Şimdi Ara

köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
16.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oner35 -- 16 Şubat 2012; 13:56:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.
    Golden Retriever'ım var, araç içerisinde ne yaparsam yapayım kafeste durmak istemiyor, ön yolcu ayak bölmesinde ya da arka koltuk sırası ayak bölmesinde yatıyor yolculuk boyunca.

aman sakın köpeğinizi ön yolcu ayak bölgesinde veya arka koltuk sırası ayak bölgesinde yatırmayın.....aman....aman... sakın...!!!!
    bir arkadaşımın ve bir akrabamın köpekleri aynı şekilde ve seyahat ederlerken açık olan klima yüzünden hastalandılar, kronik ciğer ve kalp hastası oldular, veterinerler bunun sebebini köpeğin yattığı yerde üzerine üfleyen klima olduğunda hem fikirler, bende kendi veterinerimden sorguladım onun da yorumu aynı oldu, sahipleri köpeklere musallat olan kronik hastalıklar ile senelerdir uğraşıyorlar, üzüntüsü çok fazla bu işlerin .....
    kesinlikle dediğiniz tarz bir seyahat köpeklerin sağlığı için uıygun değil ve çok çok tehlikeli.....aman diyeyim, sakın yapmayın...

Hocam dediğiniz hususa dikkat ediyorum, havalandırmayı kesinlikle ayak bölgesine vermiyorum köpeğim araçtayken, aslında köpekler için de emniyet kemerleri var, bunlardan kullansak daha mantıklı olacak, koltuğa da bir bez serersek - malum deri döşeme zarar görüyor patilerden gayet güvenli bir taşıma şekline ulaşabiliriz. Fiyatları da 40 TL civarında

köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta

• quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.
    Hocam dediğiniz hususa dikkat ediyorum, havalandırmayı kesinlikle ayak bölgesine vermiyorum köpeğim araçtayken, aslında köpekler için de emniyet kemerleri var, bunlardan kullansak daha mantıklı olacak, koltuğa da bir bez serersek - malum deri döşeme zarar görüyor patilerden gayet güvenli bir taşıma şekline ulaşabiliriz. Fiyatları da 40 TL civarında

hocam sizin scenic te arkada gayet güzel bir bagaj kısmı var, köpek için ideal.... hatta arka koltukları yatırsanız köpek içerde koşturur bile
    arka koltuk üstünde köpeğinizi cambaz ettiğinize değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 17 Şubat 2012; 17:09:56 >

• Nasil bir tercihte bulundunuz merak ettim. Bende benzer bir arayiş içindeyim. İri bir goldenımız var. Şu anda E46 bir 3 serisinin arka koltuklarinda daimi olarak ortulu olan bir kılıf üzerinde seyahat ediyor. Eşimden dolayı hayatima girdiği için henüz yeni yeni bir takim degışiklikler yapmaya çalişiyorum ve onuda bizide rahat ettirecek bir yol arıyorum. Birçok sebepten dolayi artik bagaj kısminda seyahat etmesinin daha dogru olacağini düşünüyorum. Araç eşimin araci olacak. Kendisi iyi bir sürücü, o yüzden aracin büyuklügunden bir çekincem yok. Aracin tasarrfulu olmasi iyi bir arti olur. Eşim malesef station bir araba istemiyor. Halbuki en iyi seçim bu olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KD1978

Nasil bir tercihte bulundunuz merak ettim. Bende benzer bir arayiş içindeyim. İri bir goldenımız var. Şu anda E46 bir 3 serisinin arka koltuklarinda daimi olarak ortulu olan bir kılıf üzerinde seyahat ediyor. Eşimden dolayı hayatima girdiği için henüz yeni yeni bir takim degışiklikler yapmaya çalişiyorum ve onuda bizide rahat ettirecek bir yol arıyorum. Birçok sebepten dolayi artik bagaj kısminda seyahat etmesinin daha dogru olacağini düşünüyorum. Araç eşimin araci olacak. Kendisi iyi bir sürücü, o yüzden aracin büyuklügunden bir çekincem yok. Aracin tasarrfulu olmasi iyi bir arti olur. Eşim malesef station bir araba istemiyor. Halbuki en iyi seçim bu olurdu.

merhaba...
    opel insignia sport tourer 1.6 180hp ile volvo v70 t4 1.6 180hp arasında kalmıştım....
    opel insignia s.t. 1.6 180hp fiyat olarak uygun idi, otomatik viteslisi bile olsa fiyatı çok yükselmeyecek ve v70'e göre çok daha ekonomik olacak idi, ancak 1.6 180hp motor ve otomatik vitesli modeli hayal..... bu arada volvo v70 t4 ile 1.6 180hp (aynı motorun) otomatik vitesli modeli var... volvo v70 t5 premium 1.6 180hp powershift için fiyat belli ve hatta pazarlık bile yaptık, istediğimiz renkteki arabanın ithalatını beklemekteyiz....

