Şimdi Ara

köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
1
Favori
16.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki bu konu ile ilgili yeni bir soru sorayım.....

- dizel ve otomatik vites, station wagon otomobil tercihleriniz neler olurdu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta

bence ticari araçlar olabilir sadece it taşınacaksa .

doblo kango vs hem ucuza gelir hemde diğer araçlarda olmayan bagaj var.

Bu çok eyiymiş yaw:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: efemos
    kac senede dokuldu acaba?

gördüğüm 1-2-3 senelik meganeların çoğu kötü durumda idi.... zaten sw olan megane tourerlerin arka yan kaplamaları çok çok kötü haldeydi....

megane sport tourerler 2 senedir turkiyede, 3 senelik nasil gordunuz? arabanin kirlenmesini dert etmiyorsaniz, aslinda sirf bu is icin extra arac almaya gerek yok, disi huskyimi hep paliomda tasiyordum, zaman zaman yavrularla beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemos
    megane sport tourerler 2 senedir turkiyede, 3 senelik nasil gordunuz? arabanin kirlenmesini dert etmiyorsaniz, aslinda sirf bu is icin extra arac almaya gerek yok, disi huskyimi hep paliomda tasiyordum, zaman zaman yavrularla beraber.

megane sw ve sport turlar için bahsettim..... malzeme kalitesini hiç beğenmedim.... 2.el olarak gördüklerim cidden çok kötü dökülmüş idi....
    ayrıca renonun servis politikası müşterisini kazıklamak yönünde oldukça gelişmiş olduğundan reno sahibi olmayı tercih etmiyorum.....
  • Kia Ceed otomatik SW var
    Pug 3008 var
    Passat SW var
    Ford C-Max var
    Citroen C4 var
    Reno menage var

Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz alacağınız araçta ?
  • değişiklik olsun bende pet taksi kullanmazını öneriyim.
    http://www.pettaxi.org/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84
    bütçenizi, dizel-benzinli, station-mpvmi, istemediğiniz markalar vs daha ayrıntılı yazarsanız size daha isabetli öneriler gelebilir belki.

en fazla yaklaşık 100000 tl civarında işi bitirmeyi arzu ediyorum....
    dizel tercihim olur ancak düşük yakıt tüketimine sahip bir benzinli de düşünebilirim....
    araç sınıfı tayininde en önemli konu yükleme eşiğinin düşük olmasıdır...köpeğin kolay inip binmesi için yükleme eşiğinin düşük olması önemli bir ayrıntı...
    otomatik vites ve hele ki yeni nesil robotik vites ve hele ki çift kavramalı otomatik vites tercihimdir.....araba çok cazip ise düz vites de olabilir ama zorda kalmadıkça otomatik vites almayı arzu ederim...

pm attım

• quote:

Orijinalden alıntı: pilot84

değişiklik olsun bende pet taksi kullanmazını öneriyim.

arabayı azıcık modifiye edeyim, kafes taktırayım yok, benim köpeği o bagaja koysan o ağı dinlemez ön tarafa atlar... bende de aynı arabadan var ama bizde kafes de var ve kafes yaptırmak da çok ucuza, adamların bu kadar tembele yatmaları beni şaşırttı insan bir kafes koyar...

• quote:

Orijinalden alıntı: pilot84
    değişiklik olsun bende pet taksi kullanmazını öneriyim.

köpek taşımak için uygun ve en ucuz alternatifin Dacia Logan MCV olduğunu görmüş bulunduk

•  köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000
    pm attım

hocam burayada yazabilirsin başkaları da faydalanır belki....
    senin de bahsettiğin gibi alternatiflerden biri eldeki aracı satıp aynı ayarda bir sw almak....
    ancak şimdilik çözüm oluşturamadığım son noktada bu işi yapmayı düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

hocam bu arabada iki tane kocaman danua bile taşınır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

hocam bu arabada iki tane kocaman danua bile taşınır

ben bir tane 30 kiloluk köpek, 2 tane bisiklet (ön tekerleri demonte edilmiş bir şekilde) ufak boy derin dondurucu, 5-6 valiz, ve 3 kişi taşıyorum... geçen yaz da 600 kg den fazla fayans taşımıştım. konforundan memnun olmasam da işlevselliğine laf ettirmem.

• bu işe biçilmiş bir araç var kangoo
  • Opel Astra Sports Tourer hakkındada görüş almak isterim....
    mesela Opel Astra Sports Tourer, Cosmo, 1.6 180 HP, Active Select için yorumlarınız ne olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 16 Şubat 2012; 0:07:29 >

• birde

Opel Insignia Sports Tourer, Cosmo, 1.6 180 HP, 6-ileri manual vites

seçeneğimiz var

Opel Astra Sports Tourer, Cosmo, 1.6 180 HP, Active Select modelinden %11 daha pahallı....

