Şimdi Ara

Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
12
Favori
23.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apollonx

Farkı zaten sayfalarında yazmışlar

Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...)

Kusura bakma arkadaş... bu ne anlama geliyor anlamadım ?
  • SEi'de ölü/renkli pixel çıkma olasılığının daha fazla olduğunu belirtmiş üstü kapalı.
  • aradaki farkı şimdi anladım... jeton biraz geç düştü...

SEi = merkezde 2 pixel yanlarda 20 pixel ölü çıkarsa hata sayılıyor
    SE = merkezde 1 pixel yanlarda 10 pixel ölü çıkarsa hata sayılıyor

ölü pixel çıkma olasılığı artıyor yada azalıyor diye bir ayrım yok yani... sadece hata olarak kabul etme limitlerini değiştiriyor satıcının..
  • bende 1 tane bile olu piksel yok.

Bazi monitorlerde cikiyomus ama sayi abareti olmuyo. 1 veya 2 tane

5 olu piksele kadar Turkiyedede degisim olmuyo sanirim yanlis bilmiyorsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

bende 1 tane bile olu piksel yok.

monitör gümrük işleri bayram ertesine kaldı derken galiba yarın teslim alıyorum monitörü :) birde no dead pixel çıkarsa... :)))
  • quote:

Türkiyede ölü piksel testi yapıp alıyoruz .

Bu koreden gelen monitòrlerde sıfır òlü piksel şeklinde bir model yokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ARTAGON99

Hocam nedir 5 günde falan mi geldi monitör? Aslinda bende bunlardan almayi düsnüyorum ama aklimi Asushttp://www.asus.de/Display/LCD_Monitors/PB278Q/ celiyorYani bunlar ucuz ama garanti olayi, panel kalitesi, ölü pixel vs ile adami tereddütte birakiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Türkiyede ölü piksel testi yapıp alıyoruz .

Bu koreden gelen monitòrlerde sıfır òlü piksel şeklinde bir model yokmu?

var tabi ki... bu garantiyi veren ürünlerde var ama ürün fiyatına göre 50-70 USD arası daha pahalı oluyor
    ebay de perfect pixell diye arat hemen bulursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTAGON99 -- 23 Ekim 2012; 22:13:32 >
  • Ben koreden 1440p riskine girmedim ve LG M2752D modelini aldım, hem IPS hemde TR garantili. Tek farkı 1080p olması he birde bunda TV'de var Şimdilik memnunum ama ilerleyen zamanlarda belli olur. Monitörü gelen arkadaşlara bişey sormak istiyorum, sizin ekranlarda da yukarıdan yada sağdan soldan bakınca ekranda hafif flulaşma oluyormu? Sanki ekranın önüne tül iniyormuş gibi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 24 Ekim 2012; 1:35:44 >
  • Hocam millet zaten yüksek cüzünürlük icin aliyor bu monitörleriGerci bende o riske girmeyecegim sanirim ama istedigim monitörün de fiyati biraz yüksek, Asus PB278Q
  • Zaten bu monitorler bir risk.

85% sorunsuz cikiyor sorunlu cikma ihtimaline karsida urunu yolluyorsunuz yenisi geliyor. Iste Turkiye de olunca gumruk biraz can sika bilir boylebir durumda.

Inanin bu monitor ile kiyasnalabilecek tek monitor yine bir 1440p monitordur.

1440p den sonra 1080p

1080pden 720p ye gecmeye benziyor.

@ Rapscallion

Asus PB278Q olsun Dell u2711 olsun bunlarin fiyatlar cok tuzlu. O fiyata 2 adet bu Kore monitorlerinden alinabilinir rahat. O derece. Ama tabi risk var bunu asla inkar edemem.

