Şimdi Ara

Köpeklerde kene için ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ben çok sayıda sokak köpeğine bakmaktayım. Açık bir arazide kalıyorlar her gün beslemelerini yapıyorum. Ancak havaların ısınması ile birlikte parazitler görmeye başladım özellikle kulak içlerinde var. Daha önce köpek bakmadığım için ne yapabilirim bilmiyorum. Damla sprey vs. duydum. Uygulanışı ve ne marka almam gerektiği hakkında bilgi edinmek istiyorum.

• Belirli bir otlak alan varsa bitki ve otları ilaçlarsanız kalıcı çözüm sağlarsınız. Aksi takdirdene kullanırsınız kullanın gelir ve pahalıdırlar. Frontline vardı zannedersem kene ve bit için ama şişesi 140 lira ve tüm hayvanlara sıkarsanız orada bitirirsiniz.

Ense damlaları var ampul 20-30 lira arası ki bu tek bir hayvan icin gene gecicidir yanı kalıcı bir cozum yapamazsınız.

EN ucuz yol Blotic adlı zirai bir ilaç var büyükbaşlar icin ondan alın bir legen suya 1 kapak dökün ve birde püskürtme pompası alın taş catlasın hepsi 50 liradır hayvanların bulundugu yeri bu pulverizator deposuna koydugunuz 10-15 litre ılaclı suyla ılaclayın 2-3 kere ılaclarsanız 10 gun arayla keneden karasinege hicbir hasere yasamaz hepsini gebertir. Asla ama asla hayvanlara surmeyın bunuda belirteyim. 2 litre suya ceyrek kapak koyup bir beze daldırıp, bezide hayvanların sırtına kafasına derisine cok temas etmeden degdirirseniz o da hayvanın ustundeki kenelerin kurtulmasını saglar. Ama yıkama tarzı veya direk sürme yapmayın. Bez yordamıyla yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 19 Nisan 2017; 19:5:49 >

• krstarica kullanıcısına yanıt
    Çok geniş çalılık ve otlak bir alan, o bölgeyi ilaçlamam imkansız. Sabah barınaktan bi abiyle konuştum. Kendi imkanınla alabilirsen çok iyi olur dedi 15-20 lira birşeydir dedi. İnternetten baktım spreyler filan var onlar işe yaramaz mı ? Bide 15 e yakın köpeğe bakıyorum ama 3 tanesi bunlardan farklı bir grupta diğerlerine yaklaşamıyorum kaçıyorlar. Bu üç tanesini ilaçlıyacağım. Damla 3 köpeğe yaz boyunca yeterse damla alayım, sprey gördüm bide internette 1 lt idi sanırım o işe yarayacaksa onuda alabilirim.
    Yaz boyunca kontrol altında tutsam yeterli olur diye düşünüyorum. 100 lira gibi bir para verebileceğimi sanmıyorum. Sınava hazırlanıyorum, öğrenciyim, maddi bir dayanağım da yok maalesef.

Parazitleride şöyle tarif edeyim, üstlerinde pek yok kulak içlerinde var, bugün sadece bi tanesinde bu büyük grimsi bi kene gördüm kulağındaydı. Onun dışındakiler küçük kırmızılar. Oyun oynarlerken filan ıslanınca hemen tüylerinin dışına çıkıyorlar.

• Kene onlar samimiyetin varsa elinle topla tiksiniyorsan selpakla cek kucuk olanlarda kene sisince gri oluyor onlar korkma acitmazsin ben hergun cekiyorum 2 3 tane biktim artik kesin cozumu yok ve soyle soyleyeyim ense damlalari 10 kopek icin cok masrafli ve 2 ay surmez etkisi otlak alan geniste olsa ilaclama en temiz cozum yoksa elinle kolaracan baska yolu yok onunla yasarlar ama olmezler besliyorsan bir sey olmaz yapacagini yapiyorsun keneyi kppartsanda gene yapisir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tiksindiğimden değilde izin vermiyorlar almama yoksa çokdan toplamıştım da çok oyuncular bırakmıyorlar. Bide görmem benimde bi yerime yapışırmı diye tereddüt ediyorum severken bana yapışma ihitmali varmıdır?

