Şimdi Ara

Konut Kredisi Hayat Sigortası Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var, çok kararsız kaldım sizden fikirlerinizi bekliyorum...

Annem 55 yaşında konut kredisi çektik ben kefilim, 215k 15 yıl ve her yıl yenilenen kredi hayat sigortası olacak, 01.07.2020-01.07.2021 arası için 1.800 tl peşin kesti... Kredi bittiği zaman annem 70 yaşında oluyor ve her ne olursa olsun her kötü koşulu düşünmemiz gereken bir süreçteyiz... Sizce hayat sigortasını iptal ettirmek doğru mu olur yanlış mı ? Aylık ortalama 150 tl'ye tekabul ediyor ama bankacı her sene taksitler ödendikçe biraz daha düşer tutar dedi, ikilemde kaldım... Bir yandan iptal ettirsem 1.800 öyle gelir birde gelecek seneler için tekrar ödeme yapmayız diyorum, bir yandan ise allah korusun birşey olsa borç kalmama durumu göz önünde oluyor velevki zaten kredi borç tutarını ben ödüyorum göze aldım ama kafam bulandı.

• Merhaba bence devam etmeniz sizin yararınıza gözüküyor. Allah korusun bi sıkıntılı süreçte çok sıkıntı yaşayabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aylık 150 TL PARA DEĞİL.

Ülkede her sene en az %10 enflasyon(tuikin saçma sepetine göre) varken hayat sigortası da SABİT fiyatlı iken zaten BEDAVA gibi bir şey.

3-4 sene sonra zaten aylık 150 TL şimdinin 70-80 TL'si gibi olur şanslıysak :)

• Farklı sigorta şirketlerinden de teklif alın. Hangisi işinize gelirse onu yaptırın.

Anneniz değil 20 yaşında biri bile olsa hayat sigortası uzun süreli ve yüklü miktardaki krediler için bence faydalı.

Ne zaman ne olacağı belli olmaz. Arkada kalanlara ekstra yük bırakmamayı düşünmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 12 Kasım 2020; 8:46:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.