Şimdi Ara

Köpek aldım ama sorumluluğu kaldıramıyorum (Ankara-Sahiplendirilecek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
85
Cevap
4
Favori
21.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara'da okuyan bir öğrenciyim ve geçen hafta 2 aylık bir golden retriever aldım. Sevgilimle beraber çok aceleye getirerek aldık ve neredeyse hiç etraflıca düşünemedik heyecandan. Çünkü uzun süredir köpek istiyorduk fakat bakımına dair hiçbir fikrimiz yoktu.

Neyse evde 3 arkadaş kalıyoruz fakat sorumluluk sadece benim üzerimde. Heru işerse ya da kakasını yaparsa ben temizliyorum ve odadan da tuvalet eğitimi olmadığı için pek çıkarmıyorum. Ama odam da çok büyük değil. Yerlerde hep gazeteler ve su geçirmez örtüler var. Çok rahatsız edici.

Odam Heru geldi geleli çok dağınık ve bu beni rahatsız ediyor. Geceleri çok fazla uyuyamıyorum Heru sürekli uyandığı için. Sabah 7 de uyanıp okula gidiyordum ama artık Heru için 6 da uyanmaya başladım. Grip oldum üstüne bir de kendime bakamıyorum. Sevgilimle eskisi gibi zaman geçiremiyorum. Ödevlerimi yapamıyorum ve derslerime çalışamaz oldum. Son günlerde içimde hep bir sıkıntı var. Hayattan pek fazla zevk alamıyorum Heru geldi geleli. Kasları gelişmemiş olduğundan her an tuvaletini yapabiliyor ve bu yüzden sürekli takip etmek gerekiyor köpeği.

Görseniz dünyalar tatlısı. Çok sevimli. Şişko paytak bir şey. İkimiz de tüm ev halkı da çok seviyor onu fakat iş bakımına gelince kimse bir şey yapmıyor ben ve sevgilimden başka. Sevgilim de sürekli gelemediği için tüm iş bana kalıyor.

Kendimi yavaş yavaş bitirmeye başladım. Durduk yere ağlıyorum. Onu hiç birine vermek istemiyorum ama sevgilim de ben de bu durumdan hoşnut değiliz. İkimiz de onu çok seviyoruz fakat çok aceleci davranmanın cezasını çekiyoruz.

Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne yapmalıyım?

Şimdiden tüm yorum yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum, biraz karışık yazmış olabilirim kafam gerçekten çok dağınık.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1383150_525033360912330_2108668255_n.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkest earth -- 9 Ekim 2013; 17:56:10 >

• izmire yolla ben bakarım , bende de golden var 3 yaşında , para falan vermem ama köpeğe
  • quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

izmire yolla ben bakarım , bende de golden var 3 yaşında , para falan vermem ama köpeğe

ben belli bir miktar para vererek aldım veterinerden. ücretsiz güya da koparıyorlar bayağı para aşı kontrol falan derken. vereceğim birine büyük ihtimal ve ücretsiz olacak ama izmire yollayamam...
  • En kısa sürede cidden bakmak isteyen birisine ver, başından savmak için verme
  • Ulan ver o köpeği bi barınağa bi daha da sırf sevgilin gelip sevsin diye gidip hayvan alma kusura bakma sevgilin de hiç düşünmemiş seni oh ne ala kendi bakımla uğraşmayacak ama köpeğim var diyebilecek
  • @wesra @Pippi alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Ulan ver o köpeği bi barınağa bi daha da sırf sevgilin gelip sevsin diye gidip hayvan alma kusura bakma sevgilin de hiç düşünmemiş seni oh ne ala kendi bakımla uğraşmayacak ama köpeğim var diyebilecek

Sevgilim 2 saat ders arasında bile onca yol gelip köpeğe bakıp dersine geri dönüyordu. Anahtar yaptırdık ona da gelip baksın diye. Ve sürekli yanımda zaten ama gece olunca gitmek durumunda ve yalnız kalıyorum. O zaman tüm sorunlar baş göstermeye başlıyor.

