Of_View/GeForce_GTX_680_TGT_Ultra_4_GB/8.html ve http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_680_Lightning/9.html

bu kısımda da 1080p üzeri çözünürlüklerin+3 monitörün Vram kullanımı üzerine tartışıldığı grafikler ve sonuçları görülüyor
    http://www.techpowerup.com/reviews/Point_Of_View/GeForce_GTX_680_TGT_Ultra_4_GB/31.html

iARDAs ekran kartınız ilk 2gb olup sonra onun yerine 4gb mı aldınız? sanki öyle anladım. bu da bir performans/ısı farkı yaratıyor mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 12 Aralık 2012; 17:52:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drserk

bu monitörlerden yakın bir gelecekte alacağım. şimdiden heyecanı var :) ekran kartı konusu kafama takıldı. 1440p için SLI gibi bir durum olması gerekir mi ve 2gb ekran kartı Vram için yetersiz mi diye epeydir aklıma takılıyor. SLI vram de etkisiz biliyorum zaten yani 2gb iki karttan 4 gb efektif kullanım olmuyor ve 2 gb kullanım sözkonusu. aslında ekran kartlarını kıyaslama var mı bilmiyorum. aynı ekran kartının 2 ve 4 gb lık modellerinin karşılaştırmalı incelemesini hiçbir yerde göremedim. ama aynı ekran kartının farklı firmaların yaptığı 2 ve 4 gb lık modellerinin testlerinde hiç bir fark yok görülüyor.>>
    http://www.techpowerup.com/reviews/Point_Of_View/GeForce_GTX_680_TGT_Ultra_4_GB/8.html ve http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_680_Lightning/9.html

bu kısımda da 1080p üzeri çözünürlüklerin+3 monitörün Vram kullanımı üzerine tartışıldığı grafikler ve sonuçları görülüyor
    http://www.techpowerup.com/reviews/Point_Of_View/GeForce_GTX_680_TGT_Ultra_4_GB/31.html

iARDAs ekran kartınız ilk 2gb olup sonra onun yerine 4gb mı aldınız? sanki öyle anladım. bu da bir performans/ısı farkı yaratıyor mu acaba?

Selam azizim

benim ekran kartim 4GB ben rahatim acikcasi ama bi onceki 670im de 2 gb idi ve sorun yapmadi.

Mod kullanmazsan oyunlarda Crysis 2 DX11 patch ve High Res Texture Pack gibi veya Skyrimde tonlarca grafik modu yuklemezsen sorun olmaz.

Acikacsi Battlefield 3 de ULTRAda goruyorum 2400MB ram kullanimini ama 2 GB lik kartin olsada sorun olmaz. Iyi optimize olan oyunlar daha rahat calissin diye fazla ram var ise sistem otomatik olarak kullaniyor ramleri. Hitman de 3 GB in ustune ciktigi bile oluyor hatta.

Kisacasi 2GB lik ekran kartin var ise sorun olmaz. Ama gelecek ne getirir bilemeyiz. Crysis 3 nasil olacak bilemiyorum.

Benim 2GBlik kartim vardi sorun yasamiyodum acikcasi ama yinede 4 luk alayim kafam rahat olsun istedim. Yilbasindan sonrada isallah SLI yapicam. 1440pde oyun oynamak bi 30-40% arasi performans artisi getiriyor.

670 im ile BF3 u 1080p Ultra oynuyordum fakat simdi High de oynuyorum. Ultrada 60in altina cok dusuyor ama High genelde stabil 60. Fakat sunu belirtiyim 1440pde High oynamak goruntu kalitesi acisindan 1080pde Ultra oynamakdan daha iyidir.

Son olarak, 1440p de en fazla 2x Anti Allising yetiyor. Bu yuzden tum oyunlari 2x AA ile oynuyorum hatta bazilarinda 0 AA. 1080pde ki gibi goze batmiyor AA eksikligi. Malum bir kac milyoncuk daha fazla piksel var

• quote:

Selam azizim

benim ekran kartim 4GB ben rahatim acikcasi ama bi onceki 670im de 2 gb idi ve sorun yapmadi.

