Şimdi Ara

konu silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 8 Temmuz 2014; 13:17:37 >

• her şeyi çok güzel yazmışsın eline sağlık

birde bu insanlar telefon için parayı nereden bulacak yazsaydın 10 numara olurdu
  • madmax59 M kullanıcısına yanıt
    edit........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 8 Temmuz 2014; 13:17:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alainn

edit........
    Öncelikle elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Ancak böyle bırakmamanızı, yeni bilgiler geldikçe ilk mesajı güncellemenizi tavsiye ederim.

Bir de başlık "Akıllı Telefon" yerine "Android Telefon" olursa daha iyi olur; çünkü, "akıllı telefon" deyince diğer işletim sistemleri de dahil olur.

Ben MTK telefon kullanmadım. Qualcomm telefonlarda da genel olarak yazdıkların doğru.

Yalnız hem Samsung hem de LG kullanan biri olarak diyebilirim ki LG'nin G2 ile yaptığı atılım tespitiniz gayet yerinde olmuş. Ancak yazılım konusunda Samsung'a yakındır demeniz tam olmamış. Evet ara yüz dizaynı yönünden yakın olabilir. Ancak stabilite yönünden kıyaslarsak bence LG şu an Samsung'un çok önündedir.

Zaten G3 ile ara yüz dizaynında da Samsung'tan bir hayli ayrılıp kendine has bir duruma geldiler. Artık her telden çalan renkler yerine her ekranda, her uygulamada bir bütünsellik olduğu görülüyor.

• Eksikler var
  • Samsung için Exynos içlemcilerle de ilgili birkaç şey eklerseniz güzel olur bence. Bir de artık şu Samsung önyargısını aşılamassk diyorum. Evet TW kasıyordu, ama bir zamanlar. O kadar rom değiştirdim ama hep stocka döndüm. Bence Samsung da bir LG kadar kaliteli, ama Snapdragon cihazları. Exynos'a bir türlü ısınamadım o bana ısındı hep. Cebimde cayır cayır yanan bir telefon olmasını istemiyorum. Ama yeni telefon alacak olduğumda iPhone dışında sadece S5, Note 4 ve belki Nexus bakarım. Samsung u sevemedim fakat alıştığım sistemden ayrılmak zor oluyor benim için. S5 ile ilgili olumlu yorumlar değiştirdi beni, biraz da Android L tabi ki. S4e getirip getirmeyeceklerini merak ediyorum.
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, bende samsung ile lg arasındaki farkın yazılım özelleştirmelerinden bahsetmeye çalıştım ama yanlış anlaşılmış..
    Samsung ek yazılımları oldukça iyi adamların yakalayamadığı smoothluk ve stabilite...
  • Lightr kullanıcısına yanıt
    Ne gibi ?
  • Malesef bende samsung ön yargısı var ama elimden geldiğince markaya pek saydırmamaya çalıştım
  • quote:

Cevap için teşekkürler, bende samsung ile lg arasındaki farkın yazılım özelleştirmelerinden bahsetmeye çalıştım ama yanlış anlaşılmış..
    Samsung ek yazılımları oldukça iyi adamların yakalayamadığı smoothluk ve stabilite...

Bence çoğu yazılımları gereksiz.

Samsung cihazlarda benim devre dışı bırakacağım uygulama sayısı LG cihazlardan daha fazladır.

Bir de Samsung'un yeni cihazlarını tam olarak bilmiyorum ancak LG üzerinde gelen uygulamaların bir kısmını Root yetkisine gerek kalmadan silmek mümkün.
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    edit............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 8 Temmuz 2014; 13:18:21 >
  • İyi çalışma hocam saolun. Aslında insanlar telefon alirken pek fazla arastirma yapmiyorlar. Sonrasi tabiki pişmanlık ama iş işten geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 6 Temmuz 2014; 18:08:38 >
  • wolfestein kullanıcısına yanıt
    edit................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 8 Temmuz 2014; 13:18:33 >
  • Fiyatlarin bukadar artmasinin sebebi samsung dur. Markayi kotulemek hakaret olur. Beyaz esya konusunda cok basarili ama samsung akilli telefonlardan nefret ediyorum. Bknz ornek snap. 400 islemcili motorola moto g 650 TL gibi bir fiyattan satilmaktadir ulkemizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-53C37E784

