Şimdi Ara

Konuyu kaldırdım. (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
1
Favori
18.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Konu sahibi arkadaşın iddiasına göre Polo balina kasa bmw gibi lüks, premium esintileri olan, B sınıfının en geniş aracıymış hatta C sınıfı araçlardan bile daha geniş bir araçmış. İş arkadaşlarımın birinde Jazz var diğerinde Polo var. Her ikisini net olarak kıyaslayabiliyorum. Siz de her ikisine arka arkaya binerseniz kalite ve iç hacim genişliği farkını anlarsınız.

İ20, Accent Blue gibi araçlara binerseniz de B sınıfının en geniş aracı olma iddiasının ne kadar saçma olduğunu görürsünüz.

Bunların hiçbirini görmeden fanlık bilmem ne yazıyorsanız da yapacak bir şeyim yok, ağzı olan konuşuyor.
    Erguncum Polo'nun göğüs plastiği ,deri direksiyonu,vites topuzu,tavan ve zemin halısı,iç tüm kontrol mekanizmaları

GOLF

PASSAT

ARTEON

TIGUAN

İle TAMAMEN aynı .

Civic'inizi inceledim,göğüs plastiği yumuşak plastik fln değil birbirimizi yemeyelim aynı plastik i20'nin üzerinde de var ve o plastiği utanmadan yumuşak dokunuşlu diye kataloğa yazmışlar en ironik kısım ise o plastik göğüsün küçük bir kısmında var gerisi full pet şişe plastiği.

Polo'nun göğüs plastiğinden daha iyi seviyede olan B araç zaten yok,C'lerde ise C4,DS4,Golf,A3,A,1 serisi hariç Megane ve Astra gibi araçlarda dahil olmak üzere bu ayarda bir plastik kullanılmamış her yerde insanlar bundan o kadar bahsediyor ki aracıma binenler ilk göğüse bakıyor hem güneşli havalarda ışığı daha iyi absorbe ediyor hemde alt kısımlar yumuşak olduğu için trim sesi yapmıyor.

Araba türkiyeye gelmeden aylar önce "eski kasadan hallice olacak " demişsiniz ülkemizde VW'in kara güvenliğimizi sağladığını unutmayın 85 ton muharebe ağırlığı olan tanklara turbo hortumu patlayan firma motor yapamıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yaşam alanı ile dış boyutlar aynı şey değildir. Dış boyutlara bakıp Polo'nun Jazz ya da i20'den daha fazla yaşam alanı sunduğunu mu zannediyorsun?

Dış ölçülere bakarsan Fluence de D sınıfı araçlarla aynı boyutlarda ama içine oturursan çoğu C sınıfı araçtan daha az yaşam alanı sunduğunu görürsün.

Böyle kağıt üzerinde araba karşılaştırılmaz. Bir hafta sonu bayileri dolaşıp tek tek içlerine oturup incelersen neyin ne olduğunu o zaman anlarsın.
    Eğer ironi yapmıyorsanız Polo'nun omuz baş mesafeleri olarak sınıfının en büyük aracı olmasından mütevellit Focus,Auris,Megane III gibi araçlardan da daha büyük olduğunu bilmeniz lazım ilk mesaja SOMUT VERİ lerle omuz mesafelerini yazdım ve burada iç ölçülere bakmamız gerektiğini söylemişsiniz SOMUT verileri yazmışım ve siz iç ölçüleri bakın demişsiniz.

Somut=Nesnel,bilimsel ve kanıtlanabilir demek .

Gülüyorum ama bir taraftan da halkımıza acıyorum yani bilime karşı çıkıyorsunuz 2018 senesinde arabanın ön arka omuz mesafesi 1425 mm,yani 142.5 santim.

Civic fc5 ve Megane iv 144-139,Corolla 139-139,Focus 139-133 Clio 136-130 Jazz 138-138 .

İbiza 142.5-140

Polo 142.5-142.5

bunlar somut veri,bilimsel veri ama buna rağmen forumda karşı çıkanlar var Jazz daha genişmiş evet 138 sayısı 142 sayısından daha büyük şuraya sümüğünü koluna silen ilkokul 3 öğrencisi getirsem o bile beni anlayacaktır.