Benim sorunsuz cikti monitor, ve gercekten pasalar gibi kullaniyorum ama yakin zamanda saticam cunku Amerikadan Overlord alicam. Buda bu Kore Monitorleri prensibi ile yapilan bir monitor. Bu aralar cikacak. 96hz garanti ediliyor monitorlerde. Bakalim gorucez

Overlord u ureten elemanlarida az buz taniyorum o yuzden en sorunsuz urunu yollayacaklarindan eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Hocam millet zaten yüksek cüzünürlük icin aliyor bu monitörleriGerci bende o riske girmeyecegim sanirim ama istedigim monitörün de fiyati biraz yüksek, Asus PB278Q

IPS olması sizin için bir şey ifade etmeyebilir ama benim için çok şey ifade ediyor seyir açısının kayıpsız olmasından dolayı. 1440p TN panel olsa bu kadar kişide koreden mal getirme fikri oluşacağını sanmıyorum. Kaldıki şuan IPS 1080p de gayet yeterli geliyor. 1440p de masaüstü ikonlar küçücük olacak, 1080p de masaüstü ikonlarını %125 büyütüyorum 1440p %150 büyütecem muhtemelen. Normal kullanım için 1440p bence gözü fazla yoracaktır diye düşünüyorum. Yani 1440p kullanmadığım için net konuşamıyorum ama yazdıklarımdan da çok farklı olmayacaktır büyük ihtimalle. Kaldıki 1440p ekstra külfiyet oluşturuyor ekran kartı açısından, belki de o yüzden pek yanaşmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

Hocam millet zaten yüksek cüzünürlük icin aliyor bu monitörleriGerci bende o riske girmeyecegim sanirim ama istedigim monitörün de fiyati biraz yüksek, Asus PB278Q

IPS olması sizin için bir şey ifade etmeyebilir ama benim için çok şey ifade ediyor seyir açısının kayıpsız olmasından dolayı. 1440p TN panel olsa bu kadar kişide koreden mal getirme fikri oluşacağını sanmıyorum. Kaldıki şuan IPS 1080p de gayet yeterli geliyor. 1440p de masaüstü ikonlar küçücük olacak, 1080p de masaüstü ikonlarını %125 büyütüyorum 1440p %150 büyütecem muhtemelen. Normal kullanım için 1440p bence gözü fazla yoracaktır diye düşünüyorum. Yani 1440p kullanmadığım için net konuşamıyorum ama yazdıklarımdan da çok farklı olmayacaktır büyük ihtimalle. Kaldıki 1440p ekstra külfiyet oluşturuyor ekran kartı açısından, belki de o yüzden pek yanaşmadım

Hocam masaustu 1080p kullanirsiniz oyunlari 1440p.

1080p yeterli kesin katiliyorum ama 27 inch monitorde 1080p bence siritiyor bazen. En azindan 1440p yi gorunce oyle dusunmus olabilirim.

Ayrica 1440p de Windows 8 gercekten harika. Start menusu cok daha detayli net ve hos duruyor.

Ekran kartina yuk binecektir haklisiniz. Ortalama 30% 40% arasi.

Unutmayalim 1920x1080p de 2,073,600 piksel
    2560x1440p de 3,686,400 piksel var.

Buyuk var acikcasi. Ama herkese hitap etmemesi COK AMA COK normal.

TN olayida dogru. IPS panelin kalitesi cok daha hosuma gidiyor benim.

Neyse 1-2 seneye bu urunler daha cazip fiyatlarla piyasada olacaktir. Asus da 1440p IPS panel isine girdi zaten artik, mutlaka devami gelecek, rekapet artacaktir.

Sonucta insanin ici rahat etmesi acisindan 1800-2000 TL arasina Vatandan veya baska yerden taksitle garantili monitor almak istemeside cok normal.

Ben sonucta bu monitorumu 5 yil filan kullanmayi dusunmuyorum. 2 yil kadar 1440p daha sonra bir uste gecis yapabilirim. 1600p de degil demek istedigim. Artik ne cikarsa. 4k monitorler cikti diye biliyorum veya cikacak. Onlar 2-3 seneye su an ki 1440p ler gibi olacaktir. 1080pde 1440p gibi olacaktir.

Son olarak sunu belirtiyim.