Mod kullanmazsan oyunlarda Crysis 2 DX11 patch ve High Res Texture Pack gibi veya Skyrimde tonlarca grafik modu yuklemezsen sorun olmaz.

Acikacsi Battlefield 3 de ULTRAda goruyorum 2400MB ram kullanimini ama 2 GB lik kartin olsada sorun olmaz. Iyi optimize olan oyunlar daha rahat calissin diye fazla ram var ise sistem otomatik olarak kullaniyor ramleri. Hitman de 3 GB in ustune ciktigi bile oluyor hatta.

Kisacasi 2GB lik ekran kartin var ise sorun olmaz. Ama gelecek ne getirir bilemeyiz. Crysis 3 nasil olacak bilemiyorum.

Benim 2GBlik kartim vardi sorun yasamiyodum acikcasi ama yinede 4 luk alayim kafam rahat olsun istedim. Yilbasindan sonrada isallah SLI yapicam. 1440pde oyun oynamak bi 30-40% arasi performans artisi getiriyor.

670 im ile BF3 u 1080p Ultra oynuyordum fakat simdi High de oynuyorum. Ultrada 60in altina cok dusuyor ama High genelde stabil 60. Fakat sunu belirtiyim 1440pde High oynamak goruntu kalitesi acisindan 1080pde Ultra oynamakdan daha iyidir.

Son olarak, 1440p de en fazla 2x Anti Allising yetiyor. Bu yuzden tum oyunlari 2x AA ile oynuyorum hatta bazilarinda 0 AA. 1080pde ki gibi goze batmiyor AA eksikligi. Malum bir kac milyoncuk daha fazla piksel var

merhaba
    teşekkürler. ben de ocakta kısmetse alacağım.. son sınavım..bir geçsin ilk işim bu olacak. 2gb yetecektir ama slı yapmak gerekecek gibi duruyor. bende de giga'nın gtx670 wf3 var

• quote:

Orijinalden alıntı: drserk

quote:

Selam azizim

merhaba
    teşekkürler. ben de ocakta kısmetse alacağım.. son sınavım..bir geçsin ilk işim bu olacak. 2gb yetecektir ama slı yapmak gerekecek gibi duruyor. bende de giga'nın gtx670 wf3 var

E tabi ne kadar fazla guc o kadar iyi.

Bende de eskiden senin karttan vardi guzel kart. Bunun 4 gbliklarida cikti gerci ama Turkiye de daha goremedim.

• beyler selamlar,
    su an bir adet 24 bir adet 32 inc samsung (tv) yi monitor olarak kullaniorum. 24 inc klasik t240 modeli, emektar sorunsuz. Ama kütük gibi, ne tilt var ne bişey. eski teknoloji. Vesa 'sı yok, sadece kendi ayakları üzerinde duruyor.
    32 TV ise aldığımdan beri memnun olmadım, TV'nin monitor olarak kullanılmayacağının kanıtı resmen. Sevmeye sevmeye kullandım, renkler yanlış, keskin hiç smooth değil. Film izlerken iyi ama allah var. Vesa'sı da var.

iyi diyebileceğim bir sisteme sahibim.

PC masamı değiştirdim ve monitor kolları aldım, bu yüzden VESA çok önemli bir kriter. AOc'nin yeni monitorunu çok beğendim (http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-i2757fm-27-i2727fm-myplay-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63333)
    ama Vesa değil. o yüzden almıyorum.
    Sonra bu başlığı gördüm. Bir süredir gönlümde yatan aslan 1440p hatta 1600p idi.
    ebay'e girdim, 6000000 tane seçenek, çok hakim olmadığım teknik veriler falan.
    arada 100/90 ve 120 HZ gelenler oluyormuş, bunu seçebilmek mümkün mü?
    Bu monitorlerin VESA uyumlu, düşük MS'li (ghosting olmaması açısından.) iyi modeli hangisidir? ne önerirsiniz?
    büyük ihtimalle iki adet alacağım.