• JNG9O J kullanıcısına yanıt
    Yok hocam gerçekten forumda anti vw oluşmuş neden bilmiyorum. Adamlar kullanmadan yorum yapıyorlar.

Dediğin arkadaşları da evet hondacı olmalarına rağmen sık sık vw konularında görüyorum o da ayrı dünya çözemedim.

Neyse herkesin fikri kendine o değilde jazz ile kıyasladılar ya arabayı iyi güldürdü :)

İyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yeni kasa polo gerçekten farklı. boyut olarak eski pololarla karşılaştırmamak lazım. jazz da bu konuda iddialıdır fakat polonun da geri kalacağını sanmıyorum.

polonun tek kötü yanı türkiyeye içi 2 rekli olan halinin gelmemesi. kataloglarda ve tanıtımlarda çok güze görünüyor. fakat bayilerde henüz 2 renkli polo göremedim.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Hocam bu Vag'cılara konuşarak asla bir şey anlatamazsın git evinde odanın duvarıyla konuş daha iyi verim alırsın en azından sessizce dinler seni.

Bunların bindiği araba her zaman en iyisidir, en genişidir, en az yakanıdır, en tok seslisidir o yüzden hiç kendini yormana gerek yok.

Hatta yukarılarda bir tanesi ''polomda 6 hava yastığı var nabeeer'' diye hava atıyordu, fabrika 2 koydum diyor ama arkadaş 3 er 3 er sayıyor herhalde? Ötekisi Megane'dan geniş diyor belki hayatında Megane'ın kapısını açmamış??
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Valla ne diyeyim kendi sınıfındaki diğer araçlara göre daha fazla para verdikleri için böyle oluyor herhalde. Fiyatı C sınıfı seviyesinde olunca iç mekanı ve kalitesi de aynı ayarda zannediliyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnInvited_Guest

Yok hocam gerçekten forumda anti vw oluşmuş neden bilmiyorum. Adamlar kullanmadan yorum yapıyorlar.

Dediğin arkadaşları da evet hondacı olmalarına rağmen sık sık vw konularında görüyorum o da ayrı dünya çözemedim.

Neyse herkesin fikri kendine o değilde jazz ile kıyasladılar ya arabayı iyi güldürdü :)

İyi akşamlar
    Hocam ne iş fiyatlar düşmüş Highline 155'ten döndü yaaa
  • quote:

Valla ne diyeyim kendi sınıfındaki diğer araçlara göre daha fazla para verdikleri için böyle oluyor herhalde. Fiyatı C sınıfı seviyesinde olunca iç mekanı ve kalitesi de aynı ayarda zannediliyor olabilir.
    Liste fiyatından araç satılmıyor Highline 155'ken 105'e veriyorlardı buda arka camları manuel Clio fiyatı demek eğer Clio C sınıfıysa olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrandir24

Hocam bu Vag'cılara konuşarak asla bir şey anlatamazsın git evinde odanın duvarıyla konuş daha iyi verim alırsın en azından sessizce dinler seni.

Bunların bindiği araba her zaman en iyisidir, en genişidir, en az yakanıdır, en tok seslisidir o yüzden hiç kendini yormana gerek yok.

Hatta yukarılarda bir tanesi ''polomda 6 hava yastığı var nabeeer'' diye hava atıyordu, fabrika 2 koydum diyor ama arkadaş 3 er 3 er sayıyor herhalde? Ötekisi Megane'dan geniş diyor belki hayatında Megane'ın kapısını açmamış??
    Konuyu kaldırdım.

Aracım 4 hava yastıklı,gördüğünüz fotoğraftaki araçta Polo MK6.

Megane Sedan 1.5 DCi İcon'u ikinci el olarak alacaktım,ilk mesajda da yazıyor okumadan yorum yazmanız komik olmuş biraz foruma Megane'ın konusunu da açmıştım insanlara Vag'çı demekte ayrı bi kafa,pırlanta gibi,Hella Xenon far gibi,Led Matrix Astra farı gibi.

@fero_01

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Aracım 4 hava yastıklı,gördüğünüz fotoğraftaki araçta Polo MK6.