1440p nin film izlerken bir artisi yok. Sonucta hemen hemen her film maksimum 1080p destekliyor. Cok nadir 4k destekli degisik videolar var o kadar.
    1440p nin en buyuk artisi oyunlar. Daha fazla piksel, daha net goruntu gosteriyor.
    1440pnin diger artisida son 2 yilda foto kameramla cektigim resimler bu monitorde cok daha kaliteli. Nedeni cektigim resimler 3648x2736 ya kadar destek vermesi. Boyle olunca 1440pde resimlerim cok daha net ve belirgin oldu.

• quote:

Hocam masaustu 1080p kullanirsiniz oyunlari 1440p.

1080p yeterli kesin katiliyorum ama 27 inch monitorde 1080p bence siritiyor bazen. En azindan 1440p yi gorunce oyle dusunmus olabilirim.

Ayrica 1440p de Windows 8 gercekten harika. Start menusu cok daha detayli net ve hos duruyor.

Ekran kartina yuk binecektir haklisiniz. Ortalama 30% 40% arasi.

Unutmayalim 1920x1080p de 2,073,600 piksel
    2560x1440p de 3,686,400 piksel var.

Buyuk var acikcasi. Ama herkese hitap etmemesi COK AMA COK normal.

TN olayida dogru. IPS panelin kalitesi cok daha hosuma gidiyor benim.

Neyse 1-2 seneye bu urunler daha cazip fiyatlarla piyasada olacaktir. Asus da 1440p IPS panel isine girdi zaten artik, mutlaka devami gelecek, rekapet artacaktir.

Sonucta insanin ici rahat etmesi acisindan 1800-2000 TL arasina Vatandan veya baska yerden taksitle garantili monitor almak istemeside cok normal.

Ben sonucta bu monitorumu 5 yil filan kullanmayi dusunmuyorum. 2 yil kadar 1440p daha sonra bir uste gecis yapabilirim. 1600p de degil demek istedigim. Artik ne cikarsa. 4k monitorler cikti diye biliyorum veya cikacak. Onlar 2-3 seneye su an ki 1440p ler gibi olacaktir. 1080pde 1440p gibi olacaktir.

Son olarak sunu belirtiyim.

1440p nin film izlerken bir artisi yok. Sonucta hemen hemen her film maksimum 1080p destekliyor. Cok nadir 4k destekli degisik videolar var o kadar.
    1440p nin en buyuk artisi oyunlar. Daha fazla piksel, daha net goruntu gosteriyor.
    1440pnin diger artisida son 2 yilda foto kameramla cektigim resimler bu monitorde cok daha kaliteli. Nedeni cektigim resimler 3648x2736 ya kadar destek vermesi. Boyle olunca 1440pde resimlerim cok daha net ve belirgin oldu.

Masaüstünde çözünürlük düşünce sanki biraz kalite kaybı oluyor gibi geliyor bana pixel yoğunluğundan dolayı. Oyunlarda çözünürlük düşürünce bir kayıp gözükmedi şimdiye kadar.

Peki oyunlarda AA/AF/SXAA vb. ayarları açmak yada kapatmak bir fark hissettiriyormu o çözünürlükte? Sanki bi yerlerde okumuştum 1440p de fark yok diye ama tam anımsayamadım. Birde ekrana sağdan soldan üstten falan bakınca ekranın önüne bir tül gelmiş gibi oluyormu sizde? Gerçi sizin ekran parlak panel belki olmayabilir. Bu olay sanırım LG'nin mat ekran için koyduğu filtreden kaynaklanıyor.

• Soyle soyliyim 1440p de MSAA 2x cok fazlasiyla yeterli. Hatta oyununa gore MSAA acmasanda olur.

Ben BF3 u ultrada oynuyorum ama FXAA acik, MSAA kapali. Cok ama cok az bir kalite kaybi soz konusu. Fakat yinede her oyunda en azindan bi 2X MSAA olsa fena olmaz. Bf3 de 670 malesef ULTRA ve 2XMSAA i 60 fps stabil olarak kaldiramiyor.

