Şimdi Ara

konu silinebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
93
Cevap
2
Favori
5.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende önceden 4790k ve 1080ti vardı AC Origins'de cpu kullanımı %85'i geçtimi stutterlar başlıyordu yer yer %100'e vurduğunda berbat bir hal alıyordu. Vede bu olay ister inanın ister inanmayın ama 4k'da oluyordu öyle ne 2k ne 1080p.

Daha sonra 2700x'e geçtim, ortalama fps 4790k'nın oc'li halinden düşüktü ama stutterlar gitmişti sonunda. Yalnız ben 2700x aldığımda piyasada 8700k vardı 9900k yoktu. 4k'da bile 4790k ile darboğaz yiyince 8700k almak istememiştim. 2700x alıp daha sonra anakart değişmeden cpu değişmek daha cazip gelmişti. Eğer aldığım esnada 9900k olsaydı piyasada hiç düşünmeden alırdım onuda ekliyeyim.
  • ilk izlenimler iyi değil hocam açıkçası oyun beni saracak bir oyun olsaydı oturup da oynayamazdım yalan söyleyemem çok fazla drop giriyor oyunda çok fazla efekt var adam binmiş tanka sağa sola ateş ediyor bombalar mermiler havada uçuşuyor cidden güzel oyun yapmışlar ama fazla geliyor bu kadar etki tepki işlemciye

boş bir zamanımda detaylı frametime grafikleriyle de konu açacagım zaten
  • Frametime sadece gpu tarafına binen yükün bir sonucu değil aynı hem cpu hem de gpu bileşenlerinin beraber ortaya koyduğu bir sonuç. 1000/fps grafiğidir. Bugün fps değerleri ne kadar önemliyse Frametime değeri de bir cpu için o kadar önemli. Fps grafikleri genellikle avaraj sonuçlar verir. %1,%0.1 sonuçları bile bazen anlık 10fpsye düşüşü yeterli biçimde gösteremez bu yüzden Frametime sonuçları önemlidir. İşlemci için de gpu içinde. Bugün aynı işlemci de gider gpu Frametime testi yapar karşılaştırma bulunursun yarın gidersin aynı gpu için farklı işlemcilerin Frametime çizimlerini çıkartırsın işlemci tarafındaki performans farkını göstermek için. Burada yanlış olan birşey yok. 144hz monitörleri ve aşırı güçlü gpuların ortaya çıkışı oyunların akıcılığında işlemciyi limitleyen faktör haline getirdiği için Frametime çizimlerin bakılıp işlemci karşılaştırması yapmak sonuna kadar doğrudur ve ort. Fps değerleri kadar da önemlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet dediginiz gibi ortalama fps yuksek veriyor ama islemci %90 uzeri cpu kullanimindan dolayi o kadar drop yiyorki oyun oynanmaz hale geliyor. bu oyunda yukarida yazdigim intel islemcilerinden baska tum intel islemcilerde durum ayni. onun icin youtube benchmark'larindaki yuksek fps degerleri aldatmaca. testlerin en cok %0.1 degerlerine dikkat etmek gerek
  • Güzel bir konu olmuş, grafikle desteklenince tam işlevini yerine getirmiş
  • Kimse de demiyorki AC Odyssey niye bu kadar işlem gücüne ihtiyaç duyuyor? Oyun bariz rezil optimize edilmiş. 2c/4thread ile satın almaya korkuyorum oyunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel işlemci ile BFV oynadınız mı ve çöp olarak kabul ettiğiniz 1700TL'lik i5 9600K'nın testlerini incelediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

Intel işlemci ile BFV oynadınız mı ve çöp olarak kabul ettiğiniz 1700TL'lik i5 9600K'nın testlerini incelediniz mi ?
    hocam sorun bf5 single da degil. 64 oyunculu multi haritalarda sorun. intelin 6c 6t islemcilerinden bir tek 8400 ile denedim bf5 mp ni oynanmaz haldeydi. yabancilarin smooth oyun deneyimi dedikleri sey yok. stuttering ve keskin fps droplari yuzunden oyunda yasanan takilma hissiyati oyun keyfinin icine ediyor. i5 9600k ni denemedim ama yabanci forumlarda acilan konularda bu islemcilerinde o yuku kaldirmadigini okudum sonucta ikisede 6 core 6 thread.

su videoda 4.5ghz oc'li 9600k nin cpu kullanimina bakin. kac kere cpu kullanimi %100 e vuruyor. keske %0.1 framerate testide olsaydi onada bakardik. emin olunki micro takilmalar su islemcidede var.