Crossover'da vesa mount sanırım yok, kendi standı güzel çevrilebiliyor falan ama emin değilim yine de
    CATLEAP'de aynı şekilde VESA'sız sanırım. arkasında bi arc var, belki onun arkasında vesa delikleri vardır.

anlamıyorum bu monitorlerden 900 dolar olan da var
    300 dolar olan da, inceleyince aynı monitor aynı satıcı, çözemiyorum.
    http://www.ebay.com/itm/CROSSOVER-27Q-LED-P-Perfect-Pixel-27-DVI-LG-S-IPS-QHD-2560X1440-16-9-Monitor-/120926760460?ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123
    http://www.ebay.com/itm/CROSSOVER-27Q-LED-White-27-2560x1440-QHD-DVI-D-LG-S-IPS-Monitor-/110971456815?pt=Computer_Monitors&hash=item19d66a0d2f

Tamam üstteki perfect pixel ve 420CMd/m2 diğeri perfect değil ve 380cmd
    ama arada 600 dolar farkeder mi?
    Bu konuda yarım eder misiniz, bu monitorlerden gerçekten almak istiyorum.

Bütün hepsinde monitor ayar tuşları çalışmıyor ve speakerlar eksik mi?
    gerçi speaker olmayabilir, sonuçta ses sistemi kullanıyorum ama.
    Çok değişik seçenekler arasında kararsız kaldım.
    Braz yardımcı olun lütfen.

EDIT: YAMAKASI CATLEAPDE VESA VARMIŞ, ama biraz zahmetli ulaşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geem -- 13 Aralık 2012; 14:42:44 >

• Dostum selam. Tum monitorler aslinda VESA uyumlu. Benim aldigim Yamakasi de oyle. Fakat Yamakasi de monitoru sokmek lazim vesa ayagini cikarip kendi vesa mizi takmak icin.

Crossover ve Achievia monitorlerde bu sorun yok diyebiliyorum ama tam bi arastirir aksam veya yarin donus yaparim size.

Bunun disinda ghosting ben hic rastlamadim su gune kadar benim monitored ki 2ms 120hz lik bir monitorden terfi ettim. Herhangi bir lagde yok. Illa olcum aletleri ile olcersek belki vardir bilemem ama gozle gorulur bir problem yok o konuda rahat ol.

1600p alacak isen yeni Yamakasi Sparta cikti ama genelde Kore monitorlerinde 1440p alinir.

Crossover veya Achievia tavsiye ederim sizlere.

Bu arada TV den monitor olmaz. Plasmadan belki olabilir ama cidden Bende 40 INCH Samsung 8 serisi 3D led TV var. FIlm izlerkern feci harika. Fakat bilgisayari baglayip oyun oynadigim zaman mutlaka ozluyorum kendi monitorumu.

Neyse ben sonra yine bi mesaj yazarim size.

• quote:

Dostum selam. Tum monitorler aslinda VESA uyumlu. Benim aldigim Yamakasi de oyle. Fakat Yamakasi de monitoru sokmek lazim vesa ayagini cikarip kendi vesa mizi takmak icin.

Crossover ve Achievia monitorlerde bu sorun yok diyebiliyorum ama tam bi arastirir aksam veya yarin donus yaparim size.

Bunun disinda ghosting ben hic rastlamadim su gune kadar benim monitored ki 2ms 120hz lik bir monitorden terfi ettim. Herhangi bir lagde yok. Illa olcum aletleri ile olcersek belki vardir bilemem ama gozle gorulur bir problem yok o konuda rahat ol.

1600p alacak isen yeni Yamakasi Sparta cikti ama genelde Kore monitorlerinde 1440p alinir.

Crossover veya Achievia tavsiye ederim sizlere.

Bu arada TV den monitor olmaz. Plasmadan belki olabilir ama cidden Bende 40 INCH Samsung 8 serisi 3D led TV var. FIlm izlerkern feci harika. Fakat bilgisayari baglayip oyun oynadigim zaman mutlaka ozluyorum kendi monitorumu.