Damlayı özellikle üç tanesine damlatıcam zaten bir tüp 1 ay etkisi sürse bile yeterli. Mesela şimdi baktım internete ''Herba Max Biocide Köpek Damlası 5'li-1ml'' şöyle bir ürün gördüm bunu alıcam, enselerine bir tüp boşaltıcam üstündeki keneler temizlenecek ve 1-2 ay kadar rahat olacak şu anda bunu anladım ben doğrumu ? Bide enselerine boşaltmamızın sebebi yalamasınlar diye heralde ama ensesine damlattığım ilaç hayvanı gerçekten koruyabilirmi ? Keneler kulaç içi göz çevresi pati aralarına yapışıyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk34

Tiksindiğimden değilde izin vermiyorlar almama yoksa çokdan toplamıştım da çok oyuncular bırakmıyorlar. Bide görmem benimde bi yerime yapışırmı diye tereddüt ediyorum severken bana yapışma ihitmali varmıdır?

Damlayı özellikle üç tanesine damlatıcam zaten bir tüp 1 ay etkisi sürse bile yeterli. Mesela şimdi baktım internete ''Herba Max Biocide Köpek Damlası 5'li-1ml'' şöyle bir ürün gördüm bunu alıcam, enselerine bir tüp boşaltıcam üstündeki keneler temizlenecek ve 1-2 ay kadar rahat olacak şu anda bunu anladım ben doğrumu ? Bide enselerine boşaltmamızın sebebi yalamasınlar diye heralde ama ensesine damlattığım ilaç hayvanı gerçekten koruyabilirmi ? Keneler kulaç içi göz çevresi pati aralarına yapışıyor diye biliyorum

Ensenin icine deriye dokuluyor onlar kana karisiyor kene hayvani isirdiginda kene o ilac yuzunden zehirlenip oluyor olayi o isin.

Ustune kene gelmez zaten yapismis ceksen bile zor ayriliyor surunerek ancak yeni kene varsa ustune yerlesmeden sana bulasabilir o yuzden acik renkli giyin ve eve gitmeden ya da gittiginde kiyafetleri incele beni kene isirdi kopardim kongo hastaligi vs bunlar hikaye yok yani ama igrenc bi duygu tabi miden kaldirmasi lazim tiksinc canlilar

hmm anladım dediğim ürünü bulursam alıcam o zaman dediğim gibi 1 ay yetse bile iyi olur.
    Sırtlarında normal kenelerden farklı olarak küçük kırmızı gibi keneler var, geçen gün suyla oynadılar hepsi çıktı dışarı 5-6 tane yakaladım o gün, ıslanınca hemen çıkıyorlar bide hızlılarda boyutlarına göre belki de kene değillerdir sırtındakiler tam emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk34

hmm anladım dediğim ürünü bulursam alıcam o zaman dediğim gibi 1 ay yetse bile iyi olur.
    Sırtlarında normal kenelerden farklı olarak küçük kırmızı gibi keneler var, geçen gün suyla oynadılar hepsi çıktı dışarı 5-6 tane yakaladım o gün, ıslanınca hemen çıkıyorlar bide hızlılarda boyutlarına göre belki de kene değillerdir sırtındakiler tam emin değilim.

Kene yaz google bak keneler kirmizimsi oluyor kucukken orumcek gibi parazit baska olmaz bit olur haricen o da kucuk yilan gibidir gozle zor gorulur

• şöyle bir bilgi var ne kadar dogru bilmiyorum ama endişeliyim. Pire veya kene gibi dış parazitler köpeklerinizde olması halinde, sıçrama özellikleri nedeniyle insanlara veya diğer hayvanlara bulaşabilmektedir. Bu durum yaşandığında ise ciddi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Kan paraziti gibi önemli parazit hastalıklarına neden olan bu durum karşısında tedbir almanız gerekmektedir. En yaygını ise bakımlarının aksatılmadan yapılması gerektiğine yöneliktir.kaynak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.