• bunlar da 4 çekirdek ve 6 çekirdek i5 8400 sonuçları, ibreti alem olsun

ama tüm testler gpu limited onu da söyleyeyim. 56 ve 55 fps alan testlerin 1080leri benden birkaç fps yüksek almışlar (daha kaliteli bin olabilirler, ya da birkaç onluk mhz daha hızlı calısıyordur benim kart 1911 mhz civarında peakledi, 1936 mhzye kadar yolu var)

onun haricinde görüldüğü gibi 4 ve 6 üzerinde fark oluşmadı demek ki 1440p ultra high ayarlarda bu oyun bazında 4/4 bir işlemci bile besleyebiliyor

ama tabii stutterlar mevcut. grafikler ortada. 4/4 ölü ve 6/6 yetersiz. 6/12 2600 ve 3600ün grafikleri de zaten konuda verilmiş

konu silinebilir

konu silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 16 Temmuz 2019; 17:20:55 >

• Millet 6 8 thread beğenmiyor. 4/8 i7 artık ölüyor diyor. İlla 6/12 olsun diyor. Biz ne yapalım elimizdeki 2/4 ile? Yakında monitöre ekmek banacağım siz böyle 4/8 olmaz 6/12 olsun hatta 8/16 olsun yazınca hele bide 12/24 alacağım neden piyasada yok yazıyorlar ne güzel
  • Ben de 64 kişilik haritalı mp'dan bahsediyorum zaten, söylediğiniz ani fps drop'lar ile anlık donmalar yoğun patlama sahnelerinde oluyor bazen, ama her zaman değil genelinde akıcı hissedilen bir stutter olmuyor, yüksek fps versin diye ayarları düşürmeden ultra'da oynuyorum buna rağmen, fps zaten yeterli seviyede ekran kartı gücü daha önemli, tekleme olsa gerçekten oynanmaz hale gelicek ona katılırım, ölçülebilen ms'lik stutter'ları anca benchmark grafiklerinde görebilirsiniz, oyuna yeni güncelleme geldi deneme fırsatım olmadı, BFV zaten performans konusunda BF1'den daha sorunlu bir oyun olarak çıktı ama efektler BFV'de daha detaylı, güncelleme geldikçe durum daha iyiye gidecektir, açık dünya Watch Dogs 2 çok akıcı mesela, şehirde bir sürü hareket eden npc araç ve insan var, herşey oyun yapımcısına bağlı 2020'de çıkacak olan Cyberpunk 2077 hepsine ders verecektir bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 17 Temmuz 2019; 13:47:43 >

• sizde 9600k galiba onu dedigim gibi denemedim. size gore 1700 tl lik islemcide anlik donmalar olmasi normal mi? islemci kullanimi genel olarak %90 uzeri arkadaslarla oynuyorsan arkada discord filan actin mi oyun deneyimi daha berbat hala gelir. 1000 tl lik daha fps vermesine ragmen 4ghz da calisan ryzen 5 2600 da oyun daha oynanabilir. dedigim gibi intel tarafinda bu saaten sonra ya yeni 10nm islemciler beklenmeli yada alinasi iki islemci var 8700k ve 9900k
  • Hocam 2/4 den kurtulmak için ikinci elde düşeş bir 8100 bulsak oynayamayacak mıyız bu oyunları yine
  • Alex5 kullanıcısına yanıt
    ac odyssey aslında sıkıntılı bir oyun bunu diğer bir arkadaşlar da paylaşmıştım