Neyse ben sonra yine bi mesaj yazarim size.

iARDAs selamlar
    Gördüğüm kadarıyla corssover biraz daha şık gibi, peki şıklık dışında bir artısı var mı diğerlerine göre?
    bir de siz mesajınızı yazarken ben diğer mesajımı düzeltip biraz uzatmışım oraya eklediğim diğer sorular hakkında da yardımcı olabilir misin?
    1600 biraz abartı olacak evet, ama 32 den 27 ye inmeyi çok istediğimi söyleyemicem. asıl isteğim bir adet 30luk alıp kullanmak, ama öncesinde 27 de alabilirim. hala emin değilim

• Tum Kore monitorlerinin goruntu kalitesi aynidir. Kullandiklari paneller ayni. Farklar iste cerceve, ayak gibi seyler. Crossover en SIK olani orasi dogru. Bende aslinda bazen Kesk Crossover alsaydim diyodum ama neyse 0 hatali bir monitor geldigi icin elime sorun etmiyorum acikcasi :)

Oncelikle o fiyatta bi anormallik var. Bu monitorler sirf Dual DVI girisli olanlari 350 dolar civarinda. 1000 dolar degil. Bende cozemedim niye oyle bisey oldugunu. Dell monitorden bile pahali :) ama yinede bi arastiririm aksam.

Ayar tuslarina gelince, tus yeri var ama basinca bisey olmuyor :) Kimi modellerde hoparlor oluyor onlarin fiyati bi 30 dolar filan fazla olabiliyor ama eksik olsun hoparlor. Aman bu monitorlerde ne kadar az sey o kadar daha iyi.

Olu pikselsiz bir paneli olsun, isik sizdirmasin tek istedigim benim buydu. Tam bu ihtiyaca gore geldi monitor.

Bu arada 300 dolarlik Crossover harika.

Beyaz kasa oldugu icin oyle fiyati sanirim. Normalde en pahalisi Crossoverdir. Belki beyaz almiyor insanlar diye indirim mi yaptilar acaba bilemicem.

Siz 1 tane bence siparis edin hocam. Ekstra olarak 60 TL ardiye ucreti ve 18% vergi odiyeceksiniz. Hosunuza gittigi saniye 2. sinide siparis edersiniz. Sonucta shipping fiyat icinde oldugu icin, acikcasi1 monitor u once 2. sini sonra siparis etmek ile 2sini ayni anda siparis etmenin bi degisikligi yok.

30 luk da guzel aslinda. Yamakasi Spartan I deneyin derim. Yamakasi Leonidas biraz daha pahali. Kim bilir belki bende seneye alabilirim.

Ama su an aklimda Overlord Tempest larda. Amerika fiyatlari 400 dolara yakin ama 60hz uzerinde OCli paneller geliyor. 90 hz I garanti ediyolar diyebiliyorum. Fakat kargosu cok pahali olacaktir onun. Bu fiyatin icine kargo dahil degil.

• cevap için teşekkürler
    bu 300 dolar olan shipping için 100$ ek maliyet çıkarıyor =)hoparlor olmaması sıkıntı değil dediğim gibi.
    dediğiniz mantıklı bir tane almak mantıklı sonra diğerini almak lazım.

tempered glass olayı nedir?
    overlord benim en beğenmedğim marka oldu bu arada. nedense ısınamadım. baktığım ilk andan beri crossover hoşuma gidiyor. bir de yamakasinin ayağı güzel ama ayaksız kullanacağım için crossover çekiyor beni büyük ihtimal crossover alacağım.
    1440p için 2.000 TL ödemek çok adaletsiz.
  • Yamakasi nin ayagi guzel gorunuyor ama cok sallaniyor. Hafif bir temasda monitor sallaniyor malesef. Gerci benim masam saglam ve hareket etmiyor. Yani kisacasi Crossover en iyisi. Tavsiye ederim. Mutlaka al bir tane dene :)

Turkiyede cok pahali cidden. Dell u2711 su an alinabilecek tek tuk 1440p monitor burada ve fiyati 2000 TL cidden. Belki 1800 TL ye bulunabilinir.

Benim sekilde alirsan monitor sana 700 TL civarina patlar.

Tek risk sorun cikma olasiligi ki buda 10-15% civari.

Cok cok buyuk bir sorun cikma olasiligi daha dusuk tabi. Genelde cikan sorunlar ufak tefek oluyor.

Sansinizi deneyin derim. En kotu geri yollarsiniz veya olu piksel cikar ise paranin bir kismini geri iade alirsiniz boyle seyler oluyor.

