Şimdi Ara

Konsol mu... Laptop mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bilgisayar vs konsol konusunda birçok tartışma olduğunu biliyorum ancak bu tartışma yapılırken genelde hep bilgisayar tarafında masaüstü örnekleri veriliyor ve dolayısıyla bilgisayarda oyun oynamanın daha mantıklı olduğunu savunanlar (performans açısından) aynı fiyata alınan bir bilgisayarın, konsollara karşı daha üstün performansa sahip olduğunu söylüyorlar.

Bütün bunlar kenara bırakalım şimdi. Dizüstü bilgisayarların da masaüstü bilgisayarlarına kıyasla fiyat-performans açısından düşük kaldığını biliyoruz. Bu yüzden merak ettim. Bir konsol fiyatına alabileceğimiz bir bilgisayar, yine konsoldan daha mı iyi performans verir?

Ülkemizde döviz olayından dolayı fiyatlar sürekli karıştığı için (ucuzken alıp ucuz fiyata koyan var, ondan dolayı fiyatların dalgalanmasını istemiyorum) fiyatları dolar karşılaştırmasından yapmak istiyorum.

Örneğin, şuan Amazon'da PS4 slim 1 tb - 300 dolar civarında;https://www.amazon.com/PlayStation-4-Slim-1TB-Console/dp/B071CV8CG2/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1536714893&sr=1-1&keywords=playstation+4

Aynı fiyata alabileceğimiz örnek bir laptop;
    4 gb ram,
    500 gb HDD,
    AMD A6-7310 (2.0 ghz)
    AMD Radeon R4
    https://www.amazon.com/Lenovo-IdeaPad-Performance-A6-7310-Quad-Core/dp/B07439FYQX/ref=sr_1_8?s=pc&ie=UTF8&qid=1536714500&sr=1-8&keywords=laptop&refinements=p_36%3A28000-32000

Bu örneğini verdiğim iki cihazı karşılaştırınca, konu oyun oynamaya geldiğinde, hangisi daha iyi performans verir?

Dediğim gibi, bu yalnızca "konu dizüstülere gelince, PC hala konsoldan daha iyi bir seçenek mi?" üzerinedir. Lütfen PC vs. konsol kavgası çıkmasın, çünkü biliyorum teknoloji alanında en çok kavgası çıkan konulardan biri bu... Teşekkürler şimdiden.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.