1440pde MSAA in ekran kartina verdigi yuk daha fazla.

O dedigin sey acaba ekraninizin ustune bisey yapistiriyolar bu yuzdenmi. Anti Glare Coating dedikleri. Tam emin degilim ama sanirim bundan olabilir.

Bu Kore monitorlerinde Angi Glare Coating yok.
  • quote:

Soyle soyliyim 1440p de MSAA 2x cok fazlasiyla yeterli. Hatta oyununa gore MSAA acmasanda olur.

Ben BF3 u ultrada oynuyorum ama FXAA acik, MSAA kapali. Cok ama cok az bir kalite kaybi soz konusu. Fakat yinede her oyunda en azindan bi 2X MSAA olsa fena olmaz. Bf3 de 670 malesef ULTRA ve 2XMSAA i 60 fps stabil olarak kaldiramiyor.

1440pde MSAA in ekran kartina verdigi yuk daha fazla.

O dedigin sey acaba ekraninizin ustune bisey yapistiriyolar bu yuzdenmi. Anti Glare Coating dedikleri. Tam emin degilim ama sanirim bundan olabilir.

Bu Kore monitorlerinde Angi Glare Coating yok.

Evet Anti glare tantanasına monitöre taktıkları filtre yapıyor büyük ihtimalle. Bu filtre sökülüyor ama hem garanti gidiyor hemde monitör elde kalabilir Gerçi m2762D olan LCD monitörümde anti glare ama onda böyle olmuyor, bu kısmıda ilginç

• Anti Glare denen olayi zaten cok begenmiyende var begenende var. Goz ile ilgili birsey.

Bazi Kore monitoru alan adamlarin bu monitoru almalarinin tek nedeni bazen Anti Glare olmamasi.

Dell u2711 im vardi harikaydi ama Anti Glare a alisamadim diyen adamlarda var, bu adamlr Koreden monitor almislar ve memnunlar mesela. Adamin derdi parada degil, sadece anti glare i sevmiyor.

Ama dedigin gibi anti glare zimbirtisi cikartiliyorsa neden denememisler oda enteresan.
  • 1440p TN panel olmadigi icin insanlar bu panellere yöneliyorIPS olduklari icin degilYada daha dogru söylemek gerekirse 1440p monitör almak isteyenler büyük cogunlu cözünürlük geri kalani da panel kalitesi yüzünden aliyorBenim icin acikcasi IPS olsa iyi olur ama cözünürlük daha önemliYani insanlar daha önceden IPS kullanip kesin IPS almaliyim diyerek almiyor, cözünürlügü yüksek monitör almak istiyor ve o monitörler de IPS olunca tadindan yenmiyorOlaya professional bakanlara lafim yok ama normalde durum buNeyse bende kafaya koydum Asus PB278Q alacagim, pivot vs falan özellikleri de önemli benim icin

• quote:

1440p TN panel olmadigi icin insanlar bu panellere yöneliyorIPS olduklari icin degilYada daha dogru söylemek gerekirse 1440p monitör almak isteyenler büyük cogunlu cözünürlük geri kalani da panel kalitesi yüzünden aliyorBenim icin acikcasi IPS olsa iyi olur ama cözünürlük daha önemliYani insanlar daha önceden IPS kullanip kesin IPS almaliyim diyerek almiyor, cözünürlügü yüksek monitör almak istiyor ve o monitörler de IPS olunca tadindan yenmiyorOlaya professional bakanlara lafim yok ama normalde durum buNeyse bende kafaya koydum Asus PB278Q alacagim, pivot vs falan özellikleri de önemli benim icin

Asusun fiyati nedir? Satisina baslandimi Turkiye de?

• Fiyati 530 Euro, TR de degilim hocam onun icin bilmiyorum ama bence yeni cikmis PLS panel bir monitör icin diger özelliklerini de düsününce cok iyi fiyatSu anda TN panel Asus VE278Q kullaniyorum ve cok memnunum aslinda ama cözünürlük benim sorunum
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.