Megane Sedan 1.5 DCi İcon'u ikinci el olarak alacaktım,ilk mesajda da yazıyor okumadan yorum yazmanız komik olmuş biraz foruma Megane'ın konusunu da açmıştım insanlara Vag'çı demekte ayrı bi kafa,pırlanta gibi,Hella Xenon far gibi,Led Matrix Astra farı gibi.

@fero_01

Alıntıları Göster
    Herif kendi kendi imha etmiş zaten hocam.

• fero01 kullanıcısına yanıt
    Hocam Polo'daki DSG'de manueli direksiondan F1 olarak mı yoksa vitesten mi kontrol ediyoruz ?
  • quote:

Hocam Polo'daki DSG'de manueli direksiondan F1 olarak mı yoksa vitesten mi kontrol ediyoruz ?
    Vitesten hocam. Manuel vites değil mi zaten bunun adı. F1 ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Vitesten hocam. Manuel vites değil mi zaten bunun adı. F1 ne

Alıntıları Göster
    Yurt disinda direksiyonun arkasından kulakçık var ben onlara F1 diyom hocam

Peki boşta gaz verip birden vitese atabiliyor musun DSG güzel birsey bir daha alabilirsem kesinlikle DSG alırım yada 10-20 bin nakit paraya ihtiyacın olursa hemen takaslayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

hayırlı olsun çok güzel bir araç ve çok güzel bir motor. 1.0 tsi motor gerçekten çok iyi bir motor olmuş.

Bende 1 hafta önce bu aracın kardeşi olan Seat İbiza 1.0 tsi'yı sıfır km olarak satınaldım.

VW grubu yeni B segmenti araçları ile çok başarılı modeller yaptı, artık yenilenme zamanı gelen Skoda Fabia'da çok başarılı bir araç olacağına eminim.

Güle güle kullanın.
    fabia çöp geldi çöp gider ibiza da keza öyle polo ayrı hepsinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

fabia çöp geldi çöp gider ibiza da keza öyle polo ayrı hepsinden

Alıntıları Göster
    İbiza izolasyon olarak bayagi düzelmiş sürüş mekanikleri de Polo ile çok benzer.

İbiza ve Polo sadece genisliği için bile tercih edilir ama Polo global pazarda çok fazla satıyor o yüzden Polo iyi olmak zorunda İkinci eli de çok güçlü.

İbiza'nın 1.0 atmosferikleri çok uygundu,onu Polo dan ciddi satış çaldığı için kaldırdılar saçma birsey oldu lansman sürecinde İbiza Polo'yu geçti sonra müdahele ettiler sonra İbiza cok düştü Polo'dan hava yastıkları kalktı vs. Dogus biraz garip.

• quote:

İbiza izolasyon olarak bayagi düzelmiş sürüş mekanikleri de Polo ile çok benzer.

İbiza ve Polo sadece genisliği için bile tercih edilir ama Polo global pazarda çok fazla satıyor o yüzden Polo iyi olmak zorunda İkinci eli de çok güçlü.

İbiza'nın 1.0 atmosferikleri çok uygundu,onu Polo dan ciddi satış çaldığı için kaldırdılar saçma birsey oldu lansman sürecinde İbiza Polo'yu geçti sonra müdahele ettiler sonra İbiza cok düştü Polo'dan hava yastıkları kalktı vs. Dogus biraz garip.

Alıntıları Göster
    doğuş yine iyi milletin neye ihtiyacı var nasıl satarım biliyor motor şanzıman yelpazesi geniş , otosanın biraz ders alması gerekiyor mesela bu konuda doğuştan

• Fiyatlar dusmus. Highline 146,000 yaziyordu. 125.000 e dusmus sitede. (Sanki bu fiyatlara satiyorlarmis gibi:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Fiyatlar dusmus. Highline 146,000 yaziyordu. 125.000 e dusmus sitede. (Sanki bu fiyatlara satiyorlarmis gibi:)
    Fiyat oturdu hocam stoklar bitti aracınızı 87'ye aldiniz 90'dan ilan girin 2 saate gider.

• Arkadaşlar bir dostum istirham etmiş konu otomobil geneli meşgul ediyor yanlış anlaşılma olmasın diye,bende onu kırmayacağım postu sileceğim konuya mesaj yazmayalım.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.