Nasıl okudunuz, anladınız ben anlayamadım. Çok komik bir durum falan değil yani muhaha falan yazacak. Şahsen hevesle aldım bu konuda haklısınız ama gerçekten bir hayvan severim. Antalya'da kedim var 2 yaşında. Onu buraya çok getirmek istedim fakat ev arkadaşlarım kediye pek sıcak bakmadılar.

Ben ona bakacağım diye uyuyamıyorum geceleri, okulda ya da dışarda rahat edemiyorum hayvanımı düşünmekten... Neyse bu amaçla açmamıştım konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkest earth -- 9 Ekim 2013; 0:39:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaçak Yolcu

@wesra @Pippi alır

Aman yok ben kendime zor bakıyorum
  • quote:

@wesra @Pippi alır

çok tatlıymış ama ben kendime zor bakıyorum evde bakacak biri olsa cidden almak isterdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

quote:

Ulan ver o köpeği bi barınağa bi daha da sırf sevgilin gelip sevsin diye gidip hayvan alma kusura bakma sevgilin de hiç düşünmemiş seni oh ne ala kendi bakımla uğraşmayacak ama köpeğim var diyebilecek

Sevgilim 2 saat ders arasında bile onca yol gelip köpeğe bakıp dersine geri dönüyordu. Anahtar yaptırdık ona da gelip baksın diye. Ve sürekli yanımda zaten ama gece olunca gitmek durumunda ve yalnız kalıyorum. O zaman tüm sorunlar baş göstermeye başlıyor.

Nasıl okudunuz, anladınız ben anlayamadım. Çok komik bir durum falan değil yani muhaha falan yazacak. Şahsen hevesle aldım bu konuda haklısınız ama gerçekten bir hayvan severim. Antalya'da kedim var 2 yaşında. Onu buraya çok getirmek istedim fakat ev arkadaşlarım kediye pek sıcak bakmadılar.

Ben ona bakacağım diye uyuyamıyorum geceleri, okulda ya da dışarda rahat edemiyorum hayvanımı düşünmekten... Neyse bu amaçla açmamıştım konuyu.

Sonuçta o evde sen yaşıyorsun gece köpek ses yapsa komşular sana kızacak sevgiline değil köpek senin eşyalarını parçalayacak sevgilinin değil anlatmaya çalıştığım buydu

• quote:

Orijinalden alıntı: wesra

quote:

@wesra @Pippi alır

çok tatlıymış ama ben kendime zor bakıyorum evde bakacak biri olsa cidden almak isterdim

Alıntıları Göster
    Çocuk düşünüyor musunuz

• Köpek alacak arkadaşlar gerçekten çok araştırsınlar diyim ben. Bir kedi değil. Kedinin bakım derdi yok köpek kadar. Koy evine sabahtan akşama kadar yapcak bir şey bulur canı sıkılmaz etrafa işemez. Ama köpek yavruyken gerçekten çok sıkıntı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wesra

quote:

@wesra @Pippi alır

Alıntıları Göster
    Bu yaşıma kadar 2 tane köpek besledim şuan 3. yü besliyorum.

1.si hastalığından dolayı 5 yaşında öldü

2. si 15 yaşında öldü

Şuan ki daha 1.5 yaşında ben bile aldığımda sorumluluğunu kaldıramadım ilk zamanlar alışkın olmama rağmen fakat tuvaletini tutmaya başladığı zaman sorun ortadan kalkıyor.

Benden size bir tavsiye evin belirli yerlerine gazete koyun ve sonra bu sayıyı azaltın tek yere düşürün yaklaşık bir 5 aylık olduğu zaman tuvaletini tutabilecek güce ulaşacaktır.

Ek olarak günde 6-7 kere en az dışarı çıkartın ve tuvaletini yapmadan içeri sokmamaya çalışın ilk 2-3 gün baya zorlayabilir ama sonradan alışır tuvaleti geldiği zaman dışarı çıkmak ister.

Şuan köpeğimi günde 4 belki 5 defa tuvalete çıkartıyorum.