Tempered Glass olayi ise ekranin ustunde ekrani daha parlak yapan bir parca oluyor. Aslinda bu sekilde renkler filan biraz daha canli olabiliyor, tek sorun bazen bu tempered glasslarin arasina toz kacabiliyor fabrika cikisi hali ile ve rahatsizlik verebiliyor. Ama zaten o tempered glassli alirsan ve toz filan cikar ise altinda istedigin zaman cikartabiliyosun.

Cidden riske girebilecek herkese tavsiye ederim bu monitoru.

1440p cok iyi bir cozunurluk.

ELin bit kadar tabletleri 10 inch ekranda daha fazla cozunurluk sunabilirken bizlerin aslinda 1440p de de kalmamamiz lazim ama iste daha yuksek cozunurlukleri su an ki Ekran Karti teknolojisi pek kaldiramiyor :)

1440p de Skyrim, Crysis 2, Battlefield 3 gibi oyunlarin guzelligini anlatamam.

Her oyun 1440p de daha guzel olur, fakat zaten cok guzel grafigi olan oyunlar, daha bi guzel oluyor.

Ilk monitorum geldiginde Skyrim oynamaya baslamistim ve gozlerime inanamadim.

Hani boyle sirketler oyunlarin screenshotlarini cikarirlar ama sonra oyun ciktiginda o screenshot kadar guzel olmaz grafikler. Iste bu 1440p IPS panellerde oyun grafikleri bildigin o screenshot kalitesinde oluyor

Bunun yani sira mesela benim fotograf makinem 10M pikselli. Ve resimleri 1920x1080p de bakmak ile 2560x1440p arasinda bakmak cok farkli. 1-2 sene once tatillerde cektigim resimler daha yuksek cozunurlukte daha da kaliteli oluyor gercekten.

• valla dşün düşün iyi bir link bulamadım almak için.
    bulursam alıcam kesinlikle crossover'ın en boş halini. HDMI fln istemiyorumi speaker da istemiyorum.
    adamla konuşsak, 150 dolara satış açsa onu alıp 150 yi de başka bir şekilde yollasak kabul ederler mi acaba ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: geem

valla dşün düşün iyi bir link bulamadım almak için.
    bulursam alıcam kesinlikle crossover'ın en boş halini. HDMI fln istemiyorumi speaker da istemiyorum.
    adamla konuşsak, 150 dolara satış açsa onu alıp 150 yi de başka bir şekilde yollasak kabul ederler mi acaba ya

hmm onu bilemiyorum. Ama istersen dusuk gosterebiliyorlar faturayi. Bunu yapiyolar.

Crossover linkini bulurum ben sana yarina atarim. Bu aksam cok yogundum yabanci forumlara pek giremedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geem

valla dşün düşün iyi bir link bulamadım almak için.

hmm onu bilemiyorum. Ama istersen dusuk gosterebiliyorlar faturayi. Bunu yapiyolar.

Crossover linkini bulurum ben sana yarina atarim. Bu aksam cok yogundum yabanci forumlara pek giremedim.

dostum teşekkür ederim valla ya
    aklım durdu seçenekler arasında.

Şimdi faturayı düşük gösterse bile benden büyük ihtimal extre isteyecek DHL, ben bu durumda düşük faturaya yüksek extre göstermek durumunda kalıcam.
    bunun yerine adama söleyip 150dolardan bi link açsın onu alayım, bölece ekstrem de de 150 dolar gözüksün, kalan parayı da ben gene paypaldan adamın hesaba geçeyim
    paranın tamamını hesapta görmeden adam da malı çıkarmasın. faturayı da düşük kessin. hatta gümrüksüz geçecek kadar düşük bile kestirilebilir. 2. el aldım adam satıyodu auction'dan düşük fiyata düşürüp aldım desem kim karışabilir ki?
    bi soruşturmak lazım.
    ulan dünyanın 4 bir yanına bu ürünler takır takır gidiyor, sanki bizde monitor üretimi var da yerli malı kullanalım diye salak saçma gümrükler ödüyoruz. yazık valla.. hayatımız vergi ödeyerek geçiyor. kazanırken harcarken devamlı vergi babam vergi. ticari olmadıkça vergi mergi almamaları lazım şu şeylerden ya

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.