çok çok büyük ihtimal ile VOLVO V70 T4 PREMIUM (Benzin, 1596 cc, 180 hp, Powershift) alacağım.....100,000TL altında bir fiyat aldım.....

sedan otomobilde arka koltukta köpek taşımak çok büyük risk..... hafif bir frende bile köpeğin arka koltuk ayak boşluğuna düşerek sakatlanması söz konusu... arka koltuk ayak boşluğuna çare bulsanız bile biraz sert frende köpek ön koltukların arasından öne fırlayabilir veya ters bir hareket ile yine kendini sakatlayabilir....

amerikada ve isveçte yapılmış kaza istatistiklerinde sedan araçlarda arka koltuklarda taşınan köpekler yüzünden önde oturanların sakatlandığı ve büyük bir oranda arka koltukta oturan köpeklerin sakatlandığı kaza türlerinin bir haylı fazla olduğu görülmüş.... amerikada bazı eyaletlerde ve kanadanın çok büyük bölümünde sedan araçlar ile köpek taşımak yasak... köpekler için emniyet kemerli ve ceketli sistemler ile taşımaya izin veren bölgeler olabiliyor.... hatta işi sıkı tutan bazı yerlerde sw araç bile olsa arka koltuk emniyet filesi olmadan ve köpek için yeterli emniyet alanı (köpeğin büyüklüğüne göre bagajda yeterli boş alan) olmadan köpek taşımaya izin verilmiyor.... bu gibi yerlerde volvo v70'in çok tercih edildiğini okumuştum...... bu nedenle zaten v70 favorıim idi....

unutmayın sadece köpeği taşımak yeterli değildir, köpeği kazasız, belasız, emniyetli ve sağlıklı bir şekilde taşımak çok daha önemlidir.... bu açıdan uygun araba tercih edilmesi gerekli....

eşiniz sw tarzı araç sevmiyor ise ona kısa şase bir jeep, suv, mpv düşünebilirsiniz... ancak yükleme eşiği yüksek olan araçlar köpekler için sorun olabilir, özellikle köpeğiniz yaşlandığında yüksek eşiğe atlayamayacak ve onu siz ya da eşiniz kaldırıp bagaja koyacak ki- golden retriever gibi iri bir köpeği eşiniz pek kaldırmak istemeyecek veya gücü yetmeyecek.... bunu iyi düşünün.... bu olayda görselliğe değil işlevselliğe önem vermek gerek, station wagon daha iyi tercihtir.... zaten fransa, almanya, isveç, italya, macaristan ve ingiltere gibi ülkelerde köpekli ailelerin arabaları ezici çoğunlukla station wagondıur ve ilginçtir ki bu tip araçların sürücüleri olarak hep kadınları görmüşümdür... Türkiye'de olay tersine işliyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 24 Mart 2012; 3:33:53 >

• Peugeou 508 , Ford Smax gibi arabala niye düşünülmedi acaba.Kafa yüksekliği çok ferah bu tür arabaların.Yükleme eşiği fazla farklı değil sanki.En başta ki yazıda Volvo V60 konuşulmuş ama V60 bagaj hacmi büyük görünsede çok basık, köpek için yeterli değil bence.
  • arkadasimda bir kangal cins kopek ve bir nissan navara var. hic siknti cekmiyorlar ben tavsiye ederim arkasi kapali hem camli hem genis olunca kopek de siknti cekmiyor ve uzun yola bile gidebiliyorlar kopegiyle.
  • 2004 model x5im var , 2 kopegim arka koltukta beraber oturabiliyorlar :) 12 yasinda golden ve 3 yasinda rottweiler cinsleri , buyukler yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Ben Volvo XC60 veya xc70 Öneriyorum adeta seyahat için yaratılmış araçlar her ikiside.. Xc60 suv olanı

Çok konu dışı olacak belki özür dilerim ama , o ikinci fotoğraf nedir öyle , tasarlayan arkadaş ne içmiş acaba tasarlarken...