• Golden Retriever'ım var, araç içerisinde ne yaparsam yapayım kafeste durmak istemiyor, ön yolcu ayak bölmesinde ya da arka koltuk sırası ayak bölmesinde yatıyor yolculuk boyunca. Araç dolu şekilde tatile giderken ise arka koltuklardan birini yatırıyorum ve orada oturuyor. Daha önceki araçlarımda (Laguna II, i20) kalabalık şekilde kullanmak imkansızdı, fakat MPV tarzı araçlarla köpekli kullanım gerçekten rahat. Aracımda kanca sabitleme noktaları var, arka koltuk başlıkları arkasında ve tavanda, ve ön koltuk başlık arkasında tavanda ve zeminde. Buralara metalden veya plastikten yapılmış file takılabiliyor. Yine de, köpek besleyen insanın aracı station bir VOLVO'dur. Daha küçük bir araç olacak derseniz de ve MPV olmayacaksa illa, Honda Jazz öneririm.
    Skoda Yeti'nin bagaj yükleme eşiği çok yüksek. Kesinlikle düşünülmemesi gereken bir seçenek.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.
    Golden Retriever'ım var, araç içerisinde ne yaparsam yapayım kafeste durmak istemiyor, ön yolcu ayak bölmesinde ya da arka koltuk sırası ayak bölmesinde yatıyor yolculuk boyunca.

aman sakın köpeğinizi ön yolcu ayak bölgesinde veya arka koltuk sırası ayak bölgesinde yatırmayın.....aman....aman... sakın...!!!!
    bir arkadaşımın ve bir akrabamın köpekleri aynı şekilde ve seyahat ederlerken açık olan klima yüzünden hastalandılar, kronik ciğer ve kalp hastası oldular, veterinerler bunun sebebini köpeğin yattığı yerde üzerine üfleyen klima olduğunda hem fikirler, bende kendi veterinerimden sorguladım onun da yorumu aynı oldu, sahipleri köpeklere musallat olan kronik hastalıklar ile senelerdir uğraşıyorlar, üzüntüsü çok fazla bu işlerin .....
    kesinlikle dediğiniz tarz bir seyahat köpeklerin sağlığı için uıygun değil ve çok çok tehlikeli.....aman diyeyim, sakın yapmayın...

• quote:

Daha önceki araçlarımda (Laguna II, i20) kalabalık şekilde kullanmak imkansızdı, fakat MPV tarzı araçlarla köpekli kullanım gerçekten rahat.

aracınız scenic2 imiş....siz şanslısınız çünkü arka bagaj kısmı golden için bile rahat ve tavanı yüksek ve ayrıca aydınlık....bu tip araçların diğer önemli bir avantajı da aydınlık olması... ve hatta köpeğin pencerenden dışarı izlemesine imkan tanıması.... bazı köpekler seyahatlerde dışarısını seyretmeyi çok sever, aracın bu imkanı sağlaması bir avantaj.... ayrıca sceniclerde arka koltukları kaldırınca alan büyüyor... bir tanıdığın 2011 model grand scenicini inceledim, arka bagaj alanı son derece geniş, ferah ve tavan yüksek...heleki arka koltukları kaldırınca değil 1 değil 2 hatta 4 golden rahatlıkla seyahat edebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 16 Şubat 2012; 12:26:58 >

• quote:

Yine de, köpek besleyen insanın aracı station bir VOLVO'dur. Daha küçük bir araç olacak derseniz de ve MPV olmayacaksa illa, Honda Jazz öneririm.
    Skoda Yeti'nin bagaj yükleme eşiği çok yüksek. Kesinlikle düşünülmemesi gereken bir seçenek.

skoda yeti ile honda jazz ı inceledim.... köpeği sıkıştırıp seyahat etmeniz mümkün bu araçlar ile yani rahat bir yolculuk olmayacağı çok kesin....bu açıdan bu tip araçları eledim....
    newfoundland, labrador ve golden gibi iri ırklara sahip insanlar için en uygun tercihler D segmenti station wagonlar gibi duruyor.... volvo station wagon konusunda oldukça tecrübeli bir firma ve sw optimizasyonunu çok iyi becermişler ve yine bu nedenle volvo sw araçlar çok cazip duruyor.... aynı şekilde sw optimizasyonunu çok iyi bir şekilde becerdiğini gözlediğim (henüz canlı canlı inceleyemedim) Opel Insignia Sports Tourer ilgimi çekiyor.. bu aracı incelerseniz bu araçta da sw anlamında çok ince ayrıntılar ve önemli tasarım farklılıkları ve kolaylıklar göreceksiniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 16 Şubat 2012; 12:39:25 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.