oyunda yüksek fps almak diye bir olay yok

2/4 g5400 stabil drop atmayan 30 fps lockuyla oynatabiliyor

%272 FAZLA multithread gücü olan 9700k ise stabil 60 veremiyor

oyun 30 ve üstü fpsleri çok verimsiz renderlıyor gibime geliyor

i5 8400e sahibim. hiçbir şekilde sabit 60 alamıyorum. 2 çekirdeğe veriyorum oyunu, stabil 30 fps lock ile oynanabiliyor

fps limitini kaldırırırsan

8400 - 54 fps stutter
    2600 - 50 fps stutter free

işin özeti bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 17 Temmuz 2019; 19:11:30 >
  • Yaktın beni hocam Bu devirde 30 fps oynamak zorunda kalmak ağrıma gidiyor. Daha ekran kartı var 5500 mü 5600 mü ne bedavadan az pahallı çıkarsa almamız gereken Sen 8400 ile olmuyor diyorsan yandık ki yandık. 1400 kurtarır mı peki biraz? 4/8 di galiba o
  • Alex5 kullanıcısına yanıt
    hocam bu oyunu adamlar 30 fpsye göre dizayn etmiş zaten, ve işlemcin de bunu sağlayabiliyor. bence gittiği yere kadar böyle götür sonra bakarsın çaresine

senden 4-5 kat para verip bu oyunda 2 kat performans alamayan işlemciler var. yapacak bir şey yok, adamlar konsola göre yapmışlar

1400ü bilmem de ben işlemci alacak olsam 6/12den şaşmazdım. başka türlü fps limiti koymak gibi absürtlüklere başvurmak zorunda kalıyorsun ki bence bu hiçbi işlemci için iyiye alamet değil. hadi 30 fps limiti neyse de, i5 8400de nere koyacagını da bilemiyorsun. 50 koyuyorsun onda da stutter yapıyor, 40 koyuyorsun onda da yapıyor. ben de ne yapacagımı şaşırdım acıkçası bir oyunla bir işlemci bu kadar madara edilebilir mi edilebiliyormuş

diyeceksin sen niye taktın. arkadaş ben bu işlemciyi fx 6300 ac originsde 25 30 fps veriyor diye aldım :D ben bu serinin hayranıyım, 6/6 işlemciler herhalde rahatça açar diye aldım. ac originsde cidden iskende riye şehrinde bile ne hikmetse 80-90 fps alıyordum aslıdna o bile beni hafif korkuttu 100+ fps bekliyorken. yine şükür ne güzel dedim. bu oyunla beraber ne kadar sevinç varsa hepsi gitti maalesef. ben b serinin genel yapısından hikayesinden ve open worldünden hoşlanan biriyim o yüzden "bozuk oyun" oynamazsın olur biter" gibi argümanları kabullenemiyorum

işlemci csgoda 300 fps verebilir, hotsda 150-160 fps vermesi de aslında işime yaramadı değil, ama keşke bu oyunda da daha iyi bir perf çıkarabilseydi. en azından akıcı düşmez kalkmaz 60 fps verebilse yine çok mutlu olurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 17 Temmuz 2019; 19:37:25 >

• Ben intel i7 4790k kullanan biri olarak şunu söylemek istiyorum.4790k gerçekten çok güçlü bir işlemci 4.7ghz oc yapıldığında ryzen 5 2600 ile aynı performansı vermektedir.İntelin en iyi işlemci nesili hiç kuşkusuz 4.nesil oldu , üstüne 5 nesil geldi işlemci hala çok güçlü durumda ve bir çok oyunu iyi seviyelerde oynatıyor ve iyi iş çıkarıyor.Bende işlemci değişmek zorunda kalmaya başlıyacağım tahminim 6-9 ay sonra yeni işlemciye geçeceğim bu döneme kadar neler olur hiç fikrim yok ama intel yine bizlerle kafa bulursa kesinlikle intel almayacağım.Şuan için aklımda Ryzen 7 3700x var.Ramleride 3600mhz düşünüyorum.Anakartıda 500-800 tl arasında güzel bir anakart alarak bu işi bitirmek istiyorum.Gtx 1070 beni 2 sene daha götürecektir. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.