• quote:

Orijinalden alıntı: uurll

2004 model x5im var , 2 kopegim arka koltukta beraber oturabiliyorlar :) 12 yasinda golden ve 3 yasinda rottweiler cinsleri , buyukler yani

Bugun 1.16i aracima da pasa pasa bindiler :) Bizimkiler bagaj sevmiyorlar , arka koltukta oturmayi ve on koltuklarin arkasina yatmayi seviyorlar genelde
  • Station Wagon , suv veya mpv tarzı otomobillerde rahatlıkla taşıma yapabilirsiniz kanımca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marksman84

Peugeou 508 , Ford Smax gibi arabala niye düşünülmedi acaba.Kafa yüksekliği çok ferah bu tür arabaların.Yükleme eşiği fazla farklı değil sanki.En başta ki yazıda Volvo V60 konuşulmuş ama V60 bagaj hacmi büyük görünsede çok basık, köpek için yeterli değil bence.

yükleme eşiği yüksek olduğu için suv, mpv ve hatta jeep gibi bir araba "özellikle" düşünmedim. zaten gelişmiş ve bu şartları bizden önce defalarca yaşamış ülke insanlarının yaşam stillerine bakarsanız onların evcil hayvan taşımak için tercih ettikleri araç "station wagon" araçlardır. biz Türkler belki herşeyi tersinden anlarız veya tersini yaparız o ayrı konu. "herkes gider mersine biz gideriz tersine" misali.....

volvo v60 başlarda düşündüğüm bir araç İDİ. ancak bizzat kullanarak incelediğimde "dediğiniz gibi" station wagon sıfatını bile haketmeyecek kadar bagaj kısmının yetersiz ve basık olduğunu gördüm. bırakın içinde taşınacak köpeğin basık tavan ve dar alanda sıkılmasını, o aracın içinde seyahat eden insanlar bile bunalır. ...

son mesajlarımda belirttiğim üzere kendimce doğru olduğuna inandığım, beğeni ve şartlarıma uygun olan başka bir volvo'yu tercih ettim. v70 1.6 180hp aldım ve keyif ile kullanmaktayım. bmw 5 serisi aracımı kullanmaya ara verip v70 direksiyonuna geçtiğimde attan inip eşeğe binmiş gibi olmadığım için de son derece mutluyum.

yardım etme gayreti ile yorum yapan herkese teşekkürler ederim....

• Oncelikle araciniz hayirlis olsun. Aklimda Kia carnival vardi ama zaten seciminizi yapmissiniz. Carnivali 3 yil kullandim ve bagal hacmi sizi kesinlikle temin ederdi. Yalniz bu aracin Turkiye sifir satisi yok galiba ve 2. el fiyatlarida fazla ucuk. 2004 model icin 30bin tl den bahsediyorlar. Tekrardan hayirli olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marduk

Oncelikle araciniz hayirlis olsun. Aklimda Kia carnival vardi ama zaten seciminizi yapmissiniz. Carnivali 3 yil kullandim ve bagal hacmi sizi kesinlikle temin ederdi. Yalniz bu aracin Turkiye sifir satisi yok galiba ve 2. el fiyatlarida fazla ucuk. 2004 model icin 30bin tl den bahsediyorlar. Tekrardan hayirli olsun.

teşekkür ederim....geç cevap içinde özür....
    volvo v70 i alalı 2 ay oldu.... arabayı sipariş ederken dog guard, (krom kaplama paslanmaz çelik malzemeden yaylı, menteşeli ve kilitli sistem v70 bagaj sistemi ile %100 uyumlu, koruma perdesi ve bagaj bölme sistemi) dog mat, (su geçirmez, anntistatik, dayanık hafif etli ve yumuşak yer örtüsü) dog bed (leke tutmaz, antiallerjik, antistatik, kolay temizlenir, yumuşak ve latex yatak) ve dog pillow (yatak ile aynı özelliklerde güvenlik ihtiyacınıza göre değişik biçimlerde şekillendirelebilir yastık) gibi aksesuarları da sipariş ettim. ardından bir de 630 litrelik portbagaj aldım ve sonunda olayı bitirdim
    köpeğim ile birlikte iki kere her biri gidiş-geliş 2000km yi geçen (toplamda yaklaşık 5000km) iki yolculuk yaptım....son derece konforlu, rahat ve güvenilir bir yolculuk oldu.... ve yaptığım tercihten son derece memnunum, düşündüğümden çok daha iyi bir alışveriş oldu.....
    sağlıcakla kalın.....

• Konu biraz eski, zaten Volvo almışsınız hayırlı olsun.

Öncelikle köpeğinizin de can güvenliğini düşünmeniz takdir edilesi. Yukarıda arkadaşlar bahsetmiş, insanlar çoluğunu çocuğunu bile düşünmüyor. Siz ayrı bir önem vermişsiniz. Gerçi bunda bence maddi imkanların da etkisi var, o ayrı.

Herneyse, artık geçmiş gitmiş ama bence bu işe en ideal araba Ford Connect idi. Kullandım, hem de aynı amaçla. :) Köpek inanılmaz geniş yere sahip oluyordu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.