Fiyatlarin bukadar artmasinin sebebi samsung dur. Markayi kotulemek hakaret olur. Beyaz esya konusunda cok basarili ama samsung akilli telefonlardan nefret ediyorum. Bknz ornek snap. 400 islemcili motorola moto g 650 TL gibi bir fiyattan satilmaktadir ulkemizde.
    Bence Android'te şu an en iyi donanım üzerinde Qualcomm işlemciyle gelen cihazlardırç

Donanım olarak sürekli güncellenirler. Ayrıca firma desteği bittip de yoluna Custom Rom ile devam etmek isteyen kullanıcılar için de en iyi seçim yine Qualcomm cihazlardır.

Tabii ki Snapdragon 400'ün altına da inmemek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Bence Android'te şu an en iyi donanım üzerinde Qualcomm işlemciyle gelen cihazlardırç

Donanım olarak sürekli güncellenirler. Ayrıca firma desteği bittip de yoluna Custom Rom ile devam etmek isteyen kullanıcılar için de en iyi seçim yine Qualcomm cihazlardır.

Tabii ki Snapdragon 400'ün altına da inmemek gerekiyor.

Alıntıları Göster
    MTK işlemcilerin topluca kötülenmesine karşı çıkıyorum. Deneyimlerimden yola çıkarak diyebilirim ki marka bile değil her modele ait değişik romlar ile oluşuyor sorunlar. Zopo ZP998 almıştım, gps sorunu vardı, tavsiye üzerine Thl T11 romu yükledim, hiç sorun kalmadı, Zopoyu hanıma verip bir Thl W200S aldım, orjinal romu ile iki aydır onu kullanıyorum, sahip olduğum en sorunsuz çalışan telefon çıktı ki iphone, Nokia ve 5 değişik MTK işlemcili telefon kullanmıştım. MTK işlemcili olarak ilk aldığım telefon olan Philips W536 da çok stabil çalışan bir telefondu. MTK bence en az sorun çıkaran, Mobileuncle ile en iyi anlaşan (bilenler anladı), bütçe dostu işlemcileri yapmakta. Sorun her marka ve modele göre değişik uygulanan romlardadır ki Samsung, LG, Sony gibi major markalar bile bunun dışında değildir.

• Motan kullanıcısına yanıt
    edit..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 8 Temmuz 2014; 13:18:50 >
  • quote:

Anladığım kadarıyla siz benim gibi takıntılı değilsiniz :) Takıntılı insanlar en ufak sorunlarda cihazdan soğur. Zaten bunuda bahsettim kötülemeden ziyade takıntılıysanız almayın dedim. Zaten yazılımla uğraşmak isteyen donanıma gözü doymak isteyen qualcomm alır. En mantıklısıda budur...

Takıntılı olmak sizin sorununuz, ben sadece takılacaksanız hata veren telefonunuzdaki roma takılın, işlemciye takılarak haksızlık yapmayın, forumdaşları yanlış yönlendirmeyin diye cevaplama gereği duydum, yoksa kimsenin takıntısına karışmak ne haddimiz, ne de işimiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motan -- 7 Temmuz 2014; 18:37:20 >
  • Motan kullanıcısına yanıt
    edit..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 8 Temmuz 2014; 13:19:02 >
  • quote:

Siz galiba mtk telefonlarin romlardaki sikintilarindan haberiniz yok ? Mantikli sekilde mtk islemcileri aciklamisim bu usblukla sizle tartisamam. Her yani buglarla sorunlarla dolu olan romdur zaten.

Burada hem mediatek firmasinin hemde telefon ureten markalarin stabileteyi yakalamadan yada buglari gidermeden telefonlari piyasaya surmesi asil problem zaten. Benim anlatmak istedigim bu....

Sen bile portlanmis romu kurmussun cihazina. Herkes sen ben gibi rom kurmakdan anlamiyor. Bu makale bilen insanlar icin degil bilmeyenler icindir.
    Alacak cihazi sorunlarla karsilacaklar magdur olacaklar amacim bunlarin onune gecebilmekti....

Saygilar..

İnadım inat diyorsunuz yani, ok ihale sizde kalsın bence sakıncası yok, anlayan anlayacağını anladı zaten..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.