Sabah 10 dakika öğlen 15 dakika akşamüstü 5 dakika akşam maksimum 30 dakika.

• quote:

quote:

quote:

Sonuçta o evde sen yaşıyorsun gece köpek ses yapsa komşular sana kızacak sevgiline değil köpek senin eşyalarını parçalayacak sevgilinin değil anlatmaya çalıştığım buydu

Haklısınız bu konuda işte. Ama sevgilim de böyle bir durumla karşılaşacağımızı bilemedi ki. Onunla konuşuyorum zaten bu konuları. O da beni böyle görmekten çok mutsuz olduğunu çok aceleci davrandığımızı söylüyor bana. İlk mesajınızdaki üslubunuz da hiç hoşuma gitmedi. Konuşmadan önce biraz düşünmek gerekmez mi? Hemen bir yargıda bulunmak da kolay aslında...

• quote:

Köpek alacak arkadaşlar gerçekten çok araştırsınlar diyim ben. Bir kedi değil. Kedinin bakım derdi yok köpek kadar. Koy evine sabahtan akşama kadar yapcak bir şey bulur canı sıkılmaz etrafa işemez. Ama köpek yavruyken gerçekten çok sıkıntı...
    Ben kendime bakamıyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Haklısınız bu konuda işte. Ama sevgilim de böyle bir durumla karşılaşacağımızı bilemedi ki. Onunla konuşuyorum zaten bu konuları. O da beni böyle görmekten çok mutsuz olduğunu çok aceleci davrandığımızı söylüyor bana. İlk mesajınızdaki üslubunuz da hiç hoşuma gitmedi. Konuşmadan önce biraz düşünmek gerekmez mi? Hemen bir yargıda bulunmak da kolay aslında...

Alıntıları Göster
    Senin köpeği verdiğin kişinin satmayacağını nerden bileceksin

• 15 senedir kopek bakiyorum ve bakmasi ilk 6 ay normalden 10 kat daha zor tuvaletini ogrendikten sonra gunde 1 saat cisi kakasi icin yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

Bu yaşıma kadar 2 tane köpek besledim şuan 3. yü besliyorum.

1.si hastalığından dolayı 5 yaşında öldü

2. si 15 yaşında öldü

Şuan ki daha 1.5 yaşında ben bile aldığımda sorumluluğunu kaldıramadım ilk zamanlar alışkın olmama rağmen fakat tuvaletini tutmaya başladığı zaman sorun ortadan kalkıyor.

Benden size bir tavsiye evin belirli yerlerine gazete koyun ve sonra bu sayıyı azaltın tek yere düşürün yaklaşık bir 5 aylık olduğu zaman tuvaletini tutabilecek güce ulaşacaktır.

Ek olarak günde 6-7 kere en az dışarı çıkartın ve tuvaletini yapmadan içeri sokmamaya çalışın ilk 2-3 gün baya zorlayabilir ama sonradan alışır tuvaleti geldiği zaman dışarı çıkmak ister.

Şuan köpeğimi günde 4 belki 5 defa tuvalete çıkartıyorum.

Sabah 10 dakika öğlen 15 dakika akşamüstü 5 dakika akşam maksimum 30 dakika.

Teşekkürler cevabınız için.

Gerçekten doğru dediğiniz gibi tuvaletini öğrendi mi sorunların çoğu ortadan kalkacak. Ama diyeceklerimi bir hayal edin; Sabah 8'de her gün dersiniz var. Köpeğiniz 2 aylık ve odadan çıkar çıkmaz ağlamaya başlıyor. Geceleri uyuyamıyorsunuz ve tüm gün hayalet gibi dolaşıyorsunuz. Ben bu şekilde açıkçası 2-3 ay geçirirsem deliririm sanırım.

Dediğim gibi hata bizdeydi. Başımızdan büyük işlere kalkıştık ve en kısa sürede bu hatayı düzeltmeye çalışacağız. Ankara'da köpeği isteyen arkadaşlar da bana ulaşabilirler ama anlattıklarım kulaklarına küpe olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bustoll

Ben kendime bakamıyorum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.